ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Ιαν 11, 2021 1:33 pm

agrileza έγραψε:Καλησπέρα και καλή Χρονιά!
Αναφέρεται ότι οι δόκιμοι υπάλληλοι (στην περίοδο 2 ετών) παρακολουθούν προγράμματα εισαγωγικής εκπαίδευσης πριν την μονιμοποίησή τους.
Τί είναι αυτά τα προγράμματα; Σε καλούν για να τα παρακολουθήσεις; Αφορά για εργάτη καθαριότητας ΥΕ.

όχι αφορά μόνο τους ΠΕ-ΤΕ-Δε και δεν είναι απαραίτητο για την μονιμοποίηση πια, μόνο για την βαθμολογική εξέλιξη έχει αλλάξει ο νόμος και γίνονται στην εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης είναι για 2 εβδομάδες.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Φεβ 10, 2021 8:14 pm

kristabella έγραψε:
agrileza έγραψε:Θα ρωτήσω αλλά με τα διάφορα που διαπβασα έχω την εντύπωση όσοι όσοι διορίζονται για πρώτη φορά σε δημόσιο μετα το 2011, στο κλάδο σύνταξης μπαίνουν υποχρεωτικά στο ΙΚΑ. Όμως στο κλάδο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης (βιβλιάριο ασθενείας) ο Δήμος δίνει εισφορές υπέρ του ΟΠΑΔ-ΤΥΔΚΥ, τότε μας δίνει την σχετική βεβαίωση (έπρεπε να την δώσει κατα στην ορκωμοσία και να αναφέρει τι να κάνουμε) όπου με αυτή κάνουμε διαγραφή από ΙΚΑ και εγγραφόμαστε στο ΕΦΚΑ μόνο στο συγκεκριμένο κλάδο ασθενείας. Αυτό καταλαβαίνω εγώ θα ρωτήσω εκτενέστερα να δώ τί ισχύει τελικά.


Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες, ευχαριστώ πολύ!


kristabella να ρωτήσω ποια η διαδικασία σχετικά με το ασφαλιστικό ταμείο τελικά ; Πηγες πρώτα και διαγράφτηκες από
τον ΟΑΕΕ, μετά ορκίστηκες και μετά γράφτηκες στον ΟΠΑΔ ; Ή πρώτα ορκίστηκες και μετά άλλαξες ταμείο;

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τρί Φεβ 16, 2021 6:26 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
agrileza έγραψε:Θα ρωτήσω αλλά με τα διάφορα που διαπβασα έχω την εντύπωση όσοι όσοι διορίζονται για πρώτη φορά σε δημόσιο μετα το 2011, στο κλάδο σύνταξης μπαίνουν υποχρεωτικά στο ΙΚΑ. Όμως στο κλάδο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης (βιβλιάριο ασθενείας) ο Δήμος δίνει εισφορές υπέρ του ΟΠΑΔ-ΤΥΔΚΥ, τότε μας δίνει την σχετική βεβαίωση (έπρεπε να την δώσει κατα στην ορκωμοσία και να αναφέρει τι να κάνουμε) όπου με αυτή κάνουμε διαγραφή από ΙΚΑ και εγγραφόμαστε στο ΕΦΚΑ μόνο στο συγκεκριμένο κλάδο ασθενείας. Αυτό καταλαβαίνω εγώ θα ρωτήσω εκτενέστερα να δώ τί ισχύει τελικά.


Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες, ευχαριστώ πολύ!


kristabella να ρωτήσω ποια η διαδικασία σχετικά με το ασφαλιστικό ταμείο τελικά ; Πηγες πρώτα και διαγράφτηκες από
τον ΟΑΕΕ, μετά ορκίστηκες και μετά γράφτηκες στον ΟΠΑΔ ; Ή πρώτα ορκίστηκες και μετά άλλαξες ταμείο;

Κατα στην ορκομωσία δεν πρέπει να είσαι ασφαλισμένος σε κάποιο ταμείο. Δηλ. Ο μισθωτός του ιδιωτικού τομέα παραιτείται το αργότερο στην ημέρα της ορκομωσίας.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τετ Μαρ 10, 2021 3:01 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
agrileza έγραψε:Θα ρωτήσω αλλά με τα διάφορα που διαπβασα έχω την εντύπωση όσοι όσοι διορίζονται για πρώτη φορά σε δημόσιο μετα το 2011, στο κλάδο σύνταξης μπαίνουν υποχρεωτικά στο ΙΚΑ. Όμως στο κλάδο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης (βιβλιάριο ασθενείας) ο Δήμος δίνει εισφορές υπέρ του ΟΠΑΔ-ΤΥΔΚΥ, τότε μας δίνει την σχετική βεβαίωση (έπρεπε να την δώσει κατα στην ορκωμοσία και να αναφέρει τι να κάνουμε) όπου με αυτή κάνουμε διαγραφή από ΙΚΑ και εγγραφόμαστε στο ΕΦΚΑ μόνο στο συγκεκριμένο κλάδο ασθενείας. Αυτό καταλαβαίνω εγώ θα ρωτήσω εκτενέστερα να δώ τί ισχύει τελικά.


Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες, ευχαριστώ πολύ!


kristabella να ρωτήσω ποια η διαδικασία σχετικά με το ασφαλιστικό ταμείο τελικά ; Πηγες πρώτα και διαγράφτηκες από
τον ΟΑΕΕ, μετά ορκίστηκες και μετά γράφτηκες στον ΟΠΑΔ ; Ή πρώτα ορκίστηκες και μετά άλλαξες ταμείο;


Καλησπέρα Gery! Λοιπόν πρώτα έκανα διακοπή στη ΔΟΥ, μετά ορκίστηκα και μετά κατέθεσα την αίτηση διαγραφής στο Ενιαίο Ταμείο Αυτοαπασχολούμενων στο οποίο ήμουν ασφαλισμένη μιας και η διαγραφή ανατρέχει αυτόματα στο χρόνο διακοπής στη ΔΟΥ. Σκέψου ότι το ταμείο (ΕΤΑΑ) που είναι "τα ζώα μου αργά" δεν έχει βγάλει ακόμα την απόφαση διαγραφής μου, την οποία την θέλουν από τον ΟΠΑΔ για να με ασφαλίσουν. Πράγμα που σημαίνει ότι ακόμα δεν έχω ασφαλιστεί στον οπαδ. Όταν τους προσκομίσω τη βεβαίωση διαγραφής μου από το προηγούμενο ταμείο θα με ασφαλίσουν αναδρομικά από την ημέρα ορκωμοσίας.

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Κυρ Μάιος 30, 2021 7:44 pm

theod75 έγραψε:
agrileza έγραψε:Καλησπέρα και καλή Χρονιά!
Αναφέρεται ότι οι δόκιμοι υπάλληλοι (στην περίοδο 2 ετών) παρακολουθούν προγράμματα εισαγωγικής εκπαίδευσης πριν την μονιμοποίησή τους.
Τί είναι αυτά τα προγράμματα; Σε καλούν για να τα παρακολουθήσεις; Αφορά για εργάτη καθαριότητας ΥΕ.

όχι αφορά μόνο τους ΠΕ-ΤΕ-Δε και δεν είναι απαραίτητο για την μονιμοποίηση πια, μόνο για την βαθμολογική εξέλιξη έχει αλλάξει ο νόμος και γίνονται στην εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης είναι για 2 εβδομάδες.


Αναφέρει σχετική εγκύκλιος

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 54 παράγραφος 2 του ν. 3584/2007, ο υπάλληλος δεν προάγεται στον επόμενο του εισαγωγικού βαθμού, εάν δεν έχει ολοκληρώσει επιτυχώς την εισαγωγική εκπαίδευση, ενώ με την ολοκλήρωση της, η προαγωγή διενεργείται αναδρομικά με όλες τις συνέπειες. Ως εκ τούτου, οι αρμόδιες υπηρεσίες προσωπικού των φορέων θα πρέπει να μεριμνήσουν άμεσα, προκειμένου οι νεοεισερχόμενοι υπάλληλοι να ενταχθούν σε πρόγραμμα εισαγωγικής εκπαίδευσης.

Είναι υποχρεωτικό όπως φαίνεται και για ΥΕ, για να προαχθεί στο επόμενο εισαγωγικό βαθμό!
Πάντως δεν ενημερώθηκα σχετικά με αυτό απο τον δήμο!!! Προφανώς για να μην ανεβώ στο επόμενο εισαγωγικό βαθμό... :shock:

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Ιουν 23, 2021 9:51 am

agrileza έγραψε:
theod75 έγραψε:
agrileza έγραψε:Καλησπέρα και καλή Χρονιά!
Αναφέρεται ότι οι δόκιμοι υπάλληλοι (στην περίοδο 2 ετών) παρακολουθούν προγράμματα εισαγωγικής εκπαίδευσης πριν την μονιμοποίησή τους.
Τί είναι αυτά τα προγράμματα; Σε καλούν για να τα παρακολουθήσεις; Αφορά για εργάτη καθαριότητας ΥΕ.

όχι αφορά μόνο τους ΠΕ-ΤΕ-Δε και δεν είναι απαραίτητο για την μονιμοποίηση πια, μόνο για την βαθμολογική εξέλιξη έχει αλλάξει ο νόμος και γίνονται στην εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης είναι για 2 εβδομάδες.


Αναφέρει σχετική εγκύκλιος

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 54 παράγραφος 2 του ν. 3584/2007, ο υπάλληλος δεν προάγεται στον επόμενο του εισαγωγικού βαθμού, εάν δεν έχει ολοκληρώσει επιτυχώς την εισαγωγική εκπαίδευση, ενώ με την ολοκλήρωση της, η προαγωγή διενεργείται αναδρομικά με όλες τις συνέπειες. Ως εκ τούτου, οι αρμόδιες υπηρεσίες προσωπικού των φορέων θα πρέπει να μεριμνήσουν άμεσα, προκειμένου οι νεοεισερχόμενοι υπάλληλοι να ενταχθούν σε πρόγραμμα εισαγωγικής εκπαίδευσης.

Είναι υποχρεωτικό όπως φαίνεται και για ΥΕ, για να προαχθεί στο επόμενο εισαγωγικό βαθμό!
Πάντως δεν ενημερώθηκα σχετικά με αυτό απο τον δήμο!!! Προφανώς για να μην ανεβώ στο επόμενο εισαγωγικό βαθμό... :shock:

Οι ΥΕ δεν περνάνε εισαγωγική εκπαίδεση μπορείς να ρωτήσεις στο ΕΚΚΔΑ

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Κυρ Ιούλ 04, 2021 11:27 am

@theod75
Σε ευχαριστώ θα το ρωτήσω...
Απο εφετείο διατάχθηκε μερική ακύρωση του οριστικού πίνακα 3κ/2018! Δηλαδή με την δικαστική δικαίωση αυτή ενός υποψηφίου όπως φαίνεται θα βγεί ένας από τους πίνακες και ενδεχομένως μια ανακατανομή των διορισθέντων.

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Πέμ Δεκ 23, 2021 4:01 pm

Αναπληρώσεις ΥΕ και ΔΕ προκήρυξης 3Κ/2018.
Έγγραφα ΑΣΕΠ:
20806/01/2021/13-12-2021 (ΑΔΑ ΨΙΡΡ6Η6-8ΣΟ) και 20575/01/2021/09-12-2021 (ΑΔΑ ΩΗΒΓ6Η6-ΤΟ6)

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό klea29 » Παρ Δεκ 24, 2021 10:11 pm

Καλησπέρα. Είμαι στις αναπληρωσεις της 3κ/2018. Μου έστειλαν μειλ από τον Δήμο που διοριζομαι με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω. Μου ζητάνε να τους στείλω όλα όσα έβαλα στον φάκελο του ασεπ. Εγώ δεν έχω κρατήσει αντίγραφα. Πως θα βρω ακριβώς τι έχω στείλει? Υπεύθυνες δηλώσεις κτλ?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Δεκ 25, 2021 12:04 pm

klea29 έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι στις αναπληρωσεις της 3κ/2018. Μου έστειλαν μειλ από τον Δήμο που διοριζομαι με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω. Μου ζητάνε να τους στείλω όλα όσα έβαλα στον φάκελο του ασεπ. Εγώ δεν έχω κρατήσει αντίγραφα. Πως θα βρω ακριβώς τι έχω στείλει? Υπεύθυνες δηλώσεις κτλ?


Οι διοριζόμενοι (προσλαμβανόμενοι) πρέπει να καταθέσουν κατά τον χρόνο του διορισμού/πρόσληψής τους
στον οικείο φορέα, τα απαραίτητα από τον φορέα κατά νόμο δικαιολογητικά διορισμού/πρόσληψης που βαρύνουν αποκλειστικά τους ιδίους, πλην εκείνων των δικαιολογητικών τα οποία υποχρεούται αυτεπάγγελτα να αναζητήσει ο φορέας από τις αρμόδιες υπηρεσίες (ν. 3242/2004, ν. 3448/2006 και ΔΙΑΔΠ/Φ.Α.2.1/20562/19.7.2013),
εντός της οριζόμενης από το νόμο προθεσμίας, άλλως οι υποψήφιοι τίθενται εκτός της διαδικασίας του διορισμού/
πρόσληψης και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι.

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Σάβ Δεκ 25, 2021 8:47 pm

klea29 έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι στις αναπληρωσεις της 3κ/2018. Μου έστειλαν μειλ από τον Δήμο που διοριζομαι με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω. Μου ζητάνε να τους στείλω όλα όσα έβαλα στον φάκελο του ασεπ. Εγώ δεν έχω κρατήσει αντίγραφα. Πως θα βρω ακριβώς τι έχω στείλει? Υπεύθυνες δηλώσεις κτλ?

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.
Ο ένας τρόπος είναι να κάνεις αίτηση στον ΑΣΕΠ για να ζητήσεις το περιεχόμενο της αίτησής σου, αλλα δεν νομίζω να τα έχεις μέχρι την εκπνοή της προθεσμίας που έχεις για να στείλεις τα δικαιολογητικά στον Δήμο.
Ο δεύτερος τρόπος είναι φυσικά να ξαναδιαβάσεις την προκήρυξη και να ξαναανακτήσεις τις βεβαιώσεις που θεωρείς ότι είχες προσκομίσει (πχ να ζητήσεις εκ νέου βεβαίωση εμπειρίας από τον ασφαλιστικό σου φορέα αφού δεν κράτησες αντίγραφο από την τότε αίτηση στην προκήρυξη). Το ίδιο ισχύει και για τις υπεύθυνες δηλώσεις, θα πρέπει να τις ξανακάνεις με τωρινή ημερομηνία αφού δεν έχεις τις παλιές.

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό klea29 » Κυρ Δεκ 26, 2021 5:00 pm

magicalmina έγραψε:
klea29 έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι στις αναπληρωσεις της 3κ/2018. Μου έστειλαν μειλ από τον Δήμο που διοριζομαι με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω. Μου ζητάνε να τους στείλω όλα όσα έβαλα στον φάκελο του ασεπ. Εγώ δεν έχω κρατήσει αντίγραφα. Πως θα βρω ακριβώς τι έχω στείλει? Υπεύθυνες δηλώσεις κτλ?

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.
Ο ένας τρόπος είναι να κάνεις αίτηση στον ΑΣΕΠ για να ζητήσεις το περιεχόμενο της αίτησής σου, αλλα δεν νομίζω να τα έχεις μέχρι την εκπνοή της προθεσμίας που έχεις για να στείλεις τα δικαιολογητικά στον Δήμο.
Ο δεύτερος τρόπος είναι φυσικά να ξαναδιαβάσεις την προκήρυξη και να ξαναανακτήσεις τις βεβαιώσεις που θεωρείς ότι είχες προσκομίσει (πχ να ζητήσεις εκ νέου βεβαίωση εμπειρίας από τον ασφαλιστικό σου φορέα αφού δεν κράτησες αντίγραφο από την τότε αίτηση στην προκήρυξη). Το ίδιο ισχύει και για τις υπεύθυνες δηλώσεις, θα πρέπει να τις ξανακάνεις με τωρινή ημερομηνία αφού δεν έχεις τις παλιές.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό ήθελα να κάνω απλά δεν ξέρω αν θα το δεχτούν. Θα το ρωτήσω αύριο στην υπηρεσία. Έχω κάνει αίτηση σε πολλές προκυρηξεις εδώ και χρόνια. Δεν ήξερα ότι πρέπει να κρατάω τα αντίγραφα. Μα αν τα κρατούσα έπρεπε να έχω μια βιβλιοθήκη με αυτά......

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό klea29 » Κυρ Δεκ 26, 2021 5:04 pm

dionisis1925 έγραψε:
klea29 έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι στις αναπληρωσεις της 3κ/2018. Μου έστειλαν μειλ από τον Δήμο που διοριζομαι με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω. Μου ζητάνε να τους στείλω όλα όσα έβαλα στον φάκελο του ασεπ. Εγώ δεν έχω κρατήσει αντίγραφα. Πως θα βρω ακριβώς τι έχω στείλει? Υπεύθυνες δηλώσεις κτλ?


Οι διοριζόμενοι (προσλαμβανόμενοι) πρέπει να καταθέσουν κατά τον χρόνο του διορισμού/πρόσληψής τους
στον οικείο φορέα, τα απαραίτητα από τον φορέα κατά νόμο δικαιολογητικά διορισμού/πρόσληψης που βαρύνουν αποκλειστικά τους ιδίους, πλην εκείνων των δικαιολογητικών τα οποία υποχρεούται αυτεπάγγελτα να αναζητήσει ο φορέας από τις αρμόδιες υπηρεσίες (ν. 3242/2004, ν. 3448/2006 και ΔΙΑΔΠ/Φ.Α.2.1/20562/19.7.2013),
εντός της οριζόμενης από το νόμο προθεσμίας, άλλως οι υποψήφιοι τίθενται εκτός της διαδικασίας του διορισμού/
πρόσληψης και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι.


Ευχαριστώ για την ανταπόκριση αλλά δυστυχώς δεν απαντάει στο ερώτημα μου....

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Δευ Δεκ 27, 2021 4:45 am

Απαντάει , όλοι μας είμαστε υπεύθυνοι να κρατάμε αντίγραφα, τώρα δυστυχώς θα χάσεις τον διορισμό. Υ.Γ Όσο αυτό με την βιβλιοθήκη και εμένα με κάλεσαν από Κ του 18, πάντα είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου να τα κρατήσω γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Marilena79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 10:53 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Marilena79 » Δευ Δεκ 27, 2021 8:34 am

Ο Δήμος τα τυπικά προσόντα θέλει για το φάκελό σου. Τυχόν υπεύθυνες δηλώσεις μπορείς να τις κάνεις επί τόπου σε αυτούς, εάν πας αυτοπροσώπως για την κατάθεση των δικαιολογητικών, που είναι και το καλύτερο, εάν το επιτρέψουν, ώστε να τα παραλάβει ο υπεύθυνος και να τα ελέγξει. Την προϋπηρεσία θα την καταθέσεις μόλις αναλάβεις υπηρεσία, για να προσμετρηθεί. Δεν θα κάνει ο Δήμος τη διαδικασία που ήδη έκανε το ΑΣΕΠ. Ο Δήμος θέλει απλώς να σε εντάξει σωστά. Προσπάθησε να βρεις τι κατέθεσες και να τα προσκομίσεις και οπωσδήποτε μίλησε μαζί τους, για να σε καθοδηγήσουν. Καλή αρχή!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες