ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
gb331984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gb331984 » Σάβ Μαρ 28, 2020 11:14 pm

Mktacc έγραψε:
gb331984 έγραψε:
Mktacc έγραψε:

Στο 210 7495186!
Θα καλέσεις για καμία επιπρόσθετη πληροφορία;

Μπορεί να πάρει ξανά κάποιος για νεότερα;

Από τότε που άκουσα διαφορετικά ποσά μέχρι και 350 ευρώ το μήνα από το ένα τηλέφωνο στο άλλο είπα να μην τηλεφωνήσω ποτέ ξανά εκεί.

Μόνο εγγράφως απο ΚΕΠ; απο δικηγόρο για υπεύθυνη απάντηση και όχι αερολογίες και ανευθυνότητες.
Μην την πατήσετε και εσείς

Εννοώ πόσο ακόμα θα αργήσει η διαδικασία διορισμού.

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georgekn » Κυρ Μαρ 29, 2020 9:40 am

Dio1980 έγραψε:
georgekn έγραψε:Βγήκαν τα οριστικά ΔΕ σήμερα και προς έκπληξη μου παρόλο που έκανα ένσταση φαίνεται πως δεν δικαιώθηκα καθώς δεν άλλαξε τίποτα, απάντηση από τον ασεπ για την ένσταση δεν έχω(για ποιο λόγο απορρίφθηκε). Τώρα θα κάνω αίτηση θεραπείας. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με καθοδηγήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μετά από επικοινωνία που είχα με το ΑΣΕΠ μου είπαν ότι μπορώ να κάνω αίτηση θεραπείας μόνο αν έχω αδικηθεί στα δικά μου μόρια (όχι εναντίον αλλού) αλλά είναι κάτι σχεδόν απίθανο γιατί μετά απ ότι έγινε με την 3κ όλα έχουν τσεκαριστεί τριπλά και γι αυτό και άργησαν αρκετά να βγουν τα οριστικα αποτελέσματα.

Τι να σου πω εγώ δεν πάω εναντίων κάποιου αλλά ζητώ να μου προσμετρηθεί το απολυτήριο λυκείου ως δεύτερος τίτλος, μίλησα με δικηγόρο με μεγάλη εμπειρία και μου είπε ότι τα έχω όλα σωστά και πως έπρεπε να προσμετρηθεί ο δεύτερος τίτλος σπουδών, μου είπε να περιμένουμε την απάντηση για τον λόγο που απόρριψαν την ένσταση και μετά να κάνουμε την αίτηση θεραπείας , επίσης μου είπε ότι απο την εμπειρία της δικαστικά θα δικαιωθώ απλά θα πάρει χρόνο. Ο ασεπ στο τηλέφωνο μου είπε ότι θα μου στείλουν την απάντηση της ένστασης σε περίπου 1 έως και 3 μήνες λόγο κορωνοιου.

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dino77 » Κυρ Μαρ 29, 2020 2:40 pm

Καλησπέρα..georgekn αν επιτρέπεται με τι ειδικότητα πήρες μέρος στο διαγωνισμό..ποια πτυχία κατέθεσες;το ρωτάω μήπως και σε καποιον αλλον μέσα στο forum συνέβη κατι αντίστοιχο..
Ελπίζω να δικαιωθείς..

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georgekn » Κυρ Μαρ 29, 2020 10:24 pm

dino77 έγραψε:Καλησπέρα..georgekn αν επιτρέπεται με τι ειδικότητα πήρες μέρος στο διαγωνισμό..ποια πτυχία κατέθεσες;το ρωτάω μήπως και σε καποιον αλλον μέσα στο forum συνέβη κατι αντίστοιχο..
Ελπίζω να δικαιωθείς..

Καλησπέρα και από εμένα , έκανα για τις θέσης καταμετρητών και ΔΕ προσωπικού Η/Υ . Κατέθεσα ως πρώτο τίτλο το πτυχίο Επαλ πληροφορικής και σαν δεύτερο το απολυτήριο Λυκείου επαλ. Δεν ξέρω αν με απόρριψαν για τον παρακάτω λόγο που παραθέτω τον οποίο ομολογώ δεν τον καταλαβαίνω .

Προκειμένου όμως για κατάταξη σε επικουρικούς πίνακες στους οποίους οι τίτλοι σπουδών διαφοροποιούνται ως προς τους κύριους τίτλους σπουδών, υποψήφιος που κατέχει δύο ή περισσότερους τίτλους, από τους τίτλους που απαιτούνται για την κατάταξή του στον επικουρικό πίνακα, δεν βαθμολογείται σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης Α ́ της παρ. 2 του άρθρου 8 του ν. 3051/2002, με 150 μονάδες ακόμα και αν ο δεύτερος τίτλος είναι σε αντικείμενο συναφές με το γνωστικό αντικείμενο της θέσης.

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dino77 » Δευ Μαρ 30, 2020 12:17 am

georgekn καλησπέρα και πάλι..
Οι θέσεις καταμετρητών έχουν κωδικό τίτλο σπουδών 301 που αντιστοιχεί στους παρακάτω τίτλους σπουδών:

Δίπλωμα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ) οποιασδήποτε ειδικότητας του τομέα
Χρηματοπιστωτικών και Διοικητικών Υπηρεσιών (πρώην Οικονομίας και Διοίκησης) ή
Πτυχίο Β΄ κύκλου Σπουδών Τεχνικού Επαγγελματικού Εκπαιδευτηρίου (ΤΕΕ),
ανεξάρτητα από ειδικότητα, ή
Πτυχίο Α΄ κύκλου Σπουδών Τεχνικού Επαγγελματικού Εκπαιδευτηρίου (ΤΕΕ)
οποιασδήποτε ειδικότητας του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης ή
Απολυτήριος τίτλος:
- Ενιαίου Λυκείου ή
- Ενιαίου Πολυκλαδικού Λυκείου, ανεξάρτητα από κλάδο ή ειδικότητα ή
- Τεχνικού Επαγγελματικού Λυκείου, ανεξάρτητα από ειδικότητα ή
- Λυκείου Γενικής Κατεύθυνσης ή άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής
μονάδας της ημεδαπής ή αλλοδαπής.

Με όσα γνωρίζω 100% για την θέση καταμετρητών σου μετρήσαν μονο το απολυτήριο επαλ..ως βασικό τίτλο σπουδών..εδω σίγουρα δε θα σου μετρήσουν δευτερο τίτλο.
Τωρα οσον αφορά για την θέση πληροφορικής δεν ειμαι 100% σίγουρος.. ίσως μπορέσει
να σε βοηθήσει καποιος αλλο παιδί απο το φορουμ..
Αν βέβαια ο δικηγόρος σου ειπε πως έχεις ελπίδες κάτι θα ξέρει..

alexiptotistis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό alexiptotistis » Δευ Μαρ 30, 2020 4:00 pm

georgekn έγραψε:
dino77 έγραψε:Καλησπέρα..georgekn αν επιτρέπεται με τι ειδικότητα πήρες μέρος στο διαγωνισμό..ποια πτυχία κατέθεσες;το ρωτάω μήπως και σε καποιον αλλον μέσα στο forum συνέβη κατι αντίστοιχο..
Ελπίζω να δικαιωθείς..

Καλησπέρα και από εμένα , έκανα για τις θέσης καταμετρητών και ΔΕ προσωπικού Η/Υ . Κατέθεσα ως πρώτο τίτλο το πτυχίο Επαλ πληροφορικής και σαν δεύτερο το απολυτήριο Λυκείου επαλ. Δεν ξέρω αν με απόρριψαν για τον παρακάτω λόγο που παραθέτω τον οποίο ομολογώ δεν τον καταλαβαίνω .

Προκειμένου όμως για κατάταξη σε επικουρικούς πίνακες στους οποίους οι τίτλοι σπουδών διαφοροποιούνται ως προς τους κύριους τίτλους σπουδών, υποψήφιος που κατέχει δύο ή περισσότερους τίτλους, από τους τίτλους που απαιτούνται για την κατάταξή του στον επικουρικό πίνακα, δεν βαθμολογείται σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης Α ́ της παρ. 2 του άρθρου 8 του ν. 3051/2002, με 150 μονάδες ακόμα και αν ο δεύτερος τίτλος είναι σε αντικείμενο συναφές με το γνωστικό αντικείμενο της θέσης.

Καλησπέρα, παραθέτω και εγώ την εμπειρία μου ....ο δεύτερος τίτλος για αναγνωριστεί πρέπει να έχει συνάφεια με τον αποδεκτό τίτλο 301.
Επίσης από ιδία εμπειρία παλαιότερα όταν συμμετέχεις σε δυο διαφορετικές θέσεις με διαφορετικούς αποδεκτούς τίτλους 301 και 309 εν προκειμένω δεν σου μετράνε δεύτερο τίτλο.
Τέλος το νου σου με τους δικηγόρους την πάτησα στο παρελθόν .....
οι περισσότεροι δεν ξέρουν ούτε την διαδικασία.

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dino77 » Δευ Μαρ 30, 2020 4:29 pm

Σε αυτο που γράφει ο alexiptotistis έχει δικιο, οσον αφορά τους δικηγόρους(κράτα μικρό καλάθι)..
Πάντως george να γνωρίζεις τουλάχιστον για την θέση καταμετρητών δεν θα σου μετρήσουν δευτερο τίτλο σπουδών...και μετά την αίτηση θεραπείας...

gb331984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό gb331984 » Δευ Μαρ 30, 2020 4:43 pm

georgekn έγραψε:
Ελπίζω να δικαιωθείς..

Από την εμπειρία μου στην κατηγορία ΤΕ, αν είσαι Μηχανολόγος, δεν μετράει το να έχεις 2η ειδικότητα μηχανολόγου, αλλά το να είσαι π.χ. Μηχανολόγος και Πολιτικός μηχανικός ή μηχανολόγος και ηλεκτρολόγος.
Δηλαδή, δεν πρέπει να ανακυκλώνεται στην ουσία η ίδια ειδικότητα.
Θεωρώ πολύ δύσκολο να έχει κάνει λάθος ο ΑΣΕΠ.
Από την άλλη τα λάθη που παραδέχεται, είναι το να έχει ξεχάσει να σου καταμετρήσει πτυχίο που δεν είδε.
Όχι πτυχίο που είδε και σου βρήκε αιτιολογία μείωσης μορίων.
Δηλαδή, παραδέχεται χοντρά λάθη, αλλά αν έχει δοθεί νομική αιτιολόγηση με παραπομπές, δεν νομίζω ότι μπορεί να δικαιωθεί κανείς στα δικαστήρια.

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dino77 » Δευ Μαρ 30, 2020 4:46 pm

Φυσικά ομως αγαπητέ geοrge εννοειται πως σου ευχομαι καλή επιτυχία...και εννοείται πως γράφουμε καλοπροαίρετα..

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georgekn » Δευ Μαρ 30, 2020 5:06 pm

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις , αναμένω το σκεπτικό απόρριψης της ένστασης απ τον ΑΣΕΠ και θα επανέλθω .

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kristal » Δευ Μαρ 30, 2020 9:19 pm

georgekn έγραψε:
Ελπίζω να δικαιωθείς..

Αν το πτυχίο Επαλ Πληροφορικης και το Απολυτήριο Επαλ το απέκτησες ταυτόχρονα το ιδιο έτος λογικό είναι να στο απέρριψαν και δεν θα δικαιωθεις.

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georgekn » Δευ Μαρ 30, 2020 10:50 pm

kristal έγραψε:
georgekn έγραψε:
Ελπίζω να δικαιωθείς..

Αν το πτυχίο Επαλ Πληροφορικης και το Απολυτήριο Επαλ το απέκτησες ταυτόχρονα το ιδιο έτος λογικό είναι να στο απέρριψαν και δεν θα δικαιωθεις.

Καλησπέρα , μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί αν τα απόκτησα μαζί απορρίπτουν το ένα απο τα δυο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kristal » Τρί Μαρ 31, 2020 3:54 pm

Ως δευτερος τίτλος σπουδών νοείται ξεχωριστός κύκλος σπουδών τουλάχιστον 1τους ( εδω ρώτα τον ΑΣΕΠ ) η 2τους φοίτησης ( εδω είμαι σίγουρη). Τον αποκτας ειτε συνεχίζοντας ΙΕΚ 2 χρόνια ,είτε επιλέγοντας μετά την αποφοίτηση σου στα ΕΠΑΛ να παρακολουθήσεις ( 2 χρόνια ) ξανα την Β και Γ τάξη άλλης ειδικότητας-τομέα π.χ. Β ΤΟΜΕΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ -ΔΙΟΙΚΗΣΗ και Γ π.χ. Υπαλληλος Εμπορίας-Διαφήμισης ,ειτε την Γ τάξη ( 1 έτος) άλλης ειδικότητας του ιδιου τομέα που εχεις ηδη κάνει π.χ αν εχεις τελειώσει Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής μπορείς να κάνεις την ειδικότητα Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων και να πάρεις δευτερο Πτυχίο.

gb331984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό gb331984 » Τετ Απρ 01, 2020 12:58 pm

konstantiaa έγραψε:Καλημέρα σας. Πήρα τηλέφωνο στην ΕΥΔΑΠ και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα πάρουν τους ΤΕ.

Από εσωτερική πληροφόρηση, η εταιρεία έχει έλλειψεις ιδίως σε τεχνικό προσωπικό.
Όποτε διατηρεί την μεγαλη ανάγκη για προσωπικό και όλα εξαρτώνται από το πότε θα βγάλει το ΦΕΚ κατανομής, το ΥΠΕΣ.
Καλό Μάιο κατ'εμε.
Θα βγούνε πρώτα και τα αποτελέσματα ΠΕ και μάλλον θα διοριστούν όλες οι κατηγορίες μαζί.

Dio1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Dio1980 » Πέμ Απρ 02, 2020 12:14 am

kristal έγραψε:Ως δευτερος τίτλος σπουδών νοείται ξεχωριστός κύκλος σπουδών τουλάχιστον 1τους ( εδω ρώτα τον ΑΣΕΠ ) η 2τους φοίτησης ( εδω είμαι σίγουρη). Τον αποκτας ειτε συνεχίζοντας ΙΕΚ 2 χρόνια ,είτε επιλέγοντας μετά την αποφοίτηση σου στα ΕΠΑΛ να παρακολουθήσεις ( 2 χρόνια ) ξανα την Β και Γ τάξη άλλης ειδικότητας-τομέα π.χ. Β ΤΟΜΕΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ -ΔΙΟΙΚΗΣΗ και Γ π.χ. Υπαλληλος Εμπορίας-Διαφήμισης ,ειτε την Γ τάξη ( 1 έτος) άλλης ειδικότητας του ιδιου τομέα που εχεις ηδη κάνει π.χ αν εχεις τελειώσει Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής μπορείς να κάνεις την ειδικότητα Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων και να πάρεις δευτερο Πτυχίο.

Έτσι ακριβώς όπως τα λες. Σε καμία περίπτωση το ΑΣΕΠ δεν δέχεται σαν δεύτερο τίτλο τίτλο ίδιας χρονιάς γιατί απλά δεν είναι. Πρέπει αφού έχεις τελειώσει μια ειδικότητα, να συνεχίσεις καινούργιο κύκλο σπουδών σε συναφή ειδικοτητα. Αλλιώς ειδικά όσοι είναι από επαλ θα είχαν με την μια δυο τίτλους. Πρόσεχε γιατί ειδικά οι δικηγόροι σου πουλάνε παραμύθια μέχρι να σου πάρουν τα λεφτά και μετά τα γυρνάνε και το παίζουνε τρελιτσα....

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 7 επισκέπτες