Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Αύγ 23, 2019 8:48 pm

Anto έγραψε:4 άτομα ρώτησα 3 απαντήσεις πήρα. Μιλα με την περιφερειακή σου και αν σου απαντησούν με σιγουριά πες μου και μένα. Μαλον εκεί που κατέληξα για κάθε μήνα δικαιούσαι περίπου 1.7 ημέρες άδεια για τον πρώτο χρόνο.

Μετα το δίμηνο άδεια για τους μη έχοντες εμπειρία στο δημόσιο χωρις να μετράει το δίμηνο και για τους έχοντες μετράει απ το πρώτο δίμηνο.. το λεει καθαρά ο υπαλληλικος κώδικας ενώ έχει έρθει και σχετικο εισερχόμενο σε ολα τα κπα2 αναζητηστε το... επίσης μίλησαν απ το δικό μου κπα2 με τον υπεύθυνο που ασχολείται με τις άδειες και είναι αυτό που σας ανέφερα..

eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Σάβ Αύγ 24, 2019 1:48 am

Ο υπάλληλος κώδικας αναφέρει 2 ημέρες από τον πρώτο μήνα απλώς πρέπει να συμπληρωθει το δίμηνο για να τις πάρουμε.

Anto ευχαριστώ για την απάντηση. Στο δικό μου ΚΠΑ μου είπαν να ρωτήσω εγώ με πρωτοκόλλο και να περιμένω απάντηση. Απλώς χρειάζομαι άμεσα μια έγκυρη απάντηση γιατί θελω να πάρω σε λίγες μέρες.

Το περίφημο αυτό έντυπο για όσους είχαν σύμβαση ορισμένου χρόνου μπορεί να το αναρτήσει κάποιος;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Αύγ 24, 2019 10:56 am

eleni_3kala έγραψε:Ο υπάλληλος κώδικας αναφέρει 2 ημέρες από τον πρώτο μήνα απλώς πρέπει να συμπληρωθει το δίμηνο για να τις πάρουμε.

Anto ευχαριστώ για την απάντηση. Στο δικό μου ΚΠΑ μου είπαν να ρωτήσω εγώ με πρωτοκόλλο και να περιμένω απάντηση. Απλώς χρειάζομαι άμεσα μια έγκυρη απάντηση γιατί θελω να πάρω σε λίγες μέρες.

Το περίφημο αυτό έντυπο για όσους είχαν σύμβαση ορισμένου χρόνου μπορεί να το αναρτήσει κάποιος;

Βάλτα κάτω υπολόγισε 2χ12 και να δεις οτι ο αριθμός δεν βγαίνει... είναι 2χ10=20 για τους μη έχοντες εμπειρία στο δημόσιο...δεν υπολογίζονται λοιπόν οι πρώτοι δύο μήνες για τους νεοδιοριστους που δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία στον δημόσιο τομέα

Και εδώ οι παράγραφοι..

. Οι δημόσιοι υπάλληλοι δικαιούνται κανονική άδεια με αποδοχές δύο (2) μήνες μετά το διορισμό τους. Η άδεια που δικαιούνται να λάβουν οι υπάλληλοι ορίζεται σε δύο (2) ημέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας και δεν μπορεί να υπερβεί συνολικά τον αριθμό των ημερών κανονικής άδειας που δικαιούνται με τη συμπλήρωση ενός (1) έτους δημόσιας πραγματικής υπηρεσίας

Οι δημόσιοι υπάλληλοι, μετά τη συμπλήρωση ενός (1) έτους πραγματικής δημόσιας υπηρεσίας, δικαιούνται κανονική άδεια απουσίας με αποδοχές, η διάρκεια της οποίας ορίζεται σε είκοσι (20) εργάσιμες ημέρες αν ακολουθούν εβδομάδα πέντε (5) εργασίμων ημερών και είκοσι τέσσερις (24) εργάσιμες ημέρες αν ακολουθούν εβδομάδα έξι (6) εργασίμων ημερών.

Ο χρόνος της κανονικής άδειας επαυξάνεται κατά μία (1) εργάσιμη μερα φια κάθε ετος απασχόλησης
και μέχρι τη συμπλήρωση του ανώτατου ορίου των είκοσι πέντε (25) ή τριάντα (30) εργασίμων ημερών προκειμένου για πενθήμερη ή εξαήμερη εβδομάδα εργασίας, αντίστοιχα.

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Δευ Αύγ 26, 2019 6:24 pm

Πληρωθηκα σημερα!!! Υπαρχει ηλεκτρονικα καπου φακελος μισθοδοσιας?

kazandb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kazandb » Δευ Αύγ 26, 2019 10:07 pm

Παιδιά τι πληρωθήκαμε;;; Έχω καταμπερδευτεί!!! Λογικά έχουν μπει και ελεγχοι+υπερωρίες.. Στην ενιαία αρχή πληρωμών δεν έχει ανέβει κάτι..(δεδομένου ότι πληρωθήκαμε και 13Αυγουστου) Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δούμε αναλυτικά τι μας έβαλαν;

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Δευ Αύγ 26, 2019 11:47 pm

Στην ενιαία αρχή δεν μου εμφανιζει εγγραφή

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Αύγ 27, 2019 7:01 am

Και γω πληρωθηκα χθες. Νομίζω είναι υποχρεωμένοι να μας δίνουν αναλυτικο της μισθοδοσίας.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Αύγ 27, 2019 7:45 am

kazandb έγραψε:Παιδιά τι πληρωθήκαμε;;; Έχω καταμπερδευτεί!!! Λογικά έχουν μπει και ελεγχοι+υπερωρίες.. Στην ενιαία αρχή πληρωμών δεν έχει ανέβει κάτι..(δεδομένου ότι πληρωθήκαμε και 13Αυγουστου) Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δούμε αναλυτικά τι μας έβαλαν;

Καλημέρα θα ζητήσεις να σου στείλουν αντίγραφο μισθοδοσίας... αργούν να ανέβουν στην ενιαία αρχη πληρωμών αρχικά

patra2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό patra2019 » Τρί Αύγ 27, 2019 9:03 am

Καλημέρα σε όλους!
Σας διαβάζω καιρό τώρα και είπα να ενημερώσω κι εγώ επιτέλους με ό, τι γνωρίζω.
Τις μισθοδοσίες τις βλέπουμε στην Ενιαία αρχη πληρωμών αλλά δεν έχουν ανεβάσει ακόμα ούτε του Μαΐου που πληρωθήκαμε αρχές Αυγούστου, κάντε λίγο υπομονή για να δείτε αναλυτικά τι πήρατε.
Στο δικό μας ΚΠΑ, σε όσους ξεκινήσαμε τον Μάιο αλλά και όσους είχαν ξεκινήσει ήδη με τα προσωρινά αποτελέσματα και πληρώθηκαν νωρίτερα από εμάς πρώτη φορά, έγινε το ίδιο πράγμα με την πληρωμή. Το πρώτο δίμηνο το πληρωθήκαμε ολόκληρο και στο δεύτερο έγιναν κρατήσεις. Από το λογιστήριο μας πάντως μας ενημέρωσαν ότι αυτές ήταν οι κρατήσεις νεοδιόριστου και ήταν απλά για αυτό το δίμηνο, μετά θα πληρωνόμαστε κανονικά.
Anto από Ζάκυνθο, καλά σας έχουν ενημερώσει για την εκπαίδευση, θα γίνει στην Πάτρα 16-27/9.
Και κάτι ακόμα, σχετικά με τις άδειες κατάλαβα ότι κάθε υπηρεσία κάνει ό,τι θέλει. Εμάς με το που κλείσαμε δίμηνο μας ενημέρωσαν ότι έχουμε 20 μέρες μέχρι τον Μάιο 2020, να τις πάρουμε όποτε θέλουμε.

kazandb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kazandb » Τρί Αύγ 27, 2019 2:26 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
kazandb έγραψε:Παιδιά τι πληρωθήκαμε;;; Έχω καταμπερδευτεί!!! Λογικά έχουν μπει και ελεγχοι+υπερωρίες.. Στην ενιαία αρχή πληρωμών δεν έχει ανέβει κάτι..(δεδομένου ότι πληρωθήκαμε και 13Αυγουστου) Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δούμε αναλυτικά τι μας έβαλαν;

Καλημέρα θα ζητήσεις να σου στείλουν αντίγραφο μισθοδοσίας... αργούν να ανέβουν στην ενιαία αρχη πληρωμών αρχικά

alexisozzy1984 Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!!

Kasty
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kasty » Τετ Αύγ 28, 2019 5:23 pm

mnmsk18 έγραψε:............ Επίσης στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου είμαι στο βαθμό δ και το μεταπτυχιακό μου ενώ πήρα 200 μόρια δεν είναι κλικαρισμένο στο συναφές. Πως είναι τα πράγματα για εσάς;

Καλησπέρα στο Forum!
mnmsk18 έχεις δίκιο. Και εγώ μπήκα στο μητρώο να το ψάξω. Το διδακτορικό μου δεν είναι κλικαρισμένο ως συναφές -ενώ είναι και βαθμολογήθηκα 400 μόρια γι'αυτό! Ξέρει κάποιος/α τι γίνεται; Θ' αναγνωριστούν αργότερα;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Αύγ 28, 2019 11:18 pm

Kasty έγραψε:
mnmsk18 έγραψε:............ Επίσης στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου είμαι στο βαθμό δ και το μεταπτυχιακό μου ενώ πήρα 200 μόρια δεν είναι κλικαρισμένο στο συναφές. Πως είναι τα πράγματα για εσάς;

Καλησπέρα στο Forum!
mnmsk18 έχεις δίκιο. Και εγώ μπήκα στο μητρώο να το ψάξω. Το διδακτορικό μου δεν είναι κλικαρισμένο ως συναφές -ενώ είναι και βαθμολογήθηκα 400 μόρια γι'αυτό! Ξέρει κάποιος/α τι γίνεται; Θ' αναγνωριστούν αργότερα;

Καλησπερα να το στείλεις να περάσει απο υπηρεσιακό και θα αναγνωριστεί σίγουρα...αν δεν το έχεις στείλει ακόμα κάντο γρήγορα για να μη χασεις χρήματα

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Anto » Πέμ Αύγ 29, 2019 8:00 am

Καλημέρα παιδιά είχε σταλεί 1 γράμμα από διοίκηση με α/α :69236- 10/20/18 στο οποίο αν δεν κάνω λάθος λέει ότι εφόσον το μεταπτυχιακό είχε προσμετρηθει ως απαραίτητο προσόν γίνεται αυτεπαγγελτως η βαθμολογική και μισθολογικη εξέλιξη. Εμένα με χουν βάλει κλιμάκιο ΜΚ3 αλλά στην απογραφή όντως δεν είναι κλικαρισμενο ως συναφές. Οπότε δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει.

eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Πέμ Αύγ 29, 2019 10:51 am

mnmsk18, οσο αφορα τα μεταπτυχιακά, έχουν εκδοθεί διαπιστωτικές πράξεις για όσους διορίστηκαν τον Μάιο και Ιούνιο που αναφέρει τα ονοματεπωνυμα. Εχει έρθει στο email του ΚΠΑ και μας το προώθησαν (για τον Ιούνιο εκδόθηκε στις 24/07/2019 αρ.πρωτοκολλου 60216) παρότι στην απογραφή δημοσίων υπαλλήλων δεν είναι ακόμα καταχωρημένο στον λογαρισμο μου. Εαν κάποιος διορίστηκε τον Ιούνιο και έχει μεταπτυχιακό, μπορεί να αναφέρει ονοματεπωνυμο να το ψάξω.
Kasty, όσο αφορά την κατοχή διδακτορικού, επειδή δεν ήταν τυπικό προσόν διορισμού νομίζω απαιτείται αίτηση.
Kasty έγραψε:.

Καλησπέρα στο Forum!

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό aris3 » Παρ Αύγ 30, 2019 10:08 am

eleni_3kala έγραψε:Ο υπάλληλος κώδικας αναφέρει 2 ημέρες από τον πρώτο μήνα απλώς πρέπει να συμπληρωθει το δίμηνο για να τις πάρουμε.

Τελικά απάντησαν;
Μετράνε οι δύο πρώτοι μήνες;
Ο κώδικας είναι ξεκάθαρος: δύο ημέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας,.τις οποίες έχεις δικαίωμα να πάρεις μετά το πρώτο δίμηνο.
Μέχρι 20 max τον χρόνο.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες