ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Κυρ Αύγ 11, 2019 3:57 pm

theod75 έγραψε:
sakis198 έγραψε:Αν θυμάστε το ΥΠΕΣ ειχε εκδώσει εγκύκλιο( αρ.πρωτ 45681 ,14 /6/2019) η οποία όριζε οτι η πράξη διορισμού των περιλαμβανομένων στον πίνακα διοριστέων, οι οποίοι είχαν προσληφθεί με βάση τον προσωρινό πίνακα κατάταξης, θα έχει αναδρομική ισχύ από την ημερομηνία της αρχικής τους πρόσληψης.

Τώρα όμως που βγαίνουν τα πρώτα φεκ διορισμών των επιτυχόντων βλέπω ότι αν κάποιος επιτυχών άλλαξε δήμο ή ειδικότητα σε σύγκριση με τα προσωρινά αποτελέσματα, τοτε η αναδρομικότητα στον διορσμό ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

Άντε για την διαφορετική ειδικότητα να το δεχτώ γιατί ο υπάλληλος θα εργάζεται σε διαφορετικό τομέα από ότι στα προσωρινά αποτελέσματα..Γ.ιατί να μην ισχύει η αναδρομικότητα στους υπαλλήλους που αλλάζουν μεν δήμο αλλά συνεχίζουν στην ίδια ειδικότητα;

Εδώ να σημειώσω ότι στην εγκύκλιο του ΥΠΕΣ δεν γίνεται καμία τέτοιου είδους αναφορά ,δηλαδή αναδρομικότητας υπό προυποθέσεις δηλαδή.

Δεν νοείται να κάνεις δόκιμη υπηρεσία σε άλλο φορεα.σωστά δεν μετράει, έχει αλλάξει ο φορέας διορισμού .στο τέλος της δόκιμης υπηρεσίας ο φορέας θα πρέπει να σε αξιολογηση αν είσαι ικανός για μονιμότητα, πως θα σε αξιολογηση εαν ήσουν σε άλλο φορέα;


Συμφωνώ ως ένα βαθμό σε αυτό που λες αλλά πρέπει να λάβουμε υπ οψιν μας τα εξής:
1. Συνήθως οι αλλαγές στις θέσεις μεταξύ προσωρινών και οριστικών αποτελεσμάτων είναι ελάχιστες. Στην 3κ επειδή δεν έγινε κανένας έλεγχος στα προσωρινά ελάχιστοι παρέμειναν στην ίδια θέση.
2. Εργαζόμαστε με τα προσωρινά ήδη 1.5 χρόνο.

Ο φορέας που εργαζόμαστε εδώ και 1,5 χρόνο δεν μας κρίνει/αξιολογεί κάθε μέρα για το αν είμαστε κατάλληλοι ή όχι για την εργασία που παρέχουμε; Και για να μην κρυβόμαστε πίσω από τα δάχτυλό μας , το 99% περνάει τη δόκιμη περίοδο με συνοπτικές διαδικασίες.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Αύγ 12, 2019 10:22 am

sotinela έγραψε:
Anwnim0s έγραψε:
sotinela έγραψε:
Το εχω πει πολλές φορές έπρεπε να γίνει προσφυγή. Μόνο απο την 2κ 2019 50 άτομα κάνανε προσφυγή απο το Μαιο αλλά δεν ξέρω ακόμη αν εχει οριστεί δικάσιμος. όσοι κάνατε αίτηση στην 3κ 2018 έπρεπε να κάνετε και προσφυγή. 100ΧΙΛ άτομα κάνατε αίτηση σίγουρα 50 100 άτομα θα μαζεύονταν για προσφυγή. Η ειδική εμπειρία είναι αντισυνταγματική. Τυχεροί οσοι και όσες μπήκανε με απλά μια ειδική εμπειρία. Μακάρι να ακυρωθεί και η ειδική εμπειρία της 2κ και να βγούνε πίνακες χωρίς τα μόρια ειδικής εμπειρίας να δούμε αν διοριστεί κανεις επικουρικός.


Κάποιοι μπήκαμε χωρίς ειδική εμπειρία.


και αυτο τι σημαίνει;; έμεινε ααδιόριστος κάποιος με ειδική εμπειρία; συγχαρητήρια που χωρις ειδική εμπειρία διοριστήκατε. αλλα τα μόρια ειδικής εμπειρίας ειναι εξαιρετικά αισχρά και φωτογραφικά καθώς επίσης και αντισυνταγματικά. η ''ειδική εμπειρία΄΄ και οι συνεντεύξεις βρωμάνε ρουσφέτι.

Ναι έχουν μείνει πολλοί χωρις ειδική εμπειρια εκτός ιδίως στους ΔΕ ΤΕ και ΠΕ.Συμφωνώ μαζί σου η ειδική εμπειρία πρέπει να καταργηθεί όπως και το ποσοστό για τις ειδικές θέσεις αναπήρων για την καθαριότητα, διότι δύσκολα μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της θέσεις του εργάτη καθαριότητας.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Αύγ 22, 2019 9:40 am

Γεια σας.
Ενώ ο ΑΣΕΠ δέχτηκε κανονικά όλα τα δικαιολογητικά που δήλωσα και του απέστειλα και με κατέταξε στους οριστικά επιτυχόντες' ωστόσο όμως η αποκεντρωμένη' στην δικαιοδοσία της οποίας ανήκει ο φορέας που πέτυχα ' έκανε νέο έλεγχο και μου μπλόκαρε με το έτσι θέλω την διαδικασία πρόσληψης ζητώντας νέες βεβαιώσεις και αποδείξεις ώστε να πειστεί ότι δεν είμαι ........ελέφαντας.Μπορεί να μου απαντήσει κανείς αν έχουν τέτοιο δικαίωμα;;
Τα δικαιολογητικά με τα προσόντα ο ΑΣΕΠ τα δέχτηκε ως συναφή με την θέση επιτυχίας μου αλλά η αποκεντρωμένη κωλυσιεργεί αδικαιολόγητα την πρόσληψη μου!!
Αν το συνεχίσουν θα πάω σε εργατολόγο ....
Παιδιά την θέση την κέρδισα με την αξία μου και δεν πρόκειται να δεχθώ με τίποτε την ανάκληση του διορισμού μου....Έκανα και αγώνα δρόμου για να μαζέψω τα δικαιολογητικά που μου ζητήθηκαν' ε πάει πολύ ...ΈΛΕΟΣ!!!!!! :evil:

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Πέμ Αύγ 22, 2019 12:04 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Γεια σας.
Ενώ ο ΑΣΕΠ δέχτηκε κανονικά όλα τα δικαιολογητικά που δήλωσα και του απέστειλα και με κατέταξε στους οριστικά επιτυχόντες' ωστόσο όμως η αποκεντρωμένη' στην δικαιοδοσία της οποίας ανήκει ο φορέας που πέτυχα ' έκανε νέο έλεγχο και μου μπλόκαρε με το έτσι θέλω την διαδικασία πρόσληψης ζητώντας νέες βεβαιώσεις και αποδείξεις ώστε να πειστεί ότι δεν είμαι ........ελέφαντας.Μπορεί να μου απαντήσει κανείς αν έχουν τέτοιο δικαίωμα;;
Τα δικαιολογητικά με τα προσόντα ο ΑΣΕΠ τα δέχτηκε ως συναφή με την θέση επιτυχίας μου αλλά η αποκεντρωμένη κωλυσιεργεί αδικαιολόγητα την πρόσληψη μου!!
Αν το συνεχίσουν θα πάω σε εργατολόγο ....
Παιδιά την θέση την κέρδισα με την αξία μου και δεν πρόκειται να δεχθώ με τίποτε την ανάκληση του διορισμού μου....Έκανα και αγώνα δρόμου για να μαζέψω τα δικαιολογητικά που μου ζητήθηκαν' ε πάει πολύ ...ΈΛΕΟΣ!!!!!! :evil:


Καλησπέρα Ιωάννη. Συγχαρητήρια και εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα, πρώτη φορά το ακούω αυτό... τι ακριβώς δεν τους άρεσε στα χαρτιά σου? εχουν το δικαίωμα ενώ ελέγχθηκαν απο τον ΑΣΕΠ? πρέπει να μιλήσεις με δικηγόρο.. σκέφτεσαι να αφήσεις τον ΑΔΜΗΕ?

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Αύγ 22, 2019 12:44 pm

pdiesel έγραψε:
Καλησπέρα Ιωάννη. Συγχαρητήρια και εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα, πρώτη φορά το ακούω αυτό... τι ακριβώς δεν τους άρεσε στα χαρτιά σου? εχουν το δικαίωμα ενώ ελέγχθηκαν απο τον ΑΣΕΠ? πρέπει να μιλήσεις με δικηγόρο.. σκέφτεσαι να αφήσεις τον ΑΔΜΗΕ?


Καλησπέρα...Τιποτε το ιδιαίτερο... Το διευθέτησα τελικά μόλις τώρα...Απλά πήγε λίγο πίσω η πρόσληψη διότι είχα αλλάξει ταυτότητα πριν δύο σχεδόν χρόνια και είχα ξεχάσει να αλλάξω τον αριθμό ταυτότητας στα στοιχεία του προφίλ μου στον ΑΣΕΠ με αποτέλεσμα άλλον αριθμό να γράφει η νέα ταυτότητα και άλλον στην ηλεκτρονική αίτηση....
Ναι αφήνω κατά πάσα πιθανότητα τον ΑΔΜΗΕ διότι γλυτώνω αρκετά έξοδα.....
Μάλλον δεν θα χρειαστεί τίποτε το περαιτέρω......ΌΛα οκ μέχρι στιγμής το παραπάνω σχόλιο μου δεν ισχύει τελικά...

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Πέμ Αύγ 22, 2019 6:33 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
pdiesel έγραψε:
Καλησπέρα Ιωάννη. Συγχαρητήρια και εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα, πρώτη φορά το ακούω αυτό... τι ακριβώς δεν τους άρεσε στα χαρτιά σου? εχουν το δικαίωμα ενώ ελέγχθηκαν απο τον ΑΣΕΠ? πρέπει να μιλήσεις με δικηγόρο.. σκέφτεσαι να αφήσεις τον ΑΔΜΗΕ?


Καλησπέρα...Τιποτε το ιδιαίτερο... Το διευθέτησα τελικά μόλις τώρα...Απλά πήγε λίγο πίσω η πρόσληψη διότι είχα αλλάξει ταυτότητα πριν δύο σχεδόν χρόνια και είχα ξεχάσει να αλλάξω τον αριθμό ταυτότητας στα στοιχεία του προφίλ μου στον ΑΣΕΠ με αποτέλεσμα άλλον αριθμό να γράφει η νέα ταυτότητα και άλλον στην ηλεκτρονική αίτηση....
Ναι αφήνω κατά πάσα πιθανότητα τον ΑΔΜΗΕ διότι γλυτώνω αρκετά έξοδα.....
Μάλλον δεν θα χρειαστεί τίποτε το περαιτέρω......ΌΛα οκ μέχρι στιγμής το παραπάνω σχόλιο μου δεν ισχύει τελικά...


Εντάξει τότε!!! Καλή σταδιοδρομία εύχομαι στη νέα υπηρεσία!!!

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Πέμ Αύγ 29, 2019 12:01 pm

Καλημέρα σε όλους! Πληροφορία για τους επιλαχόντες: δεν έκανα αποδοχή σε θέση ΤΕ οπότε η θέση είναι κενή. Καλή επιτυχία!

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Αύγ 29, 2019 6:43 pm

nina2018 έγραψε:Καλημέρα σε όλους! Πληροφορία για τους επιλαχόντες: δεν έκανα αποδοχή σε θέση ΤΕ οπότε η θέση είναι κενή. Καλή επιτυχία!



Επίσης, για θέση ΤΕ Διοικητικού

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Αύγ 31, 2019 12:15 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Γεια σας.
Ενώ ο ΑΣΕΠ δέχτηκε κανονικά όλα τα δικαιολογητικά που δήλωσα και του απέστειλα και με κατέταξε στους οριστικά επιτυχόντες' ωστόσο όμως η αποκεντρωμένη' στην δικαιοδοσία της οποίας ανήκει ο φορέας που πέτυχα ' έκανε νέο έλεγχο και μου μπλόκαρε με το έτσι θέλω την διαδικασία πρόσληψης ζητώντας νέες βεβαιώσεις και αποδείξεις ώστε να πειστεί ότι δεν είμαι ........ελέφαντας.Μπορεί να μου απαντήσει κανείς αν έχουν τέτοιο δικαίωμα;;
Τα δικαιολογητικά με τα προσόντα ο ΑΣΕΠ τα δέχτηκε ως συναφή με την θέση επιτυχίας μου αλλά η αποκεντρωμένη κωλυσιεργεί αδικαιολόγητα την πρόσληψη μου!!
Αν το συνεχίσουν θα πάω σε εργατολόγο ....
Παιδιά την θέση την κέρδισα με την αξία μου και δεν πρόκειται να δεχθώ με τίποτε την ανάκληση του διορισμού μου....Έκανα και αγώνα δρόμου για να μαζέψω τα δικαιολογητικά που μου ζητήθηκαν' ε πάει πολύ ...ΈΛΕΟΣ!!!!!! :evil:


Καλησπέρα Ιωάννη δεν εχουν δικαιοδοσία μα σου μπλοκάρουν διορισμό παρα μόνο αν είναι πλαστο έγγραφο...αν γινόταν έτσι τότε δεν θα υπήρχε λόγος να υπάρχει το ΑΣΕΠ και την διαδικασία μοριοδοτησης θα την αναλαμβαναν οι φορείς.. φυσικά θα τους κυνηγήσεις και θα δικαιωθείς

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Σάβ Αύγ 31, 2019 10:34 am

alexisozzy1984 έγραψε:Καλησπέρα Ιωάννη δεν εχουν δικαιοδοσία μα σου μπλοκάρουν διορισμό παρα μόνο αν είναι πλαστο έγγραφο...αν γινόταν έτσι τότε δεν θα υπήρχε λόγος να υπάρχει το ΑΣΕΠ και την διαδικασία μοριοδοτησης θα την αναλαμβαναν οι φορείς.. φυσικά θα τους κυνηγήσεις και θα δικαιωθείς

Καλημέρα....Ναι 'γι αυτόν τον λόγο και εγώ αναστατώθηκα και ήμουν έτοιμος να απευθυνθώ σε εργατολόγο ' όμως τελικά το θέμα διευθετήθηκε και αναμένω νέο ΦΕΚ διορισμού.... :)

PAVLOS524
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 10, 2019 3:06 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό PAVLOS524 » Σάβ Αύγ 31, 2019 3:10 pm

Από τις 1.000,00 αιτήσεις θεραπείας μέχρι στιγμής δεκτές έγιναν 200,00.Σαν πολλά λάθη δεν έκανε ο ΑΣΕΠ, με έκδοση οριστικών ένα χρόνο μετά? Τώρα θα αλλάξουν οι πίνακες κατάταξης ενώ έχουν δημοσιευθεί οι διορισμοί και αναμένουν ημερομηνία ορκωμοσίας.Εντάξει με την 3κ έχει ξεφύγει η κατάσταση.

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Σάβ Αύγ 31, 2019 8:34 pm

PAVLOS524 έγραψε:Από τις 1.000,00 αιτήσεις θεραπείας μέχρι στιγμής δεκτές έγιναν 200,00.Σαν πολλά λάθη δεν έκανε ο ΑΣΕΠ, με έκδοση οριστικών ένα χρόνο μετά? Τώρα θα αλλάξουν οι πίνακες κατάταξης ενώ έχουν δημοσιευθεί οι διορισμοί και αναμένουν ημερομηνία ορκωμοσίας.Εντάξει με την 3κ έχει ξεφύγει η κατάσταση.


Το διάβασα και εγώ, προφανώς και αυτά τα 200 άτομα βρήκαν το δίκιο τους, αλλά σε τι φταίνε και αυτοί που πήραν τη χαρά του διορισμού με τα οριστικά αποτελέσματα και τώρα θα πρέπει να ξεχάσουν τη θέση τους; Άσε που πολλοί παραιτήθηκαν από τη δουλειά τους, άλλοι έκλεισαν μαγαζιά κλπ γιατί νόμιζαν ότι θα διοριστούν στο δημόσιο!!

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Σεπ 01, 2019 10:42 am

pdiesel έγραψε:
PAVLOS524 έγραψε:Από τις 1.000,00 αιτήσεις θεραπείας μέχρι στιγμής δεκτές έγιναν 200,00.Σαν πολλά λάθη δεν έκανε ο ΑΣΕΠ, με έκδοση οριστικών ένα χρόνο μετά? Τώρα θα αλλάξουν οι πίνακες κατάταξης ενώ έχουν δημοσιευθεί οι διορισμοί και αναμένουν ημερομηνία ορκωμοσίας.Εντάξει με την 3κ έχει ξεφύγει η κατάσταση.


Το διάβασα και εγώ, προφανώς και αυτά τα 200 άτομα βρήκαν το δίκιο τους, αλλά σε τι φταίνε και αυτοί που πήραν τη χαρά του διορισμού με τα οριστικά αποτελέσματα και τώρα θα πρέπει να ξεχάσουν τη θέση τους; Άσε που πολλοί παραιτήθηκαν από τη δουλειά τους, άλλοι έκλεισαν μαγαζιά κλπ γιατί νόμιζαν ότι θα διοριστούν στο δημόσιο!!


Καλημέρα....
Πραγματικά δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου ότι έγινε αβίαστα δεκτό από το ΑΣΕΠ ένα τόσο μεγάλο ποσοστό αιτήσεων θεραπείας κατά πολύ μεγαλύτερο και από το μέσο ποσοστό δεκτών ενστάσεων επί προσωρινών αποτελεσμάτων....Αν ήταν έτσι' δηλαδή οι αιτήσεις θεραπείας να ήσαν αποτελεσματικότερες των ενστάσεων επί των προσωρινών' τότε κανένας δεν θα έκανε ενστάσεις στο αρχικό στάδιο αλλά όλοι θα περίμεναν τα οριστικά για αιτήσεις θεραπείας ώστε να γλυτώσουν και το παράβολο.....
Μην πιστεύουμε 100% τα πάντα που γράφονται στο διαδίκτυο ' ας είμαστε και λίγο υποψιασμένοι.....

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Δευ Σεπ 02, 2019 5:20 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
pdiesel έγραψε:
PAVLOS524 έγραψε:Από τις 1.000,00 αιτήσεις θεραπείας μέχρι στιγμής δεκτές έγιναν 200,00.Σαν πολλά λάθη δεν έκανε ο ΑΣΕΠ, με έκδοση οριστικών ένα χρόνο μετά? Τώρα θα αλλάξουν οι πίνακες κατάταξης ενώ έχουν δημοσιευθεί οι διορισμοί και αναμένουν ημερομηνία ορκωμοσίας.Εντάξει με την 3κ έχει ξεφύγει η κατάσταση.


Το διάβασα και εγώ, προφανώς και αυτά τα 200 άτομα βρήκαν το δίκιο τους, αλλά σε τι φταίνε και αυτοί που πήραν τη χαρά του διορισμού με τα οριστικά αποτελέσματα και τώρα θα πρέπει να ξεχάσουν τη θέση τους; Άσε που πολλοί παραιτήθηκαν από τη δουλειά τους, άλλοι έκλεισαν μαγαζιά κλπ γιατί νόμιζαν ότι θα διοριστούν στο δημόσιο!!


Καλημέρα....
Πραγματικά δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου ότι έγινε αβίαστα δεκτό από το ΑΣΕΠ ένα τόσο μεγάλο ποσοστό αιτήσεων θεραπείας κατά πολύ μεγαλύτερο και από το μέσο ποσοστό δεκτών ενστάσεων επί προσωρινών αποτελεσμάτων....Αν ήταν έτσι' δηλαδή οι αιτήσεις θεραπείας να ήσαν αποτελεσματικότερες των ενστάσεων επί των προσωρινών' τότε κανένας δεν θα έκανε ενστάσεις στο αρχικό στάδιο αλλά όλοι θα περίμεναν τα οριστικά για αιτήσεις θεραπείας ώστε να γλυτώσουν και το παράβολο.....
Μην πιστεύουμε 100% τα πάντα που γράφονται στο διαδίκτυο ' ας είμαστε και λίγο υποψιασμένοι.....


Στα προσωρινά δεν είχε νόημα να κάνεις ένσταση επί της ουσίας γιατί απλά δεν είχαν ανοίξει οι φάκελοι.Αυτή ήταν η ιδιαιτερότητα της 3κ. Έκανε μόνο κάποιος που ήξερε ότι τα μόρια αλλού ήταν όντως λάθος. Ουσιαστικά στην 3κ οι αιτήσεις θεραπείας είναι οι πρώτες εξετάσεις επί της ουσίας

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Σεπ 02, 2019 7:59 am

nikomech έγραψε:Στα προσωρινά δεν είχε νόημα να κάνεις ένσταση επί της ουσίας γιατί απλά δεν είχαν ανοίξει οι φάκελοι.Αυτή ήταν η ιδιαιτερότητα της 3κ. Έκανε μόνο κάποιος που ήξερε ότι τα μόρια αλλού ήταν όντως λάθος. Ουσιαστικά στην 3κ οι αιτήσεις θεραπείας είναι οι πρώτες εξετάσεις επί της ουσίας

Και όμως πολλοί ήσαν αυτοί που έκαναν ενστάσεις επί των προσωρινών και κάπου 2000 νομίζω αυτές που δικαιώθηκαν..Φυσικά και θα ήταν ακόμη περισσότερες οι ενστάσεις αν δεν είχε επικρατήσει εκείνο το χάος με τους αμέτρητους πίνακες κατάταξης και προσωρινών όπου πραγματικά χανόσουν.....
Εγώ όμως δεν εννοώ αυτό...Απλά οι φίλοι σχολιαστές παραπάνω παρέθεσαν νούμερα δεκτών αιτήσεων θεραπείας ' από site όμως που δεν το θεωρώ και το πιο αξιόπιστο..... Site που έχει χαρακτηριστική εμμονή με τις αιτήσεις θεραπείας της 3Κ/2018 και αυτό κάτι μου λέει.......Φυσικά ΔΕΝ θα το ονοματίσω και πραγματικά το σκέφτομαι πολύ να αναφέρω για ποιους λόγους πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να παίρνουμε στα σοβαρά τα άρθρα του που έχουν να κάνουν με την 3Κ/2018 και όχι μόνο...Σκέφτομαι προς το παρόν να μην το πραγματοποιήσω το τελευταίο εξαιτίας του κινδύνου κάποιος από τους διαχειριστές του επίμαχου site να είναι ήδη μέλος του diorismos.gr και να κάνει φραστική επίθεση...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 17 επισκέπτες