Κατάθεση πρόσθετων μετά από τα προσωρινά με ένσταση

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
marinapar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Κατάθεση πρόσθετων μετά από τα προσωρινά με ένσταση

Δημοσίευσηαπό marinapar » Τετ Δεκ 06, 2017 6:34 pm

Καλησπέρα σας!Ίσως είναι χαζή η ερώτηση που θα κάνω αλλά πραγματικά δεν έχω βρει πουθενά απάντηση.Ο σύζυγός μου έκανε αίτηση σε μία προκήρυξη και ενώ δεν ζητούσαν πουθενά αγγλικά οπότε και δεν έβαλε το πτυχίο της ξένης γλώσσας στα προσωρινά είδαμε ότι σε άλλους το έχει μετρήσει σαν πρόσθετο προσόν.Ξέρετε αν θα μπορούσαμε να κάνουμε ένσταση και να δηλώσουμε την ξένη γλώσσα τώρα ή θα πάνε χαμένα τα λεφτά?Σας ευχαριστώ και συγχωρέστε μου την ερώτηση!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Re: Κατάθεση πρόσθετων μετά από τα προσωρινά με ένσταση

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Δεκ 06, 2017 7:24 pm

marinapar έγραψε:Καλησπέρα σας!Ίσως είναι χαζή η ερώτηση που θα κάνω αλλά πραγματικά δεν έχω βρει πουθενά απάντηση.Ο σύζυγός μου έκανε αίτηση σε μία προκήρυξη και ενώ δεν ζητούσαν πουθενά αγγλικά οπότε και δεν έβαλε το πτυχίο της ξένης γλώσσας στα προσωρινά είδαμε ότι σε άλλους το έχει μετρήσει σαν πρόσθετο προσόν.Ξέρετε αν θα μπορούσαμε να κάνουμε ένσταση και να δηλώσουμε την ξένη γλώσσα τώρα ή θα πάνε χαμένα τα λεφτά?Σας ευχαριστώ και συγχωρέστε μου την ερώτηση!

Καλησπέρα!Καμία ερώτηση δεν ειναι χαζη,μην απολογείστε!Οι προκηρύξεις,όταν δεν αναφέρουν πχ ότι η γνώση αγγλικής είναι απαραίτητο πρόσθετο προσόν,δε σημαίνει ότι δε μοριοδοτείται,αλλά ότι επιτρέπει τη συμμετοχή και χωρίς αυτή.Αν το απαιτεί και δεν το δηλώνετε/δεν το προσκομίζετε,θα απορριφθείτε.Στην προκήρυξη που αναφέρετε δεν ήταν στους απορριπτέους,αλλά ούτε και μοριοδοτήθηκε αφού το προσόν δε δηλώθηκε και δεν αποδείχθηκε.

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τετ Δεκ 06, 2017 8:04 pm

marinapar έγραψε:Καλησπέρα σας!Ίσως είναι χαζή η ερώτηση που θα κάνω αλλά πραγματικά δεν έχω βρει πουθενά απάντηση.Ο σύζυγός μου έκανε αίτηση σε μία προκήρυξη και ενώ δεν ζητούσαν πουθενά αγγλικά οπότε και δεν έβαλε το πτυχίο της ξένης γλώσσας στα προσωρινά είδαμε ότι σε άλλους το έχει μετρήσει σαν πρόσθετο προσόν.Ξέρετε αν θα μπορούσαμε να κάνουμε ένσταση και να δηλώσουμε την ξένη γλώσσα τώρα ή θα πάνε χαμένα τα λεφτά?Σας ευχαριστώ και συγχωρέστε μου την ερώτηση!

1. Διαβάζουμε πάντα προσεκτικά την προκήρυξη.
2. Θα απορριφθεί κατευθείαν η ένσταση.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Δεκ 06, 2017 10:47 pm

Μην μπειτε καν στη διαδικασια.
Ενσταση θα μπορουσατε να κανετε μονο αν το ειχατε δηλωσει στην αιτηση, ειχατε στειλει κ το πιδτοποιητικο κ τη μεταφραση, κ το Ασεπ απο λαθος δεν σας το ειχε αναγνωρισει.
Απ τη στιγμη που δεν το ειχατε δηλωσει ναι τα χρηματα σας θα πανε χαμενα!

DEDIA
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό DEDIA » Τετ Δεκ 06, 2017 11:01 pm

H ορθή συμπλήρωση της αίτησης βαραίνει τον υποψήφιο, οπότε αν δεν αναγνώστηκε σωστά η προκήρυξη είναι η ένσταση δε θα γίνει δεκτή. Τωρα σε αυτό που αναφέρεται ότι δεν αναγραφόταν στην προκήρυξη, αν σας είναι εύκολο σε ποια αναφέρεστε για να το δω.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τετ Δεκ 06, 2017 11:21 pm

Δεν ειναι δυνατον στα κριτηρια της προκηρυξης να μην το ειχαν.Ειστε σιγουροι?

marinapar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marinapar » Πέμ Δεκ 07, 2017 6:50 am

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Αναφέρομαι στην 7κ/2017.Υπάρχει ένα πινακάκι που δίνει κάποια μόρια για ξένη γλώσσα αλλά πραγματικά δεν είδα να το αναγράφει πουθενά αλλού.Βέβαια με όλο αυτό το κατεβατό στις προκηρύξεις φτάνεις σε σημείο να αλληθωρήσεις. Λογικά δικό μας ήταν το λάθος και πραγματικά σας λέω ότι την επόμενη φορά σκέφτομαι να βάλω μέχρι και χαρτί τουαλέτας μπας και μου πουν ότι ξέχασα να το βάλω (να το ρίξουμε και λίγο στην πλάκα)!

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot], kwstas1980k, panos1974 και 13 επισκέπτες