Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Μάιος 28, 2019 8:13 pm

Anto έγραψε:Καλησπέρα μίλησα με την περιφερειακο αλλά δεν ήξερε να μου απαντήσει για τις εκλογές. Μου είπε μόνο ότι μπορεί να άργησει πολύ. Μιλησε μήπως κανείς με οαεδ;

Ποιο πράγμα να αργήσει; Αναφέρεσαι στις αναπληρώσεις;

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Anto » Τετ Μάιος 29, 2019 9:44 am

Κάτι για επιτροπές μου είπε δεν κατάλαβα. Δεν ήξερε και αυτή να μου πει σίγουρα. Pepi23 + bkontogianni τι θα κάνετε;θα περιμένετε την παράταση ή θα πάτε σύντομα;με τις εκλογές τελικά μας επηρεαζουν ή όχι;

bkontogianni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό bkontogianni » Τετ Μάιος 29, 2019 11:36 am

Μου είπαν ότι η ορκωμοσία δεν επηρεάζεται από τις εκλογές... Εγώ όμως θα πάω για να ησυχάσω... Την Τρίτη παρουσιάζομαι...Θα σας ενημερώσω... Καλή συνέχεια σε όλους..

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Τετ Μάιος 29, 2019 12:02 pm

Επικοινώνησα με Υπουργείο Εσωτερικων και μου επιβεβαιωσαν ότι εφοσον εχει βγει φεκ διορισμου και έχει κοινοποιηθει(με την επιστολή) σε εμας η προκήρυξη εκλογων δεν εμποδίζει την ορκωμοσία. Θα βγει διευκρίνηση με εγκύκλιο, οπως το 2015 που θα το αναφερει ρητα.

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Anto » Τετ Μάιος 29, 2019 1:52 pm

Και γω εκεί κατέληξα μετά από ψάξιμο. Είχατε δίκιο. Κατά τις 10/6 θα πάω λόγω του ποδιού μου. Καλή αρχή σε όλους.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Μάιος 29, 2019 3:13 pm

Yannis1980 έγραψε:Παιδιά, με τις αναπληρώσεις τι γίνεται; Γνωρίζει κανείς;

Καλησπέρα συνάδελφοι..σήμερα δηλώσαμε απογραφικό δελτίο κτλπ....αρα λογικά πληρωμές απο 13 ή ισως και 26 το πιθανοτερο..οσον αφορά τις αναπληρώσεις έμειναν μόνο 15κ 6κ και 1κ απο αυτές των 17....εχουν βγεί όλες σχεδόν οπότε αναμένουμε αποφάσεις...απο εκεί και πέρα δεν επηρεάζεται η ορκομωσία αλλα και αν ισχύει η εγκυκλιος του 2015 δηλαδή βγάζουν την ίδια ακριβώς ούτε οι αναπληρώσεις θα επηρεαστούν..

Καλό μεσημέρι σε όλους

Vassop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Vassop » Τετ Μάιος 29, 2019 5:33 pm

Συνάδελφοι, θέλω λίγο την προσοχή σας. Μίλησα με το οικονομικό της Διοίκησης και περιμένουν πρώτα να αναλάβουν όλοι (!) υπηρεσία πριν ξεκινήσουν να μας πληρώνουν! Δεν ήξερε η υπάλληλος να μου πει χρονικό ορίζοντα για τις μισθοδοσίες μας και για τι είδους καθυστέρηση μιλάμε, από έγκυρη πηγή όμως πληροφορήθηκα ότι πάμε για Αύγουστο (ως πιθανότερο ενδεχόμενο)!!! Έχω επικοινωνήσει ήδη με το σύλλογο εργαζομένων και θα παρέμβουν για το θέμα αυτό μήπως επισπευτεί η διαδικασία. Παρόλα αυτά, τουλάχιστον όσοι έχετε ήδη αναλάβει υπηρεσία κάντε κινήσεις προς τη Διοίκηση να επισπευσουν τις διαδικασίες όσο γίνεται, καλύτερα να φαινόμαστε πολλοί οι ενδιαφερόμενοι, που είμαστε πολλοί έτσι κι αλλιώς, παρά να φαινόμαστε 1-2 άτομα μόνο ότι ενδιαφερθήκαμε, και μας αφήσουν στα αζήτητα για καλοκαίρι. Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ανελαστικά έξοδα που τρέχουν και δεν έχουμε την πολυτέλεια να δουλεύουμε απλήρωτοι ως τον Αύγουστο!!!

Σε ο,τι αφορά στην εκπαίδευση, πιθανότερο σενάριο είναι να γίνει Σεπτέμβρη σύμφωνα με την πληροφόρηση που είχα από την Περιφερειακή, αν και μπροστά στο βιοποριστικό νομίζω η εκπαίδευση έρχεται σε δευτερη μοίρα σε αυτή τη φαση.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Μάιος 29, 2019 6:59 pm

alexisozzy1984 έγραψε:

Καλησπέρα συνάδελφοι..σήμερα δηλώσαμε απογραφικό δελτίο κτλπ....αρα λογικά πληρωμές απο 13 ή ισως και 26 το πιθανοτερο..οσον αφορά τις αναπληρώσεις έμειναν μόνο 15κ 6κ και 1κ απο αυτές των 17....εχουν βγεί όλες σχεδόν οπότε αναμένουμε αποφάσεις...απο εκεί και πέρα δεν επηρεάζεται η ορκομωσία αλλα και αν ισχύει η εγκυκλιος του 2015 δηλαδή βγάζουν την ίδια ακριβώς ούτε οι αναπληρώσεις θα επηρεαστούν..

Καλό μεσημέρι σε όλους

Επειδή συμπληρώσαμε το απογραφικό δελτίο δε σημαίνει ότι οι πληρωμές θα γίνουν και αμέσως. Μακάρι δηλαδή, αλλά από τη στιγμή που δεν έχουμε πάρει ακόμη αριθμό μητρώου οι πληρωμές δεν μπορούν να γίνουν

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Τετ Μάιος 29, 2019 8:21 pm

Vassop έγραψε:Συνάδελφοι, θέλω λίγο την προσοχή σας. Μίλησα με το οικονομικό της Διοίκησης και περιμένουν πρώτα να αναλάβουν όλοι (!) υπηρεσία πριν ξεκινήσουν να μας πληρώνουν! Δεν ήξερε η υπάλληλος να μου πει χρονικό ορίζοντα για τις μισθοδοσίες μας και για τι είδους καθυστέρηση μιλάμε, από έγκυρη πηγή όμως πληροφορήθηκα ότι πάμε για Αύγουστο (ως πιθανότερο ενδεχόμενο)!!! Έχω επικοινωνήσει ήδη με το σύλλογο εργαζομένων και θα παρέμβουν για το θέμα αυτό μήπως επισπευτεί η διαδικασία. Παρόλα αυτά, τουλάχιστον όσοι έχετε ήδη αναλάβει υπηρεσία κάντε κινήσεις προς τη Διοίκηση να επισπευσουν τις διαδικασίες όσο γίνεται, καλύτερα να φαινόμαστε πολλοί οι ενδιαφερόμενοι, που είμαστε πολλοί έτσι κι αλλιώς, παρά να φαινόμαστε 1-2 άτομα μόνο ότι ενδιαφερθήκαμε, και μας αφήσουν στα αζήτητα για καλοκαίρι. Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ανελαστικά έξοδα που τρέχουν και δεν έχουμε την πολυτέλεια να δουλεύουμε απλήρωτοι ως τον Αύγουστο!!!

Σε ο,τι αφορά στην εκπαίδευση, πιθανότερο σενάριο είναι να γίνει Σεπτέμβρη σύμφωνα με την πληροφόρηση που είχα από την Περιφερειακή, αν και μπροστά στο βιοποριστικό νομίζω η εκπαίδευση έρχεται σε δευτερη μοίρα σε αυτή τη φαση.

Βάσω, πως είναι εργασιακά τα πράγματα? Είσαι ευχαριστημένη?

Vassop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Vassop » Τετ Μάιος 29, 2019 9:38 pm

dioristeoss έγραψε:
Vassop έγραψε:Συνάδελφοι, θέλω λίγο την προσοχή σας. Μίλησα με το οικονομικό της Διοίκησης και περιμένουν πρώτα να αναλάβουν όλοι (!) υπηρεσία πριν ξεκινήσουν να μας πληρώνουν! Δεν ήξερε η υπάλληλος να μου πει χρονικό ορίζοντα για τις μισθοδοσίες μας και για τι είδους καθυστέρηση μιλάμε, από έγκυρη πηγή όμως πληροφορήθηκα ότι πάμε για Αύγουστο (ως πιθανότερο ενδεχόμενο)!!! Έχω επικοινωνήσει ήδη με το σύλλογο εργαζομένων και θα παρέμβουν για το θέμα αυτό μήπως επισπευτεί η διαδικασία. Παρόλα αυτά, τουλάχιστον όσοι έχετε ήδη αναλάβει υπηρεσία κάντε κινήσεις προς τη Διοίκηση να επισπευσουν τις διαδικασίες όσο γίνεται, καλύτερα να φαινόμαστε πολλοί οι ενδιαφερόμενοι, που είμαστε πολλοί έτσι κι αλλιώς, παρά να φαινόμαστε 1-2 άτομα μόνο ότι ενδιαφερθήκαμε, και μας αφήσουν στα αζήτητα για καλοκαίρι. Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ανελαστικά έξοδα που τρέχουν και δεν έχουμε την πολυτέλεια να δουλεύουμε απλήρωτοι ως τον Αύγουστο!!!

Πολύ καλά είναι τα πράγματα μπορώ να πω, είμαι από αυτούς που ξεκίνησαν από Οκτώβρη, αν και ορκίστηκα προ ημερών με το 3ο φεκ. Έχουμε πολύ καλό κλίμα και συνεργασία. Αν καταφέρουμε να επιλύσουμε και το θέμα της μισθοδοσίας που είναι κρίσιμο, τότε όλα μια χαρά. Εσύ έχεις αναλάβει;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Μάιος 29, 2019 10:51 pm

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:

Καλό μεσημέρι σε όλους

Επειδή συμπληρώσαμε το απογραφικό δελτίο δε σημαίνει ότι οι πληρωμές θα γίνουν και αμέσως. Μακάρι δηλαδή, αλλά από τη στιγμή που δεν έχουμε πάρει ακόμη αριθμό μητρώου οι πληρωμές δεν μπορούν να γίνουν

Είναι το δεύτερο απογραφικο Δελτίο που συμπληρώνω και δεύτερη φορά που δίνω iban...ήρθαν εμαιλ έμαθα σε όλα τα κπα..πραγματικά δεν πιστεύω να πάει Αύγουστο τουλάχιστον εμένα με ενημέρωσαν ότι δεν θα περιμένουν για τις πληρωμές αυτούς που πήραν παράταση διορισμού...συνήθως μετά από ένα απογραφικο Δελτίο οι φορείς πληρώνουν ....Τώρα αν πάει αλλιώς ο ΟΑΕΔ δεν μπορώ να ξέρω...Ναι πρέπει να παρουσιαστεί και το ΓΦΕΚ για να ξεκινήσουμε να πληρωνόμαστε συυφωνα με οσα με είπε η υπάλληλος από το τμήμα οικονομικού. Απ ότι ενημερώθηκα το συγκεκριμένο απογραφικο είναι για τη ενιαία αρχή πληρωμών...Έχω την αισιοδοξία ότι το πολύ θα πάει μέχρι 26 Ιουνίου

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Τετ Μάιος 29, 2019 11:37 pm

Vassop έγραψε:
dioristeoss έγραψε:

Πολύ καλά είναι τα πράγματα μπορώ να πω, είμαι από αυτούς που ξεκίνησαν από Οκτώβρη, αν και ορκίστηκα προ ημερών με το 3ο φεκ. Έχουμε πολύ καλό κλίμα και συνεργασία. Αν καταφέρουμε να επιλύσουμε και το θέμα της μισθοδοσίας που είναι κρίσιμο, τότε όλα μια χαρά. Εσύ έχεις αναλάβει;

Το επόμενο διάστημα.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Μάιος 30, 2019 12:08 am

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:

Καλό μεσημέρι σε όλους

Ξέχασα να αναφέρω ότι αφου ζήτησαν το αφμ και αμκα σημαίνει ότι θα μας περάσουν στην απογραφή που ναι συνδεδεμενη με την ενιαία αρχή πληρωμών ...Δηλαδή απογραφή και μετά πληρωμή..πραγματικά θεωρώ πολύ δύσκολα να πάει Αύγουστο Όχι απίθανο όμως ...Αν και έχω την ίδια πληροφόρηση μετά από Επικοινωνία μου με τον Άλιμο ότι κάνουν το καλύτερο δυνατό Αλλά δεν εξαρτάται αποκλειστικά από αυτούς ...Σε κάποια ΚΠΑ δεν παρουσιάστηκαν ακόμα ενώ επαναλαμβάνω αναπληρωσεις και αυτοί που ζήτησαν παράταση είναι ξεχωριστό θέμα και φυσικα δεν θα τους περιμένουν Αλλά θα κινηθεί η διαδικασία για όσους ορκίστηκαν ...άρα περιμένουμε και το Γ ΦΕΚ που είναι λίγοι συνάδελφοι αριθμητικά οποτε λογικά για να ζητήσουν απογραφή σήμερα σημαίνει ότι θα τα περάσουν στο μητρώο ...βάζουμε μεχρι το τελος της εβδομαδας αρχη επομενης να πάνε Άλιμο και ένα εύλογο διάστημα να περαστούν τα στοιχεία και να υπογραφεί η εντολη άντε αλλες 2 3 εβδομαδες πιστευω 26/6 η 13/7...πάντως άλλοι φορείς κάναν αρκετά πιο γρήγορα ακόμα και μέσα στο μήνα απλα προφανώς ήταν η δυσκολία των 300 υπαλλήλων μέχρι να παρουσιαστούν τα 3 ΦΕΚ που σημαίνει ότι είχαμε καθυστερήσεις από άλλες υπηρεσίες στην διαδικασία ελέγχου οποτε λογικό το βρίσκω ...Τώρα αν πάει ακόμα και πιο μετά εδώ είμαστε να συντονιστούμε...Εγώ πάντως επικοινώνησα τη προηγούμενη Παρασκευή με Άλιμο και έκανα παράκληση να επισπευστει η διαδικασία..Τώρα για να πάει Αύγουστο πρέπει και ο τελευταίος από το Γ ΦΕΚ να καθυστερήσει ένα μήνα να πάει ...εύχομαι να μη συμβεί κάτι τέτοιο...Εντάξει είναι λίγο περίεργο Αφού αν πάρει επιστολή το Γ ΦΕΚ σε 2 εβδομαδες παίζει και σενάριο μετά τον Αύγουστο που εκτιμώ είναι λίγο δύσκολο αλλά όχι απίθανο ...Όμως για να ζητήσουν απογραφικο Δελτίο πάει να πει ότι μάλλον το ξεκινάνε..οπότε ίδωμεν

bkontogianni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό bkontogianni » Πέμ Μάιος 30, 2019 4:02 pm

Συγγνώμη παιδιά αν εχει ξανά ερωτηθεί... Από χαρτιά τι χρειαζόμαστε όταν παρουσιαστούμε; ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, οικογενειακής κατάστασης... Κάτι άλλο;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Μάιος 30, 2019 5:23 pm

bkontogianni έγραψε:Συγγνώμη παιδιά αν εχει ξανά ερωτηθεί... Από χαρτιά τι χρειαζόμαστε όταν παρουσιαστούμε; ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, οικογενειακής κατάστασης... Κάτι άλλο;

Και αριθμό μητρώου ΙΚΑ εμενα μου ζήτησαν και φυσικά iban ...αν έχεις για αναγνώριση εμπειρία βάζεις τα δικαιολογητικά και κανείς αίτηση

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες