Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ihatemyjob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2009 4:58 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ihatemyjob » Δευ Δεκ 11, 2017 6:37 pm

Χαίρεται! Πρώτη φορά κάνω αίτηση σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και έχω μπερδευτεί πολύ με τη συναφή εμπειρία. Έκανα αίτηση για τις θέσεις Συμβούλων Εργοδοτών με εμπειρία και η εμπειρία μου είναι σε τράπεζα. Θεωρείται συναφές το αντικείμενο ως ΠΕ Διοκητικου Οικονομικού ή έπρεπε να είναι σε Συμβουλευτική κλπ. για να το μετρήσουν ως συναφές;

iwannakft
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 22, 2017 10:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό iwannakft » Δευ Δεκ 11, 2017 7:03 pm

thep έγραψε:Καλημέρα σας.
Γράφω πρώτη φορά στο forum.Στα δικαιολογητικά για την 15κ/2017 γιά τις θέσεις των συμβούλων ανέργων έπρεπε να υποβάλλω και βεβαίωση του αρμοδιου οργανου του αει οπως αναφέρει στο παράρτημα β ο ασεπ; Και δεύτερο οταν υπέβαλλα σε φάκελο ΑΣΕΠ post τα δικαιολογητικά και την αίτηση, έβαλλα τικ έξω από το φάκελο μόνο στο τετραγωνάκι αίτηση και όχι στα δικαιωλογιτικά.Λέτε να υυπαρξει πρόβλημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.



Η βεβαίωση του πανεπιστημίου αφορά το βαθμό του πτυχίου και συγκεκριμένα το βαθμό με τα δεκαδικά ψηφία, σε περίπτωση που αυτό δεν φαίνεται στο πτυχίο (αν είναι αυτό το ερώτημά σου και κατάλαβα σωστά). Όσο για το τετραγωνάκι στο φάκελο θεωρώ κι εγώ ότι είναι τυπικό το θέμα.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Δευ Δεκ 11, 2017 11:40 pm

iwannakft έγραψε:
thep έγραψε:Καλημέρα σας.
Γράφω πρώτη φορά στο forum.Στα δικαιολογητικά για την 15κ/2017 γιά τις θέσεις των συμβούλων ανέργων έπρεπε να υποβάλλω και βεβαίωση του αρμοδιου οργανου του αει οπως αναφέρει στο παράρτημα β ο ασεπ; Και δεύτερο οταν υπέβαλλα σε φάκελο ΑΣΕΠ post τα δικαιολογητικά και την αίτηση, έβαλλα τικ έξω από το φάκελο μόνο στο τετραγωνάκι αίτηση και όχι στα δικαιωλογιτικά.Λέτε να υυπαρξει πρόβλημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.



Η βεβαίωση του πανεπιστημίου αφορά το βαθμό του πτυχίου και συγκεκριμένα το βαθμό με τα δεκαδικά ψηφία, σε περίπτωση που αυτό δεν φαίνεται στο πτυχίο (αν είναι αυτό το ερώτημά σου και κατάλαβα σωστά). Όσο για το τετραγωνάκι στο φάκελο θεωρώ κι εγώ ότι είναι τυπικό το θέμα.



Αν ειναι αυτο το θεμα με τον βαθμο κι αν αυτος σςν φαινεται θα το περασουν σαν αδιαβαθμητο τυπου θα παρει δηλαδη 5 το χαμηλοτερ.Επρεπε να προσκομισει αναλυτικη και οχι απαραιτητα βεβαιωση.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Δεκ 12, 2017 5:06 pm

Gieleni έγραψε:
iwannakft έγραψε:
thep έγραψε:Καλημέρα σας.
Γράφω πρώτη φορά στο forum.Στα δικαιολογητικά για την 15κ/2017 γιά τις θέσεις των συμβούλων ανέργων έπρεπε να υποβάλλω και βεβαίωση του αρμοδιου οργανου του αει οπως αναφέρει στο παράρτημα β ο ασεπ; Και δεύτερο οταν υπέβαλλα σε φάκελο ΑΣΕΠ post τα δικαιολογητικά και την αίτηση, έβαλλα τικ έξω από το φάκελο μόνο στο τετραγωνάκι αίτηση και όχι στα δικαιωλογιτικά.Λέτε να υυπαρξει πρόβλημα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.



Η βεβαίωση του πανεπιστημίου αφορά το βαθμό του πτυχίου και συγκεκριμένα το βαθμό με τα δεκαδικά ψηφία, σε περίπτωση που αυτό δεν φαίνεται στο πτυχίο (αν είναι αυτό το ερώτημά σου και κατάλαβα σωστά). Όσο για το τετραγωνάκι στο φάκελο θεωρώ κι εγώ ότι είναι τυπικό το θέμα.



Αν ειναι αυτο το θεμα με τον βαθμο κι αν αυτος σςν φαινεται θα το περασουν σαν αδιαβαθμητο τυπου θα παρει δηλαδη 5 το χαμηλοτερ.Επρεπε να προσκομισει αναλυτικη και οχι απαραιτητα βεβαιωση.

Αν το πτυχίο σας αναγράφει χαρακτηρισμό μόνο,χωρίς ακριβή βαθμό με δύο δεκαδικά ψηφία,χρειάζεται να συνυποβληθεί πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας όπου ο βαθμόςαποτυπώνεται ξεκάθαρα.Σε περίπτωση που αυτό δε γίνει,δε γνωρίζω αν λαμβάνεται υπ'όψιν το όποιο πτυχίο,γιατί πχ αν γράφει"άριστα",τι θα κάνουν,θα βάλουν αυθαίρετα 8,50 που είναι το minimum για τον εν λόγω χαρακτηρισμό;Αν εννοείται βεβαίωση συνάφειας,αυτή απαιτείται μόνο όταν το πτυχίο σας δεν είναι στα αποδεκτά αλλά είναι παρεμφερούς ειδικότητας με κάποιο ή κάποια από τα αποδεκτά.Για τις θέσεις Συμβουλων Ανέργων δεν τίθεται τέτοιο θέμα αφού ολοι οι τίτλοι γίνονται δεκτοί.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Δεκ 13, 2017 9:04 pm

niki258 έγραψε:
Gieleni έγραψε:
iwannakft έγραψε:

Η βεβαίωση του πανεπιστημίου αφορά το βαθμό του πτυχίου και συγκεκριμένα το βαθμό με τα δεκαδικά ψηφία, σε περίπτωση που αυτό δεν φαίνεται στο πτυχίο (αν είναι αυτό το ερώτημά σου και κατάλαβα σωστά). Όσο για το τετραγωνάκι στο φάκελο θεωρώ κι εγώ ότι είναι τυπικό το θέμα.



Αν ειναι αυτο το θεμα με τον βαθμο κι αν αυτος σςν φαινεται θα το περασουν σαν αδιαβαθμητο τυπου θα παρει δηλαδη 5 το χαμηλοτερ.Επρεπε να προσκομισει αναλυτικη και οχι απαραιτητα βεβαιωση.

Αν το πτυχίο σας αναγράφει χαρακτηρισμό μόνο,χωρίς ακριβή βαθμό με δύο δεκαδικά ψηφία,χρειάζεται να συνυποβληθεί πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας όπου ο βαθμόςαποτυπώνεται ξεκάθαρα.Σε περίπτωση που αυτό δε γίνει,δε γνωρίζω αν λαμβάνεται υπ'όψιν το όποιο πτυχίο,γιατί πχ αν γράφει"άριστα",τι θα κάνουν,θα βάλουν αυθαίρετα 8,50 που είναι το minimum για τον εν λόγω χαρακτηρισμό;Αν εννοείται βεβαίωση συνάφειας,αυτή απαιτείται μόνο όταν το πτυχίο σας δεν είναι στα αποδεκτά αλλά είναι παρεμφερούς ειδικότητας με κάποιο ή κάποια από τα αποδεκτά.Για τις θέσεις Συμβουλων Ανέργων δεν τίθεται τέτοιο θέμα αφού ολοι οι τίτλοι γίνονται δεκτοί.



Και στην περίπτωση των Διδακτορικών, όπου δεν δίνεται βαθμός, αλλά μόνο χαρακτηρισμός πχ "Άριστα" πώς θα το χειριστούν στο ΑΣΕΠ;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Δεκ 13, 2017 11:13 pm

merm έγραψε:
niki258 έγραψε:
Gieleni έγραψε:

Αν ειναι αυτο το θεμα με τον βαθμο κι αν αυτος σςν φαινεται θα το περασουν σαν αδιαβαθμητο τυπου θα παρει δηλαδη 5 το χαμηλοτερ.Επρεπε να προσκομισει αναλυτικη και οχι απαραιτητα βεβαιωση.

Αν το πτυχίο σας αναγράφει χαρακτηρισμό μόνο,χωρίς ακριβή βαθμό με δύο δεκαδικά ψηφία,χρειάζεται να συνυποβληθεί πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας όπου ο βαθμόςαποτυπώνεται ξεκάθαρα.Σε περίπτωση που αυτό δε γίνει,δε γνωρίζω αν λαμβάνεται υπ'όψιν το όποιο πτυχίο,γιατί πχ αν γράφει"άριστα",τι θα κάνουν,θα βάλουν αυθαίρετα 8,50 που είναι το minimum για τον εν λόγω χαρακτηρισμό;Αν εννοείται βεβαίωση συνάφειας,αυτή απαιτείται μόνο όταν το πτυχίο σας δεν είναι στα αποδεκτά αλλά είναι παρεμφερούς ειδικότητας με κάποιο ή κάποια από τα αποδεκτά.Για τις θέσεις Συμβουλων Ανέργων δεν τίθεται τέτοιο θέμα αφού ολοι οι τίτλοι γίνονται δεκτοί.



Και στην περίπτωση των Διδακτορικών, όπου δεν δίνεται βαθμός, αλλά μόνο χαρακτηρισμός πχ "Άριστα" πώς θα το χειριστούν στο ΑΣΕΠ;

Αυτό δεν επηρεάζει τη μοριοδότηση γιατί στα διδακτορικά δεν ενδιαφέρει ο βαθμός,αλλά η συνάφεια.Στο βασικό τίτλο,όμως,ο βαθμός καθορίζει το σύνολο των μορίων,αρα ο απλός χαρακτηρισμός δεν αρκεί.

babatsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό babatsa » Πέμ Δεκ 14, 2017 10:53 am

Καλημέρα,
εκτίμηση από τους ειδικούς για τον χρόνο έκδοσης προσωρινού πίνακα ? :)

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Δεκ 14, 2017 11:39 am

babatsa έγραψε:Καλημέρα,
εκτίμηση από τους ειδικούς για τον χρόνο έκδοσης προσωρινού πίνακα ? :)

Δεν είμαι ειδικός,αλλά θα τολμήσω μία "πρόγνωση":τέλη Απριλίου με μέσα Μαΐου του 2018!

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Πέμ Δεκ 14, 2017 1:28 pm

babatsa έγραψε:Καλημέρα,
εκτίμηση από τους ειδικούς για τον χρόνο έκδοσης προσωρινού πίνακα ? :)

Καλό Πάσχα

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Δεκ 14, 2017 1:41 pm

babatsa έγραψε:Καλημέρα,
εκτίμηση από τους ειδικούς για τον χρόνο έκδοσης προσωρινού πίνακα ? :)


Ειδικός δεν είμαι αλλά από όσα έχω δει από την 1Κ/2017 και 6Κ/2017 (όπου των ΠΕ δεν έχουν βγει ακόμα), περί τους 6 μήνες από τη λήξη προθεσμίας υποβολής των δικαιολογητικών να υπολογίζετε.

eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2011 1:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Παρ Δεκ 15, 2017 3:45 pm

niki258 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Παραπλησια ερώτηση εέκανα στον ΑΣΕΠ, εαν είμαι διοριστεα και στους δύο πινακες πχ Θεσσαλονίκη χωρις εμπειρία και με εμπειρία σε κάποιοι απομακρυσμένο μέρος τι επιλέγεται και τηλεφωνικά μου απάντησαν ότι υπερισχύει η πρώτη επιλογη. Γραπτά όταν έθεσα το ερώτημα, μου απάντησαν ότι μπαίνω και στους δύο πίνακες ενώ δεν ρωτούσα αυτό καθώε το γνώριζα :D Πιστεύετε ότι με 1340 έχω πιθανότητες για Θεσσαλονίκη την πόλη μου για θέσεις χωρίς εμπειρία;

Στον πίνακα με εμπειρία θα διορισθείτε.Για τη συγκεκριμένη προκήρυξη νομίζω πως έχετε αρκετές πιθανότητες,είναι πολλές οι θέσεις;


Αυτό που βασίζεται; Επειδή έχω δηλώσει Θεσσαλονίκη πρώτα, εαν διοριστώ με εμπειρία μπορεί να είναι εκτός θεσ/κης που είναι μετέπειτα επιλογη. ΟΙκονομικά έχω σπουδάσει.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Δεκ 15, 2017 4:33 pm

eleni_3kala έγραψε:
niki258 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Παραπλησια ερώτηση εέκανα στον ΑΣΕΠ, εαν είμαι διοριστεα και στους δύο πινακες πχ Θεσσαλονίκη χωρις εμπειρία και με εμπειρία σε κάποιοι απομακρυσμένο μέρος τι επιλέγεται και τηλεφωνικά μου απάντησαν ότι υπερισχύει η πρώτη επιλογη. Γραπτά όταν έθεσα το ερώτημα, μου απάντησαν ότι μπαίνω και στους δύο πίνακες ενώ δεν ρωτούσα αυτό καθώε το γνώριζα :D Πιστεύετε ότι με 1340 έχω πιθανότητες για Θεσσαλονίκη την πόλη μου για θέσεις χωρίς εμπειρία;

Στον πίνακα με εμπειρία θα διορισθείτε.Για τη συγκεκριμένη προκήρυξη νομίζω πως έχετε αρκετές πιθανότητες,είναι πολλές οι θέσεις;


Αυτό που βασίζεται; Επειδή έχω δηλώσει Θεσσαλονίκη πρώτα, εαν διοριστώ με εμπειρία μπορεί να είναι εκτός θεσ/κης που είναι μετέπειτα επιλογη. ΟΙκονομικά έχω σπουδάσει.

Αν περνάτε Θεσσαλονίκη χωρίς εμπειρία και έχετε δηλώσει πρώτα αυτόν τον κωδικό,εκεί θα περάσετε.Αν ο κωδικός έχει και θέση με εμπειρία και υπερτερείτε σε μόρια σε σχέση με όσους τη δήλωσαν,θα καταλάβετε αυτή τη θέση και όχι τη θέση χωρίς εμπειρία.Αφού οι θεσεις με εμπειρία έπονται στις προτιμήσεις σας,σε αυτές θα περάσετε μόνο αν δεν πετύχετε Θεσσαλονίκη.Η σειρά προτίμησης καθορίζει πού θα περάσετε,εφόσον έχετε τα απαιτούμενα μόρια.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Δεκ 24, 2017 4:04 pm

Χρόνια πολλά!!! Να ρωτήσω κάτι για τις ενστάσεις;; 1:Δεν υπάρχει πρότυπο ετσι; Απλο Α4 οπου γραφω επιχειρήματα σε περίπτωση που δεν επιασαν προϋπηρεσία;;Επίσης μήπως πρέπει να το στειλει/υπογράψει πληρεξούσιος δικηγόρος;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Δεκ 27, 2017 6:29 pm

dhmosio85 έγραψε:Χρόνια πολλά!!! Να ρωτήσω κάτι για τις ενστάσεις;; 1:Δεν υπάρχει πρότυπο ετσι; Απλο Α4 οπου γραφω επιχειρήματα σε περίπτωση που δεν επιασαν προϋπηρεσία;;Επίσης μήπως πρέπει να το στειλει/υπογράψει πληρεξούσιος δικηγόρος;


Δεν υπάρχει, όχι.
Δε χρειάζεται να μεσολαβήσει δικηγόρος.
Είναι να βγουν τα προσωρινά; Εγώ τα περιμένω κατά το Πάσχα.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Πέμ Δεκ 28, 2017 9:15 pm

Ναι κατα το Πάσχα πιστεύω. Απλά να ξέρω τι γίνεται. Επίσης έχω και μια άλλη απορια:αν κανω ένσταση και δεν την αποδεχτούν, μπορώ μετά να κάνω και αίτηση θεραπείας κατά οριστικών;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: achos και 3 επισκέπτες