Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Σάβ Ιαν 19, 2019 11:27 am

Kasty έγραψε:καλησπέρα! τι εννοείτε έχετε λάβει μέιλ και επιστολή; στέλνονται ξεχωριστά από τις κατά τόπους υπηρεσίες; Εγώ δεν έχω λάβει καμία ειδοποίηση.

Έχει σταλεί η επιστολή με mail .Η ίδια επιστολή θα σταλεί και ταχυδρομικά .
Και τα δύο έχουν σταλεί από τα κεντρικά του ΟΑΕΔ (Άλιμος).

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Σάβ Ιαν 19, 2019 11:32 am

TIMOS2019 έγραψε:
Anto έγραψε:Έστειλαν επιστολή για προσκόμιση δικαιολογητικων. 10 μέρες εχουμε με έναρξη από σήμερα.
πως έλαβες την επιστολή? Οφείλεις να υπογράψεις για την παραλαβή της και μετά έχεις 10 ημέρες. Ποιά δικαιολογητικά σου ζητησαν να καταθέσεις? περιλαμβάνονται και οι ιατρ.γνωματεύσεις?

Δεν υπογράφεις για την παραλαβή της,για τα δικαιολογητικά πιστεύω να ενημερώθηκες από τους άλλες δημοσιεύσεις.
Αν δεν σου έρθει mail και δεν είσαι σοχ που είχες στείλει ήδη δικαιολογητικά , επικοινώνησε από Δευτέρα τηλεφωνικά με ΟΑΕΔ (Άλιμο).

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Σάβ Ιαν 19, 2019 11:40 am

Όταν είχα πάρει τηλέφωνο την Παρασκευή και ρώτησα γιατί ζητάνε μόνο αυτά τα δικαιολογητικά μου απάντησαν :για να ξεκινήσει η διαδικασία (κάπως έτσι ).
Από ότι βλέπω όμως εδώ, στους ΣΟΧ δεν έχουν στείλει επιστολή προφανώς επειδή είχαν υποβάλλει ήδη τα εν λόγω δικαιολογητικά .
Πιθανότατα λοιπόν να στείλουν ακόμα μια επιστολή , σε όλους αυτή τη φορά,με την οποία να ζητάνε πτυχία κλπ για να γίνει ο έλεγχος γνησιότητας.
Μακάρι να μη χρειαστεί αυτό,να πάρουν από ΑΣΕΠ ότι χρειάζονται και έτσι να προχωρήσει πιο γρήγορα η διαδικασία.

vaitheo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2018 11:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vaitheo » Σάβ Ιαν 19, 2019 12:16 pm

TIMOS2019 έγραψε:είμαι ταυτόχρονα επιτυχών στην 1Κ που με τις δικαστικές προσφυγές έχει σταματήσει. Αν αποδεχτώ στην 15Κ και στείλω τα δικαιολογητικά μπορώ να υποχωρήσω κάποια στιγμή και να πάω στην 1Κ? Η κατάσταση εκεί είναι τόσο μετέωρη που φοβάμαι μήπως αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή και χάσω αυτή και την εργασία στην 15Κ μαζί με την πρώτη. Έχω νομική κύρωση αν υποχωρήσω και στείλω μη αποδοχή μόλις μάθω?

Θα αποδεχτείς και θα στείλεις κανονικά τα δικαιολογητικά.Όποιο ΦΕΚ διορισμού βγει πρώτο θα πας θα ορκιστείς και θα αναλάβεις υπηρεσία.Όταν βγει το ΦΕΚ διορισμού της άλλης προκήρυξης μπορείς αν θέλεις να πας εκεί.Την ημέρα της νέας ορκωμοσίας γίνεται αυτοδίκαιη παραίτηση από την άλλη θέση.

pnk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 3:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pnk » Σάβ Ιαν 19, 2019 12:23 pm

knts έγραψε:Έλεγχος γνησιότητας εδώ δεν παίζει;


Προφανώς θα γίνει σε επόμενο στάδιο.

Nasosskg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 12:36 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Nasosskg » Σάβ Ιαν 19, 2019 12:54 pm

Καλό ΣΚ σε όλες και όλους

Χρόνια πολλά στους συνονόματους μου , στις Αθανασίες και τους Αθανάσιους!

Αναρτήθηκαν τα αποτελέσματα και στη διαύγεια του ΥΠ. ΔΙΟΙΚ. Ανασυγκρότησης https://et.diavgeia.gov.gr/decision/vie ... %A93%CE%9C , στις 10/01/2019 όπως προέβλεπε και η ανακοίνωση των οριστικών από το ΑΣΕΠ.

Άραγε σημαίνει κάτι αυτό αναφορικά με την ταχύτητα των διαδικασιών;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Ιαν 19, 2019 2:18 pm

aris3 έγραψε:Όταν είχα πάρει τηλέφωνο την Παρασκευή και ρώτησα γιατί ζητάνε μόνο αυτά τα δικαιολογητικά μου απάντησαν :για να ξεκινήσει η διαδικασία (κάπως έτσι ).
Από ότι βλέπω όμως εδώ, στους ΣΟΧ δεν έχουν στείλει επιστολή προφανώς επειδή είχαν υποβάλλει ήδη τα εν λόγω δικαιολογητικά .
Πιθανότατα λοιπόν να στείλουν ακόμα μια επιστολή , σε όλους αυτή τη φορά,με την οποία να ζητάνε πτυχία κλπ για να γίνει ο έλεγχος γνησιότητας.
Μακάρι να μη χρειαστεί αυτό,να πάρουν από ΑΣΕΠ ότι χρειάζονται και έτσι να προχωρήσει πιο γρήγορα η διαδικασία.


Καλημέρα και καλό σκ σε όλους τους συναδέλφους ..Αρη ευχαριστώ για την απάντηση προφανώς αυτό συμβαινει ίσως σε δεύτερο χρόνο ζητήσουν τα δικαιολογητικά ίσως και να αναζητηθούν μέσω ασεπ..σε κάποιες προκηρύξεις έγινε μέσω ασεπ..απ ότι φαίνεται προχωράει η διαδικασια πολύ καλά..Χρόνια πολλά στους Αθανασιους με την ευκαιρία..λογικα περιμενουνε επιστολη για αποδοχή θέσης ΦΕΚ διορισμού επιστολή ανάληψης υπηρεσίας αν και η λογική λέει πάντα ότι θα έπρεπε να τα ζητήσουν όλα από τους διοριστεους που δεν πήγαν σε σοχ με την πρώτη και γι αυτο ζήτησαν γνωματεύσεις συν την υπεύθυνη δήλωση αν την επισυναψαν...κάπου διάβασα ότι σε κάποιες υπηρεσίες οι σοχ στέλνουν υπευθυνη μόνο αν δεν αποδεχθούν την θέση...θα τα δούμε στην πράξη αν γίνει το ίδιο εδώ..

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Σάβ Ιαν 19, 2019 3:22 pm

aris3 έγραψε:
merm έγραψε:
Anto έγραψε:Έστειλαν επιστολή για προσκόμιση δικαιολογητικων. 10 μέρες εχουμε με έναρξη από σήμερα.


Παιδιά, την Υπεύθυνη Δήλωση, η οποία είναι και συμπληρωμένη, την έχουν επισυνάψει ή όχι;

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποιος-α που να την έχει πάρει.ισως είναι λάθος και αφορά μόνο σε όσους δεν αποδέχονται τον διορισμό..
Ίσως από παράλειψη να μην τη στείλανε και το περιεχόμενο της να λέει ότι τα δικαιολογητικά που στείλαμε στο ΑΣΕΠ είναι γνήσια;(δεν νομίζω να υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο , αλλά υποθέτω)


Καλησπέρα aris.
Έλεγα μήπως να την είχαν ξεχάσει μόνο σε εμένα. Πιο πιθανό βλέπω να έχουν ξεχάσει να την επισυνάψει στο email. Διότι να αφορά μόνο όσους δεν αποδέχονται το διορισμό δεν το νομίζω, αφού εκεί στον ΟΑΕΔ δεν μπορούν να το γνωρίζουν εκ των προτέρων. Πάντως τους έστειλα πίσω email, που τους επισημαίνω ότι δεν επισυνάπτεται η ΥΔ.
Από Δευτέρα θα τους τηλεφωνήσω, να δούμε τι γίνεται, γιατί οι μέρες είναι λίγες και πρέπει να στέλνουμε τα δικαιολογητικά, όχι μόνο γρήγορα αλλά και σωστά.
Λες σε κανένα μήνα να το τρέξουν και να έχουμε τελειώσει;

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Σάβ Ιαν 19, 2019 3:32 pm

aris3 έγραψε:
merm έγραψε:
aris3 έγραψε:Έχουν σταλεί τα mail.
Ψάξτε και στα ανεπιθύμητα.σε αυτή τη φάση ζητάνε μάλλον μόνο ιατρικές γνωματεύσεις.
Περιθώριο 10 ημερών .


Το γεγονός ότι σε αυτή τη φάση, ζήτησαν μόνο ιατρικές γνωματεύσεις, λες να τρέξει πιο γρήγορα τις διαδικασίες για το διορισμό;
έχεις κάποια πληροφόρηση;

Έτσι φαίνεται.εκτος από αυτά που θα πάρει η υπηρεσία αυτεπαγγέλτως (ποινικό μητρώο, πιστοποιητικά κλπ), υπάρχει περίπτωση να μην στείλουμε πτυχία κλπ τώρα.θα ξέρουμε την Δευτέρα σίγουρα.


Aris3 ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Για να δούμε πάντως ο φορέας φαίνεται καθαρά ότι "τρέχει τις διαδικασίες". Ποιος ξέρει; μπορεί σε κανένα μήνα να έχουμε τελειώσει. Βέβαια το συγκεκριμένο σενάριο είναι αρκετά αισιόδοξο...

getmic
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2018 5:28 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό getmic » Σάβ Ιαν 19, 2019 4:32 pm

katpant81 έγραψε:
getmic έγραψε:Επιστολή;Ή μήπως μειλ;Γιατί εμένα ένα μειλ μου ήρθε.Οι 10 μέρες μετράνε από την ημερομηνία αποστολής του μειλ(δεν είναι λογικό) ή από την ημέρα που θα πας να παραλάβεις από το ταχυδρομείο τη συστημένη επιστολή που θα σου στείλουν;Θα μου πεις γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο.Εμ πήρα αλλά δεν το σήκωσε κανείς.Όχι τίποτα άλλο το να βρεις γιατρούς, κλπ δεν είναι και τόσο εύκολο τόσο γρήγορα.


Γιατί δεν είναι εύκολο να βρείς γιατρούς (παθολόγο ή γενικό γιατρό και ψυχίατρο) μέσα σε ένα απόγευμα? αφού έχεις δικαίωμα να πας σε ιδιώτη, 20 ευρώ παίρνουν συνήθως. Με ένα απλό τηλεφώνημα τους λές ότι θέλεις βεβαίωση για διορισμό και σου κλείνουν άμεσα ραντεβού. Πώς και πώς κάνουν για πελατεία οι ιδιωτες, που έχουν και ένα σωρό έξοδα να καλύψουν. Εκτός εάν ψάχνεις στα δωρεάν πρωινά εξωτερικά ιατρεία των Νοσοκομείων που έχουν αναμονή.


Και με ρωτάς αν είναι εύκολο να δώσω τόσα λεφτά για 2 γιατρούς; Ο κάθε γιατρός δεν έχει ξεχωριστή ταρίφα αν πρόκειται για βεβαίωση ή απλή εξέταση.Τα ίδια ζητάνε.Εδώ στην Αθήνα οι τιμές κυμαίνονται 30+ για παθολόγο και 40+ για ψυχίατρο.Μάνι μάνι 70+ για κάτι αυτονόητο και μετά σου λένε δωρεάν υγιεινομική περίθαλψη, ενώ εδώ είναι ένα απλό χαρτί.

klearxos2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2018 3:03 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klearxos2018 » Σάβ Ιαν 19, 2019 4:40 pm

TIMOS2019 έγραψε:είμαι ταυτόχρονα επιτυχών στην 1Κ που με τις δικαστικές προσφυγές έχει σταματήσει. Αν αποδεχτώ στην 15Κ και στείλω τα δικαιολογητικά μπορώ να υποχωρήσω κάποια στιγμή και να πάω στην 1Κ? Η κατάσταση εκεί είναι τόσο μετέωρη που φοβάμαι μήπως αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή και χάσω αυτή και την εργασία στην 15Κ μαζί με την πρώτη. Έχω νομική κύρωση αν υποχωρήσω και στείλω μη αποδοχή μόλις μάθω?


Καλησπερα!! Απ οτι γνωριζω η διαδικασια στην 1Κ δεν εχει κολλησει. Ισα ισα εχει βγει Φεκ διορισμου των πρωτων 68-που εργαζονταν ως ΣΟΧ- τους εχουν καλεσει κ για ορκομωσια και απο Δευτερα αναμενεται και το ΦΕΚ διορισμου των υπολοιπων-εχει σταλει ηδη-.

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Σάβ Ιαν 19, 2019 5:31 pm

getmic έγραψε:
katpant81 έγραψε:
getmic έγραψε:Επιστολή;Ή μήπως μειλ;Γιατί εμένα ένα μειλ μου ήρθε.Οι 10 μέρες μετράνε από την ημερομηνία αποστολής του μειλ(δεν είναι λογικό) ή από την ημέρα που θα πας να παραλάβεις από το ταχυδρομείο τη συστημένη επιστολή που θα σου στείλουν;Θα μου πεις γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο.Εμ πήρα αλλά δεν το σήκωσε κανείς.Όχι τίποτα άλλο το να βρεις γιατρούς, κλπ δεν είναι και τόσο εύκολο τόσο γρήγορα.


Γιατί δεν είναι εύκολο να βρείς γιατρούς (παθολόγο ή γενικό γιατρό και ψυχίατρο) μέσα σε ένα απόγευμα? αφού έχεις δικαίωμα να πας σε ιδιώτη, 20 ευρώ παίρνουν συνήθως. Με ένα απλό τηλεφώνημα τους λές ότι θέλεις βεβαίωση για διορισμό και σου κλείνουν άμεσα ραντεβού. Πώς και πώς κάνουν για πελατεία οι ιδιωτες, που έχουν και ένα σωρό έξοδα να καλύψουν. Εκτός εάν ψάχνεις στα δωρεάν πρωινά εξωτερικά ιατρεία των Νοσοκομείων που έχουν αναμονή.


Και με ρωτάς αν είναι εύκολο να δώσω τόσα λεφτά για 2 γιατρούς; Ο κάθε γιατρός δεν έχει ξεχωριστή ταρίφα αν πρόκειται για βεβαίωση ή απλή εξέταση.Τα ίδια ζητάνε.Εδώ στην Αθήνα οι τιμές κυμαίνονται 30+ για παθολόγο και 40+ για ψυχίατρο.Μάνι μάνι 70+ για κάτι αυτονόητο και μετά σου λένε δωρεάν υγιεινομική περίθαλψη, ενώ εδώ είναι ένα απλό χαρτί.

Πάνε σε ένα νοσοκομείο,, ή πάρε τηλ συμβεβλημένο γιατρό.
Έχεις προτεραιότητα στα ραντεβού
Αυτός είναι ο λόγος που στέλνουν την επιστολή.

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Σάβ Ιαν 19, 2019 5:52 pm

klearxos2018 έγραψε:
TIMOS2019 έγραψε:είμαι ταυτόχρονα επιτυχών στην 1Κ που με τις δικαστικές προσφυγές έχει σταματήσει. Αν αποδεχτώ στην 15Κ και στείλω τα δικαιολογητικά μπορώ να υποχωρήσω κάποια στιγμή και να πάω στην 1Κ? Η κατάσταση εκεί είναι τόσο μετέωρη που φοβάμαι μήπως αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή και χάσω αυτή και την εργασία στην 15Κ μαζί με την πρώτη. Έχω νομική κύρωση αν υποχωρήσω και στείλω μη αποδοχή μόλις μάθω?


Καλησπερα!! Απ οτι γνωριζω η διαδικασια στην 1Κ δεν εχει κολλησει. Ισα ισα εχει βγει Φεκ διορισμου των πρωτων 68-που εργαζονταν ως ΣΟΧ- τους εχουν καλεσει κ για ορκομωσια και απο Δευτερα αναμενεται και το ΦΕΚ διορισμου των υπολοιπων-εχει σταλει ηδη-.

Όχι για όλους.μονο για αυτούς που περιλαμβάνονται ταυτόχρονα σε οριστικούς και προσωρινούς πίνακες.
Υπάρχουν γύρω στα 140 άτομα που είναι διαφορετικά και για αυτούς εκκρεμούν διάφορες προσφυγές.
Μερικώς έχει κολλήσει λοιπόν , πιθανώς εν αναμονή των δικαστικών αποφάσεων.

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Σάβ Ιαν 19, 2019 5:59 pm

merm έγραψε:
aris3 έγραψε:
merm έγραψε:
Παιδιά, την Υπεύθυνη Δήλωση, η οποία είναι και συμπληρωμένη, την έχουν επισυνάψει ή όχι;

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποιος-α που να την έχει πάρει.ισως είναι λάθος και αφορά μόνο σε όσους δεν αποδέχονται τον διορισμό..
Ίσως από παράλειψη να μην τη στείλανε και το περιεχόμενο της να λέει ότι τα δικαιολογητικά που στείλαμε στο ΑΣΕΠ είναι γνήσια;(δεν νομίζω να υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο , αλλά υποθέτω)


Καλησπέρα aris.
Έλεγα μήπως να την είχαν ξεχάσει μόνο σε εμένα. Πιο πιθανό βλέπω να έχουν ξεχάσει να την επισυνάψει στο email. Διότι να αφορά μόνο όσους δεν αποδέχονται το διορισμό δεν το νομίζω, αφού εκεί στον ΟΑΕΔ δεν μπορούν να το γνωρίζουν εκ των προτέρων. Πάντως τους έστειλα πίσω email, που τους επισημαίνω ότι δεν επισυνάπτεται η ΥΔ.
Από Δευτέρα θα τους τηλεφωνήσω, να δούμε τι γίνεται, γιατί οι μέρες είναι λίγες και πρέπει να στέλνουμε τα δικαιολογητικά, όχι μόνο γρήγορα αλλά και σωστά.
Λες σε κανένα μήνα να το τρέξουν και να έχουμε τελειώσει;

Λίγο δύσκολο.οσο και να προσπαθήσουν δεν βγαίνουν οι ημερομηνίες.
Πριν τον Μάρτιο χλωμό το βλέπω .

getmic
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2018 5:28 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό getmic » Σάβ Ιαν 19, 2019 7:17 pm

Αν δε λάβουμε έντυπη επιστολή δε μετράει καμία προθεσμία.Το διάστημα των δέκα ημερών υποθέτω μετράει από τη στιγμή που θα υπογράψεις στα ΕΛΤΑ ότι την παρέλαβες αν τη στείλουν, που έτσι πρέπει, συστημένη.Μπορεί εγώ να βρίσκομαι εξωτερικό ή οπουδήποτε αλλού. Στο δημόσιο επίσης οι παθολόγοι ακόμα και αυτό το χαρτί βγάζουν την πίστη για να στο δώσουν.κάποιοι ζητούν ακτινογραφίες θώρακος, κάποιοι πλήρεις αιματολογικές εξετάσεις.Και στα δημόσια νοσοκομεία δεν έχουμε βέβαια καμία προτεραιότητα έναντι άλλων ασθενών, όπως γράφτηκε εδώ.Επίσης κάποιοι ήδη δουλεύουμε και αυτή η διαδικασία είναι ακόμα πιο αγχωτική. Θεωρώ ότι η απλά το μέιλ στάλθηκε για ενημέρωση και καλώς στάλθηκε, αλλά θα πρέπει από τον ΟΑΕΔ να ναι πιο ευέλικτοι με τις ημερομηνίες.Το αντίστοιχο χαρτί των ΣΟΧ το καλοκάιρι αν θυμάμαι καλά έλεγε για 20ημερο, διάστημα που είναι και πιο λογικό.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες