Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Αύγ 07, 2018 2:49 pm

Όπως τα λες είναι. Συμφωνω απόλυτα. Είναι δύσκολη απόφαση για όσους εργάζονται. Στο παρελθόν έχουμε δει διαφορά. Καλή αρχή σε όσους ξεκινήσουν.

elz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 11:23 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό elz » Τρί Αύγ 07, 2018 3:56 pm

Καλημέρα σε όλους. Από έγκυρη ενημέρωση μέσα από τον ΟΑΕΔ οσοι αποφασισουμε να αποδεχτούμε θα τοποθετηθούμε στις υπηρεσίες μας μέχρι 15 Σεπτεμβρίου.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Αύγ 07, 2018 4:07 pm

fot2018 έγραψε:
rjim έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:



Συμφωνώ. Για τους Συμβούλους ανέργων το αποκλείω να υπάρξουν αλλαγές, για τους Συμβούλους εργοδοτών πιθανόν να υπάρξουν ελάχιστες.
Κατανοώ τον προβληματισμό σας περί μετακόμισης, γιατί έχω οικογένεια και πάραυτα ήμουν διατεθειμένη να μετακομίσω στην περιφέρεια, αν και τελικά δεν θα χρειαστεί. Απολαύστε την επιτυχία σας (είναι μεγάλη για τα δεδομένα της εποχής), όπως πρέπει να κάνουμε όλοι μας, και καλή συνέχεια!
μερικές φορές οι αλλαγές μας οδηγούν στα καλύτερα...



Είναι πράγματι επιτυχία δεδομένης της πραγματικότητας, έχετε δίκιο. Εγώ, αντίθετα με εσάς, ζω στην επαρχία και μάλλον θα πρέπει να την αφήσω ( :cry: ) και να μετακομίσω κάπου στην Ανατολ. Αττική, αφήνοντας πίσω σύζυγο και παιδιά!!! Κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε; Παρεμπιπτόντως, όσοι ξεκινήσουν να δουλεύουν με ΣΟΧ, ας ενημερώνουν σιγά σιγά και εμάς τους υπόλοιπους για όσα θα κληθούν να κάνουν. :roll:
Φυσικά θα έχετε ενημέρωση. Ρίσκο είναι για όλους,σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό,αλλά ενίοτε επιβάλλεται,μετά από προσεκτική στάθμιση,να το αναλαμβάνουμε.Όποιος έχει σταθερή εργασία ή/και οικογένεια,είναι όντως πιο συνετό να περιμένει οριστικοποιηθείσες καταστάσεις για να μπει σε τροχιά σημαντικών αλλαγών.Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα! :)

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Αύγ 07, 2018 5:21 pm

Συμφωνω με όσα γραφετε,μπορεί να χρειαστεί και ένα δωδεκάμηνο ίσως και περισσότερο για να διοριστουμε..απορώ όμως και με προβληματίζει ευχαριστα γτ ο ΟΑΕΔ τρέχει τοσο πολυ ελπιζω να ξερουν τι κανουν και να έχουν υπολογίσει το χρονοδιάγραμμα..Για να προλάβουν θα πρέπει τα οριστικά να βγουν άμεσα τουλαχιστον σε 3 4 μηνες..300 ενστάσεις όπως φημολογείται ότι υπάρχουν δεν είναι ικανός αριθμός για να κωλυσιεργεί την κατάσταση..Είναι Ρίσκο όπως και να έχει Εγώ θα πάω και θα σας ενημερώνω είναι πε εργασιακών ανέργων Ανατολικής Αττικής

ioanna91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 17, 2018 11:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ioanna91 » Τρί Αύγ 07, 2018 7:00 pm

niki258 έγραψε:
ioanna91 έγραψε:
Gieleni έγραψε:

Εκτυπωσα μια Υπευθυνη Δηλωση απο το ιντερνετ και εγραψα οτι δηλωνω υπευθυνα οτι το αφμ μου ειναι.....η δου....και ο αμκα.....
Αυτα.
Αυριο θα το παω κεπ για γνησιο.

Σημερα πηρα βεβαιωση απο ψυχιατρο ιδιωτη 25€.


Αφού θίγετε το θέμα των γιατρών, προσωπικά έκλεισα τηλεφωνικώς ραντεβού σαν άνεργη ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και παρότι βρήκα άμεσα (περιέργως για το ΙΚΑ-πόσο μάλλον αυγουστιάτικα) και για τις 2 ειδικότητες, ο παθολόγος -εκτός από ακτινογραφία θώρακος- μου έγραψε εξετάσεις σχεδόν για τα πάντα, για τις οποίες ευτυχώς πλήρωσα μια συμμετοχή γύρω στο 20άρικο. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά προ 4ετίας περίπου που είχα ζητήσει βεβαίωση για την άδεια διδασκαλίας των αγγλικών από παθολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο, απλά με είχε εξετάσει επιτόπου και μου είχε δώσει βεβαίωση. Τώρα στο ΙΚΑ μου είπαν ότι δε γίνεται να αναλάβουν πλήρως την ευθύνη και να δώσουν τέτοια βεβαίωση χωρίς να έχουν προηγηθεί ακτινογραφία και εξετάσεις. Υποθέτω ότι αν πήγαινα σε ιδιώτη θα ξεμπέρδευα πιο εύκολα και επίσης δεν ξέρω τι θα συναντήσω στον ψυχίατρο (επίσης δωρεάν στο ΙΚΑ).

Σε ιδιώτη παθολόγο δε χρειάστηκε τίποτα παραπάνω από μια ερώτηση(αν παίρνω φάρμακα για κάποια πάθηση)και σε ιδιώτη ψυχίατρο απολύτως τίποτα..Νομίζω ότι είναι και θέμα τύχης,βέβαια..Αλλά στα νοσοκομεία υπάρχει η γραφειοκρατία που όλοι γνωρίζουμε..οπότε για να μην μπεις σε διαδικασία(πιθανώς)περιττών εξετάσεων,καλύτερα να επέλεγες ιδιώτες..


Να κάνω μια ερώτηση...οι βεβαιώσεις των γιατρών χρειάζονται και στρογγυλή σφραγίδα πέρα από τη σφραγίδα του γιατρού;

rjim
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 3:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό rjim » Τρί Αύγ 07, 2018 9:50 pm

elz έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Από έγκυρη ενημέρωση μέσα από τον ΟΑΕΔ οσοι αποφασισουμε να αποδεχτούμε θα τοποθετηθούμε στις υπηρεσίες μας μέχρι 15 Σεπτεμβρίου.



Σημαντική πληροφορία! Μήπως ρωτήσατε αν υπάρχει και δυνατότητα παράτασης?

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τρί Αύγ 07, 2018 11:34 pm

Τα εστειλα σημερα με συστημενη επιστολη.
Ο ψυχιατρος ιδιωτης μου πηρε 25€ και κ παθολογος 20€.Εννοειται οτι εχουν σφραγιδα και υπογραφη τους αλλα οχι στρογγυλη σφραγιδα αφου και οι δυο γιατροι ειναι ιδιωτικοι.

Μεχρι ποτε μπορουμε να εχουμε περιθωριο να παρουσιαστουμε στις υπηρεσιες?
Μειωμενο ωραριο για μητερες ισχυει?μεχρι ποσο χρονων πρεπει να ειναι το παιδι?

Επισης, ρωτησα τι ωραριο θα εχουμε και μου ειπαν οκταωρο απο 7 εως 9 το πρωι επιλεγουμε εμεις.
Λεω να διαλεξω 8 με 4 το απογευμα και αν χρησιμοποιησω το μειωμενο να πηγαινω 9 το πρωι.
Ποια η ενημερωση σας?

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Τετ Αύγ 08, 2018 7:46 am

Gieleni έγραψε:Τα εστειλα σημερα με συστημενη επιστολη.
Ο ψυχιατρος ιδιωτης μου πηρε 25€ και κ παθολογος 20€.Εννοειται οτι εχουν σφραγιδα και υπογραφη τους αλλα οχι στρογγυλη σφραγιδα αφου και οι δυο γιατροι ειναι ιδιωτικοι.

Μεχρι ποτε μπορουμε να εχουμε περιθωριο να παρουσιαστουμε στις υπηρεσιες?
Μειωμενο ωραριο για μητερες ισχυει?μεχρι ποσο χρονων πρεπει να ειναι το παιδι?

Επισης, ρωτησα τι ωραριο θα εχουμε και μου ειπαν οκταωρο απο 7 εως 9 το πρωι επιλεγουμε εμεις.
Λεω να διαλεξω 8 με 4 το απογευμα και αν χρησιμοποιησω το μειωμενο να πηγαινω 9 το πρωι.
Ποια η ενημερωση σας?


Συγχαρητήρια, καλή αρχή. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Με ενδιαφέρουν πολύ οι απαντήσεις στις ερωτήσεις που θέσατε και περιμένω με αγωνία την απάντηση. Φαντάζομαι ότι σωστά καταλαβαίνω από την επιστολή που έστειλε ο ΟΑΕΔ ότι όσοι περιμένουμε τα οριστικά θα πρέπει να στείλουμε μόνο την υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής και τίποτα από τα υπόλοιπα. Και πάλι καλή αρχή και καλή δύναμη. Περιμένουμε εντυπώσεις :D :wink:

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Αύγ 08, 2018 9:47 am

Gieleni έγραψε:Τα εστειλα σημερα με συστημενη επιστολη.
Ο ψυχιατρος ιδιωτης μου πηρε 25€ και κ παθολογος 20€.Εννοειται οτι εχουν σφραγιδα και υπογραφη τους αλλα οχι στρογγυλη σφραγιδα αφου και οι δυο γιατροι ειναι ιδιωτικοι.

Μεχρι ποτε μπορουμε να εχουμε περιθωριο να παρουσιαστουμε στις υπηρεσιες?
Μειωμενο ωραριο για μητερες ισχυει?μεχρι ποσο χρονων πρεπει να ειναι το παιδι?

Επισης, ρωτησα τι ωραριο θα εχουμε και μου ειπαν οκταωρο απο 7 εως 9 το πρωι επιλεγουμε εμεις.
Λεω να διαλεξω 8 με 4 το απογευμα και αν χρησιμοποιησω το μειωμενο να πηγαινω 9 το πρωι.
Ποια η ενημερωση σας?


Έκανα έρευνα αγοράς από ένα σάιτ και με πήραν περίπου 15 ευρώ παθολόγος για ψυχίατρο Επειδή Έχω και πτυχίο ψυχολογίας σε φίλο δεν με πήρε τπτ..υποθέτω ότι θα δώσουν ένα δεκαήμερο Αλλά δεν παίρνω και όρκο...αν δεν προλαβαίνεις να κάνεις αίτηση νκαι να ζητήσεις μια μικρή παράταση Εγώ αυτό θα κάνω αν με πουν άμεσα.

ioanna91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 17, 2018 11:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ioanna91 » Τετ Αύγ 08, 2018 10:53 am

Gieleni έγραψε:Τα εστειλα σημερα με συστημενη επιστολη.
Ο ψυχιατρος ιδιωτης μου πηρε 25€ και κ παθολογος 20€.Εννοειται οτι εχουν σφραγιδα και υπογραφη τους αλλα οχι στρογγυλη σφραγιδα αφου και οι δυο γιατροι ειναι ιδιωτικοι.

Μεχρι ποτε μπορουμε να εχουμε περιθωριο να παρουσιαστουμε στις υπηρεσιες?
Μειωμενο ωραριο για μητερες ισχυει?μεχρι ποσο χρονων πρεπει να ειναι το παιδι?

Επισης, ρωτησα τι ωραριο θα εχουμε και μου ειπαν οκταωρο απο 7 εως 9 το πρωι επιλεγουμε εμεις.
Λεω να διαλεξω 8 με 4 το απογευμα και αν χρησιμοποιησω το μειωμενο να πηγαινω 9 το πρωι.
Ποια η ενημερωση σας?


Πάντως εμένα σε δυο διαφορετικά παραρτήματα του ΙΚΑ και στις 2 βεβαιώσεις μου έβαλε η εκάστοτε γραμματεία στρογγυλή σφραγίδα (χωρίς το γνήσιο της υπογραφής του γιατρού, το οποίο δεν είναι απαραίτητο νομίζω από το 2016 και μετά). Το αναφέρω για να γνωρίζει όποιος κινηθεί για τους γιατρούς μέσω του δημοσίου, γιατί προσωπικά ταλαιπωρήθηκα.

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Τετ Αύγ 08, 2018 10:54 am

Γειά σας! Είμαι προσωρινά διοριστέα, επειδή όμως ήδη εργάζομαι, απάντησα αρνητικά στη σοχ και περιμένω για τα οριστικά. Καταλαβαίνω ότι αρκετοί
από το forum είστε σε μια φάση τρεξίματος με την αποδοχή , θα ήθελα όμως να κάνω την εξής ερώτηση και αν μπορεί κάποιος να μου την απαντήσει: Ο έλεγχος της γνησιότητας των δικαιολογητικών πότε γίνεται; Πριν την οριστικοποίηση ή μετά; Το ρωτάω για το χρονικό διάστημα που θα χρειαστεί μέχρι τον διορισμό και βασικά γιατί πρέπει να προγραμματίσω την αποχώρηση - παράδοση από την δουλειά που είμαι. Αν είναι μετά την οριστικοποίηση, φοβάμαι ότι θα πέσουμε στις εκλογές. Ευχαριστώ πολύ!

rjim
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 3:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό rjim » Τετ Αύγ 08, 2018 11:36 am

niki258 έγραψε:

Είναι πράγματι επιτυχία δεδομένης της πραγματικότητας, έχετε δίκιο. Εγώ, αντίθετα με εσάς, ζω στην επαρχία και μάλλον θα πρέπει να την αφήσω ( :cry: ) και να μετακομίσω κάπου στην Ανατολ. Αττική, αφήνοντας πίσω σύζυγο και παιδιά!!! Κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε; Παρεμπιπτόντως, όσοι ξεκινήσουν να δουλεύουν με ΣΟΧ, ας ενημερώνουν σιγά σιγά και εμάς τους υπόλοιπους για όσα θα κληθούν να κάνουν. :roll:
Φυσικά θα έχετε ενημέρωση. Ρίσκο είναι για όλους,σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό,αλλά ενίοτε επιβάλλεται,μετά από προσεκτική στάθμιση,να το αναλαμβάνουμε.Όποιος έχει σταθερή εργασία ή/και οικογένεια,είναι όντως πιο συνετό να περιμένει οριστικοποιηθείσες καταστάσεις για να μπει σε τροχιά σημαντικών αλλαγών.Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα! :)[/quote]

Νίκη, θα ξεκινήσεις? καλή αρχή!

rjim
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 3:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό rjim » Τετ Αύγ 08, 2018 11:41 am

Καλημέρα!

μόλις μίλησα με Άλιμο και μου είπαν ότι θα λάβουμε τις επιστολές τοποθέτησης 10 με 15 Σεπτέμβρη και θα έχουμε ορισμένες μέρες περιθώριο για να παρουσιαστούμε, δεν γνωρίζουν όμως πόσες μέρες!

elz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 11:23 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό elz » Τετ Αύγ 08, 2018 1:11 pm

rjim έγραψε:
elz έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Από έγκυρη ενημέρωση μέσα από τον ΟΑΕΔ οσοι αποφασισουμε να αποδεχτούμε θα τοποθετηθούμε στις υπηρεσίες μας μέχρι 15 Σεπτεμβρίου.



Σημαντική πληροφορία! Μήπως ρωτήσατε αν υπάρχει και δυνατότητα παράτασης?


Δεν ρώτησα κατι τέτοιο... Θα ρωτήσω και θα σας ενημερώσω...

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Αύγ 08, 2018 1:26 pm

rjim έγραψε:
niki258 έγραψε:

Είναι πράγματι επιτυχία δεδομένης της πραγματικότητας, έχετε δίκιο. Εγώ, αντίθετα με εσάς, ζω στην επαρχία και μάλλον θα πρέπει να την αφήσω ( :cry: ) και να μετακομίσω κάπου στην Ανατολ. Αττική, αφήνοντας πίσω σύζυγο και παιδιά!!! Κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε; Παρεμπιπτόντως, όσοι ξεκινήσουν να δουλεύουν με ΣΟΧ, ας ενημερώνουν σιγά σιγά και εμάς τους υπόλοιπους για όσα θα κληθούν να κάνουν. :roll:
Φυσικά θα έχετε ενημέρωση. Ρίσκο είναι για όλους,σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό,αλλά ενίοτε επιβάλλεται,μετά από προσεκτική στάθμιση,να το αναλαμβάνουμε.Όποιος έχει σταθερή εργασία ή/και οικογένεια,είναι όντως πιο συνετό να περιμένει οριστικοποιηθείσες καταστάσεις για να μπει σε τροχιά σημαντικών αλλαγών.Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα! :)


Νίκη, θα ξεκινήσεις? καλή αρχή![/quote]Ναι,θα ξεκινήσω!Κι εσύ;Ευχαριστώ πολύ!Εύχομαι και σ'εσένα καλό ξεκίνημα!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες