ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Δευ Σεπ 30, 2019 11:19 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Αν δεν μπορεί να κριθεί διοριστέος σε άλλη θέση προτίμησης του , δηλαδή να συμμετάσχει σε "καραμπόλα" (Κοινώς να καταλήξει σε άλλη περιοχή ίσως και πολύ μακριά από την τοποθεσία της αρχικής θέσης επιτυχίας του και με την σειρά του να "φάει" άλλον κοκ), τότε θα βρεθεί σε θέση επιλαχόντα.. Δεν θα κερδίσει κάποια προσωποπαγή θέση..


Σήμερα μίλησα με το ΑΣΕΠ γιατί έχω θορυθηθεί με όλα αυτά που διαβάζω και δυστηχώς τα πράγματα είναι ακόμη πιό άσχημα...παρόλο που νόμιζα ότι ήμουν σε ασφαλή θέση κατάταξης ( 30 διοριστέοι έχουν χαμηλότερη βαθμολογία απο εμένα ) η συμβουλής τους ήταν να περιμένω και τους οριστικούς πίνακες ( δηλαδή οι οριστικοί τι ήταν !!! ) γιατί θα έχουν μεγάλες ανακατατάξεις...Και τώρα εγώ που πρέπει να αλλάξω πόλη και έχω τρία παιδία ανήλικα τι θα κάνω ??? ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΣΕΠ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ??? Τί έκανε τόσους μήνες ???

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Οκτ 01, 2019 8:58 am

zorana έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Αν δεν μπορεί να κριθεί διοριστέος σε άλλη θέση προτίμησης του , δηλαδή να συμμετάσχει σε "καραμπόλα" (Κοινώς να καταλήξει σε άλλη περιοχή ίσως και πολύ μακριά από την τοποθεσία της αρχικής θέσης επιτυχίας του και με την σειρά του να "φάει" άλλον κοκ), τότε θα βρεθεί σε θέση επιλαχόντα.. Δεν θα κερδίσει κάποια προσωποπαγή θέση..


Σήμερα μίλησα με το ΑΣΕΠ γιατί έχω θορυθηθεί με όλα αυτά που διαβάζω και δυστηχώς τα πράγματα είναι ακόμη πιό άσχημα...παρόλο που νόμιζα ότι ήμουν σε ασφαλή θέση κατάταξης ( 30 διοριστέοι έχουν χαμηλότερη βαθμολογία απο εμένα ) η συμβουλής τους ήταν να περιμένω και τους οριστικούς πίνακες ( δηλαδή οι οριστικοί τι ήταν !!! ) γιατί θα έχουν μεγάλες ανακατατάξεις...Και τώρα εγώ που πρέπει να αλλάξω πόλη και έχω τρία παιδία ανήλικα τι θα κάνω ??? ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΣΕΠ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ??? Τί έκανε τόσους μήνες ???


Φίλη, απλά τραγικό.....κι εμένα τα ίδια μου είπαν.....και όταν ρώτησα αν σε περίπτωση ανακατάταξης κρατούν και το άτομο που διορίστηκε με τα οριστικά, μου λέει αυτός που εξυπηρετούσε στις πληροφορίες, όχι, αυτό συμβαίνει όταν πάει κάποιος δικαστικά και βγαίνει απόφαση μετά από συνήθως κάποια χρόνια.....μιλάμε για τρέλα...γύρευε τι πιέσεις δέχτηκαν να μαγειρευτούν τ αποτελέσματα...το φιάσκο αυτής της προκήρυξης είναι τερατώδες...και οι νέοι κυβερνώντες στην κοσμαρα τους... Γιατί απέρριψαν τις ειδικές εμπειρίες αρχικά και τώρα θα τις δεχτούν? Τι άλλαξε? Γιατί τόσες αιτήσεις θεραπείας ώστε να αλλάξουν όπως λένε άρδην τ αποτελέσματα, εκεί θα παίζεται το παιχνίδι....αλλαγές λόγω ειδικής εμπειρίας...αλλιώς γιατί τοοοοσα "λάθη" ειδικά σ αυτή την προκήρυξη...

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Τρί Οκτ 01, 2019 12:50 pm

evi44 έγραψε:
zorana έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Αν δεν μπορεί να κριθεί διοριστέος σε άλλη θέση προτίμησης του , δηλαδή να συμμετάσχει σε "καραμπόλα" (Κοινώς να καταλήξει σε άλλη περιοχή ίσως και πολύ μακριά από την τοποθεσία της αρχικής θέσης επιτυχίας του και με την σειρά του να "φάει" άλλον κοκ), τότε θα βρεθεί σε θέση επιλαχόντα.. Δεν θα κερδίσει κάποια προσωποπαγή θέση..


Σήμερα μίλησα με το ΑΣΕΠ γιατί έχω θορυθηθεί με όλα αυτά που διαβάζω και δυστηχώς τα πράγματα είναι ακόμη πιό άσχημα...παρόλο που νόμιζα ότι ήμουν σε ασφαλή θέση κατάταξης ( 30 διοριστέοι έχουν χαμηλότερη βαθμολογία απο εμένα ) η συμβουλής τους ήταν να περιμένω και τους οριστικούς πίνακες ( δηλαδή οι οριστικοί τι ήταν !!! ) γιατί θα έχουν μεγάλες ανακατατάξεις...Και τώρα εγώ που πρέπει να αλλάξω πόλη και έχω τρία παιδία ανήλικα τι θα κάνω ??? ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΣΕΠ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ??? Τί έκανε τόσους μήνες ???


Φίλη, απλά τραγικό.....κι εμένα τα ίδια μου είπαν.....και όταν ρώτησα αν σε περίπτωση ανακατάταξης κρατούν και το άτομο που διορίστηκε με τα οριστικά, μου λέει αυτός που εξυπηρετούσε στις πληροφορίες, όχι, αυτό συμβαίνει όταν πάει κάποιος δικαστικά και βγαίνει απόφαση μετά από συνήθως κάποια χρόνια.....μιλάμε για τρέλα...γύρευε τι πιέσεις δέχτηκαν να μαγειρευτούν τ αποτελέσματα...το φιάσκο αυτής της προκήρυξης είναι τερατώδες...και οι νέοι κυβερνώντες στην κοσμαρα τους... Γιατί απέρριψαν τις ειδικές εμπειρίες αρχικά και τώρα θα τις δεχτούν? Τι άλλαξε? Γιατί τόσες αιτήσεις θεραπείας ώστε να αλλάξουν όπως λένε άρδην τ αποτελέσματα, εκεί θα παίζεται το παιχνίδι....αλλαγές λόγω ειδικής εμπειρίας...αλλιώς γιατί τοοοοσα "λάθη" ειδικά σ αυτή την προκήρυξη...


Και εγώ το ίδιο πιστεύω ότι κάτι γίνεται με τις ειδικές εμπειρίες, σημασία έχει ότι οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι και ο θεσμός του ΑΣΕΠ διαπομπεύεται και τόσοι άνθρωποι θα ταλαιπωρηθούν...πραγματικά εγώ δεν ξέρω τι να κάνω,,,

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Τρί Οκτ 01, 2019 1:20 pm

Δηλαδή εγώ που έκανα αίτηση θεραπείας γιατί σε δέκα κωδικούς μου βάλανε αλλά μόρια καί σε άλλους αντίστοιχους κωδικούς μου βάλανε ολα μου τα μόρια είναι λάθος που έκανα την αίτηση; Και το πρόβλημα είναι ότι εκεί που δεν μου βάλανε τα μόρια περνάω...και δεν ξέρω αν με δικαιώσουν βέβαια....

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τρί Οκτ 01, 2019 2:12 pm

@ zorana & evi44
Εφόσον μιλήσατε με ΑΣΕΠ σας είπαν για πότε τα ...διορθωμένα οριστικά μετά αιτήσεων θεραπείας;

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Τρί Οκτ 01, 2019 2:36 pm

agrileza έγραψε:@ zorana & evi44
Εφόσον μιλήσατε με ΑΣΕΠ σας είπαν για πότε τα ...διορθωμένα οριστικά μετά αιτήσεων θεραπείας;


Φυσικά και να δικαιωθούν όσοι αδικήθηκαν αλλά μην στείλουν και κόσμο στους ψυχίατρους όταν μιλάμε για οριστικά αποτελέσματα έχουμε μια απόκλιση απο τις αιτήσεις θεραπείας 5% ...εμένα μου είπαν ότι θα βγουν τέλος Οκτωβρίου σε άλλους εντός δεκαημέρου.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Οκτ 01, 2019 7:53 pm

zorana έγραψε:
agrileza έγραψε:@ zorana & evi44
Εφόσον μιλήσατε με ΑΣΕΠ σας είπαν για πότε τα ...διορθωμένα οριστικά μετά αιτήσεων θεραπείας;


Φυσικά και να δικαιωθούν όσοι αδικήθηκαν αλλά μην στείλουν και κόσμο στους ψυχίατρους όταν μιλάμε για οριστικά αποτελέσματα έχουμε μια απόκλιση απο τις αιτήσεις θεραπείας 5% ...εμένα μου είπαν ότι θα βγουν τέλος Οκτωβρίου σε άλλους εντός δεκαημέρου.


Συμφωνώ απόλυτα. εδώ μας λένε θα γίνουν πολλές ανακατατάξεις....Τότε τι οριστικά έβγαλαν? Επίσης δεν έπρεπε να καλούν οι δήμοι πριν την έκβαση των αιτήσεων θεραπείας εφόσον τίθεται τέτοιο ζήτημα...ταλαιπωρούνται άνθρωποι που καλουνται να παρουν αποφασεις ζωής βιαστικά και υπό το κράτος της ανασφάλειας, επειδή το ασεπ δεν τηρει διαδικασίες και ειναι ηξεις αφίξεις...

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Οκτ 01, 2019 7:54 pm

Επίσης εμένα μου το άφησαν φλου σχετικά με τα αποτελέσματα των αιτ θεραπείας... Δεν ήθελαν να πουν κατι συγκεκριμένο...

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Οκτ 02, 2019 9:08 am

Καλημέρα σας.
Γιατί έχω την αίσθηση ότι αν προβούν σε εκτεταμένες ανακατατάξεις στους οριστικούς θα προκληθεί τέτοιο σάλος που θα αναγκαστούν να πάρουν πίσω τους καινούργιους πίνακες;;

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Τετ Οκτ 02, 2019 10:03 am

evi44 έγραψε:Επίσης εμένα μου το άφησαν φλου σχετικά με τα αποτελέσματα των αιτ θεραπείας... Δεν ήθελαν να πουν κατι συγκεκριμένο...


Είμαστε όλοι μέσα στην ανασφάλεια και την ψυχολογική πίεση οι δήμοι έπρεπε να καλέσουν μετά το πέρας της διαδικασίας με τις αιτήσεις θεραπείας και το ΑΣΕΠ να μην παίζει με τις ζωές των ανθρώπων...

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τετ Οκτ 02, 2019 11:09 am

zorana έγραψε:
evi44 έγραψε:Επίσης εμένα μου το άφησαν φλου σχετικά με τα αποτελέσματα των αιτ θεραπείας... Δεν ήθελαν να πουν κατι συγκεκριμένο...


Είμαστε όλοι μέσα στην ανασφάλεια και την ψυχολογική πίεση οι δήμοι έπρεπε να καλέσουν μετά το πέρας της διαδικασίας με τις αιτήσεις θεραπείας και το ΑΣΕΠ να μην παίζει με τις ζωές των ανθρώπων...


Δεν είναι μόνο αυτό. Οι αιτήσεις θεραπείας μπορούν να γίνουν και μετά απο αρκετά χρόνια!!!
Απλά υποτίθεται ότι γίνονται οι περισσότερες τώρα, και απο την άλλη επειδή η προκύρηξη βγήκε "ανάποδα" φαίνεται ότι θα έχουμε αυξημένα ποσοστά αιτήσεων θεραπείας σε σχέση με το μέσο όρο.
Θέλω να πιστεύω ότι τέλη Οκτωβρίου θα έχουμε τελειώσει με αυτά και θα έχουν απομείνει ελάχιστες περιπτώσεις δικαιωμένων δικαστικά -αν προκύπτει- για τα επόμενα χρόνια.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Οκτ 02, 2019 11:19 am

zorana έγραψε:
evi44 έγραψε:Επίσης εμένα μου το άφησαν φλου σχετικά με τα αποτελέσματα των αιτ θεραπείας... Δεν ήθελαν να πουν κατι συγκεκριμένο...


Είμαστε όλοι μέσα στην ανασφάλεια και την ψυχολογική πίεση οι δήμοι έπρεπε να καλέσουν μετά το πέρας της διαδικασίας με τις αιτήσεις θεραπείας και το ΑΣΕΠ να μην παίζει με τις ζωές των ανθρώπων...

Και όμως σε κάποιους δήμους , μέχρι την περασμένη εβδομάδα, κωλυσιεργούσαν τις προσλήψεις με την δικαιολογία ότι πήραν εντολή από ΑΣΕΠ να μην τις προχωρήσουν διότι έρχονται ανακατατάξεις με καραμπόλες και απολύσεις!!....Έπειτα όμως από ασφυκτική πίεση οι εν λόγω δήμοι , ο ένας μετά τον άλλον, ξεκινούν κανονικά την διαδικασία των προσλήψεων!!
Κάποιος ρε παιδιά υπεύθυνος που να γνωρίζει τι ακριβώς συμβαίνει υπάρχει να μας ενημερώσει ;;;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Οκτ 02, 2019 1:03 pm

Μην έχει την τύχη της 1Κ/2017 φοβάμαι και ας λένε διάφοροι νομικοί κύκλοι ότι αυτό είναι δύσκολο έως σχεδόν αδύνατο για την 3Κ/2018..

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Τετ Οκτ 02, 2019 1:43 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Μην έχει την τύχη της 1Κ/2017 φοβάμαι και ας λένε διάφοροι νομικοί κύκλοι ότι αυτό είναι δύσκολο έως σχεδόν αδύνατο για την 3Κ/2018..


Κανείς δεν πέρνει την ευθύνη καταλαβαίνεις τι θα γίνει...ο φορές μου χθές μου είπε ότι έπρεπε το ΑΣΕΠ να βγάλει ανακοίνωση και να δώσει εξηγήσεις στον κόσμο οι δήμοι δεν έχουν ευθύνη για αυτό το μπάχαλο. Οποιος έχει νεότερα να μας ενημερώνει...

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τετ Οκτ 02, 2019 3:47 pm

zorana έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Μην έχει την τύχη της 1Κ/2017 φοβάμαι και ας λένε διάφοροι νομικοί κύκλοι ότι αυτό είναι δύσκολο έως σχεδόν αδύνατο για την 3Κ/2018..


Κανείς δεν πέρνει την ευθύνη καταλαβαίνεις τι θα γίνει...ο φορές μου χθές μου είπε ότι έπρεπε το ΑΣΕΠ να βγάλει ανακοίνωση και να δώσει εξηγήσεις στον κόσμο οι δήμοι δεν έχουν ευθύνη για αυτό το μπάχαλο. Οποιος έχει νεότερα να μας ενημερώνει...


Παιδιά το θέατρο του παραλόγου....Εμένα ο δήμος που διοριζόμουν μέχρι πρότινος, διότι μου απέρριψαν την αίτηση παράτασης που έκανα βάσει νόμου ( γιατί τελικά στους δήμους ότι θελουν κάνουν),οπότε επειδή παρήλθε η προθεσμία που είχα να παρουσιαστώ φαντάζομαι προχώρησαν στην αναπλήρωση, όχι μόνο καιγόταν να μας πάρει, αλλά δεν ενέκρινε ούτε παράταση ενός μηνός που ζητούσε ένας μηχανοτεχνίτης,(ποιος ξέρει μάλλον από κάτω περιμένει κάποιος δικός τους),επίσης σε οικονομολόγο που ζήτησε κι αυτός παράταση απερρίφθη επίσης με την έννοια ότι η υπηρεσια υπολειτουργει και καιγονται για κάλυψη των θέσεων...Δεν έχουν ακούσει τα τζιμάνια αυτά για τις αιτήσεις θεραπείας? Τι βιάστηκαν να πάρουν τον κόσμο και να μπλέκουν μετά με γραφειοκρατικές διαδικασίες ..καλά την ψυχικη ταλαιπωρία των διορισθέντων που πρεπει ν αποφασισουν να παρατησουν δουλειες για μια θέση που είναι υπο αιρεση αν την κατεχουν ή όχι, ούτε την υπολογίζουν, εννοείται....τώρα ακούω ότι άλλοι δήμοι καθυστερούν, σκόπιμα άραγε?... ότι να'ναι....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες