ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 12:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό IANOS » Σάβ Απρ 28, 2018 5:52 am

Παιδια εδω παντως στον δημο μου και μιλαω για επαρχια τους πηρανε και με μια κοπελα που μιλαγα το πρωι κουναγε το κεφαλι..ξερει οτι μαλλον εχει γινει πατεντα μαγκαιβερ στην 3κ αλλα ξερεις που πατανε ολοι? Οτι κανενας και να κινηθει νομικα μετα την απολυση του δεν προκειται να δικαιωθει ουτε οι προσωρινοι ουτε οι οριστικοι οποτε επικρατησε η λογικη "παρε τωρα 8 μηνες επι 700 800 ευρω =5600 η 6400 κι αν την ψιλιαστουν οκ αν οχι φερτε δαφνες να κατσω.. ελλαδαρα..

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Σάβ Απρ 28, 2018 8:00 am

Δεν έχω κάνει αίτηση στην 3Κ αλλά συνάντησα μια φίλη μου στο λογιστήριο του Δήμου που εργαζόμουν και μου είπε ότι από τα προσωρινά ο οδηγός δεν είχε επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης, η κοπέλα ΔΕ Διοικητικός δήλωσε ως δεύτερο πτυχίο το πτυχίο ΑΕΙ και η δεύτερη που τηλεφώνησε και είχε διοριστεί ως ΠΕ Διοικητικός είχε δηλώσει ως ειδική εμπειρία 24 μήνες άσχετη και μάλιστα ρώτησε μόλις γέννησα.... :roll: να πάρω την άδεια που δικαιούμαι στο οχτάμηνο και να μην έλθω???? Ολα αυτά μου φαίνονται κωμικοτραγικά. Εύχομαι πραγματικά να βγουν τα πραγματικά αποτελέσματα σωστά

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Σάβ Απρ 28, 2018 9:13 am

Aggelos5 έγραψε:
christos3k έγραψε:
Aggelos5 έγραψε:γεια σας παιδια. ειμαι καινουργιος και δεν εχω δει τα προηγουμενα ποσταρισματα. θελω να σας πληροφορησω οτι εγω προσωπικα μιλησα με το ασεπ και μου ειπαν οτι ειδικη εμπειρια δικαιουνται μονο οσοι ΔΕ ή ΥΕ εχουν εργαστει στην καθαριοτητα αρα οχι ΠΕ ΤΕ οπως μου ειπε ξεκαθαρα. οσοι την εχουν δηλωσει δεν θα γινει αποδεκτη στον ελεγχο. ξερει καποιος κατι επαυτου?


Άγγελε καλησπέρα. Επειδή έχει σημασία αυτό πότε στο είπανε? Εννοώ πότε μίλησες? Πριν την λήξη κατάθεσης των αιτήσεων? Αφού βγήκαν τα οριστικά και πριν την λήξη των ενστάσεων? Ή τώρα πρόσφατα μετά την λήξη των ενστάσεων?


μιλησα φυσικα πριν καταθεσω την ηλεκτρονικη αιτηση και φυσικα η κληση μου εχει καταγραφει. αν χρειαστει θα κινηθω νομικα για να ειμαι σιγουρος. ακουσατε ποτε θα βγουν τα οριστικα για πε?


Παιδια επειδή πραγματικά αυτοι του ασεπ εχουν αλλαξει οπως ξαναειπα δεκαπέντε γνωμες απ την έκδοση της 3κ με πριζωσε αυτο που ειπε ο aggelos5 και μου φανηκε πολυ καλο για να ναι αληθινο και ξαναπηρα τηλ, στο κλασσικο 2131319100 μου απαντησε ενας και του εθεσα ακριβως αυτο.. Αν ΠΕ,
ΤΕ και ΔΕ που λενε οτι εχουν δουλεψει καθαριοτητα θα παρουν την ειδικη.. Το εκανα να σημειωσω 2 3 μερες μετα το ποσταρισμα του aggelou... Στην αρχη μου λεει ναι θα την παρουν εφοσον οπως"λεει ο νομος" εχουν εργαστει σε υπηρεσιες καθαριοτητας? Του λεω κι ο ΔΕ διοικητικος? Μου λεει με μεγαλη σιγουρια ναι εφοσον η βεβαιωση λεει υπηρεσίες καθαριοτητας.. Ρωταω αυτο ισχύει και για ΠΕ κ για ΤΕ? Μου λεει φυσικα αν ειναι στην καθαριότητα.. Μα του λεω δεν πρεπει να ειναι, ν αναγραφεται δηλ στη βεβαιωση οτι η εμπειρία διανυθηκε σε "αντιστοιχη" οπως αναγραφεται κ στο νομο θεση, δηλ σε παρεμφερη ειδικοτητα? Φανηκε ν πιεζεται και ν μην του αρεσει που τον αμφισβητουσα αλλα επεμενε οτι κ οι διοικητικοι οποιασδηποτε βαθμιδας εκπαίδευσης εφοσον η βεβαιωση λεει υπηρεσίες ανταποδοτικές_ναι να σημειωθεί οτι αυτος δεν τονιζε τη λεξη καθαριοτητα αλλα το ανταποδοτικες. Στο τελος του λεω, δηλ αν καποιος υποθετικα εχει εργαστει ως υε εργατης καθαριοτητας κ απευθυνεται σε θεση ΔΕ διοικητικου ή ΤΕ, ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ εφοσον εχει πτυχιο, θα του μετρησετε ειδικη εμπειρία. Μου ειπε ναι, και επειδή ή βαρεθηκε στο τελος ή δεν ήξερε αν αυτα που απαντα ειναι οντως ετσι, μου λεει κοιταξτε η διαδικασια μέχρι τα οριστικα θα τραβηξει πολυ οποτε θα δουμε τι θα γινει και τι θ αποφασιστει μεχρι τοτε.. Ολα αυτα εγιναν κατα γραμμα οπως τα περιεγραψα μονο που δε σκεφτηκα να τα καταγραψω δυστυχώς θα ηταν καλη ιδεα.. Τι συμπερασμα βγαίνει απ ολα αυτα? Το ασεπ τελει υπο συγχυση. Ή αυτοι που απαντανε στις γεν πληροφορίες ειναι οι τελευταιοι τροχοι της αμαξης και χωρις να τους εχει δοθει συγκεκριμένη κατευθυνση λενε τα δικα τους, ή οντως ισχυουν αυτα που λενε, οτι θα μετραει η ειδικη ανεξαρτητως ειδικοτητας ή βαθμιδας, ή δεν ξερουν τι θα κανουν οι επιτροπες αναλογα και με τις πιεσεις που θα δεχτουν απ το υπουργειο οπως εγινε με την αποφαση της ολομελειας εν οσω ετρεχε η προκηρυξη.. Με λιγα λογια γραμμη επισημη κ ανακοινωσιμη δε βλεπω ν υπαρχει αλλιως θα απαντουσαν γραπτως και στα e mail που φανταζομαι οτι πολλοι έχουν στείλει για το θεμα.. Αν θελετε παρτε κ σεις αφου οπλιστειτε με υπομονη κ δειτε τι θα σας πουνε..απλα τραγικοι

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Σάβ Απρ 28, 2018 5:03 pm

ersilyk έγραψε:
Aggelos5 έγραψε:
christos3k έγραψε:
Άγγελε καλησπέρα. Επειδή έχει σημασία αυτό πότε στο είπανε? Εννοώ πότε μίλησες? Πριν την λήξη κατάθεσης των αιτήσεων? Αφού βγήκαν τα οριστικά και πριν την λήξη των ενστάσεων? Ή τώρα πρόσφατα μετά την λήξη των ενστάσεων?


μιλησα φυσικα πριν καταθεσω την ηλεκτρονικη αιτηση και φυσικα η κληση μου εχει καταγραφει. αν χρειαστει θα κινηθω νομικα για να ειμαι σιγουρος. ακουσατε ποτε θα βγουν τα οριστικα για πε?


Παιδια επειδή πραγματικά αυτοι του ασεπ εχουν αλλαξει οπως ξαναειπα δεκαπέντε γνωμες απ την έκδοση της 3κ με πριζωσε αυτο που ειπε ο aggelos5 και μου φανηκε πολυ καλο για να ναι αληθινο και ξαναπηρα τηλ, στο κλασσικο 2131319100 μου απαντησε ενας και του εθεσα ακριβως αυτο.. Αν ΠΕ,
ΤΕ και ΔΕ που λενε οτι εχουν δουλεψει καθαριοτητα θα παρουν την ειδικη.. Το εκανα να σημειωσω 2 3 μερες μετα το ποσταρισμα του aggelou... Στην αρχη μου λεει ναι θα την παρουν εφοσον οπως"λεει ο νομος" εχουν εργαστει σε υπηρεσιες καθαριοτητας? Του λεω κι ο ΔΕ διοικητικος? Μου λεει με μεγαλη σιγουρια ναι εφοσον η βεβαιωση λεει υπηρεσίες καθαριοτητας.. Ρωταω αυτο ισχύει και για ΠΕ κ για ΤΕ? Μου λεει φυσικα αν ειναι στην καθαριότητα.. Μα του λεω δεν πρεπει να ειναι, ν αναγραφεται δηλ στη βεβαιωση οτι η εμπειρία διανυθηκε σε "αντιστοιχη" οπως αναγραφεται κ στο νομο θεση, δηλ σε παρεμφερη ειδικοτητα? Φανηκε ν πιεζεται και ν μην του αρεσει που τον αμφισβητουσα αλλα επεμενε οτι κ οι διοικητικοι οποιασδηποτε βαθμιδας εκπαίδευσης εφοσον η βεβαιωση λεει υπηρεσίες ανταποδοτικές_ναι να σημειωθεί οτι αυτος δεν τονιζε τη λεξη καθαριοτητα αλλα το ανταποδοτικες. Στο τελος του λεω, δηλ αν καποιος υποθετικα εχει εργαστει ως υε εργατης καθαριοτητας κ απευθυνεται σε θεση ΔΕ διοικητικου ή ΤΕ, ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ εφοσον εχει πτυχιο, θα του μετρησετε ειδικη εμπειρία. Μου ειπε ναι, και επειδή ή βαρεθηκε στο τελος ή δεν ήξερε αν αυτα που απαντα ειναι οντως ετσι, μου λεει κοιταξτε η διαδικασια μέχρι τα οριστικα θα τραβηξει πολυ οποτε θα δουμε τι θα γινει και τι θ αποφασιστει μεχρι τοτε.. Ολα αυτα εγιναν κατα γραμμα οπως τα περιεγραψα μονο που δε σκεφτηκα να τα καταγραψω δυστυχώς θα ηταν καλη ιδεα.. Τι συμπερασμα βγαίνει απ ολα αυτα? Το ασεπ τελει υπο συγχυση. Ή αυτοι που απαντανε στις γεν πληροφορίες ειναι οι τελευταιοι τροχοι της αμαξης και χωρις να τους εχει δοθει συγκεκριμένη κατευθυνση λενε τα δικα τους, ή οντως ισχυουν αυτα που λενε, οτι θα μετραει η ειδικη ανεξαρτητως ειδικοτητας ή βαθμιδας, ή δεν ξερουν τι θα κανουν οι επιτροπες αναλογα και με τις πιεσεις που θα δεχτουν απ το υπουργειο οπως εγινε με την αποφαση της ολομελειας εν οσω ετρεχε η προκηρυξη.. Με λιγα λογια γραμμη επισημη κ ανακοινωσιμη δε βλεπω ν υπαρχει αλλιως θα απαντουσαν γραπτως και στα e mail που φανταζομαι οτι πολλοι έχουν στείλει για το θεμα.. Αν θελετε παρτε κ σεις αφου οπλιστειτε με υπομονη κ δειτε τι θα σας πουνε..απλα τραγικοι

Μην κουράζεστε και τους ενοχλείτε. Η ειδική εμπειρία θα μετρήσει και σε ΠΕ και σε ΤΕ εφόσον έχουν αυτό το παλιόχαρτο-βεβαίωση.
Πρέπει να καταλάβετε οτι στο ΑΣΕΠ βλέπουν μόνο τη νομιμότητα. Δηλαδή αν αυτό που κάνουν προβλέπεται απο το νόμο...
Αν έχει τη βεβαίωση ο άλλος τι να κάνουν; Να τον πετάξουν εκτός και μετά να τους τρέχεουν στα δικαστήρια;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Σάβ Απρ 28, 2018 5:38 pm

Σύμφωνα με πληροφορίες που έχω κάποιοι συμβασιούχοι που δεν έλαβαν μέρος στην 3Κ/2018 έκαναν ασφαλιστικά μέτρα και ανανεώθηκαν οι συμβάσεις τους,κοινώς τους κράτησαν!!Αν ισχύει αυτό η 3Κ/2018 είναι επισφαλής και καλύτερα να κοιτάξουμε άλλες προκηρύξεις..

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Σάβ Απρ 28, 2018 6:52 pm

Alina2017 έγραψε:Δεν έχω κάνει αίτηση στην 3Κ αλλά συνάντησα μια φίλη μου στο λογιστήριο του Δήμου που εργαζόμουν και μου είπε ότι από τα προσωρινά ο οδηγός δεν είχε επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης, η κοπέλα ΔΕ Διοικητικός δήλωσε ως δεύτερο πτυχίο το πτυχίο ΑΕΙ και η δεύτερη που τηλεφώνησε και είχε διοριστεί ως ΠΕ Διοικητικός είχε δηλώσει ως ειδική εμπειρία 24 μήνες άσχετη και μάλιστα ρώτησε μόλις γέννησα.... :roll: να πάρω την άδεια που δικαιούμαι στο οχτάμηνο και να μην έλθω???? Ολα αυτά μου φαίνονται κωμικοτραγικά. Εύχομαι πραγματικά να βγουν τα πραγματικά αποτελέσματα σωστά


Χαχα γελαω μ αυτα που περιγραφεις για να μην κλαψω απο νευρα με ολη αυτη την ιλαροτραγωδια, οπως πολυ σωστα λες.. Καταρχάς ευχαριστουμε που ενημερωσες για οσα εμαθες και επιβεβαιωνεις αυτα που λεμε οι περισσοτεροι εδω μεσα.. Αυτο με τον οδηγο χωρις επαγγελματικη αδεια οδηγησης διερευσε στον τυπο και για τον δημο πειραια.. Αυτο με τη δηλωση πτυχιου ως δευτερο τιτλο πρεπει να εχει γινει σε αρκετα μεγαλο ποσοστό, οσο για την ειδικη ΠΕ στην καθαριοτητα προτιμω να μην εκφραστω.. Αν μαθεις οτιδηποτε εξισου κουλο ευχαριστηση μας να το μοιραστεις μαζι μας.. Και αν μπορείς φυσικά να πεις προκειται για δημο εντος ή εκτός αττικης?

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Σάβ Απρ 28, 2018 7:18 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
ersilyk έγραψε:
Aggelos5 έγραψε:



Μην κουράζεστε και τους ενοχλείτε. Η ειδική εμπειρία θα μετρήσει και σε ΠΕ και σε ΤΕ εφόσον έχουν αυτό το παλιόχαρτο-βεβαίωση.
Πρέπει να καταλάβετε οτι στο ΑΣΕΠ βλέπουν μόνο τη νομιμότητα. Δηλαδή αν αυτό που κάνουν προβλέπεται απο το νόμο...
Αν έχει τη βεβαίωση ο άλλος τι να κάνουν; Να τον πετάξουν εκτός και μετά να τους τρέχεουν στα δικαστήρια;


Τεινω να συμφωνησω μαζι σου, κ εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι δικη τους δουλειά να εξετασουν το αν οι βεβαιωσεις απηχούν την πραγματικοτητα, θα τις μετρησουν για ολες τις βαθμιδες αφού ετσι ερμηνευουν το νομο και καθ υποδειξη και ολιγη πιεση που δεχτηκαν απο το υπουργειο κ σκουρλετη, κεδε κλπ..και αν δεν τους εξυπηρετεί απολυτως η νομιμοτητα βρισκουν τροπο με νομικοφανεις διαδικασιες να καταρρίψουν καθε εννοια ισοτητας κ αξιοκρατιας οπως εγινε με την αποφαση της ολομελειας για προσμετρηση της ειδικης και στις θεσεις χωρις εμπειρια.. Εξαρτάται τι πιεσεις δεχονται.. Ο νομος ειναι ασαφης και κατα τη γνωμη μου και μετα το μπαχαλο ολκης που σημειωθηκε με τους παρατασιουχους που δεν διοριζονται να τρεχουν κι αυτοι στα δικαστηρια, θα μπορουσαν να το σωσουν τουλαχιστον για τις πε τε ειδικοτητες τις ασχετες με την καθαριοτητα..και να γνωμοδοτησουν σωστα δικαιωνοντας κ τον τιτλο τους ως ανεξαρτητης αρχης.. Για να διορθωσουν λιγο την προκήρυξη στο αξιοκρατικοτερο αν μπορει να ειπωθεί κατι τετοιο.. Αλλωστε τα δικαστήρια δεν τα γλιτωνουν απ τη στιγμη που αρκετοι απ τους μη εχοντες την ειδικη προτιθενται να προχωρησουν σε αγωγες κατα της 3κ..υποθεσεις κάνω βεβαια, η πορεία θα δειξει... Αλλα με τοσες ομαδες υποψηφιων δυσαρεστημενες συμπεριλαμβανομενων και πολλων που υποτιθεται οτι για την "τακτοποιηση" τους βγηκε η προκήρυξη και δεδομενων των χιλιαδων "λαθων" στα κατα δήλωση των αιτουντων στοιχεια συγκλινω στην εκτιμηση οτι η προκηρυξη εν τελει δε θα ευοδωθει με αισιον τελος.. Τη βλεπω για φουντο και κριμα τα παραβολα, η αγωνια των συμμετεχοντων, η υποστελεχωση των δημων και οι εργατοωρες των υπαλληλων ασεπ που θα καθυστερησουν και τις άλλες προκηρυξεις

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Σάβ Απρ 28, 2018 7:33 pm

Alina2017 έγραψε:Δεν έχω κάνει αίτηση στην 3Κ αλλά συνάντησα μια φίλη μου στο λογιστήριο του Δήμου που εργαζόμουν και μου είπε ότι από τα προσωρινά ο οδηγός δεν είχε επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης, η κοπέλα ΔΕ Διοικητικός δήλωσε ως δεύτερο πτυχίο το πτυχίο ΑΕΙ και η δεύτερη που τηλεφώνησε και είχε διοριστεί ως ΠΕ Διοικητικός είχε δηλώσει ως ειδική εμπειρία 24 μήνες άσχετη και μάλιστα ρώτησε μόλις γέννησα.... :roll: να πάρω την άδεια που δικαιούμαι στο οχτάμηνο και να μην έλθω???? Ολα αυτά μου φαίνονται κωμικοτραγικά. Εύχομαι πραγματικά να βγουν τα πραγματικά αποτελέσματα σωστά


Alina αν γνωρίζεις φυσικα, αυτους με τα "λανθασμενα" δηλωθεντα προσοντα, τους 2 διοικητικους δηλαδη ΠΕ και ΔΕ τους προσελαβε ο δημος, προτιθεται να τους προσλαβει για οκταμηνο, ή θα περιμενει τα οριστικα? Για τον οδηγο δε ρωταω γιατι θεωρω οτι η μη πρόσληψή του ουτε για το οκταμηνο ειναι κατι περισσότερο απο επιβεβλημένη... Ευχαριστω αν μπορείς να μου απαντησεις

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό xana » Σάβ Απρ 28, 2018 9:18 pm

ersilyk έγραψε:
Aggelos5 έγραψε:
christos3k έγραψε:
Άγγελε καλησπέρα. Επειδή έχει σημασία αυτό πότε στο είπανε? Εννοώ πότε μίλησες? Πριν την λήξη κατάθεσης των αιτήσεων? Αφού βγήκαν τα οριστικά και πριν την λήξη των ενστάσεων? Ή τώρα πρόσφατα μετά την λήξη των ενστάσεων?


μιλησα φυσικα πριν καταθεσω την ηλεκτρονικη αιτηση και φυσικα η κληση μου εχει καταγραφει. αν χρειαστει θα κινηθω νομικα για να ειμαι σιγουρος. ακουσατε ποτε θα βγουν τα οριστικα για πε?


Παιδια επειδή πραγματικά αυτοι του ασεπ εχουν αλλαξει οπως ξαναειπα δεκαπέντε γνωμες απ την έκδοση της 3κ με πριζωσε αυτο που ειπε ο aggelos5 και μου φανηκε πολυ καλο για να ναι αληθινο και ξαναπηρα τηλ, στο κλασσικο 2131319100 μου απαντησε ενας και του εθεσα ακριβως αυτο.. Αν ΠΕ,
ΤΕ και ΔΕ που λενε οτι εχουν δουλεψει καθαριοτητα θα παρουν την ειδικη.. Το εκανα να σημειωσω 2 3 μερες μετα το ποσταρισμα του aggelou... Στην αρχη μου λεει ναι θα την παρουν εφοσον οπως"λεει ο νομος" εχουν εργαστει σε υπηρεσιες καθαριοτητας? Του λεω κι ο ΔΕ διοικητικος? Μου λεει με μεγαλη σιγουρια ναι εφοσον η βεβαιωση λεει υπηρεσίες καθαριοτητας.. Ρωταω αυτο ισχύει και για ΠΕ κ για ΤΕ? Μου λεει φυσικα αν ειναι στην καθαριότητα.. Μα του λεω δεν πρεπει να ειναι, ν αναγραφεται δηλ στη βεβαιωση οτι η εμπειρία διανυθηκε σε "αντιστοιχη" οπως αναγραφεται κ στο νομο θεση, δηλ σε παρεμφερη ειδικοτητα? Φανηκε ν πιεζεται και ν μην του αρεσει που τον αμφισβητουσα αλλα επεμενε οτι κ οι διοικητικοι οποιασδηποτε βαθμιδας εκπαίδευσης εφοσον η βεβαιωση λεει υπηρεσίες ανταποδοτικές_ναι να σημειωθεί οτι αυτος δεν τονιζε τη λεξη καθαριοτητα αλλα το ανταποδοτικες. Στο τελος του λεω, δηλ αν καποιος υποθετικα εχει εργαστει ως υε εργατης καθαριοτητας κ απευθυνεται σε θεση ΔΕ διοικητικου ή ΤΕ, ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ εφοσον εχει πτυχιο, θα του μετρησετε ειδικη εμπειρία. Μου ειπε ναι, και επειδή ή βαρεθηκε στο τελος ή δεν ήξερε αν αυτα που απαντα ειναι οντως ετσι, μου λεει κοιταξτε η διαδικασια μέχρι τα οριστικα θα τραβηξει πολυ οποτε θα δουμε τι θα γινει και τι θ αποφασιστει μεχρι τοτε.. Ολα αυτα εγιναν κατα γραμμα οπως τα περιεγραψα μονο που δε σκεφτηκα να τα καταγραψω δυστυχώς θα ηταν καλη ιδεα.. Τι συμπερασμα βγαίνει απ ολα αυτα? Το ασεπ τελει υπο συγχυση. Ή αυτοι που απαντανε στις γεν πληροφορίες ειναι οι τελευταιοι τροχοι της αμαξης και χωρις να τους εχει δοθει συγκεκριμένη κατευθυνση λενε τα δικα τους, ή οντως ισχυουν αυτα που λενε, οτι θα μετραει η ειδικη ανεξαρτητως ειδικοτητας ή βαθμιδας, ή δεν ξερουν τι θα κανουν οι επιτροπες αναλογα και με τις πιεσεις που θα δεχτουν απ το υπουργειο οπως εγινε με την αποφαση της ολομελειας εν οσω ετρεχε η προκηρυξη.. Με λιγα λογια γραμμη επισημη κ ανακοινωσιμη δε βλεπω ν υπαρχει αλλιως θα απαντουσαν γραπτως και στα e mail που φανταζομαι οτι πολλοι έχουν στείλει για το θεμα.. Αν θελετε παρτε κ σεις αφου οπλιστειτε με υπομονη κ δειτε τι θα σας πουνε..απλα τραγικοι


Αν και έχεις δίκιο να εκνευρίζεσαι και να ψάχνεις το δίκιο σου, πρώτον το να καταγράφεις κάποιον ενώ σου μιλάει δεν είναι νόμιμο αν ο ίδιος δεν το γνωρίζει και δεν του έχεις γνωστοποιήσει ότι το κάνεις (οπότε το τι είναι καλή ιδέα και τι όχι είναι από ποια οπτική θες να το δεις) και δεύτερον, πρέπει να καταλάβετε ότι όσοι απαντούν στο κεντρικό τηλέφωνο (2131319100) είναι μόνο για να απαντήσουν σε πολύ γενικές ερωτήσεις που μπορεί να βρει κάποιος διαβάζοντας και την Προκήρυξη. Δεν ξέρουν βασικά πράγματα οι υπάλληλοι του τηλεφωνικού κέντρου, εγώ αυτό έχω διαπιστώσει καλώντας τους,ενώ συχνά αυτά που ακούς από διαφορετικούς υπαλλήλους είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους. Ίσως θα μπορούσε να σου πει κάτι κάποιος από τον έλεγχο, αλλά άντε να βρεις ποιος ασχολείται με την 3Κ/2018. Η πρότασή μου είναι να μην καλείτε στο τηλεφωνικό κέντρο για τέτοια ζητήματα γιατί ό,τι και να σου πουν δεν απορρέει από πουθενά ότι είναι ορθό και ισχύει. Θεωρώ ότι απλά χάνετε το χρόνο σας στην αναμονή τόση ώρα, καλύτερα να στείλετε ένα γραπτό ερώτημα.

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Κυρ Απρ 29, 2018 2:28 am

xana έγραψε:
ersilyk έγραψε:
Aggelos5 έγραψε:




Αν και έχεις δίκιο να εκνευρίζεσαι και να ψάχνεις το δίκιο σου, πρώτον το να καταγράφεις κάποιον ενώ σου μιλάει δεν είναι νόμιμο αν ο ίδιος δεν το γνωρίζει και δεν του έχεις γνωστοποιήσει ότι το κάνεις (οπότε το τι είναι καλή ιδέα και τι όχι είναι από ποια οπτική θες να το δεις) και δεύτερον, πρέπει να καταλάβετε ότι όσοι απαντούν στο κεντρικό τηλέφωνο (2131319100) είναι μόνο για να απαντήσουν σε πολύ γενικές ερωτήσεις που μπορεί να βρει κάποιος διαβάζοντας και την Προκήρυξη. Δεν ξέρουν βασικά πράγματα οι υπάλληλοι του τηλεφωνικού κέντρου, εγώ αυτό έχω διαπιστώσει καλώντας τους,ενώ συχνά αυτά που ακούς από διαφορετικούς υπαλλήλους είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους. Ίσως θα μπορούσε να σου πει κάτι κάποιος από τον έλεγχο, αλλά άντε να βρεις ποιος ασχολείται με την 3Κ/2018. Η πρότασή μου είναι να μην καλείτε στο τηλεφωνικό κέντρο για τέτοια ζητήματα γιατί ό,τι και να σου πουν δεν απορρέει από πουθενά ότι είναι ορθό και ισχύει. Θεωρώ ότι απλά χάνετε το χρόνο σας στην αναμονή τόση ώρα, καλύτερα να στείλετε ένα γραπτό ερώτημα.


συμφωνώ και για το οτι μονο σε γενικα θεματα ξερουν να απαντησουν,και ως προς το οτι συχνα διίσταναται οι αποψεις τους αναλογα ποιόν θα πετυχεις..επισης δυσκολο να βρεις καποιον που να κατεχει το θέμα στον ελεγχο αλλά εξισου δυσκολο να σου απαντησει το ασεπ διαφωτιστικα ειδικα για το εν λογω ζητημα γραπτως..θα σου πω, 1) εχω στειλει γραπτο ερωτημα εν ειδη αναφορας για ολα αυτα, ειδικη εμπειρια, μοριοδότησή της και για θεσεις χωρις εμπειρια, απαντηση? ουδεμια .2) για να δειτε πως δουλευουνε..υπέβαλλα ενσταση όχι γενικα αλλα για συγκεκριμενα ατομα που γνωριζω οτι δεν ισχυαν τα δηλωθεντα μεγαλη τεταρτη και λιγο μετα το πασχα ειδα οτι δεσμευτηκε το παραβολο..το παραβολο με το οποιο ελαβα μερος στην 3κ φαινεται πληρωμενο απλα..μου φανηκε περιεργο που το εκαναν τοσο γρηγορα αλλα μπορει ετσι να γινεται με τις ενστασεις να δεσμευονται αμεσα τα παραβολα ασχετως προκηρυξης..παντως σκεφτηκα μηπως επισπευσουν διαδικασιες για τα οριστικα,αλλα παλι χλωμο με τοσες αλλες εκκρεμοτητες παλαιοτερων προκηρυξεων που εχουν..

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Απρ 29, 2018 9:43 am

ersilyk έγραψε:
xana έγραψε:
ersilyk έγραψε:


Αν και έχεις δίκιο να εκνευρίζεσαι και να ψάχνεις το δίκιο σου, πρώτον το να καταγράφεις κάποιον ενώ σου μιλάει δεν είναι νόμιμο αν ο ίδιος δεν το γνωρίζει και δεν του έχεις γνωστοποιήσει ότι το κάνεις (οπότε το τι είναι καλή ιδέα και τι όχι είναι από ποια οπτική θες να το δεις) και δεύτερον, πρέπει να καταλάβετε ότι όσοι απαντούν στο κεντρικό τηλέφωνο (2131319100) είναι μόνο για να απαντήσουν σε πολύ γενικές ερωτήσεις που μπορεί να βρει κάποιος διαβάζοντας και την Προκήρυξη. Δεν ξέρουν βασικά πράγματα οι υπάλληλοι του τηλεφωνικού κέντρου, εγώ αυτό έχω διαπιστώσει καλώντας τους,ενώ συχνά αυτά που ακούς από διαφορετικούς υπαλλήλους είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους. Ίσως θα μπορούσε να σου πει κάτι κάποιος από τον έλεγχο, αλλά άντε να βρεις ποιος ασχολείται με την 3Κ/2018. Η πρότασή μου είναι να μην καλείτε στο τηλεφωνικό κέντρο για τέτοια ζητήματα γιατί ό,τι και να σου πουν δεν απορρέει από πουθενά ότι είναι ορθό και ισχύει. Θεωρώ ότι απλά χάνετε το χρόνο σας στην αναμονή τόση ώρα, καλύτερα να στείλετε ένα γραπτό ερώτημα.


συμφωνώ και για το οτι μονο σε γενικα θεματα ξερουν να απαντησουν,και ως προς το οτι συχνα διίσταναται οι αποψεις τους αναλογα ποιόν θα πετυχεις..επισης δυσκολο να βρεις καποιον που να κατεχει το θέμα στον ελεγχο αλλά εξισου δυσκολο να σου απαντησει το ασεπ διαφωτιστικα ειδικα για το εν λογω ζητημα γραπτως..θα σου πω, 1) εχω στειλει γραπτο ερωτημα εν ειδη αναφορας για ολα αυτα, ειδικη εμπειρια, μοριοδότησή της και για θεσεις χωρις εμπειρια, απαντηση? ουδεμια .2) για να δειτε πως δουλευουνε..υπέβαλλα ενσταση όχι γενικα αλλα για συγκεκριμενα ατομα που γνωριζω οτι δεν ισχυαν τα δηλωθεντα μεγαλη τεταρτη και λιγο μετα το πασχα ειδα οτι δεσμευτηκε το παραβολο..το παραβολο με το οποιο ελαβα μερος στην 3κ φαινεται πληρωμενο απλα..μου φανηκε περιεργο που το εκαναν τοσο γρηγορα αλλα μπορει ετσι να γινεται με τις ενστασεις να δεσμευονται αμεσα τα παραβολα ασχετως προκηρυξης..παντως σκεφτηκα μηπως επισπευσουν διαδικασιες για τα οριστικα,αλλα παλι χλωμο με τοσες αλλες εκκρεμοτητες παλαιοτερων προκηρυξεων που εχουν..

Για σοβαρά θέματα,πέραν των τεχνικών διευκρινίσεων και των συχνών ερωτημάτων,απάντηση ή δε θα λάβετε καθόλου,ή θα περιέχει τόση γενικότητα που θα καταλήγει υπεκφυγή.Μόνο η νομική οδός θα μπορούσε να αποκαταστήσει το θέμα.Και μόνο που ανακάλεσαν τους ορους μιας Προκήρυξης με ένα τόσο..νομικά έωλο σκεπτικό,γεννάται σοβαρότατο ζήτημα.Όσοι έχετε έννομο συμφέρον(δε συμμετείχα προσωπικά),να δράσετε συντονισμένα και να κινητοποιηθείτε αποτελεσματικά.Στο τηλεφωνικό κέντρο θα σας παραπέμπουν πάντα κάπου αλλού,σε κάποιον αρμοδιότερο,στο μέλλον κλπ κλπ..μη σπαταλάτε πολύτιμο χρόνο!Τα παράβολα των ενστάσεων δεσμεύονται αμέσως,δε σημαίνει απαραίτητα κάτι αυτό για την πορεία της διαδικασίας.

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Κυρ Απρ 29, 2018 11:18 am

niki258 έγραψε:
ersilyk έγραψε:
xana έγραψε:


συμφωνώ και για το οτι μονο σε γενικα θεματα ξερουν να απαντησουν,και ως προς το οτι συχνα διίσταναται οι αποψεις τους αναλογα ποιόν θα πετυχεις..επισης δυσκολο να βρεις καποιον που να κατεχει το θέμα στον ελεγχο αλλά εξισου δυσκολο να σου απαντησει το ασεπ διαφωτιστικα ειδικα για το εν λογω ζητημα γραπτως..θα σου πω, 1) εχω στειλει γραπτο ερωτημα εν ειδη αναφορας για ολα αυτα, ειδικη εμπειρια, μοριοδότησή της και για θεσεις χωρις εμπειρια, απαντηση? ουδεμια .2) για να δειτε πως δουλευουνε..υπέβαλλα ενσταση όχι γενικα αλλα για συγκεκριμενα ατομα που γνωριζω οτι δεν ισχυαν τα δηλωθεντα μεγαλη τεταρτη και λιγο μετα το πασχα ειδα οτι δεσμευτηκε το παραβολο..το παραβολο με το οποιο ελαβα μερος στην 3κ φαινεται πληρωμενο απλα..μου φανηκε περιεργο που το εκαναν τοσο γρηγορα αλλα μπορει ετσι να γινεται με τις ενστασεις να δεσμευονται αμεσα τα παραβολα ασχετως προκηρυξης..παντως σκεφτηκα μηπως επισπευσουν διαδικασιες για τα οριστικα,αλλα παλι χλωμο με τοσες αλλες εκκρεμοτητες παλαιοτερων προκηρυξεων που εχουν..

Για σοβαρά θέματα,πέραν των τεχνικών διευκρινίσεων και των συχνών ερωτημάτων,απάντηση ή δε θα λάβετε καθόλου,ή θα περιέχει τόση γενικότητα που θα καταλήγει υπεκφυγή.Μόνο η νομική οδός θα μπορούσε να αποκαταστήσει το θέμα.Και μόνο που ανακάλεσαν τους ορους μιας Προκήρυξης με ένα τόσο..νομικά έωλο σκεπτικό,γεννάται σοβαρότατο ζήτημα.Όσοι έχετε έννομο συμφέρον(δε συμμετείχα προσωπικά),να δράσετε συντονισμένα και να κινητοποιηθείτε αποτελεσματικά.Στο τηλεφωνικό κέντρο θα σας παραπέμπουν πάντα κάπου αλλού,σε κάποιον αρμοδιότερο,στο μέλλον κλπ κλπ..μη σπαταλάτε πολύτιμο χρόνο!Τα παράβολα των ενστάσεων δεσμεύονται αμέσως,δε σημαίνει απαραίτητα κάτι αυτό για την πορεία της διαδικασίας.


Α καταλαβα προκειται περι παγιας τακτικης...δεν ειχα ξανακανει ενσταση και δεν το γνωριζα...συμφωνώ, ακόμη κι αν υπαρξει απαντηση θα ειναι ομιχλωδης και γενικολογη, περισσοτερο ξανατηλεφωνησα γιατι με προβληματισε ο aggelos που του ειπαν οτι δε θα μετρησει ειδικη για ΠΕ ΤΕ και το έχει και καταγεγραμμένο..εμενα αλλα μου ειχαν πει γι αυτο εκανα και το τηλεφωνημα να δουνε ολοι εδω μεσα που αγωνιουν οτι αποκρυσταλλωμενη αποψη περί του τι θα πραξουν στον ελεγχο ουδεις γνωριζει με σαφηνεια, ποσο μαλλον αυτοι που απαντουν στις πληροφοριες και λενε οτι τους κατεβει ή οτι τους εχει επιτραπει να λενε :roll:

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 12:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό IANOS » Δευ Απρ 30, 2018 6:21 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Σύμφωνα με πληροφορίες που έχω κάποιοι συμβασιούχοι που δεν έλαβαν μέρος στην 3Κ/2018 έκαναν ασφαλιστικά μέτρα και ανανεώθηκαν οι συμβάσεις τους,κοινώς τους κράτησαν!!Αν ισχύει αυτό η 3Κ/2018 είναι επισφαλής και καλύτερα να κοιτάξουμε άλλες προκηρύξεις..



Ελληνιδες Ελληνες μην την ψαχνετε...εξυπηρετηθηκαν αυτοι που επρεπε.. καλα να παθουμε που πληρωσαμε και παραβολα και asep post και το κυριοτερο ελπιζαμε κιολας.. ολες οι αλλες προκυρηξεις ειναι 50 θεσεις εδω 100 θεσεις εκει.. φεξε μου και γλιστρησα.. τωρα ηταν η ευκαιρια πιυ ηταν χιλιαδες...το χασαμε το τραινο.. περαστικα μας γιατι βλεπεις ο ελληναρας εχει κοντη μνημη και εκεινη την στιγμη δεν θα ακουσουμε την κοιλια μας αλλα τους λαικισμους για διαφανεια,πολεμο με το κατεστημενο κτλ κτλ
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ
ετσι ειναι" ηταν δικαιο κι εγινε πραξη"
Τωρα μην κλαιγομαστε για κατι που καναμε 2.5 χρονια πριν.. οι αμαρτιες ειναι δικες μας

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Δευ Απρ 30, 2018 8:59 pm

IANOS έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Σύμφωνα με πληροφορίες που έχω κάποιοι συμβασιούχοι που δεν έλαβαν μέρος στην 3Κ/2018 έκαναν ασφαλιστικά μέτρα και ανανεώθηκαν οι συμβάσεις τους,κοινώς τους κράτησαν!!Αν ισχύει αυτό η 3Κ/2018 είναι επισφαλής και καλύτερα να κοιτάξουμε άλλες προκηρύξεις..



Ελληνιδες Ελληνες μην την ψαχνετε...εξυπηρετηθηκαν αυτοι που επρεπε.. καλα να παθουμε που πληρωσαμε και παραβολα και asep post και το κυριοτερο ελπιζαμε κιολας.. ολες οι αλλες προκυρηξεις ειναι 50 θεσεις εδω 100 θεσεις εκει.. φεξε μου και γλιστρησα.. τωρα ηταν η ευκαιρια πιυ ηταν χιλιαδες...το χασαμε το τραινο.. περαστικα μας γιατι βλεπεις ο ελληναρας εχει κοντη μνημη και εκεινη την στιγμη δεν θα ακουσουμε την κοιλια μας αλλα τους λαικισμους για διαφανεια,πολεμο με το κατεστημενο κτλ κτλ
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ
ετσι ειναι" ηταν δικαιο κι εγινε πραξη"
Τωρα μην κλαιγομαστε για κατι που καναμε 2.5 χρονια πριν.. οι αμαρτιες ειναι δικες μας


οχι ότι οι προηγουμενοι για πολλα χρονια δεν εκαναν ακριβως τα ιδια πριν ξεσπασει η κριση, ειδικα αυτοι που κυβερνησαν σχεδον εικοσαετια...εχει ο καθενας το μεριδιο του... αναλογα μετο διαστημα που κυβερνησε "βολεψε" κατα την καθομιλουμενη και τον αναλογο αριθμο ψηφοφορων.Με το ξεσπασμα της κρισης και λογω τρόικας και συνθηκων μαζευτηκαν λιγο για να ερθει η πρωτη φορα αριστερα με το ηθικο πλεονεκτημα να συνεχισει το θεαρεστο εργο των "αμετανόητων" ελληνικων κυβερνήσεων, υποστηριζοντας με θρασος κιόλας οτι αυτοι δεν κανουν τα ιδια..τουλαχιστον δεν ημουνα σ αυτους που πιστεψαν το παραμυθι τους, ούτε τους ψηφισα ποτε :mrgreen:

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Μάιος 01, 2018 12:10 am

παιδια το σωματειο υπαλληλων Αρτέμιδας καταγγέλει το δημο σπατων-αρτεμιδας οτι προσελαβε τους προσωρινα διοριστεους της 3Κ ως εργατες καθαριοτητας και αντι να τους απασχολούν στην καθαριοτητα ως προσεληφθησαν, τους έβαλαν μεσα σε γραφεία: "Συγκεκριμένα, νεοπροσλαμβανόμενοι εργαζόμενοι από τους προσωρινούς πίνακες του Α.Σ.Ε.Π., της περίφημης προκήρυξης 3Κ/2018 πρόσληψης μόνιμου προσωπικού στις ανταποδοτικές Υπηρεσίες των Ο.Τ.Α., με την ειδικότητα των Εργατών Καθαριότητας για την συγκομιδή και αποκομιδή απορριμμάτων, «εξαφανίζονται» ως δια «μαγείας» και τοποθετούνται παράνομα με προφορικές αποφάσεις σε γραφεία των δύο Δημαρχείων στα Σπάτα.

Εργαζόμενοι οι οποίοι είναι άκρως απαραίτητοι για την ομαλή και σωστή λειτουργία της Υπηρεσίας Καθαριότητας του Δήμου, για τους οποίους είχε γίνει αγώνας το προηγούμενο χρονικό διάστημα για την πρόσληψή τους λόγω των υπεραυξημένων αναγκών που προέκυψαν κυρίως από τις αποχωρήσεις εργαζομένων λόγω συνταξιοδότησης.

Εργαζόμενοι οι οποίοι ανήκουν σε ανταποδοτική υπηρεσία και αμείβονται από τα Δημοτικά τέλη που καταβάλουν οι Δημότες για να διατηρούνται οι δύο Πόλεις καθαρές, θα συνεχίσουν να αμείβονται χωρίς να παρέχουν τις προβλεπόμενες και απαιτούμενες υπηρεσίες για τις οποίες προσλήφθηκαν"

Όχι πως πέσαμε από τα σύννεφα, μέχρι και μαϊμού βεβαιώσεις ακούστηκαν , εδώ θα κολώνανε? Απλά αναρωτιέμαι, όλοι οι διοριστέοι γνωστοί του δημάρχου, κατάφεραν και όχι μόνο μπήκαν,αλλά διορίστηκαν και στο συγκεκριμένο δήμο? Ή χάριν 2-3 δικών τους "επωφελήθηκαν" και οι άλλοι? Αν ισχύει και δεν πρόκειται για κακόβουλες κατηγορίες του συλλόγου προς ίδιον συμφέρον, τι να πω, υπάρχει μεγάλο θράσος και ατιμωρησία και γενικά μια απ τα ίδια


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες