ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Μάιος 01, 2018 2:59 pm

gery έγραψε:Μια απορία ! Πως γίνετι να υπέβαλαν αίτηση στην ΠΕ
3151 και οι προτιμήσεις να είναι 3149 ;
Δηλαδή 2 δεν έχουν προτίμηση ; Γίνεται ;


Προφανώς δύο άτομα οριστικοποίησαν την αίτησή τους ως ΠΕ χωρίς να συμπληρώσουν το μοναδικό κωδικό για τις θέσεις ΠΕ.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Τρί Μάιος 01, 2018 10:51 pm

Σα να είναι λίγες οι αιτήσεις για ΤΕ ή εμένα μου φαίνεται;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Μάιος 02, 2018 8:21 am

mylw έγραψε:Σα να είναι λίγες οι αιτήσεις για ΤΕ ή εμένα μου φαίνεται;

Στη θεση δημοσιων σχεσεων κι επικοινωνιας ειναι οντως λιγες αλλα μην ξεχναμε πως ειναι λιγα και τα πτυχια που γινονταν δεκτα εκει. 1 στους 30 θα μπει. Για μια ακομη βεβαια φορα απορω γιατι αποκλειστηκαν αποφοιτοι ΠΕ επικοινωνιας απο αυτες θεσεις.

Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:22 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Σάβ Μάιος 12, 2018 6:48 pm

Παιδια που λετε να κυμανθουν τα μορια;εκανα για δε διοικητικο αν και ελαχιστες θεσεις εχω 1744 μορια.υπαρχει ελπιδα;

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Κυρ Μάιος 13, 2018 9:38 am

Tzeni1987 έγραψε:Παιδια που λετε να κυμανθουν τα μορια;εκανα για δε διοικητικο αν και ελαχιστες θεσεις εχω 1744 μορια.υπαρχει ελπιδα;


Με ή χωρίς προυπηρεσία ;Υπάρχουν δύο κατηγορίες. Πάντως από αυτά που διαβάζω,
καθώς υπάρχουν πολλοί που είναι και σε άλλες προκηρύξεις και πιθανότατα θα απορροφηθουν εκεί,
οι πίνακες θα είναι πολύ ξεκάρφωτοι ...

Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:22 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Κυρ Μάιος 13, 2018 2:28 pm

gery έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:Παιδια που λετε να κυμανθουν τα μορια;εκανα για δε διοικητικο αν και ελαχιστες θεσεις εχω 1744 μορια.υπαρχει ελπιδα;


Με ή χωρίς προυπηρεσία ;Υπάρχουν δύο κατηγορίες. Πάντως από αυτά που διαβάζω,
καθώς υπάρχουν πολλοί που είναι και σε άλλες προκηρύξεις και πιθανότατα θα απορροφηθουν εκεί,
οι πίνακες θα είναι πολύ ξεκάρφωτοι ...

Με προυπηρεσια ειναι τα μορια!

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Dimil » Κυρ Μάιος 13, 2018 4:37 pm

Tzeni1987 έγραψε:
gery έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:Παιδια που λετε να κυμανθουν τα μορια;εκανα για δε διοικητικο αν και ελαχιστες θεσεις εχω 1744 μορια.υπαρχει ελπιδα;


Με ή χωρίς προυπηρεσία ;Υπάρχουν δύο κατηγορίες. Πάντως από αυτά που διαβάζω,
καθώς υπάρχουν πολλοί που είναι και σε άλλες προκηρύξεις και πιθανότατα θα απορροφηθουν εκεί,
οι πίνακες θα είναι πολύ ξεκάρφωτοι ...

Με προυπηρεσια ειναι τα μορια!


Το οτι θα απορροφηθουν αλλου δε σημαινει πως δε θα ειναι και σε αυτους τους πινακες. Απλα μετα ισως παιχτει το παιχνιδι στις αναπληρωσεις.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Ιούλ 13, 2018 4:22 pm

Από ότι βλέπω στην ΑΕΠΠ ψάχνουν κόσμο να κάνουν τη δουλειά τους http://www.aepp-procurement.gr/siteapps ... SKLISI.pdf Αντί να το ρίχνουν στις αποσπάσεις δεν ζητάνε από το ΑΣΕΠ να επισπεύσει τα αποτελέσματα λέω εγώ, να ξεκινήσουν οι προσωρινά επιτυχόντες εργασία; Εξάλλου οι αιτήσεις δεν ήταν και τόσο δα πολλές...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Ιούλ 14, 2018 8:31 pm

kristabella έγραψε:Από ότι βλέπω στην ΑΕΠΠ ψάχνουν κόσμο να κάνουν τη δουλειά τους http://www.aepp-procurement.gr/siteapps ... SKLISI.pdf Αντί να το ρίχνουν στις αποσπάσεις δεν ζητάνε από το ΑΣΕΠ να επισπεύσει τα αποτελέσματα λέω εγώ, να ξεκινήσουν οι προσωρινά επιτυχόντες εργασία; Εξάλλου οι αιτήσεις δεν ήταν και τόσο δα πολλές...



Αυτές είναι θέσεις για ειδικό επιστημονικό προσωπικό. Είχαν προκηρυχθεί τέτοιες θέσεις.
Τώρα αν κανείς από τους υποψηφίους δεν επιλέχθηκε ...

Για το διοικητικό προσωπικό είναι, νομίζω, άλλες θέσεις.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Κυρ Ιούλ 15, 2018 12:51 am

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:Από ότι βλέπω στην ΑΕΠΠ ψάχνουν κόσμο να κάνουν τη δουλειά τους http://www.aepp-procurement.gr/siteapps ... SKLISI.pdf Αντί να το ρίχνουν στις αποσπάσεις δεν ζητάνε από το ΑΣΕΠ να επισπεύσει τα αποτελέσματα λέω εγώ, να ξεκινήσουν οι προσωρινά επιτυχόντες εργασία; Εξάλλου οι αιτήσεις δεν ήταν και τόσο δα πολλές...



Αυτές είναι θέσεις για ειδικό επιστημονικό προσωπικό. Είχαν προκηρυχθεί τέτοιες θέσεις.
Τώρα αν κανείς από τους υποψηφίους δεν επιλέχθηκε ...

Για το διοικητικό προσωπικό είναι, νομίζω, άλλες θέσεις.


Όχι, αν μπεις στο σύνδεσμο που παρέθεσα θα δεις ότι πρόκειται για 2 θέσεις ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ, 1 θέση ΤΕ Πληροφορικής, 2 ΤΕ Διοικητικού-Λογιστικού, και 2 ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων.

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Τρί Ιούλ 31, 2018 12:04 pm

Σε κάποιο site είδα ότι για το συγκεκριμένο διαγωνισμό η αναλογία για τους ΠΕ Διοικητικού είναι 1 προς 166. Λογικά αυτό το ποσοστό ισχύει σαν μέσος όρος όλων των αιτήσεων και όχι για τις ειδικές θέσεις όπου η αναλογία πρέπει να είναι πολύ μικρότερη. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει;
Ευχαριστώ προκαταβολικά

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Πέμ Σεπ 13, 2018 6:13 pm

Δεδομένου των αιτήσεων που εκκρεμούν, γνωρίζουμε πότε θα βγούν τα προσωρινά της συγκεκριμένης;

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Σεπ 20, 2018 11:25 am

alkis100 έγραψε:Δεδομένου των αιτήσεων που εκκρεμούν, γνωρίζουμε πότε θα βγούν τα προσωρινά της συγκεκριμένης;


Από προηγούμενες προκηρύξεις γνωρίζουμε ότι τα προσωρινά αποτελέσματα κατά κανόνα εκδίδονται μετά από 7 περίπου μήνες. Εν προκειμένω, δεδομένου ότι το ΑΣΕΠ ασχολείται κυρίως (ίσως κ αποκλειστικά) με την έκδοση των οριστικών στην 3κ/2018 εικάζω ότι μπορεί να καθυστερήσουν κ περισσότερο. Ας ελπίσουμε ότι μετά την 3κ θα πιάσουν και την 2κ που είναι προγενέστερη και όχι κάποια άλλη, π.χ. την 6κ/2018, λόγω πιέσεων που ασκούνται από τα διάφορα υπουργεία. Εν ολίγοις, έχουμε δρόμο ακόμη...

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Παρ Σεπ 21, 2018 6:18 pm

kristabella έγραψε:
alkis100 έγραψε:Δεδομένου των αιτήσεων που εκκρεμούν, γνωρίζουμε πότε θα βγούν τα προσωρινά της συγκεκριμένης;


Από προηγούμενες προκηρύξεις γνωρίζουμε ότι τα προσωρινά αποτελέσματα κατά κανόνα εκδίδονται μετά από 7 περίπου μήνες. Εν προκειμένω, δεδομένου ότι το ΑΣΕΠ ασχολείται κυρίως (ίσως κ αποκλειστικά) με την έκδοση των οριστικών στην 3κ/2018 εικάζω ότι μπορεί να καθυστερήσουν κ περισσότερο. Ας ελπίσουμε ότι μετά την 3κ θα πιάσουν και την 2κ που είναι προγενέστερη και όχι κάποια άλλη, π.χ. την 6κ/2018, λόγω πιέσεων που ασκούνται από τα διάφορα υπουργεία. Εν ολίγοις, έχουμε δρόμο ακόμη...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ☺
Επειδή είναι ο πρώτος διαγωνισμός με σειρά προτεραιότητας που συμμετέχω, μήπως γνωρίζεις τι γίνεται με τις ειδικές θέσεις; Συγκεκριμένα διεκδικώ θέση έμμεσου ΑΜΕΑ και θα ήθελα να μάθω που κυμαίνονται στο περίπου τα μόρια για μία θέση ΠΕ Διοικητικού- Οικονομικού στην συγκεκριμένη κατηγορία..

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Σεπ 24, 2018 4:01 pm

alkis100 έγραψε:
kristabella έγραψε:
alkis100 έγραψε:Δεδομένου των αιτήσεων που εκκρεμούν, γνωρίζουμε πότε θα βγούν τα προσωρινά της συγκεκριμένης;


Από προηγούμενες προκηρύξεις γνωρίζουμε ότι τα προσωρινά αποτελέσματα κατά κανόνα εκδίδονται μετά από 7 περίπου μήνες. Εν προκειμένω, δεδομένου ότι το ΑΣΕΠ ασχολείται κυρίως (ίσως κ αποκλειστικά) με την έκδοση των οριστικών στην 3κ/2018 εικάζω ότι μπορεί να καθυστερήσουν κ περισσότερο. Ας ελπίσουμε ότι μετά την 3κ θα πιάσουν και την 2κ που είναι προγενέστερη και όχι κάποια άλλη, π.χ. την 6κ/2018, λόγω πιέσεων που ασκούνται από τα διάφορα υπουργεία. Εν ολίγοις, έχουμε δρόμο ακόμη...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ☺
Επειδή είναι ο πρώτος διαγωνισμός με σειρά προτεραιότητας που συμμετέχω, μήπως γνωρίζεις τι γίνεται με τις ειδικές θέσεις; Συγκεκριμένα διεκδικώ θέση έμμεσου ΑΜΕΑ και θα ήθελα να μάθω που κυμαίνονται στο περίπου τα μόρια για μία θέση ΠΕ Διοικητικού- Οικονομικού στην συγκεκριμένη κατηγορία..

Εξαρταται με το ποσες θεσεις διατιθενται. Πανω απ ολα το βασικο ειναι να εχεις καταθεσει ολα οσα χρειαζονται και ζητάει η προκηρυξη. Σαφως παντως ειναι χαμηλοτερα τα μορια.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες