ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Ιουν 08, 2019 8:33 am

sakis198 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
sakis198 έγραψε:

Ηδη δουλεύω με τα προσωρινά 14 μηνες και όπως το βλέπω με τις εκλογές,αλλαγή κυβέρνησης κτλ, το φεκ διορισμού θα αργήσει πολλούς μήνες ακόμα.
Συνεπώς δεν είναι κάπως άδικο να ξεκινήσει να μετράει η διετία μου ως δόκιμος από το μηδέν;
Τροφή για σκέψη στους νομοθέτες...


Δεν σε ανάγκασε κανείς να δουλέψεις στα προσωρινά..το τι βολεύει το καθένα μας προσωπικά για το χ,ψ λόγο δεν έχει να κάνει με τις νομοθεσίες.


Να σε ενημερώσω οτι οι νόμοι συχνά τροποποιούνται και βελτιώνονται για να καλύψουν τα όποια κενά έχουν. Δεν είμαι εγώ αυτός βεβαίως που θα κρίνει αν κάποιος νόμος έχει κάποιο κενό αλλά για τη συγκεκριμένη δική μου περίπτωση θεωρώ οτι αδικούμαι και δεν έχει να κάνει με το αν με βολεύει ή οχι.
Αααα...το γεγονός ότι υπάρχουν νόμοι και φωτογραφικές διατάξεις που κάποιοι πράγματι βολεύονται το έχεις ακουστά;
Άρα;


Νομοί τροποποιούνται επειδή έτσι βολεύει μερικούς από πάνω ;) Και πίστεψε με δεν θα κάτσουν να τροποποιήσουν νόμους και θεσμικά πλαίσια για εσένα πχ που δεν έχεις την δυναμική που πρέπει:) Τροφή για σκέψη θα ήτανε αν έκανε τα παράπονα κάποιος εκ των έσω και όχι ένας απλός διοριστέος..

Και εμένα με χαλάει που εργάζομαι με συμβάσεις σε νοσοκομείο και δεν μου δικαιολογούν τα 2 πρώτα χρόνια υπηρεσίας διότι εργαζόμουν με σύμβαση έργου και μου προσμετράνε την υπηρεσία τώρα που εργάζομαι ως ΙΔΟΧ..μην το ψάχνεις..στην Ελλάδα η παράνοια και η τρέλα επιβιώνει.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Σάβ Ιουν 08, 2019 9:31 am

nikomech έγραψε:Μηπως θα πρέπει να ανακοινωθεί επίσημα περίοδος ενστάσεων ξανα; :D :D
Πολλές παραληψεις και λάθη ακουω και διαβαζω.
Ειδωμεν στην αιτιολογηση του ΑΣΕΠ πως θα εξηγείται αυτό στον καθενα που έχει δεί μεταβολη

Υπάρχει η αίτηση θεραπείας.το ίδιο είναι.το οτι διαμαρτυρονται καποιοι δεν σημαίνει οτι εχουν και δίκιο, αρκετοί δεν εχουν διαβάσει καν την προκύρηξη πως θα συμπλήρωναν σωστα την αίτηση

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Σάβ Ιουν 08, 2019 3:33 pm

dionisis1925 έγραψε:
sakis198 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
Δεν σε ανάγκασε κανείς να δουλέψεις στα προσωρινά..το τι βολεύει το καθένα μας προσωπικά για το χ,ψ λόγο δεν έχει να κάνει με τις νομοθεσίες.


Να σε ενημερώσω οτι οι νόμοι συχνά τροποποιούνται και βελτιώνονται για να καλύψουν τα όποια κενά έχουν. Δεν είμαι εγώ αυτός βεβαίως που θα κρίνει αν κάποιος νόμος έχει κάποιο κενό αλλά για τη συγκεκριμένη δική μου περίπτωση θεωρώ οτι αδικούμαι και δεν έχει να κάνει με το αν με βολεύει ή οχι.
Αααα...το γεγονός ότι υπάρχουν νόμοι και φωτογραφικές διατάξεις που κάποιοι πράγματι βολεύονται το έχεις ακουστά;
Άρα;


Νομοί τροποποιούνται επειδή έτσι βολεύει μερικούς από πάνω ;) Και πίστεψε με δεν θα κάτσουν να τροποποιήσουν νόμους και θεσμικά πλαίσια για εσένα πχ που δεν έχεις την δυναμική που πρέπει:) Τροφή για σκέψη θα ήτανε αν έκανε τα παράπονα κάποιος εκ των έσω και όχι ένας απλός διοριστέος..

Και εμένα με χαλάει που εργάζομαι με συμβάσεις σε νοσοκομείο και δεν μου δικαιολογούν τα 2 πρώτα χρόνια υπηρεσίας διότι εργαζόμουν με σύμβαση έργου και μου προσμετράνε την υπηρεσία τώρα που εργάζομαι ως ΙΔΟΧ..μην το ψάχνεις..στην Ελλάδα η παράνοια και η τρέλα επιβιώνει.



Συμφωνώ με όσα λες εν μέρει , απλά διαφωνώ στο ότι όλα πρέπει να τα δεχόμαστε αδιαμαρτύρητα σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Σάβ Ιουν 08, 2019 7:33 pm

theod75 έγραψε:
nikomech έγραψε:Μηπως θα πρέπει να ανακοινωθεί επίσημα περίοδος ενστάσεων ξανα; :D :D
Πολλές παραληψεις και λάθη ακουω και διαβαζω.
Ειδωμεν στην αιτιολογηση του ΑΣΕΠ πως θα εξηγείται αυτό στον καθενα που έχει δεί μεταβολη

Υπάρχει η αίτηση θεραπείας.το ίδιο είναι.το οτι διαμαρτυρονται καποιοι δεν σημαίνει οτι εχουν και δίκιο, αρκετοί δεν εχουν διαβάσει καν την προκύρηξη πως θα συμπλήρωναν σωστα την αίτηση


Ενώ αν τη διάβαζαν θα τη συμπλήρωναν σωστά ε; Όσο και αν βολευει κάποιους είναι διάτρητη ....εξ αρχής. Και το θέμα είναι ότι δεν βολευτηκαν ούτε οι μισοί από τους χρόνιους συμβασιουχους

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Σάβ Ιουν 08, 2019 9:36 pm

akhsgr έγραψε:
nikomech έγραψε:
christos3k έγραψε:
Η βεβαίωση ήταν ακριβώς όπως το υπόδειγμα? Ανέφερε ειδικότητα και διατάξεις σύμφωνα με τις οποίες παρασχέθηκε η σύμβαση? Το αντίστοιχο διάστημα στο μέτρησαν ως απλή ή δεν στο μέτρησαν καθόλου? Το χειρότερο θα είναι τελικά κάθε ελεγκτής να έκρινε και διαφορετικά. Και εγώ η περιπτωση μου η προσωπική για ΠΕ Μηχανικών. Τα προσωπικά μου δεν μειώθηκαν καθόλου. Ότι είχα δηλώσει ειναι ΟΚ και σίγουρα ελέχθησαν ακόμα και ας μην ήμουν διοριστέος γιατί έκανα ένσταση για τον από πάνω μου οπότε έγινε έλεγχος και σε εμένα.

Πληρέστατη ήταν η βεβαίωση και δομημένη με βάση το υπόδειγμα. Ηταν μια απλή 8μηνη χωρίς παράταση. Απλά μετρήθηκαν ότι είχε σχέση αποκλειστκά με καθαριότητα και όσες πήραν έστω και ένα μήνα παράταση. Θα δώ και πως θα το αιτιολογήσει το ΑΣΕΠ. Σαν κανονική μετρήθηκε , δεν μου αφαιρέθηκε. Αν μετρουσε ως ειδική θα ήμουν διοριστέος. Οπως επίσης εάν δεν μετρουσε και καθόλου η ειδική που το θεωρώ φωτογραφική διάταξη. Μαζί με την καθαριότητα μας πήρε όλους η μπάλα... λάθος μεγάλο αυτό.


Από ότι φαίνεται μέχρι τώρα δεν πήρε κάποιος ειδική εμπειρία από ΔΕΥΑ ανεξαρτήτως βαθμίδας και ειδικότητας
Από την οριστική κατάταξη ΠΕ , ΤΕ είδα οτι μοιράστηκε η ειδική εμπειρία απλόχερα και σε ΠΕ ΤΕ διοικητικών :roll:


Τσεκαρισμενο ότι δεν μέτρησαν οι ΔΕΥΑ; Μου φαίνεται παράξενο από τη στιγμή που ήταν τόσες πολλές θέσεις στο διαγωνισμό. " Διαγωνισμό" σε εισαγωγικά.... :D :D

akhsgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιουν 20, 2018 8:19 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό akhsgr » Σάβ Ιουν 08, 2019 10:52 pm

Απο site 3Κ/2018: Τα παράπονα κατά της διαδικασίας - Διαμαρτυρία υποψηφίων

Παράπονα εκφράζονται, όμως, και αναφορικά με τις απασχολήσεις οι οποίες μπορούσαν να δώσουν την αυξημένη μοριοδότηση της ειδικής εμπειρίας. Από αυτή την μοριοδότηση εξαιρέθηκαν αρκετές κατηγορίες εργαζομένων, οι οποίοι απασχολούνταν με την καθαριότητα, πλην όμως όχι από Ο.Τ.Α., αλλά από Ν.Π.Δ.Δ. Ο.Τ.Α. Για αυτούς τους εργαζομένους δεν προσμετρήθηκε ειδική εμπειρία, παρά το γεγονός ότι και αυτοί απασχολούνταν με την καθαριότητα, διότι θεωρήθηκε ότι οι υπηρεσίες τους δεν είναι ανταποδοτικές. Για να καταλήξει το Α.Σ.Ε.Π. σε αυτή την πρακτική υιοθετήθηκε μία στρεβλή ερμηνεία της ανταποδοτικότητας, σύμφωνα με την οποία ανταποδοτική είναι όποια υπηρεσία χρηματοδοτείται από τα τέλη της καθαριότητας και μόνο. Αποκλείστηκαν, όμως, με τον τρόπο αυτό εργαζόμενοι στην καθαριότητα δομών για τις οποίες τα Ν.Π.Δ.Δ. των Δήμων εισπράττουν αντίτιμο. Για παράδειγμα, η εμπειρία των εργαζόμενων στην καθαριότητα των παιδικών σταθμών δεν συνυπολογίστηκε παρά το γεγονός ότι από τα Ν.Π.Δ.Δ. των Ο.Τ.Α. εισπράττονται τροφεία για την φοίτηση των νηπίων. Μάλιστα ειδικά αναφορικά με τους παιδικούς παρατηρήθηκε και άλλο ένα ευτράπελο: Για όσους εργαζόμενους απασχολήθηκαν με την καθαριότητα παιδικών σταθμών που ανήκαν οργανικά σε Δήμο υπολογίστηκαν μόρια ειδικής εμπειρίας, τα οποία δεν υπολογίστηκαν για όσους απασχολήθηκαν με την καθαριότητα παιδικών σταθμών που ανήκαν οργανικά στα Ν.Π.Δ.Δ. των Δήμων.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Κυρ Ιουν 09, 2019 1:32 am

nikomech έγραψε:
theod75 έγραψε:
nikomech έγραψε:Μηπως θα πρέπει να ανακοινωθεί επίσημα περίοδος ενστάσεων ξανα; :D :D
Πολλές παραληψεις και λάθη ακουω και διαβαζω.
Ειδωμεν στην αιτιολογηση του ΑΣΕΠ πως θα εξηγείται αυτό στον καθενα που έχει δεί μεταβολη

Υπάρχει η αίτηση θεραπείας.το ίδιο είναι.το οτι διαμαρτυρονται καποιοι δεν σημαίνει οτι εχουν και δίκιο, αρκετοί δεν εχουν διαβάσει καν την προκύρηξη πως θα συμπλήρωναν σωστα την αίτηση


Ενώ αν τη διάβαζαν θα τη συμπλήρωναν σωστά ε; Όσο και αν βολευει κάποιους είναι διάτρητη ....εξ αρχής. Και το θέμα είναι ότι δεν βολευτηκαν ούτε οι μισοί από τους χρόνιους συμβασιουχους

γιατί να μην την συμπλήρωναν σωστά; αμα δεν συμπληρώσεις σωστά την αίτηση πως περιμένεις να περάσεις;το γεγονός ότι πέρασαν πολλοι τρίτεκνοι και πολύτεκνοι για μενα ειναι πολύ σημαντικό

vagosnafp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 31, 2018 7:00 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό vagosnafp » Κυρ Ιουν 09, 2019 11:36 am

theod75 έγραψε:
nikomech έγραψε:
theod75 έγραψε:Υπάρχει η αίτηση θεραπείας.το ίδιο είναι.το οτι διαμαρτυρονται καποιοι δεν σημαίνει οτι εχουν και δίκιο, αρκετοί δεν εχουν διαβάσει καν την προκύρηξη πως θα συμπλήρωναν σωστα την αίτηση


Ενώ αν τη διάβαζαν θα τη συμπλήρωναν σωστά ε; Όσο και αν βολευει κάποιους είναι διάτρητη ....εξ αρχής. Και το θέμα είναι ότι δεν βολευτηκαν ούτε οι μισοί από τους χρόνιους συμβασιουχους

γιατί να μην την συμπλήρωναν σωστά; αμα δεν συμπληρώσεις σωστά την αίτηση πως περιμένεις να περάσεις;το γεγονός ότι πέρασαν πολλοι τρίτεκνοι και πολύτεκνοι για μενα ειναι πολύ σημαντικό
theod75 το ότι τι συμπληρώθηκε σωστά κ τι όχι το ξέρει ο καθένας ξεχωριστά από εμάς τώρα στα δια ταύτα «πολύτεκνοι» κ «τρίτεκνοι» ενδιαφέρον παρουσιάζει το θέμα μιας κ είμαι πατέρας 4 παιδιών το ένα μάλιστα με 80% αναπηρία και με 72 μήνες προϋπηρεσία στους ενώ στα μεγάλα αστικά κέντρα στα προσωρινά ήμουν από 2-10 επιλαχών στα οριστικά βρέθηκα να μου κόβονται 150 μόρια και να είμαι να μην πω που στον πίνακα τέλος πάντων εμένα μου βρομάνε ότι μαγειρεύτηκαν όχι από τον ΑΣΕΠ αλλά από την κομμουνδουρου....Αίτηση θεραπείας όχι δεν θα κάνω αηδίασα πλέον στην βολέψια των γραφείων βουλευτών κτλ. και σκέφτομαι σοβαρά να πάρω δρόμο από εδώ τουλάχιστον να έχουν ένα μέλλον τα παιδιά μου.
ΥΓ. Μιλάμε να φιλάνε κατουρημένες ποδιές για να μαζεύουμε σκουπίδια.....εντάξει πλέον κάπου έχει χαθεί το μέτρο..... όσο για την κομμουνδουρου ναι είμαι σίγουρος είδα άτομα που μπήκαν με λιγότερα μόρια κ σε θέσεις που δηλώθηκαν κ από τους 2 μας ( παρεμπίπτοντος εγώ έφτιαξα τα χαρτιά κ των 2 αποκλείεται να έκανα λάθος την δίκη μου) τέλος πάντων δυστηχως στην Ελλάδα για να πάρεις θέση πρέπει να εισαι η αριστερός η π...σ όπως είπε ο αείμνηστος Χατζιδάκης δυστηχως δεν είμαι κανένα από τα 2 ακόμα για τα σκουπίδια.....

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Κυρ Ιουν 09, 2019 2:21 pm

vagosnafp έγραψε:
theod75 έγραψε:
nikomech έγραψε:
Ενώ αν τη διάβαζαν θα τη συμπλήρωναν σωστά ε; Όσο και αν βολευει κάποιους είναι διάτρητη ....εξ αρχής. Και το θέμα είναι ότι δεν βολευτηκαν ούτε οι μισοί από τους χρόνιους συμβασιουχους

γιατί να μην την συμπλήρωναν σωστά; αμα δεν συμπληρώσεις σωστά την αίτηση πως περιμένεις να περάσεις;το γεγονός ότι πέρασαν πολλοι τρίτεκνοι και πολύτεκνοι για μενα ειναι πολύ σημαντικό
theod75 το ότι τι συμπληρώθηκε σωστά κ τι όχι το ξέρει ο καθένας ξεχωριστά από εμάς τώρα στα δια ταύτα «πολύτεκνοι» κ «τρίτεκνοι» ενδιαφέρον παρουσιάζει το θέμα μιας κ είμαι πατέρας 4 παιδιών το ένα μάλιστα με 80% αναπηρία και με 72 μήνες προϋπηρεσία στους ενώ στα μεγάλα αστικά κέντρα στα προσωρινά ήμουν από 2-10 επιλαχών στα οριστικά βρέθηκα να μου κόβονται 150 μόρια και να είμαι να μην πω που στον πίνακα τέλος πάντων εμένα μου βρομάνε ότι μαγειρεύτηκαν όχι από τον ΑΣΕΠ αλλά από την κομμουνδουρου....Αίτηση θεραπείας όχι δεν θα κάνω αηδίασα πλέον στην βολέψια των γραφείων βουλευτών κτλ. και σκέφτομαι σοβαρά να πάρω δρόμο από εδώ τουλάχιστον να έχουν ένα μέλλον τα παιδιά μου.
ΥΓ. Μιλάμε να φιλάνε κατουρημένες ποδιές για να μαζεύουμε σκουπίδια.....εντάξει πλέον κάπου έχει χαθεί το μέτρο..... όσο για την κομμουνδουρου ναι είμαι σίγουρος είδα άτομα που μπήκαν με λιγότερα μόρια κ σε θέσεις που δηλώθηκαν κ από τους 2 μας ( παρεμπίπτοντος εγώ έφτιαξα τα χαρτιά κ των 2 αποκλείεται να έκανα λάθος την δίκη μου) τέλος πάντων δυστηχως στην Ελλάδα για να πάρεις θέση πρέπει να εισαι η αριστερός η π...σ όπως είπε ο αείμνηστος Χατζιδάκης δυστηχως δεν είμαι κανένα από τα 2 ακόμα για τα σκουπίδια.....


Αυτό με τα λιγότερα μόρια και τους διορισμούς ψαξτο λίγο....δεν είναι κακό να κάνεις μία αίτηση θεραπείας. Κατά τα άλλα είπαμε...ο χειρότερος διαγωνισμός όλων των εποχών. Ούτε στο στήσιμο δεν τα κατάφεραν. Αλλαγές την τελευταία στιγμή...αντισυνταγματικές όλες με τη σφραγίδα του ΣΤΕ σε παλαιότερη απόφαση του. Δεν ήταν διαγωνισμός γιατί απλά η συμμετοχή δεν ήταν ισιαξια. Ειδική εμπειρία σε θέσεις χωρίς προϋπηρεσία ,ούτε στα όνειρά..Το πρόβλημα είναι ότι στήσανε έτσι και τους επόμενους της 3κ.Ας ελπίζουμε ότι η επόμενη κυβέρνηση θα μπει στη διαδικασία να τους αλλάξει.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Κυρ Ιουν 09, 2019 11:54 pm

Νομίζω ότι ξεφεύγουμε λίγο αν ασχολούμαστε με τις κοινωνικές ιστορίες του καθένα εδώ μέσα.

Δεν νομίζω ότι είμαστε εδώ για να λέμε πόσα παιδιά έχουμε αν έχουμε η αν έχουμε να φάμε η όχι.
Όλα ήταν καλά όταν κάποιοι ήταν στα προσωρινά με ψευδή η ανύπαρκτα προσόντα και τώρα που ήρθαν τα οριστικά να μας φταίνε όλα.
Η αξιοπρέπεια μας έρχεται στα οριστικά; Στα προσωρινά δεν την είχαμε; Όταν έβγαινε ο διαγωνισμός αφού δεν μας άρεσε γιατί έπρεπε να συμμετέχουμε;

Ας δεχτούμε όλοι την αλήθεια ότι βγήκε ένας διαγωνισμός έδινε και με ειδική εμπειρία σε κάποιους που δίκαια η άδικα την είχαν αποκτήσει, βγήκαν τα ότι να ναι προσωρινά και μετά από έλεγχο βγήκαν και τα οριστικά.

Σαφώς όποιος νομίζει ότι αδικήθηκε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ας κάνει την αίτηση θεραπείας εννοείται αυτό. Ας αφήσουμε όμως τις δακρύβρεχτες ιστορίες και να τα συνδέουμε πολιτικά ή όχι τα πάντα.

Δεν νομίζω ότι θα τελιώσει η ζωή κανενός επειδή δεν πέρασε στην 3κ του 2018.

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Δευ Ιουν 10, 2019 5:05 pm

Mktacc έγραψε:Νομίζω ότι ξεφεύγουμε λίγο αν ασχολούμαστε με τις κοινωνικές ιστορίες του καθένα εδώ μέσα.

Δεν νομίζω ότι είμαστε εδώ για να λέμε πόσα παιδιά έχουμε αν έχουμε η αν έχουμε να φάμε η όχι.
Όλα ήταν καλά όταν κάποιοι ήταν στα προσωρινά με ψευδή η ανύπαρκτα προσόντα και τώρα που ήρθαν τα οριστικά να μας φταίνε όλα.
Η αξιοπρέπεια μας έρχεται στα οριστικά; Στα προσωρινά δεν την είχαμε; Όταν έβγαινε ο διαγωνισμός αφού δεν μας άρεσε γιατί έπρεπε να συμμετέχουμε;

Ας δεχτούμε όλοι την αλήθεια ότι βγήκε ένας διαγωνισμός έδινε και με ειδική εμπειρία σε κάποιους που δίκαια η άδικα την είχαν αποκτήσει, βγήκαν τα ότι να ναι προσωρινά και μετά από έλεγχο βγήκαν και τα οριστικά.

Σαφώς όποιος νομίζει ότι αδικήθηκε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ας κάνει την αίτηση θεραπείας εννοείται αυτό. Ας αφήσουμε όμως τις δακρύβρεχτες ιστορίες και να τα συνδέουμε πολιτικά ή όχι τα πάντα.

Δεν νομίζω ότι θα τελιώσει η ζωή κανενός επειδή δεν πέρασε στην 3κ του 2018.


Δεν μπορείς να απαγορεύσεις κάποιον να συμμετέχει σ ένα διαγωνισμό επειδή είναι ραμμένος όπως θέλουν κάποιοι. Δεν φταίει κανένας επειδή κάποιοι δούλευαν με χρόνιες συμβάσεις και μετά απαίτησαν να μονιμοποιήθουν.Ας μην δούλευαν...Γιά να χρησιμοποιησω και την κορυφαία ατάκα σου ..." Ας μην συμμετείχαν" Ο διαγωνισμός ήταν εξ αρχής διατρητος . Ότι ψηφιστ ηκε στο ΑΣΕΠ πέρασε με τη ψήφο του προέδρου. Ή ολομέλεια ήταν διχοτομημένη...μέχρι και παραιτήσεις υπήρξαν.Αλλά αυτά τα ξεχνάμε. Και επίσης τους παράνομα προσωρινά διοριστεους κάποιοι τους επέτρεψαν να δουλέψουν και μάλιστα χωρίς μετέπειτα κυρώσεις.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Ιουν 10, 2019 10:19 pm

nikomech έγραψε:
Mktacc έγραψε:Νομίζω ότι ξεφεύγουμε λίγο αν ασχολούμαστε με τις κοινωνικές ιστορίες του καθένα εδώ μέσα.

Δεν νομίζω ότι είμαστε εδώ για να λέμε πόσα παιδιά έχουμε αν έχουμε η αν έχουμε να φάμε η όχι.
Όλα ήταν καλά όταν κάποιοι ήταν στα προσωρινά με ψευδή η ανύπαρκτα προσόντα και τώρα που ήρθαν τα οριστικά να μας φταίνε όλα.
Η αξιοπρέπεια μας έρχεται στα οριστικά; Στα προσωρινά δεν την είχαμε; Όταν έβγαινε ο διαγωνισμός αφού δεν μας άρεσε γιατί έπρεπε να συμμετέχουμε;

Ας δεχτούμε όλοι την αλήθεια ότι βγήκε ένας διαγωνισμός έδινε και με ειδική εμπειρία σε κάποιους που δίκαια η άδικα την είχαν αποκτήσει, βγήκαν τα ότι να ναι προσωρινά και μετά από έλεγχο βγήκαν και τα οριστικά.

Σαφώς όποιος νομίζει ότι αδικήθηκε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ας κάνει την αίτηση θεραπείας εννοείται αυτό. Ας αφήσουμε όμως τις δακρύβρεχτες ιστορίες και να τα συνδέουμε πολιτικά ή όχι τα πάντα.

Δεν νομίζω ότι θα τελιώσει η ζωή κανενός επειδή δεν πέρασε στην 3κ του 2018.


Δεν μπορείς να απαγορεύσεις κάποιον να συμμετέχει σ ένα διαγωνισμό επειδή είναι ραμμένος όπως θέλουν κάποιοι. Δεν φταίει κανένας επειδή κάποιοι δούλευαν με χρόνιες συμβάσεις και μετά απαίτησαν να μονιμοποιήθουν.Ας μην δούλευαν...Γιά να χρησιμοποιησω και την κορυφαία ατάκα σου ..." Ας μην συμμετείχαν" Ο διαγωνισμός ήταν εξ αρχής διατρητος . Ότι ψηφιστ ηκε στο ΑΣΕΠ πέρασε με τη ψήφο του προέδρου. Ή ολομέλεια ήταν διχοτομημένη...μέχρι και παραιτήσεις υπήρξαν.Αλλά αυτά τα ξεχνάμε. Και επίσης τους παράνομα προσωρινά διοριστεους κάποιοι τους επέτρεψαν να δουλέψουν και μάλιστα χωρίς μετέπειτα κυρώσεις.

Για κάθε ΚΛΑΔΟ-ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, εκδίδονται 14 πίνακες:
- Γενικές θέσεις με εμπειρία.
- Γενικές θέσεις χωρίς εμπειρία.
- Πολυτέκνων με εμπειρία.
- Πολυτέκνων χωρίς εμπειρία.
- Τριτέκνων με εμπειρία.
- Τριτέκνων χωρίς εμπειρία.
- Ομογενών με εμπειρία.
- Ομογενών χωρίς εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Α' (ΑΜΕΑ 50%) με εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Α' (ΑΜΕΑ 50%) χωρίς εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Β' (ΑΜΕΑ 67%) με εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Β' (ΑΜΕΑ 67%) χωρίς εμπειρία.
- Μουσουλμάνοι με εμπειρία.
- Μουσουλμάνοι χωρίς εμπειρία.

Η κατανομή των θέσεων στις παραπάνω κατηγορίες ορίζεται από τον νόμο και φαίνεται στην προκήρυξη δίπλα σε κάθε κωδικό θέσης.

Αν δείτε κάποιον με λιγότερα μόρια από εσάς να φέρεται ως διοριστέος, είναι γιατί διορίζεται από διαφορετικό πίνακα από αυτόν που κοιτάτε.

Η ένταξη στους πίνακες χωρίς εμπειρία γίνεται αυτόματα από το ΑΣΕΠ - δεν χρειάζεται να το δηλώσετε.
Για την ένταξη στους ειδικούς πίνακες, θα πρέπει να έχετε τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και να το έχετε δηλώσει στην αίτησή σας.

Για τον υπολογισμό της εμπειρίας, θα πρέπει να την έχετε δηλώσει στην αίτησή σας χωριστά για την κάθε θέση που υποβάλλατε υποψηφιότητα.
Ευχαριστούμε για το ποστ.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Ιουν 10, 2019 10:35 pm

Για κάθε ΚΛΑΔΟ-ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, εκδίδονται 14 πίνακες:
- Γενικές θέσεις με εμπειρία.
- Γενικές θέσεις χωρίς εμπειρία.
- Πολυτέκνων με εμπειρία.
- Πολυτέκνων χωρίς εμπειρία.
- Τριτέκνων με εμπειρία.
- Τριτέκνων χωρίς εμπειρία.
- Ομογενών με εμπειρία.
- Ομογενών χωρίς εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Α' (ΑΜΕΑ 50%) με εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Α' (ΑΜΕΑ 50%) χωρίς εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Β' (ΑΜΕΑ 67%) με εμπειρία.
- Ειδική κατηγορία Β' (ΑΜΕΑ 67%) χωρίς εμπειρία.
- Μουσουλμάνοι με εμπειρία.
- Μουσουλμάνοι χωρίς εμπειρία

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Δευ Ιουν 10, 2019 11:20 pm

Να πω κ γω την εμπειρία μου απο ασεπ.....στα προσωρινα ημουν πολυ κατω, δε διοικητικου... Απο πανω μου ενα σωρο με ειδικη εμπειρία β τιτλους και δεν συμμαζευεται... Μορια δυσθεωρητα... Τελικα στα οριστικα κριθηκα διοριστεα στην επαρχία κ αμφιβαλλω αν θα παω... Μπηκα χωρις καθολου ειδικη μοριοδοτηση.... Μαλλον ημουν απ τις περιπτώσεις που τη θεση αυτη δεν διεκδικησε κανεις που να διέθετε την φωτογραφικη αυτη εμπειρία Τωρα οσον αφορα την προκήρυξη την θεωρω καταπτυστη, εννοείται κατασκευασμα του συριζα κλπ.. Αλλα το ασεπ οσον αφορα τον ελεγχο εμενα δε μου δειχνει οτι παει ν βολεψει συριζαιους, αν ηταν ετσι εγω δεν θα εβγαινα διοριστεα γιατι ουδεμια σχεση εχω με το εν λογω κομμα, το αντίθετο θα ελεγα....

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Ιουν 11, 2019 9:30 am

άλλο το ΑΣΕΠ άλλο τα κόμματα άλλο το κοινωνικο κράτος.Η συνομοσιολογία σ αυτη τη χωρα ειναι απιστευτη


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες