ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maranti3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2018 2:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό maranti3 » Δευ Αύγ 24, 2020 10:41 am

Το ωράριο ποιο είναι;7.00- 15.00, 7.00 -15.30, 8.00-...κτλ ; Επίσης υπάρχει κάποιο πούλμαν για τους υπαλλήλους;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Αύγ 25, 2020 11:44 pm

Μία ερώτηση για όποιον τυχόν ξέρει...οι προσλήψεις ανακοινώνονται διαύγεια ή σε φεκ κάπου, για να βλέπουν οι επιλαχόντες ποιοι αποδέχθηκαν ή απέρριψαν τις θέσεις? Ευχαριστώ, αν κάποιος γνωρίζει τη διαδικασία...

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Πέμ Αύγ 27, 2020 10:14 pm

Ήθελα να ρωτήσω εάν έπιασε κανείς δουλειά, πως είναι οι συνθήκες, μάθατε κάτι καινούργιο;

Vasov
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 04, 2020 12:04 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Vasov » Παρ Αύγ 28, 2020 10:00 pm

konstantiaa έγραψε:Ήθελα να ρωτήσω εάν έπιασε κανείς δουλειά, πως είναι οι συνθήκες, μάθατε κάτι καινούργιο;


Οι συνθήκες εκεί που ξεκίνησα εγώ είναι πολύ καλές, αν και λείπουν οι υπάλληλοι ακόμα με άδειες, οπότε δεν τους έχω γνωρίσει όλους, ούτε μου έχουν δώσει ιδιαίτερη δουλειά ακόμα.

Το ωράριο στο μεγαλύτερο μέρος της ευδαπ είναι 7.30 - 3.00

maranti3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2018 2:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό maranti3 » Πέμ Σεπ 03, 2020 1:53 pm

Επίσης παίζει ρόλο που μένει ο καθένας; Ή έχει να κάνει με τις κενές θέσεις της Υπηρεσίας ;

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Πέμ Σεπ 03, 2020 10:49 pm

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει πιάσει δουλειά κάποιος ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ

panosvr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:07 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό panosvr » Παρ Σεπ 04, 2020 8:42 am

Πληρώθηκε κανείς; Με πήραν τηλ και μου ζήτησαν σχεδόν επιτακτικά να τους απαντήσω θετικά ή αρνητικά μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου

Damned2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Ιουν 05, 2020 2:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Damned2020 » Παρ Σεπ 04, 2020 8:15 pm

Οχι. 1η πληρωμή κάπου στις 15 Σεπτέμβρη...Το κακό είναι πως δεν απαντάνε με σιγουριά/σοβαρά εάν πληρωνόμαστε μέχρι το 2012 ή μέχρι σήμερα την αντίστοιχη προυπηρεσία...πράγμα περίεργο !!

Vasov
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 04, 2020 12:04 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Vasov » Παρ Σεπ 04, 2020 8:44 pm

Συνήθως βλέπουν τις διαθέσιμες θέσεις και κοιτάνε και που μένεις για να σε τοποθετήσουν όσο πιο κοντά γίνεται στην κατοικία σου με βάση τις διαθέσιμες θέσεις φυσικά.
Όσοι ξεκίνησαν τον Αύγουστο μου είπαν οτι θα πληρωθούμε 30 Σεπτέμβρη ή 1 Οκτώβρη γιατί η μισθοδοσία του Αυγούστου είχε ήδη γίνει.

semiramis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 5:16 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό semiramis » Παρ Σεπ 04, 2020 10:31 pm

Καλησπέρα και από εμένα. Ξεκίνησα τον Αύγουστο και είχα την προσδοκία ότι θα πληρωθώ τέλος Αυγούστου ώστε (επιτέλους) να διαπιστώσω τον μισθό μου στην πράξη. Δεν μας πλήρωσαν τέλος Αυγούστου και έμαθα ότι θα πληρωθούμε τέλος Σεπτεμβρίου (όχι στις 15 Σεπτεμβρίου).

Προφορικά μου είπαν ότι τα χρήματα που θα λάβω τέλος Σεπτεμβρίου μπορεί να μην είναι τα οριστικά μου και ότι είναι πιθανόν να περάσουν επιπλέον 1 - 2 μήνες μέχρι να κατασταλάξουν στο τμήμα μισθοδοσίας και να είναι σε θέση να υπολογίσουν τον πραγματικό μου μισθό. Με παρέμπεψαν στον κ. Μελάκη (υπεύθυνο μισθοδοσίας) για μια προσεγγιστική εκτίμηση του μισθού.

vagosnafp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 31, 2018 7:00 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό vagosnafp » Τετ Σεπ 16, 2020 10:11 am

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει καμία ενημέρωση για τους επιλαχόντες; Αρχίσανε να καλούνε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Πέμ Σεπ 17, 2020 2:28 pm

vagosnafp έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει καμία ενημέρωση για τους επιλαχόντες; Αρχίσανε να καλούνε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων....



Εγώ είχα πάρει πριν καμιά βδομάδα και μου είπαν ότι υπήρξαν κάποιες παραιτήσεις, εγώ ρώτησα για δε καταμετρητών που είμαι στους πρώτους επιλαχόντες, μ εμπειρία, αλλά δεν δίνουν παραπάνω πληροφορίες....ευγενικοί μεν αλλά το μόνο που μου είπαν οτι έχουν κάνει έγγραφο στον ασεπ για αναπλήρωση και ότι πρόκειται να κάνουν και συμπληρωματικό, προφανώς και για άλλες ειδικότητες...πάντως δεν μου είπαν ούτε καν αν η παραίτηση αφορούσε θέσεις με εμπειρία ή χωρίς....επίσης ρώτησα αν οι προσλήψεις βγαίνουν διαύγεια, ώστε να παρακολουθούμε κάπως τον πίνακα πού έχει φτάσει κ αν έχουμε ελπίδα ν μας καλέσουν αλλά μου είπαν δεν βγαίνει διαύγεια....οπότε είμαστε στο σκοτάδι.....γραμματείς δεν έχουν καλέσει άραγε?

vagosnafp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 31, 2018 7:00 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό vagosnafp » Κυρ Σεπ 20, 2020 6:10 pm

ersilyk έγραψε:
vagosnafp έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει καμία ενημέρωση για τους επιλαχόντες; Αρχίσανε να καλούνε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων....



Εγώ είχα πάρει πριν καμιά βδομάδα και μου είπαν ότι υπήρξαν κάποιες παραιτήσεις, εγώ ρώτησα για δε καταμετρητών που είμαι στους πρώτους επιλαχόντες, μ εμπειρία, αλλά δεν δίνουν παραπάνω πληροφορίες....ευγενικοί μεν αλλά το μόνο που μου είπαν οτι έχουν κάνει έγγραφο στον ασεπ για αναπλήρωση και ότι πρόκειται να κάνουν και συμπληρωματικό, προφανώς και για άλλες ειδικότητες...πάντως δεν μου είπαν ούτε καν αν η παραίτηση αφορούσε θέσεις με εμπειρία ή χωρίς....επίσης ρώτησα αν οι προσλήψεις βγαίνουν διαύγεια, ώστε να παρακολουθούμε κάπως τον πίνακα πού έχει φτάσει κ αν έχουμε ελπίδα ν μας καλέσουν αλλά μου είπαν δεν βγαίνει διαύγεια....οπότε είμαστε στο σκοτάδι.....γραμματείς δεν έχουν καλέσει άραγε?


το θέμα είναι ότι ήδη έχει βγάλει η ΕΥΔΑΠ έγκριση προς πρόσληψη επιλαχόντων από της 6/8/2020 ανεξάρτητα από την συμπλήρωση και για την 1κ και για την 4κ και μάλιστα αναρτημένο και στο διαύγεια και με προυπολογισμό για το έτος 2021..... τέλος πάντων οψόμεθα.....

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Κυρ Σεπ 20, 2020 11:16 pm

vagosnafp έγραψε:
ersilyk έγραψε:
vagosnafp έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει καμία ενημέρωση για τους επιλαχόντες; Αρχίσανε να καλούνε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων....



Εγώ είχα πάρει πριν καμιά βδομάδα και μου είπαν ότι υπήρξαν κάποιες παραιτήσεις, εγώ ρώτησα για δε καταμετρητών που είμαι στους πρώτους επιλαχόντες, μ εμπειρία, αλλά δεν δίνουν παραπάνω πληροφορίες....ευγενικοί μεν αλλά το μόνο που μου είπαν οτι έχουν κάνει έγγραφο στον ασεπ για αναπλήρωση και ότι πρόκειται να κάνουν και συμπληρωματικό, προφανώς και για άλλες ειδικότητες...πάντως δεν μου είπαν ούτε καν αν η παραίτηση αφορούσε θέσεις με εμπειρία ή χωρίς....επίσης ρώτησα αν οι προσλήψεις βγαίνουν διαύγεια, ώστε να παρακολουθούμε κάπως τον πίνακα πού έχει φτάσει κ αν έχουμε ελπίδα ν μας καλέσουν αλλά μου είπαν δεν βγαίνει διαύγεια....οπότε είμαστε στο σκοτάδι.....γραμματείς δεν έχουν καλέσει άραγε?


το θέμα είναι ότι ήδη έχει βγάλει η ΕΥΔΑΠ έγκριση προς πρόσληψη επιλαχόντων από της 6/8/2020 ανεξάρτητα από την συμπλήρωση και για την 1κ και για την 4κ και μάλιστα αναρτημένο και στο διαύγεια και με προυπολογισμό για το έτος 2021..... τέλος πάντων οψόμεθα.....


Κοίτα, αυτό που λες για την έγκριση περαιτέρω επιλαχόντων από αυτούς που θα αντικαταστήσουν τους παραιτηθέντες ισχύει, αλλά αν είδες την έγκριση δεν περιέχει ολες τις ειδικότητες, πχ καταμετρητές δεν ζητάνε άλλους....
Επίσης πιστευω οτι αυτο το συμπληρωματικό έγγραφο προς αναπλήρωση που μου είπε, εκτός από αυτό που όπως είπε έχουν ήδη στείλει, αφορά αυτές τις παραπάνω εγκεκριμένες θέσεις.....αλλά μάλλον ο ασεπ αργεί ν απαντήσει, ασχολείται κ μ αλλα ποιος ξέρει πόσο παιρνει η διαδικασία.....ελπίζω τουλάχιστον να μην αργήσουν πολύ και να ακολουθηθεί η νομιμότητα ώστε αν φτάσει η σειρά μας να ξέρουμε οτι θα μας καλέσουν και δεν θα γίνουν τίποτα "αλχημείες" .....γιατι χωρις αναρτησεις διαυγεια, ποτε δεν εισαι σιγουρος αν τηρούνται ολα νομότυπα....δεν ξερω κάτι περισσότερο από αυτό που λέω, απλά περνάει κι αυτό απ' το μυαλό...ελπίζω τουλάχιστον όσοι ανέλαβαν και μπαίνουν εδώ να γράψουν καμιά πληροφορία για συνθήκες δουλειάς ή ό,τι άλλο...θα είναι πολύ χρήσιμο για όλους εμάς τους υπόλοιπους που παίζει να μας φωνάξουν....ίδωμεν λοιπόν....

Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Δευ Σεπ 21, 2020 10:55 am

Μίλησα την προηγούμενη εβδομάδα με μια ευγενική κυρία στην ΕΥΔΑΠ. Μου είπε ότι υπάρχουν παραιτήσεις από τις θέσεις διοριστέων της 1κ/2018 και ότι έχει στείλει αίτημα αναπλήρωσης στο ΑΣΕΠ. Αυτή η διαδικασία θα ολοκληρωθεί συντομότερα. Επίσης μου είπε ότι η δεύτερη διαδικασία (επιπλέον πρόσληψη επιλαχόντων) είναι χρονοβόρα και θα ολοκληρωθεί αρχές του νέου έτους (το έγγραφο του Διαύγεια γράφει για προϋπολογισμό του 2021).


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot], gpt147689 και 17 επισκέπτες