Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Αύγ 10, 2019 1:33 am

aris3 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
smarw έγραψε:Πότε ορκιστηκατε και βρήκατε χρήματα;

13 Μαη ορκίστηκα...

Εκανα ελέγχους πριν πληρωθώ

Καλησπέρα Άλεξ.
Γνωρίζεις τι ακριβώς μισθό παίρνουμε καθαρά;(ΠΕ με μεταπτυχιακό) χωρίς προϋπηρεσία.(χωρίς να συμπεριληφθούν επιδόματα παιδιών, έλεγχοι, υπερωρίες).
Οι έξτρα κρατήσεις του δοκίμου πόσο είναι τον πρώτο χρόνο ; πόσο τον δεύτερο;
Με λίγα λόγια τι μηνιαίο ποσό θα παγιοποιηθει όταν πληρωθούμε π.χ τον Οκτώβριο; καθαρά.
Τι θα παίρνουμε μετά ένα χρόνο ;και τι θα παίρνουμε μετά την παρέλευση της δοκίμου διετίας;
(ΠΕ με μεταπτυχιακό χωρίς προϋπηρεσία).

Καλησπερα aris3...ειμαι στην εκπαιδευση στον Άλιμο καταρχην στις 30/9 ελπίζω να εισαι και εσύ...παμε στα ευκολα...ελεγχοι με υπερωρίες 300 με ,320 καθαρά αναλογα ποσα ΛΑΕΚ θα σας έρθουν καθαρά πάντα...220 ευρώ οι έλεγχοι και 100 υπερωρίες.. Επίσης αναμένονται διαφορα εξτρα που θα τα δείτε στη πορεία

Πάμε στα δύσκολα...Αν υπάρξει η παρακράτηση φόρου για τους δόκιμους τοτε τα υπολογιζω σε ΜΚ1 770 χωρίς μεταπτυχιακό στον πρώτο χρόνο ενω στο δεύτερο χρόνο θα κοπει το ΜΤΔΥ αρα 100 ευρω παραπάνω στο δεύτερο χρόνο...Μετα κόβεται και το ΤΕΑΔΥ στη μονιμοποίηση.ολα αυτα θεωρητικά πάντα γιατι ακουσα οτι τη μειωση θα την έχουμε μόνο για τους δύο πρώτους μήνες... Πιθανότατα ολα έγιναν στο πόδι αφου ειχαμε απόκλιση τρεις συνάδελφοι που συγκρίναμε μεταξυ μας...

Σε αυτό που ρώτησες

Με μεταπτυχιακό δηλαδή χωρίς εμπειρία ΜΚ3 περίπου 820 πρώτο χρόνο και 920 το δεύτερο χρόνο... Προσθέτουμε και τους ελέγχους και υπερωρίες βγαίνει στα 1240 αλλά υποψην αλλάζεις και μισθολογικό κλιμάκιο. Υπάρχει μια εγκύκλιος που αναφέρει οτι σε όσους υπηρέτησαν δημόσιο δεν κρατείται αυτο το είκοσι τα εκατό αλλα δεν γνωρίζω περισσότερα

Μιλάω πάντα με κίνδυνο να πεσω έξω ολα θα φανούν στην κατάσταση μισθοδοσία ς οποτε δεησουν και την ανεβάσουν στην ενιαία αρχή πληρωμών
mnmsk18 έγραψε:Πληρώθηκαμε. Εγώ είμαι προβληματισμένη. Από τις 9/5 μέχρι και τον Ιούλιο πήρα λίγα, με κατέταξαν στο κλιμάκιο 3, δεν ξέρω πότε θα συνεδριάσει το υπηρεσιακό για την αναγνώριση της προϋπηρεσίας και με τις άδειες πάμε σπρώχνοντας. Όσοι έχετε ξεκινήσει ελέγχους τα καταφέρετε; Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται, έχω φοβηθεί

Μην αγχώνεσαι μητρότητα ειναι εύκολη ομοίως και τα ΛΑΕΚ στα υπόλοιπα λιγο διαβάσματακι και λίγο οι βοήθεια των παλιών

Εγω λόγω έλλειψης ατόμων απο κοινωφελές μεχρι επιχειρηματικά σχέδια για την αυταπασχοληση ενημερώνω και πραγματικά η μετάβαση μας δεν ήταν ομαλή σε όλα τα επίπεδα...σιγα σιγα όμως δεν θέλει αγχος απο τώρα

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Αύγ 10, 2019 1:45 am

Ξέχασα να αναφέρω το άσχημο στις άδειες είναι οτι δεν μπορείς να τις πάρεις αναδρομικά δεν υπάρχει αυτη η ευελιξία οπως πχ σε αλλες υπηρεσίες οπότε οσοι δεν είχαν εμπειρία προηγούμενη στο δημόσιο δεν θα μπορουν να ξεκουραστούν..και οι άδειες καταγράφονται ημερολογιακά απο τη μερα ανάληψης υπηρεσίας...

Για τις ειδικές άδειες ανατροφής φοιτητικές εξετάσεων κτλπ (οχι εκπαιδευτικές αυτό μετά το πέρας δοκιμής περιόδου) δεν υπάρχει περιορισμός.. προσοχή όσοι είναι φοιτητές ακόμα και η μέρα παράδοσης εργασίας θεωρείται άδεια εξετάσεων

Self
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Self » Τρί Αύγ 13, 2019 8:54 am

alexisozzy1984 έγραψε:13 Μαη ορκίστηκα...

Εκανα ελέγχους πριν πληρωθώ

Ευχαριστώ για την απάντηση συνάδελφε!
Επομένως, για όσους παρουσιαστήκαμε με τα Οριστικά Αποτελέσματα,
οι έλεγχοι ξεκινούν με το που πάρουμε ΑΜ και δεν χρειάζεται να περιμένουμε τη μισθοδοσία.
Το ίδιο ισχύει και για τις Υπερωρίες;

Σε ποιο ΚΠΑ είσαι και έτρεξαν τη διαδικασία;
Θα ήταν βοηθητικό να αναφέρω στο δικό μου ΚΠΑ
σε ποια ΚΠΑ οι συνάδελφοι που παρουσιάστηκαν με Οριστικά Αποτελέσματα,
ξεκίνησαν ήδη Ελέγχους και υπογράφουν Υπερωρίες,
χωρίς να έχει ξεκινήσει η μισθοδοσία τους.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Αύγ 13, 2019 12:45 pm

alexisozzy1984 έγραψε:Ξέχασα να αναφέρω το άσχημο στις άδειες είναι οτι δεν μπορείς να τις πάρεις αναδρομικά δεν υπάρχει αυτη η ευελιξία οπως πχ σε αλλες υπηρεσίες οπότε οσοι δεν είχαν εμπειρία προηγούμενη στο δημόσιο δεν θα μπορουν να ξεκουραστούν..και οι άδειες καταγράφονται ημερολογιακά απο τη μερα ανάληψης υπηρεσίας...

Για τις ειδικές άδειες ανατροφής φοιτητικές εξετάσεων κτλπ (οχι εκπαιδευτικές αυτό μετά το πέρας δοκιμής περιόδου) δεν υπάρχει περιορισμός.. προσοχή όσοι είναι φοιτητές ακόμα και η μέρα παράδοσης εργασίας θεωρείται άδεια εξετάσεων

Τι εννοείς ότι τις άδειες δεν μπορούμε να τις πάρουμε αναδρομικά;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Αύγ 14, 2019 8:38 am

Καλημέρα συνάδελφοι... Οσον αφορά τις άδειες αναδρομικά εννοώ οτι δεν μπορείς να πάρεις άδεια π.χ 10 μέρες χωρίς να έχεις συμπληρώσει τους αντίστοιχους μήνες υπηρεσίας και πάντα μετράει απο την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας. Φερ ειπείν δεν μπορώ να πάρω 10 μέρες τώρα αφού παρουσιάστικα στις 13/5/2019 και εννοώ ημέρες υπηρεσίας όχι ημερολογιακές.

2) Οσον αφορά στην ερώτηση σου συνάδελφε είμαι στο Μαρκόπουλο, ξεκίνησα ΛΑΕΚ πρίν πληρωθούμε.

3) Πήρα κατάσταση μισθοδοσίας aris3 λοιπόν ΜΚ1 849 ευρώ πληρωτέο τελικά οπότε το μεταπτυχιακό στο ΜΚ3 στα 930-950 οι κρατήσεις είναι γύρω στα 250 ευρώ. Όσον αφορά τους ελέγχους τα ποσά είναι για 12 ανα μήνα στάνταρ στα 220 και 100 ευρώ οι υπερωρίες. Αν κάνεις 14 δεν θα τους πληρωθείς τους δυο παραπάνω τελικά!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες ...

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τετ Αύγ 14, 2019 9:30 am

alexisozzy1984 έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι... Οσον αφορά τις άδειες αναδρομικά εννοώ οτι δεν μπορείς να πάρεις άδεια π.χ 10 μέρες χωρίς να έχεις συμπληρώσει τους αντίστοιχους μήνες υπηρεσίας και πάντα μετράει απο την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας. Φερ ειπείν δεν μπορώ να πάρω 10 μέρες τώρα αφού παρουσιάστικα στις 13/5/2019 και εννοώ ημέρες υπηρεσίας όχι ημερολογιακές.

2) Οσον αφορά στην ερώτηση σου συνάδελφε είμαι στο Μαρκόπουλο, ξεκίνησα ΛΑΕΚ πρίν πληρωθούμε.

3) Πήρα κατάσταση μισθοδοσίας aris3 λοιπόν ΜΚ1 849 ευρώ πληρωτέο τελικά οπότε το μεταπτυχιακό στο ΜΚ3 στα 930-950 οι κρατήσεις είναι γύρω στα 250 ευρώ. Όσον αφορά τους ελέγχους τα ποσά είναι για 12 ανα μήνα στάνταρ στα 220 και 100 ευρώ οι υπερωρίες. Αν κάνεις 14 δεν θα τους πληρωθείς τους δυο παραπάνω τελικά!

ευχαριστώ πολύ Άλεξ.οι κρατήσεις του νεοδιοριζομενου ισχύουν τελικά;
Χρόνια πολλά σε όλους.

Self
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Self » Τετ Αύγ 14, 2019 9:37 am

alexisozzy1984 έγραψε:

alexisozzy1984 σ' ευχαριστώ!
Αυτό άραγε σημαίνει πως για όσους μπήκαν με τα Οριστικά Αποτελέσματα
μόνο ΛΑΕΚ μπορούν να ξεκινήσουν πριν πληρωθούν;
Όχι τους υπόλοιπους ελέγχους; Ούτε υπερωρίες;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Αύγ 14, 2019 3:35 pm

Self έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:

alexisozzy1984 σ' ευχαριστώ!
Αυτό άραγε σημαίνει πως για όσους μπήκαν με τα Οριστικά Αποτελέσματα
μόνο ΛΑΕΚ μπορούν να ξεκινήσουν πριν πληρωθούν;
Όχι τους υπόλοιπους ελέγχους; Ούτε υπερωρίες;[/quote

Ελεγχοι Αυγούστου πλεον πληρώνονται Σεπτέμβριο...δεν ειχε σχέση η πληρωμη όσο οτι χρειάζεται να εχεις αμ.... εμείς ξεκινησαμε κανονικά ελέγχους για τον Αύγουστο

Aris3 ισχυουν τελικα απο του χρόνου υπολόγιζε ένα κατοσταρικο συν στις αποδοχές.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Αύγ 14, 2019 6:46 pm

alexisozzy1984 έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι... Οσον αφορά τις άδειες αναδρομικά εννοώ οτι δεν μπορείς να πάρεις άδεια π.χ 10 μέρες χωρίς να έχεις συμπληρώσει τους αντίστοιχους μήνες υπηρεσίας και πάντα μετράει απο την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας. Φερ ειπείν δεν μπορώ να πάρω 10 μέρες τώρα αφού παρουσιάστικα στις 13/5/2019 και εννοώ ημέρες υπηρεσίας όχι ημερολογιακές.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αλλά από πού βρήκες την κατάσταση μισθοδοσίας; σου ήρθε με email στο υπηρεσιακό;

όσον αφορά τους ελέγχους ναι το 12άρι δίνει 220, αλλά για τις υπερωρίες έχω την εντύπωση ότι τα καθαρά πάντα είναι λιγότερα από 100.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Αύγ 15, 2019 1:36 am

merm έγραψε:

Αλλά από πού βρήκες την κατάσταση μισθοδοσίας; σου ήρθε με email στο υπηρεσιακό;

όσον αφορά τους ελέγχους ναι το 12άρι δίνει 220, αλλά για τις υπερωρίες έχω την εντύπωση ότι τα καθαρά πάντα είναι λιγότερα από 100.

Πάλι κατα προσέγγιση για τις υπερωρίες περιμενω στις 9/9 να δω τι γίνεται... άκουσα για μια ακόμα μείωση για τους μήνες Ιούλιο Αύγουστο χρήματα όμως που θα μας επιστραφούν ή συνψηφιστουν στην επόμενη φορολογική δήλωση..να διορθώσω οτι μετραμε ημερολογιακά απο την ημέρα αναληψης υπηρεσίας για τις άδειες δηλαδή πόσο δικαιούμαστε αλλα οι μέρες που λαμβανουμε τις πιάνουν εργάσιμες και οχι σαββατοκύριακα..

Για τη μισθοδοσία απο την περιφερειακή Αττικής και Νήσων τελειώνει σε 308 αν θες το τηλέφωνο...

Πόσοι απο εσας είστε εκπαιδευση στις 30/9

merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό merm » Πέμ Αύγ 15, 2019 10:06 am

alexisozzy1984 έγραψε:
merm έγραψε:

Πάλι κατα προσέγγιση για τις υπερωρίες περιμενω στις 9/9 να δω τι γίνεται... άκουσα για μια ακόμα μείωση για τους μήνες Ιούλιο Αύγουστο χρήματα όμως που θα μας επιστραφούν ή συνψηφιστουν στην επόμενη φορολογική δήλωση..να διορθώσω οτι μετραμε ημερολογιακά απο την ημέρα αναληψης υπηρεσίας για τις άδειες δηλαδή πόσο δικαιούμαστε αλλα οι μέρες που λαμβανουμε τις πιάνουν εργάσιμες και οχι σαββατοκύριακα..

Για τη μισθοδοσία απο την περιφερειακή Αττικής και Νήσων τελειώνει σε 308 αν θες το τηλέφωνο...

Θα προσπαθήσω να τους τηλεφωνήσω λοιπόν, να δω τι γίνεται. Κατά τη γνώμη σου θεωρείς ότι τα χρήματα είναι καλά;
Aris προσωπικά έχω περάσει από εκπαίδευση, με βοήθησε αρκετά σε όλες τις διαδικασίες ειδικά της συνέντευξης, βέβαια είχαμε εξαιρετικές εκπαιδεύτριες

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Αύγ 15, 2019 12:33 pm

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
merm έγραψε:

Θα προσπαθήσω να τους τηλεφωνήσω λοιπόν, να δω τι γίνεται. Κατά τη γνώμη σου θεωρείς ότι τα χρήματα είναι καλά;
Aris προσωπικά έχω περάσει από εκπαίδευση, με βοήθησε αρκετά σε όλες τις διαδικασίες ειδικά της συνέντευξης, βέβαια είχαμε εξαιρετικές εκπαιδεύτριες

Μεγάλη συζήτηση...για τα δεδομένα δημοσίου ναι για οτι επιστρέφεις σπιτι με το κεφάλι καζάνι όχι

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Πέμ Αύγ 15, 2019 6:38 pm

Χρόνια πολλά!!!! Μεχρι ποιον μηνα εχετε πληρωθεί παρακαλώ?

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Αύγ 15, 2019 9:53 pm

Epitelous2018 έγραψε:Χρόνια πολλά!!!! Μεχρι ποιον μηνα εχετε πληρωθεί παρακαλώ?

Μάιο και Ιούνιο

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Παρ Αύγ 16, 2019 4:31 pm

Ευχαριστώ Αλεξ!!! Εγω δεν πήγα ολόκληρο τον Ιούνιο γιαυτο μαλλον δεν πληρώθηκαν ακομη...

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot], MATRICOLA και 8 επισκέπτες