Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Ιουν 17, 2019 8:28 am

knts έγραψε:
akrivou έγραψε:
knts έγραψε:
Άρθρο 48 Ν.3528/2007:
1. Οι δημόσιοι υπάλληλοι δικαιούνται κανονική άδεια με αποδοχές δύο (2) μήνες μετά το διορισμό τους. Η άδεια που δικαιούνται να λάβουν οι υπάλληλοι ορίζεται σε δύο (2) ημέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας και δεν μπορεί να υπερβεί συνολικά τον αριθμό των ημερών κανονικής άδειας που δικαιούνται με τη συμπλήρωση ενός (1) έτους δημόσιας πραγματικής υπηρεσίας.


Ναι αυτό διαβάζουμε και εμείς αλλά μας λένε ότι οι δύο πρώτοι μήνες δεν μετράνε...


Για κάθε μήνα υπηρεσίας: οι δύο πρώτοι μήνες δεν είναι μήνες υπηρεσίας; Δεν θα πληρωθείτε; Δε θα καταγράφουν ως πραγματική δημόσια υπηρεσία; Δε θα τους δουλέψετε;


Δεν μετρανε στη ληψη της αδειας. 4 ειναι κανονικα οι ημερες ποσοστιαιας ληψης. Θεωρητικα στους δυο μηνες δε μπορει να ληφθει καμια αδεια. Παλαιοτερα ο νεος υπαλληλος δεν ειχε αδεια για ενα ετος, πλεον.ισχυει η ποσοστιαια ληψη του 1,67 ανα μηνα με προυποθεση οτι ο υπαλληλος τους δυο πρωτους μηνες δε θα λαβει αδεια.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Ιουν 17, 2019 9:45 am

Dimil έγραψε:
knts έγραψε:
akrivou έγραψε:
Ναι αυτό διαβάζουμε και εμείς αλλά μας λένε ότι οι δύο πρώτοι μήνες δεν μετράνε...


Για κάθε μήνα υπηρεσίας: οι δύο πρώτοι μήνες δεν είναι μήνες υπηρεσίας; Δεν θα πληρωθείτε; Δε θα καταγράφουν ως πραγματική δημόσια υπηρεσία; Δε θα τους δουλέψετε;


Δεν μετρανε στη ληψη της αδειας. 4 ειναι κανονικα οι ημερες ποσοστιαιας ληψης. Θεωρητικα στους δυο μηνες δε μπορει να ληφθει καμια αδεια. Παλαιοτερα ο νεος υπαλληλος δεν ειχε αδεια για ενα ετος, πλεον.ισχυει η ποσοστιαια ληψη του 1,67 ανα μηνα με προυποθεση οτι ο υπαλληλος τους δυο πρωτους μηνες δε θα λαβει αδεια.


Ξέρω υπηρεσίες που δίνουν μετά το δίμηνο, συμπεριλαμβανομένου και του διμήνου. Είναι θέμα ερμηνείας προφανώς (και θέμα προϊσταμένου).

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Δευ Ιουν 17, 2019 10:02 am

alexisozzy1984 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Καλησπέρα,

Όσοι πήγατε αριθμό μητρώου ποτε αναλάβατε υπηρεσία; Ο συνάδελφος από 2/05 ανάληψη υπηρεσίας δεν έχει ακόμα. Α.Μ

Βγήκαν τα ΜΚ περίπου 70 συναδέλφων..όσοι είχαν.μεταπτυχιακο πήγαν στο ΜΚ3..


Πώς έμαθες για το συγκεκριμένο; Έχει αναρτηθεί κάπου;

eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2011 1:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Δευ Ιουν 17, 2019 11:24 am

alexisozzy1984 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Καλησπέρα,

Όσοι πήγατε αριθμό μητρώου ποτε αναλάβατε υπηρεσία; Ο συνάδελφος από 2/05 ανάληψη υπηρεσίας δεν έχει ακόμα. Α.Μ

Βγήκαν τα ΜΚ περίπου 70 συναδέλφων..όσοι
είχαν.μεταπτυχιακο πήγαν στο ΜΚ3..


Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εμείς κάναμε αίτηση επειδή η προκήρυξη ανέφερε ή μεταπτυχιακό ή προϋπηρεσία ώστε να είμαστε καλυμμένοι. Ο συνάδελφος θα πάει για εκπαίδευση από αύριο και θα ρωτήσει εάν έχουμε νεότερα σχετικά με την μισθοδοσία.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Δευ Ιουν 17, 2019 11:49 am

eleni_3kala έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Καλησπέρα,

Όσοι πήγατε αριθμό μητρώου ποτε αναλάβατε υπηρεσία; Ο συνάδελφος από 2/05 ανάληψη υπηρεσίας δεν έχει ακόμα. Α.Μ

Βγήκαν τα ΜΚ περίπου 70 συναδέλφων..όσοι
είχαν.μεταπτυχιακο πήγαν στο ΜΚ3..


Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εμείς κάναμε αίτηση επειδή η προκήρυξη ανέφερε ή μεταπτυχιακό ή προϋπηρεσία ώστε να είμαστε καλυμμένοι. Ο συνάδελφος θα πάει για εκπαίδευση από αύριο και θα ρωτήσει εάν έχουμε νεότερα σχετικά με την μισθοδοσία.


Συνάδελφοι, προσωπικά έκανα αίτηση αναγνώρισης μόνο του Διδακτορικού μου. Λέτε να έχω κάνει λάθος;

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Δευ Ιουν 17, 2019 2:03 pm

Αυτό με τα ΜΚ που το είδατε; Η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα στους συμβούλους εργοδοτών αναγνωρίζεται μισθολογικα, βαθμολογικά, για άδειες κλπ.Στον ιδιωτικό τομέα για παράδειγμα είχα 25 ημέρες άδεια.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιουν 17, 2019 3:28 pm

eleni_3kala έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Καλησπέρα,

Όσοι πήγατε αριθμό μητρώου ποτε αναλάβατε υπηρεσία; Ο συνάδελφος από 2/05 ανάληψη υπηρεσίας δεν έχει ακόμα. Α.Μ

Βγήκαν τα ΜΚ περίπου 70 συναδέλφων..όσοι
είχαν.μεταπτυχιακο πήγαν στο ΜΚ3..


Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εμείς κάναμε αίτηση επειδή η προκήρυξη ανέφερε ή μεταπτυχιακό ή προϋπηρεσία ώστε να είμαστε καλυμμένοι. Ο συνάδελφος θα πάει για εκπαίδευση από αύριο και θα ρωτήσει εάν έχουμε νεότερα σχετικά με την μισθοδοσία.


Απο τα λίγα που ξέρω μάλλον πάει με επιφύλαξη 13 Ιουλίου χωρίς να έχω καθαρή εικόνα οτι μαθαίνω..

Anto έγραψε:Αυτό με τα ΜΚ που το είδατε; Η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα στους συμβούλους εργοδοτών αναγνωρίζεται μισθολογικα, βαθμολογικά, για άδειες κλπ.Στον ιδιωτικό τομέα για παράδειγμα είχα 25 ημέρες άδεια.

Ηρθε χαρτι στο δικο μας ΚΠΑ2...οσον αφορα την εμπειρια απο ιδιωτικο τομεα αναγνωριζεται εχω ακουσει με εχουν δειξει μια εγκυκλιο δεν το λεω ομως σίγουρα δεν το ισχυρίζομαι θα φανεί οταν θα έρθει η ώρα..προς το παρόν εγώ κατέθεσα εμπειρία απο δημόσιο..ήθελα να ρωτήσω αν αναγνωρίζονται τα κοινωφελή

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Δευ Ιουν 17, 2019 3:28 pm

Μισθολογικά, αναγνωρίζεται η όποια προϋπηρεσία σε δημόσιο και μόνο. Βαθμολογικά παίζει.

Vassop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 1:09 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Vassop » Δευ Ιουν 17, 2019 5:39 pm

alexisozzy1984 έγραψε:Έχω μια πληροφόρηση ότι ίσως πάρουμε ΑΜ αυτή την εβδομάδα...Τσεκάρετε και το σάιτ της απογραφής δημοσίων υπαλλήλων μήπως πέρασαν τα στοιχεία σας..απο εκει φυσικα ενημερωνεται και η ενιαια αρχη πληρωμβν και ξεκινάει η μισθοδοσία...


Έχουμε κάποιο link για αυτό το site? Έψαξα μέσω google αλλά μάλλον με πετάει σε λάθος σελίδα.

Vassop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 1:09 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Vassop » Δευ Ιουν 17, 2019 5:43 pm

alexisozzy1984 έγραψε:Καλησπέρα ενημερωθηκαμε οτι θα αργήσουν πολύ οι πληρωμές..οποιος θέλει να κάνουμε συντονισμένες ενέργειες θα ανοίξω θέμα συντονισμός πληρωμών 15κ/2017


Η πληροφόρηση που είχα τελευταία ήταν ότι όσοι ορκίστηκαν Απρίλιο θα πληρωθούν τέλος Ιουνίου, και όσοι ορκιστήκαμε Μάιο λογικά θα πληρωθούμε Ιουλιο, έχει κανείς κάποια σχετική ή νεότερη πληροφόρηση πάνω σε αυτό;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Ιουν 17, 2019 6:35 pm

merm έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Βγήκαν τα ΜΚ περίπου 70 συναδέλφων..όσοι
είχαν.μεταπτυχιακο πήγαν στο ΜΚ3..


Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εμείς κάναμε αίτηση επειδή η προκήρυξη ανέφερε ή μεταπτυχιακό ή προϋπηρεσία ώστε να είμαστε καλυμμένοι. Ο συνάδελφος θα πάει για εκπαίδευση από αύριο και θα ρωτήσει εάν έχουμε νεότερα σχετικά με την μισθοδοσία.


Συνάδελφοι, προσωπικά έκανα αίτηση αναγνώρισης μόνο του Διδακτορικού μου. Λέτε να έχω κάνει λάθος;


Μισθολογικά αναγνωρίζεται ο ανώτερος τίτλος, δηλαδή το διδακτορικό και από την άποψη αυτή καλά έκανες και αιτηθηκες την αναγνώριση μόνο του διδακτορικού.
Όμως, επειδή κάποια στιγμή, έστω μετά από κάποια χρόνια θα είσαι υποψήφιος για θέση ευθύνης, καλό θα είναι να υπάρχει και η αναγνώριση του μεταπτυχιακού διπλώματος, ώστε να ληφθεί υπόψη ως προσόν την ώρα της κρίσης, άσχετα από το αν επιφέρει ή όχι οικονομικά αποτελέσματα στην παρούσα φάση. Θα πρότεινα να αιτηθεις την αναγνώριση της συνάφειας του μεταπτυχιακού με το αντικείμενο απασχόλησης.
Θα πρέπει, σε περίπτωση που είναι συναφές, να εκδοθεί απόφαση από το αρμόδιο συμβούλιο για τη συνάφειά του, η οποία όμως θα αναφέρει ότι δεν έχει οικονομικά αποτελέσματα η αναγνώριση αυτή επειδή είσαι και κάτοχος συναφούς διδακτορικού. Το αναφέρω αυτό για να μη θεωρηθεί ότι θα πρέπει να απορριφθεί η αίτηση αυτή επειδή θα αναγνωριστεί το διδακτορικό. Το μεταπτυχιακό θα πρέπει να εξεταστεί ως προς τη συνάφειά του με το αντικείμενο απασχόλησης, ανεξάρτητα από το αν έχεις διδακτορικό. Απλά, στη δεύτερη αίτηση δε θα πρέπει να επικαλεστείς αναγνώριση για μισθολογική εξέλιξη αλλά μόνο αναγνώριση με το αντικείμενο απασχόλησης.
Αυτά, εφόσον είσαι σίγουρος ότι θα αναγνωριστεί το διδακτορικό (έχει συνάφεια;). Διαφορετικά, αιτείσαι αναγνώριση για μισθολογική-βαθμολογικη εξέλιξη ΚΑΙ για το μεταπτυχιακό.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιουν 17, 2019 8:07 pm

Yannis1980 έγραψε:Μισθολογικά, αναγνωρίζεται η όποια προϋπηρεσία σε δημόσιο και μόνο. Βαθμολογικά παίζει.

Μου χουν δείξει την εγκύκλιο θα ξαναρωτήσω όμως για να το αναρτήσω δεν παίρνω όρκο δεν το ξέρω το θέμα η αλήθεια είναι...
Vassop έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Καλησπέρα ενημερωθηκαμε οτι θα αργήσουν πολύ οι πληρωμές..οποιος θέλει να κάνουμε συντονισμένες ενέργειες θα ανοίξω θέμα συντονισμός πληρωμών 15κ/2017


Η πληροφόρηση που είχα τελευταία ήταν ότι όσοι ορκίστηκαν Απρίλιο θα πληρωθούν τέλος Ιουνίου, και όσοι ορκιστήκαμε Μάιο λογικά θα πληρωθούμε Ιουλιο, έχει κανείς κάποια σχετική ή νεότερη πληροφόρηση πάνω σε αυτό;


Εγώ έχω διαφορετική πληροφόρηση οτι περιμένουν να παρουσιαστούν όλοι ..τι να σου πω ..πάντως αμ δεν πήραμε ακόμα..
Vassop έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Έχω μια πληροφόρηση ότι ίσως πάρουμε ΑΜ αυτή την εβδομάδα...Τσεκάρετε και το σάιτ της απογραφής δημοσίων υπαλλήλων μήπως πέρασαν τα στοιχεία σας..απο εκει φυσικα ενημερωνεται και η ενιαια αρχη πληρωμβν και ξεκινάει η μισθοδοσία...


Έχουμε κάποιο link για αυτό το site? Έψαξα μέσω google αλλά μάλλον με πετάει σε λάθος σελίδα.


Γράψε στην αναζήτηση απογραφή δημοσίων υπαλλήλων θα βρεις το login θα μπεις με κωδικούς του τάξις...ενημέρωσε μας σε παρακαλω αν δεν σου είναι κόπος αν τυχόν πήρες αμ..καλή εκπαίδευση σε όσους ξεκινάν τώρα...φροντιστε να το απολαύσετε θα έχει και βιωματικά απ' οτι έχω ακούσει..

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Ιουν 18, 2019 7:47 am

Ηρθε χαρτι στο δικο μας ΚΠΑ2...οσον αφορα την εμπειρια απο ιδιωτικο τομεα αναγνωριζεται εχω ακουσει με εχουν δειξει μια εγκυκλιο δεν το λεω ομως σίγουρα δεν το ισχυρίζομαι θα φανεί οταν θα έρθει η ώρα..προς το παρόν εγώ κατέθεσα εμπειρία απο δημόσιο..ήθελα να ρωτήσω αν αναγνωρίζονται τα κοινωφελή[/quote]

Καλημέρα εχεις το τηλ του υπαλληλου που έχει την εγκυκλιο να τον πάρω τηλ να μου την στείλει. Ευχαριστώ προκαταβολικα.

n1k1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2018 10:21 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό n1k1 » Τρί Ιουν 18, 2019 10:26 am

eleni_3kala έγραψε:Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εμείς κάναμε αίτηση επειδή η προκήρυξη ανέφερε ή μεταπτυχιακό ή προϋπηρεσία ώστε να είμαστε καλυμμένοι. Ο συνάδελφος θα πάει για εκπαίδευση από αύριο και θα ρωτήσει εάν έχουμε νεότερα σχετικά με την μισθοδοσία.


Καλημέρα! Εκπαίδευση σε ποιό αντικείμενο;

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Τρί Ιουν 18, 2019 6:40 pm

Αλέξη, έχεις κάτι νεότερο σχετικά με τις αναπληρώσεις;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες