ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Genuine
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 12:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Genuine » Πέμ Απρ 16, 2020 11:53 am

Καλημέρα σας,
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει.
Διορίστηκα με την προκήρυξη 3κ/2018 ως Υ.Ε. Εργάτρια καθαριότητας. Δεν έχει παρέλθει διετία από τον
διορισμό μου, επομένως θεωρούμαι δόκιμη. Η ερώτησή μου είναι αν έχω δικαίωμα να συμμετέχω σε
διαγωνισμό του ΑΣΕΠ όσο είμαι δόκιμη.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Πέμ Ιουν 11, 2020 12:11 pm

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος έχει προσφύγει στο ΣΤΕ σχετικά με την ειδική εμπειρία και εαν έχει βγει κάποια απόφαση;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Ιουν 11, 2020 4:55 pm

Genuine έγραψε:Καλημέρα σας,
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει.
Διορίστηκα με την προκήρυξη 3κ/2018 ως Υ.Ε. Εργάτρια καθαριότητας. Δεν έχει παρέλθει διετία από τον
διορισμό μου, επομένως θεωρούμαι δόκιμη. Η ερώτησή μου είναι αν έχω δικαίωμα να συμμετέχω σε
διαγωνισμό του ΑΣΕΠ όσο είμαι δόκιμη.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Αν είσαι διορισμένη ως ιδαχ νομίζω ότι μπορείς ασχέτως της διετίας....Αν είσαι μόνιμη(κατέχεις οργανική θέση) οχι...

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Ιουν 12, 2020 2:47 pm

evi44 έγραψε:
Genuine έγραψε:Καλημέρα σας,
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει.
Διορίστηκα με την προκήρυξη 3κ/2018 ως Υ.Ε. Εργάτρια καθαριότητας. Δεν έχει παρέλθει διετία από τον
διορισμό μου, επομένως θεωρούμαι δόκιμη. Η ερώτησή μου είναι αν έχω δικαίωμα να συμμετέχω σε
διαγωνισμό του ΑΣΕΠ όσο είμαι δόκιμη.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Αν είσαι διορισμένη ως ιδαχ νομίζω ότι μπορείς ασχέτως της διετίας....Αν είσαι μόνιμη(κατέχεις οργανική θέση) οχι...

Αν είσαι μόνιμη που είναι και το πιο πιθανο μετά από 5 έτη μπορείς να λάβεις μέρος σε διαγωνισμό

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τρί Ιουν 30, 2020 11:30 am

...Ετοιμάζουν δεύτερους αναμορφωμένους πίνακες μετά απο νέες δεκτές αιτήσεις θεραπείας!!! :shock:
Είναι να τρελένεσαι...

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Ιουν 30, 2020 8:31 pm

agrileza έγραψε:...Ετοιμάζουν δεύτερους αναμορφωμένους πίνακες μετά από νέες δεκτές αιτήσεις θεραπείας!!! :shock:
Είναι να τρελένεσαι...

Αναπληρώσεις θα γίνουν για τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν. αναμορφωμένοι δεν νομίζω ότι θα βγούν νέοι.

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τετ Ιούλ 01, 2020 9:48 am

theod75 έγραψε:
agrileza έγραψε:...Ετοιμάζουν δεύτερους αναμορφωμένους πίνακες μετά από νέες δεκτές αιτήσεις θεραπείας!!! :shock:
Είναι να τρελένεσαι...

Αναπληρώσεις θα γίνουν για τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν. αναμορφωμένοι δεν νομίζω ότι θα βγούν νέοι.


Καλημέρα και καλό μήνα!!!
Αν κατάλαβα καλά, μετά τον αναμορφωμένο πίνακα και εφόσον γίνονται εκ νέου δεκτές αιτήσεις θεραπείας θα γίνονται μόνο αναπληρώσεις χωρίς νέα ανακατάταξη. Με την αναπλήρωση θα καλύψουνε τυχόν θέσεις κενές (όσων δεν αποδέχτηκαν την θέση, κώλυμα διορισμού κτλ), χωρίς να επηρεάζουν τους διορισθέντες. Σωστά;
Αν δεν υπάρχουν όμως κενές θέσεις; Και εφόσον δεν υπάρχει θέση, σε δήμο προτίμησης που έβαλε;

Giasemi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 26, 2019 11:25 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Giasemi2 » Σάβ Αύγ 15, 2020 2:56 pm

Καλησπέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά αν η δέσμευση παραμονής για 7 έτη με την 3κ/2018 ισχύει για όλους ή για όσους διορίστηκαν με ειδική εμπειρία . Διότι ο νόμος ξεκινάει λέγοντας : Για όσους διορίστηκαν με την ειδική διαδικασία του άρθρου ..... το οποίο μιλάει για την ειδική εμπειρία. Επίσης μήπως γνωρίζετε αν τελικά θα καταργηθεί ή θα αλλάξει ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας .

Dragonfly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2020 5:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Dragonfly » Πέμ Σεπ 03, 2020 9:06 am

agrileza έγραψε:...Ετοιμάζουν δεύτερους αναμορφωμένους πίνακες μετά απο νέες δεκτές αιτήσεις θεραπείας!!! :shock:
Είναι να τρελένεσαι...

Μπορεις να μας πεις απο που εχεις την πληροφορια...περασαν δυο μηνες δεν ακουστικε κατι περι αυτου.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Σεπ 04, 2020 4:56 pm

Genuine έγραψε:Καλημέρα σας,
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει.
Διορίστηκα με την προκήρυξη 3κ/2018 ως Υ.Ε. Εργάτρια καθαριότητας. Δεν έχει παρέλθει διετία από τον
διορισμό μου, επομένως θεωρούμαι δόκιμη. Η ερώτησή μου είναι αν έχω δικαίωμα να συμμετέχω σε
διαγωνισμό του ΑΣΕΠ όσο είμαι δόκιμη.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Πρέπει να περάσουν 5 χρόνια από το διορισμό σου για να μπορέσεις να κάνεις ξανά αίτηση. νομος 2190/1994

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τετ Σεπ 23, 2020 10:45 pm

Μήνας Σεπτέμβριος 2020 δυόμισι χρόνια μετά και υπάρχουν κενές θέσεις με κάλυψή τους από αναπληρώσεις διαδικασία που τρέχει ακόμη με 500 θέσεις περίπου... Ξέρει κανείς αν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία; πέρα από αυτό παίζει ακόμη το σενάριο νέων αναμορφωμένων πινάκων από δεκτές νέες αιτησεις θεραπείας; Αν κατάλαβα καλά επειδή τρέχει ακόμη η προκήρυξη με αυτά, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ το ΥΠΕΣ θα δώσει εντολή να προχωρήσει η μικρή 3Κ...

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Σεπ 25, 2020 4:34 pm

agrileza έγραψε:Μήνας Σεπτέμβριος 2020 δυόμισι χρόνια μετά και υπάρχουν κενές θέσεις με κάλυψή τους από αναπληρώσεις διαδικασία που τρέχει ακόμη με 500 θέσεις περίπου... Ξέρει κανείς αν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία; πέρα από αυτό παίζει ακόμη το σενάριο νέων αναμορφωμένων πινάκων από δεκτές νέες αιτησεις θεραπείας; Αν κατάλαβα καλά επειδή τρέχει ακόμη η προκήρυξη με αυτά, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ το ΥΠΕΣ θα δώσει εντολή να προχωρήσει η μικρή 3Κ...
Από όσο γνωρίζω δεν έχει τελειώσει ακόμη η διαδικασία, οι αναπληρώσεις θα γίνονται ανάλογα με τη σειρά που ζήτησε ο κάθε φορέας.. Δεν θα βγουν άλλοι αναμορφωμένοι πίνακες.
Για την μικρή 3κ μάλλον δύσκολα θα βγει, δικαιολογίες του υπουργείου είναι οι αναπληρώσεις και γι αυτό δεν βγάζουν την μικρή 3κ σε πολλούς διαγωνισμούς έχουμε αναπληρώσεις. Ήδη σε αρκετούς δήμους μπαίνει ιδιώτης

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Σεπ 25, 2020 5:19 pm

agrileza έγραψε:Μήνας Σεπτέμβριος 2020 δυόμισι χρόνια μετά και υπάρχουν κενές θέσεις με κάλυψή τους από αναπληρώσεις διαδικασία που τρέχει ακόμη με 500 θέσεις περίπου... Ξέρει κανείς αν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία; πέρα από αυτό παίζει ακόμη το σενάριο νέων αναμορφωμένων πινάκων από δεκτές νέες αιτησεις θεραπείας; Αν κατάλαβα καλά επειδή τρέχει ακόμη η προκήρυξη με αυτά, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ το ΥΠΕΣ θα δώσει εντολή να προχωρήσει η μικρή 3Κ...

Απ ότι έμαθα σήμερα ο ΑΣΕΠ ήδη έχει αρχίσει τις αναπληρώσεις

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τρί Οκτ 06, 2020 4:15 pm

theod75 έγραψε:
agrileza έγραψε:Μήνας Σεπτέμβριος 2020 δυόμισι χρόνια μετά και υπάρχουν κενές θέσεις με κάλυψή τους από αναπληρώσεις διαδικασία που τρέχει ακόμη με 500 θέσεις περίπου... Ξέρει κανείς αν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία; πέρα από αυτό παίζει ακόμη το σενάριο νέων αναμορφωμένων πινάκων από δεκτές νέες αιτησεις θεραπείας; Αν κατάλαβα καλά επειδή τρέχει ακόμη η προκήρυξη με αυτά, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ το ΥΠΕΣ θα δώσει εντολή να προχωρήσει η μικρή 3Κ...
Από όσο γνωρίζω δεν έχει τελειώσει ακόμη η διαδικασία, οι αναπληρώσεις θα γίνονται ανάλογα με τη σειρά που ζήτησε ο κάθε φορέας.. Δεν θα βγουν άλλοι αναμορφωμένοι πίνακες.
Για την μικρή 3κ μάλλον δύσκολα θα βγει, δικαιολογίες του υπουργείου είναι οι αναπληρώσεις και γι αυτό δεν βγάζουν την μικρή 3κ σε πολλούς διαγωνισμούς έχουμε αναπληρώσεις. Ήδη σε αρκετούς δήμους μπαίνει ιδιώτης

Μα υπάρχουν αρκετοί δήμοι που δεν πρόλαβαν να δηλώσουν στη 3κ, ποιο το νόημα των αναπληρωσεων για αυτούς τους δήμους. Φαντάζομαι στο να λές σε αρκετούς δήμους μπαίνει ιδιώτης είναι για αυτούς τους δήμους που αναμένουν την μικρή 3κ και δεν βλέπουν να βγαίνει ...

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Παρ Νοέμ 06, 2020 1:51 pm

Για να μην αναρωτιόμαστε καμια φορά γιατί μπορεί να αργούν οι αναπληρώσεις και πόσο ότι νά ναι έγιναν οι δηλώσεις από μερικούς.

Σήμερα βγηκε στη διαύγεια μια αναπλήρωση για θέση ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ
Για να καλυφθεί η θέση χρειάστηκε το εξής

Διαγράφονται από τους οικείους πίνακες κατάταξης ελλείψει πρόσθετων προσόντων

18 άτομα και

Μειώνεται η συνολική βαθμολογία σε 11 υποψηφίους.

άρα για να καλυφθει μια θέση έπρεπε να ασχοληθούν με 29 υποψηφίους!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Krpns και 17 επισκέπτες