Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Κυρ Ιαν 27, 2019 2:11 am

knt92 έγραψε:Καλημέρα!!
1) Ζητούν ξανά την υπεύθυνη δήλωση με το γνήσιο της υπογραφής,
2) Ενα απογραφικο δελτίο που επισυνάπτεται συμπληρωμένο με τα στοιχεία μας,
3) Όλα τα έγγραφα-πτυχία που είχαμε υποβάλει με την αίτηση μας στο ΑΣΕΠ για συμμετοχή στην προκήρυξη.

*Κοιτάξτε και στα ανεπιθύμητα μηνύματα.

Επίσης, μήπως γνωρίζει κάποιος πού θα μπορούσαμε να απευθυνθούμε για να μάθουμε πώς θα γίνει η τοποθέτηση μας στα διάφορα ΚΠΑ του νομού που έχουμε προσληφθεί; Έχουμε δυνατότητα επιλογής;


Καλησπέρα συνάδελφε..απ ότι είπε συνάδελφος που επικοινώνησε με τα κεντρικά σε προηγουμενη αναρτηση του απάντησαν πως δεν έχουμε δυνατοτητα επιλογής κπα2 ωστόσο μιας που θα πάρω τηλ την Δευτέρα θα το ρωτήσω και αυτό ..

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Κυρ Ιαν 27, 2019 11:47 am

alkis100 έγραψε:Δεν ξέρω αν αντιμετώπισε και άλλος το ίδιο θέμα. Απέστειλα τα δικαιολογητικά της πρώτης επιστολής με συστημένο των ΕΛΤΑ ,από την περασμένη τρίτη, και ακόμη να φτάσουν στην υπηρεσία. Στην επιστολή αναφέρει ότι έχουμε δέκα μέρες για να τα αποστείλουμε, λογικά εννοεί το χρονικό διάστημα αποστολής και όχι το πότε θα φτάσουν..;

Σφραγίδα ταχυδρομείου , ούτως η άλλως δεν θα είχες πρόβλημα.
Καλύτερα όμως με κούριερ.
Στην τελική αν έχεις κρατήσει αντίγραφα ξαναστείλε μαζί με τα άλλα

klearxos2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2018 3:03 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klearxos2018 » Κυρ Ιαν 27, 2019 2:53 pm

Καλησπερα και συγκαρητηρια σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ενημερωνονται οι επιλαχοντες? Αν κανει καποιος αρνηση διορισμου ποτε θα ενημερωσουν? Σε αυτη την φαση τους καλουν?? ή αφου βγει το φεκ διορισμου και ορκιστουν οι επιτυχοντες? Ευχαριστω.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Κυρ Ιαν 27, 2019 5:08 pm

klearxos2018 έγραψε:Καλησπερα και συγκαρητηρια σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ενημερωνονται οι επιλαχοντες? Αν κανει καποιος αρνηση διορισμου ποτε θα ενημερωσουν? Σε αυτη την φαση τους καλουν?? ή αφου βγει το φεκ διορισμου και ορκιστουν οι επιτυχοντες? Ευχαριστω.

Καλησπέρα θα παρακολουθείς την διαύγεια εκεί βγαίνουν οι αναπληρωσεις..Φυσικά θα ειδοποιηθείτε αν είστε σε θέση αναπλήρωσης ..με το που θα αρχίσουν να αναρτωνται τα ΦΕΚ διορισμού θα έχετε το νου σας και πάει αναλογα τον φορέα...κολλητός μου σε προκήρυξη νοσοκομείου για τε ειδοποιήθηκε γρήγορα ..

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Κυρ Ιαν 27, 2019 6:45 pm

klearxos2018 έγραψε:Καλησπερα και συγκαρητηρια σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ενημερωνονται οι επιλαχοντες? Αν κανει καποιος αρνηση διορισμου ποτε θα ενημερωσουν? Σε αυτη την φαση τους καλουν?? ή αφου βγει το φεκ διορισμου και ορκιστουν οι επιτυχοντες? Ευχαριστω.


Και γω το ίδιο ρωτησα και σε οαεδ κ ασεπ κ δεν πηρα απάντηση.θα περιμένουμε απλα κ θα ευχόμαστε να μην βαλουν ατομα απο το παράθυρο.το μονο π εμαθα ειναι οτι αν τλκ απο επιλαχουσα γίνω διοριστεα,θα ειδοποιηθω απο τον ασεπ

klearxos2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2018 3:03 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klearxos2018 » Κυρ Ιαν 27, 2019 10:48 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
klearxos2018 έγραψε:Καλησπερα και συγκαρητηρια σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ενημερωνονται οι επιλαχοντες? Αν κανει καποιος αρνηση διορισμου ποτε θα ενημερωσουν? Σε αυτη την φαση τους καλουν?? ή αφου βγει το φεκ διορισμου και ορκιστουν οι επιτυχοντες? Ευχαριστω.

Καλησπέρα θα παρακολουθείς την διαύγεια εκεί βγαίνουν οι αναπληρωσεις..Φυσικά θα ειδοποιηθείτε αν είστε σε θέση αναπλήρωσης ..με το που θα αρχίσουν να αναρτωνται τα ΦΕΚ διορισμού θα έχετε το νου σας και πάει αναλογα τον φορέα...κολλητός μου σε προκήρυξη νοσοκομείου για τε ειδοποιήθηκε γρήγορα ..


Με λιγα λογια, θα ενημερωθουμε τηλεφωνικως απο τον ασεπ η τον οαεδ? Πως θα το γνωριζουμε αυτο? Μπορουμε να παρουμε στα κεντρικα του οαεδ?
Εσυ εννοεις οτι βγαινουν τα φεκ διορισμου και μετα γινονται οι αναπληρωσεις? Εαν καποιος εχει κανει μη αποδοχη θεσης τι γινεται?

klearxos2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2018 3:03 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klearxos2018 » Κυρ Ιαν 27, 2019 10:53 pm

stellak έγραψε:
klearxos2018 έγραψε:Καλησπερα και συγκαρητηρια σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ενημερωνονται οι επιλαχοντες? Αν κανει καποιος αρνηση διορισμου ποτε θα ενημερωσουν? Σε αυτη την φαση τους καλουν?? ή αφου βγει το φεκ διορισμου και ορκιστουν οι επιτυχοντες? Ευχαριστω.


Και γω το ίδιο ρωτησα και σε οαεδ κ ασεπ κ δεν πηρα απάντηση.θα περιμένουμε απλα κ θα ευχόμαστε να μην βαλουν ατομα απο το παράθυρο.το μονο π εμαθα ειναι οτι αν τλκ απο επιλαχουσα γίνω διοριστεα,θα ειδοποιηθω απο τον ασεπ


Το εχω σκεφτει κι εγω αυτο δυστυχως και ευχομαι να μην κανουν κατι τετοιο. Μηπως σου ειπαν ποτε θα ειδοποιηθεις, σε ποια φαση?? Εαν καποιος δεν εχει αποδεκτει διορισμο επειδη ειναι διοριστεος σε αλλη προκηρυξη δρν γινονται πιο γρηγορα οι διαδικασιες? Ο οαεδ στα κεντρικα θα μας ελεγε?

samk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 1:34 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό samk » Κυρ Ιαν 27, 2019 11:00 pm

Καλησπέρα και καλή σταδιοδρομία σε όλες και σε όλους! Είμαι επιτυχών ΠΕ (Ανέργων) στη Θεσσαλονίκη και ενδιαφέρομαι για αμοιβαία μετάθεση στην Καβάλα. Εάν κάποια/-ος ενδιαφέρεται, παρακαλώ να μου στείλει ένα e-mail να επικοινωνήσουμε.

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Δευ Ιαν 28, 2019 12:06 am

aris3 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Δεν ξέρω αν αντιμετώπισε και άλλος το ίδιο θέμα. Απέστειλα τα δικαιολογητικά της πρώτης επιστολής με συστημένο των ΕΛΤΑ ,από την περασμένη τρίτη, και ακόμη να φτάσουν στην υπηρεσία. Στην επιστολή αναφέρει ότι έχουμε δέκα μέρες για να τα αποστείλουμε, λογικά εννοεί το χρονικό διάστημα αποστολής και όχι το πότε θα φτάσουν..;

Σφραγίδα ταχυδρομείου , ούτως η άλλως δεν θα είχες πρόβλημα.
Καλύτερα όμως με κούριερ.
Στην τελική αν έχεις κρατήσει αντίγραφα ξαναστείλε μαζί με τα άλλα


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και κάτι ακόμα. Γνωρίζεις αν στο απογραφικό δελτίο γράφουμε μόνο τους τίτλους σπουδών για τους οποίους πήραμε μόρια και οχι π.χ. γλώσσες που δεν αναγνωρίστηκαν ή το πιστοποιητικό του ecdl;

ireppas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιαν 25, 2019 8:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ireppas » Δευ Ιαν 28, 2019 9:55 am

Καλημέρα σε όλους.

Ονομάζομαι Γιάννης Ρέππας και εργάζομαι στην Διεύθυνση Διοικητικού του ΟΑΕΔ.
Έμαθα την ύπαρξη αυτού του forum λίγο αργά, αλλά αποφάσισα να γράψω εδώ, έστω και τώρα για να βοηθήσω όσο μπορώ στην επίλυση αποριών που μπορεί να έχετε και για να σας ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις προθεσμίες.

Καταρχάς να σας ζητήσω συγγνώμη για το μπέρδεμα με τις 2 επιστολές και τις διαφορετικές ΥΔ. Πιστεύαμε πως το ΑΣΕΠ θα μας έστελνε τα δικαιολογητικά που καταθέσατε με την αίτηση σας αλλά αυτό δεν θα συμβεί.

Έπειτα θα ήθελα να σας καλωσορίσω στον Οργανισμό μας. Σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.

Τέλος ας αρχίσω να απαντάω σε κάποιες ερωτήσεις που μου έχουν τεθεί μέσω email ή μέσω τηλεφώνου, μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους.

Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά.
Η προθεσμία αποστολής των δικαιολογητικών είναι η 5/2 (σφραγίδα ταχυδρομείου) για ΟΛΑ τα δικαιολογητικά και αυτά που ζητήθηκαν με την πρώτη και εκείνα που ζητήθηκαν με την δεύτερη επιστολή.
Πρέπει να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά που είχατε καταθέσει στο ΑΣΕΠ. Όχι αντίγραφο παραβόλου. Δεν απαιτείται επικύρωση των αντιγράφων.
Στο απογραφικό δελτίο που καλείστε να συμπληρώσετε γράψτε όλα τα πτυχία που έχετε για να τα καταχωρήσουμε στην "απογραφή". Για τα μεταπτυχιακά που έχουν μοριοδοτηθεί από το ΑΣΕΠ, τεκμαίρεται η συνάφειά τους. Για τα διδακτορικά λόγω του γεγονότος ότι δεν αποτελούσαν απαραίτητο προσόν για την πρόσληψη απαιτείται αίτηση για την αναγνώριση της συνάφειας.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις αυτές θα γίνουν από τη Διεύθυνση Γραμματείας Διοικήτριας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Συντονισμού.

Μετά την αποστολή των δικαιολογητικών από εσάς, θα γίνει έλεγχος του Ποινικού Μητρώου (και της κατάστασης Στρατολογίας για τους άνδρες συναδέλφους) αυτεπάγγελτα. Μετά θα ακολουθήσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.

Με την ολοκλήρωση των διαδικασιών αυτών θα σταλούν τα ονόματα των διοριστέων για να βγει το ΦΕΚ διορισμού.

Δεν μπορεί να υπάρξει κάποια ασφαλής εκτίμηση για τον χρόνο που απαιτείται για την ολοκλήρωση όλης της διαδικασίας.

Θα τοποθετηθείτε εντός της περιφερειακής ενότητας στην οποία έχετε επιτύχει.

Μετά τον διορισμό σας, θα έχετε όλα τα δικαιώματα και υποχρεώσεις που περιγράφονται στον ΔημοσιοΥπαλληλικό Κώδικα (Νόμος 3528/2007).

Θα προσπαθώ να παρακολουθώ όσο μπορώ αυτό το νήμα για να βοηθάω όσο μπορώ.

Και πάλι καλή σταδιοδρομία στους νέους συναδέλφους!

Γιάννης Ρέππας

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιαν 28, 2019 1:30 pm

alkis100 έγραψε:
aris3 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Δεν ξέρω αν αντιμετώπισε και άλλος το ίδιο θέμα. Απέστειλα τα δικαιολογητικά της πρώτης επιστολής με συστημένο των ΕΛΤΑ ,από την περασμένη τρίτη, και ακόμη να φτάσουν στην υπηρεσία. Στην επιστολή αναφέρει ότι έχουμε δέκα μέρες για να τα αποστείλουμε, λογικά εννοεί το χρονικό διάστημα αποστολής και όχι το πότε θα φτάσουν..;

Σφραγίδα ταχυδρομείου , ούτως η άλλως δεν θα είχες πρόβλημα.
Καλύτερα όμως με κούριερ.
Στην τελική αν έχεις κρατήσει αντίγραφα ξαναστείλε μαζί με τα άλλα


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και κάτι ακόμα. Γνωρίζεις αν στο απογραφικό δελτίο γράφουμε μόνο τους τίτλους σπουδών για τους οποίους πήραμε μόρια και οχι π.χ. γλώσσες που δεν αναγνωρίστηκαν ή το πιστοποιητικό του ecdl;


Καλησπέρα σας καλή εβδομάδα σε όλους.. πηρα τηλέφωνο και μου είπαν μια τελείως διαφορετικη διαδικασία...Μου είπαν ότι πρέπει να πάω στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου να πάρω συστατικό σημείωμα και ότι υπάρχει Δελτίο τύπου σχετικά με τη διαδικασία...είδατε εσείς κανένα Δελτίο τύπου αναρτημένο στην σελίδα του ΟΑΕΔ και μου διέφυγε εμένα...μπερδεύτηκαν με τους συμβασιούχους και το πρόγραμμα ανέργων? Τους διευκρίνισα ότι δεν πήρα καμία επιστολή ή κάποιο εμαιλ...όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ γιατί καμοα

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιαν 28, 2019 1:41 pm

alkis100 έγραψε:
aris3 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Δεν ξέρω αν αντιμετώπισε και άλλος το ίδιο θέμα. Απέστειλα τα δικαιολογητικά της πρώτης επιστολής με συστημένο των ΕΛΤΑ ,από την περασμένη τρίτη, και ακόμη να φτάσουν στην υπηρεσία. Στην επιστολή αναφέρει ότι έχουμε δέκα μέρες για να τα αποστείλουμε, λογικά εννοεί το χρονικό διάστημα αποστολής και όχι το πότε θα φτάσουν..;

Σφραγίδα ταχυδρομείου , ούτως η άλλως δεν θα είχες πρόβλημα.
Καλύτερα όμως με κούριερ.
Στην τελική αν έχεις κρατήσει αντίγραφα ξαναστείλε μαζί με τα άλλα


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και κάτι ακόμα. Γνωρίζεις αν στο απογραφικό δελτίο γράφουμε μόνο τους τίτλους σπουδών για τους οποίους πήραμε μόρια και οχι π.χ. γλώσσες που δεν αναγνωρίστηκαν ή το πιστοποιητικό του ecdl;


Εφόσον πήρα ότι να ναι απαντήσεις στα 2 τηλ που καλές τελικά έπιασα γραμμή στο τηλ των επιστολών που είχαν στείλει αρχικά...Μου είπαν ότι όσοι ήταν σοχ θα λαβουν εμαιλ σε λιγο...

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Δευ Ιαν 28, 2019 2:48 pm

ireppas έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Ονομάζομαι Γιάννης Ρέππας και εργάζομαι στην Διεύθυνση Διοικητικού του ΟΑΕΔ.
Έμαθα την ύπαρξη αυτού του forum λίγο αργά, αλλά αποφάσισα να γράψω εδώ, έστω και τώρα για να βοηθήσω όσο μπορώ στην επίλυση αποριών που μπορεί να έχετε και για να σας ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις προθεσμίες.

Καταρχάς να σας ζητήσω συγγνώμη για το μπέρδεμα με τις 2 επιστολές και τις διαφορετικές ΥΔ. Πιστεύαμε πως το ΑΣΕΠ θα μας έστελνε τα δικαιολογητικά που καταθέσατε με την αίτηση σας αλλά αυτό δεν θα συμβεί.

Έπειτα θα ήθελα να σας καλωσορίσω στον Οργανισμό μας. Σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.

Τέλος ας αρχίσω να απαντάω σε κάποιες ερωτήσεις που μου έχουν τεθεί μέσω email ή μέσω τηλεφώνου, μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους.

Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά.
Η προθεσμία αποστολής των δικαιολογητικών είναι η 5/2 (σφραγίδα ταχυδρομείου) για ΟΛΑ τα δικαιολογητικά και αυτά που ζητήθηκαν με την πρώτη και εκείνα που ζητήθηκαν με την δεύτερη επιστολή.
Πρέπει να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά που είχατε καταθέσει στο ΑΣΕΠ. Όχι αντίγραφο παραβόλου. Δεν απαιτείται επικύρωση των αντιγράφων.
Στο απογραφικό δελτίο που καλείστε να συμπληρώσετε γράψτε όλα τα πτυχία που έχετε για να τα καταχωρήσουμε στην "απογραφή". Για τα μεταπτυχιακά που έχουν μοριοδοτηθεί από το ΑΣΕΠ, τεκμαίρεται η συνάφειά τους. Για τα διδακτορικά λόγω του γεγονότος ότι δεν αποτελούσαν απαραίτητο προσόν για την πρόσληψη απαιτείται αίτηση για την αναγνώριση της συνάφειας.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις αυτές θα γίνουν από τη Διεύθυνση Γραμματείας Διοικήτριας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Συντονισμού.

Μετά την αποστολή των δικαιολογητικών από εσάς, θα γίνει έλεγχος του Ποινικού Μητρώου (και της κατάστασης Στρατολογίας για τους άνδρες συναδέλφους) αυτεπάγγελτα. Μετά θα ακολουθήσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.

Με την ολοκλήρωση των διαδικασιών αυτών θα σταλούν τα ονόματα των διοριστέων για να βγει το ΦΕΚ διορισμού.

Δεν μπορεί να υπάρξει κάποια ασφαλής εκτίμηση για τον χρόνο που απαιτείται για την ολοκλήρωση όλης της διαδικασίας.

Θα τοποθετηθείτε εντός της περιφερειακής ενότητας στην οποία έχετε επιτύχει.

Μετά τον διορισμό σας, θα έχετε όλα τα δικαιώματα και υποχρεώσεις που περιγράφονται στον ΔημοσιοΥπαλληλικό Κώδικα (Νόμος 3528/2007).

Θα προσπαθώ να παρακολουθώ όσο μπορώ αυτό το νήμα για να βοηθάω όσο μπορώ.

Και πάλι καλή σταδιοδρομία στους νέους συναδέλφους!

Γιάννης Ρέππας


Κύριε Ρέππα να είστε καλά για το μήνυμα και για το ενδιαφέρον σας. Φαντάζομαι κατανοείτε την αγωνία όλων μας. Θα είμαστε σε επικοινωνία λοιπόν. Καλό μεσημέρι και καλή δύναμη σε όλους.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Δευ Ιαν 28, 2019 3:13 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
alkis100 έγραψε:
aris3 έγραψε:Σφραγίδα ταχυδρομείου , ούτως η άλλως δεν θα είχες πρόβλημα.
Καλύτερα όμως με κούριερ.
Στην τελική αν έχεις κρατήσει αντίγραφα ξαναστείλε μαζί με τα άλλα


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και κάτι ακόμα. Γνωρίζεις αν στο απογραφικό δελτίο γράφουμε μόνο τους τίτλους σπουδών για τους οποίους πήραμε μόρια και οχι π.χ. γλώσσες που δεν αναγνωρίστηκαν ή το πιστοποιητικό του ecdl;


Καλησπέρα σας καλή εβδομάδα σε όλους.. πηρα τηλέφωνο και μου είπαν μια τελείως διαφορετικη διαδικασία...Μου είπαν ότι πρέπει να πάω στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου να πάρω συστατικό σημείωμα και ότι υπάρχει Δελτίο τύπου σχετικά με τη διαδικασία...είδατε εσείς κανένα Δελτίο τύπου αναρτημένο στην σελίδα του ΟΑΕΔ και μου διέφυγε εμένα...μπερδεύτηκαν με τους συμβασιούχους και το πρόγραμμα ανέργων? Τους διευκρίνισα ότι δεν πήρα καμία επιστολή ή κάποιο εμαιλ...όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ γιατί καμοα


Προφανώς και μπερδεύτηκαν με το πρόγραμμα που τρέχει για την απασχόληση νέων ανέργων στο δημόσιο.
Δεν ανέφερες ότι είσαι επιτυχών στην 15Κ/2017;

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Δευ Ιαν 28, 2019 3:49 pm

ireppas έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Ονομάζομαι Γιάννης Ρέππας και εργάζομαι στην Διεύθυνση Διοικητικού του ΟΑΕΔ.
Έμαθα την ύπαρξη αυτού του forum λίγο αργά, αλλά αποφάσισα να γράψω εδώ, έστω και τώρα για να βοηθήσω όσο μπορώ στην επίλυση αποριών που μπορεί να έχετε και για να σας ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις προθεσμίες.

Καταρχάς να σας ζητήσω συγγνώμη για το μπέρδεμα με τις 2 επιστολές και τις διαφορετικές ΥΔ. Πιστεύαμε πως το ΑΣΕΠ θα μας έστελνε τα δικαιολογητικά που καταθέσατε με την αίτηση σας αλλά αυτό δεν θα συμβεί.

Έπειτα θα ήθελα να σας καλωσορίσω στον Οργανισμό μας. Σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.

Τέλος ας αρχίσω να απαντάω σε κάποιες ερωτήσεις που μου έχουν τεθεί μέσω email ή μέσω τηλεφώνου, μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους.

Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά.
Η προθεσμία αποστολής των δικαιολογητικών είναι η 5/2 (σφραγίδα ταχυδρομείου) για ΟΛΑ τα δικαιολογητικά και αυτά που ζητήθηκαν με την πρώτη και εκείνα που ζητήθηκαν με την δεύτερη επιστολή.
Πρέπει να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά που είχατε καταθέσει στο ΑΣΕΠ. Όχι αντίγραφο παραβόλου. Δεν απαιτείται επικύρωση των αντιγράφων.
Στο απογραφικό δελτίο που καλείστε να συμπληρώσετε γράψτε όλα τα πτυχία που έχετε για να τα καταχωρήσουμε στην "απογραφή". Για τα μεταπτυχιακά που έχουν μοριοδοτηθεί από το ΑΣΕΠ, τεκμαίρεται η συνάφειά τους. Για τα διδακτορικά λόγω του γεγονότος ότι δεν αποτελούσαν απαραίτητο προσόν για την πρόσληψη απαιτείται αίτηση για την αναγνώριση της συνάφειας.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις αυτές θα γίνουν από τη Διεύθυνση Γραμματείας Διοικήτριας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Συντονισμού.

Μετά την αποστολή των δικαιολογητικών από εσάς, θα γίνει έλεγχος του Ποινικού Μητρώου (και της κατάστασης Στρατολογίας για τους άνδρες συναδέλφους) αυτεπάγγελτα. Μετά θα ακολουθήσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.

Με την ολοκλήρωση των διαδικασιών αυτών θα σταλούν τα ονόματα των διοριστέων για να βγει το ΦΕΚ διορισμού.

Δεν μπορεί να υπάρξει κάποια ασφαλής εκτίμηση για τον χρόνο που απαιτείται για την ολοκλήρωση όλης της διαδικασίας.

Θα τοποθετηθείτε εντός της περιφερειακής ενότητας στην οποία έχετε επιτύχει.

Μετά τον διορισμό σας, θα έχετε όλα τα δικαιώματα και υποχρεώσεις που περιγράφονται στον ΔημοσιοΥπαλληλικό Κώδικα (Νόμος 3528/2007).

Θα προσπαθώ να παρακολουθώ όσο μπορώ αυτό το νήμα για να βοηθάω όσο μπορώ.

Και πάλι καλή σταδιοδρομία στους νέους συναδέλφους!

Γιάννης Ρέππας

Καλώς μας βρήκες και σε βρήκαμε συνάδελφε.
Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα.
Όταν λές στην απογραφή πρέπει να γράψουμε ότι πτυχίο έχουμε ...και επιπλέον αυτών που στείλαμε στο ΑΣΕΠ;
Δηλαδή αν εγώ έχω και άλλο μεταπτυχιακό , εκτός αυτού που έστειλα στο ΑΣΕΠ ,το γράφω; χωρίς φυσικά να στείλω αντίγραφο.
Με λίγα λόγια οτιδήποτε ακαδημαϊκές γνώσεις έχω (με παραστατικό εννοείται), επί πλέον αυτών που έστειλα στο ΑΣΕΠ,τις γράφω στο απογραφικό δελτίο προκειμένου να είναι ενήμερη η υπηρεσία;
Εξυπακούεται πώς ό,τι έστειλα στο ΑΣΕΠ θα το γράψω και θα στείλω τα αντίγραφα.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες