Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Οκτ 22, 2018 5:06 pm

xana έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
xana έγραψε:
Από που προκύπτει ότι το μεταπτυχιακό που βάζει κάποιον στον κύριο πίνακα δε μοριοδοτείται;; Ίσα - ίσα, υποτίθεται ότι, αυτά τα μεταπτυχιακά έδιναν 200ρι. Το 100 σε κάποιον σημαίνει ότι έχει ένα μεταπτυχιακό το οποίο κρίθηκε μη συναφές. Η μόνη περίπτωση να μην μοριοδοτηθεί καθόλου μεταπτυχιακό είναι να έχει κάποιος περισσότερα από δύο.

Stelina7,
Μπορεί κάποιος να δήλωσε στην ηλεκτρονική αίτηση ότι έχει την προϋπόθεση ένταξης στους βασικούς πίνακες, χωρίς να την έχει, ο φάκελός του να μην ελέγχθηκε επειδή δεν είχε δηλώσει κωδικό ο οποίος θα τον διόριζε, κι έτσι να τον βλέπεις στο βασικό πίνακα ακόμα. Αντιθέτως, αν ο δικός σου φάκελος ελέγχθηκε, μπορεί να σου μείωσαν τη βαθμολογία και να σε έβαλαν στους επικουρικούς. Μόνο στους προσωρινά διοριστέους και σε όσους μειώθηκε η βαθμολογία τους, έχει θεωρητικά διενεργηθεί έλεγχος. Η προσωπική μου άποψη, από συγκεκριμένα πράγματα που έχω υπόψη μου, είναι ότι ψιλοβγήκαν στο πόδι τα αποτελέσματα, ότι έχουν γίνει πολλά λάθη, γεγονός που αποδεικνύεται και από την έκδοση προσωρινών αποτελεσμάτων χωρίς δέσμευση παραβόλων. Δηλαδή μπορεί κάποιος να εργάζεται αυτή τη στιγμή με ΣΟΧ και να μην πλήρωσε ποτέ το παράβολο. Αυτό και μόνο δείχνει κάποια πράγματα.


Απ ότι φαίνεται ελέγχθηκαν τα αποτελέσματα των προσωρινά διοριστέων ωστόσο πως βγάλαν απορριπτεους για μη πληρωμη παραβόλων..Δεν θα προχωρούσε η η αίτηση...οσον αφορα εμενα τα μορια μου φαίνεται να βγήκαν σωστά καθώς τα συγκρινα και με τα οριστικα της 3κ ..Που ήμουν αρκετά κοντά ...Όπως φαίνεται ελέγχθηκαν μόνο τα μορια των προσωρινά διοριστεων


Έχεις δίκιο, μάλλον τα μη πληρωμένα τα τσέκαραν, καθώς έχει απορριπτέους για το λόγο αυτό. Δεν έχει, ωστόσο, απορριπτέους με αιτιολογία "δεσμευμένο παράβολο σε άλλη Προκήρυξη", όπως συμβαίνει σε όλες τις άλλες Προκηρύξεις.

Αναφορικά με τον έλεγχο για τα μόρια, δεν είπα ότι δεν έγινε καθόλου, είπα ότι ήταν πλημμελής. Αν εσύ νιώθεις ασφαλής με τα προσωρινά αποτελέσματα, πολύ καλά κάνεις, εγώ έχω αντίθετη άποψη. Θα πρότεινα να κρατάμε μικρό καλάθι μέχρι τα οριστικά, γιατί αν θυμάμαι σωστά και στην 1Κ/2017 έπεσες από τα σύννεφα με την αλλαγή των αποτελεσμάτων. Ασφαλής κατά τη γνώμη μου μπορεί να είναι μόνο όποιος έχει μεταπτυχιακό τίτλο στο αντικείμενο που ζητάει η Προκήρυξη και μπαίνει αυτόματα στους βασικούς πίνακες, η εμπειρία του καθενός και το κατά πόσο εμπίπτει στη Συμβουλευτική για άνεργους, είναι ένα ζήτημα που χωράει συζήτηση και επιδέχεται ενίοτε αμφισβήτησης...


Και κάτι άλλο όταν με πλημμελής τι εννοείς συμφωνώ στο κομμάτι ότι η συμβουλευτική είναι ένας γενικος ορος...Πέρα από την βεβαίωση από δημόσια υπηρεσία που μπορεί να προσκομίσει κάποιος τι άλλο μπορεί μ κάνει ...γτ απ ότι κατάλαβα καλά και δεν το λέω μόνο για εμάς Αλλά και για όλες τις προκηρυξεις γινεται ενας μπαχαλο...Πέρα από τη γνησιοτητα των εγγράφων που πιστεύω ελέγχθηκαν ...Πως είναι ένας σοβαρό έλεγχο κατά την γνωμην σου...το ρωτάω αυτό γτ τουλάχιστον στην δική μου μοριοδότηση δεν είδα κάτι περίεργο..

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Οκτ 22, 2018 5:12 pm

elsa83 έγραψε:παιδιά το θεμα δεν ειναι τόσο αν έχουν κάνει ενδελεχή έλεγχο αλλά μήπως αποφασίσουν και εδώ να αλλάξουν τα κριτηρια η να αλλάξουν γνωμη για συναφειες στη μεση της διαδικασίας. Πλέον δεν υπάρχει καμία εμπιστοσύνη στην ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΧΗ!!!

Αυτό δεν πιστεύω να γίνει δεν υπάρχει πίεση από συνδικαλιστικά οργανώσεις που όλοι ξέρουμε πως λειτουργούν ...Αλλά ποτε μη λες ποτέ

pt123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 4:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pt123 » Δευ Οκτ 22, 2018 7:00 pm

,και εγω τηλεφωνησα στον ασεπ και κατι αοριστιες μου ελεγαν και εμενα
καποιο νεοτερο για το οριστικα εχει καποιος?
ποιος μπορει να επισπευσει τη διαδικασια?

μεταξυ των αλλων προκυρηξεων που εκκρεμουν ειναι και ο διαγωνισμος των εφοριακων που θεωρητικα πρεπει να βγει μεχρι τελους ετους...ποσα θα κανει το ασεπ μεχρι τελους του ετους αραγε?

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Σάβ Οκτ 27, 2018 7:48 pm

Σας ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις και σχετικα με την προκήρυξη κ σχετικά με την ΕΣΔΔΑ!Μια ερωτησουλα ακόμα.αν υποθέσουμε-που το απευχομαι-οτι δεν είμαστε στα οριστικά κ κάποιοι απο τους οριστικους αρνηθούν τη θεση τους,ποιοι διορίζονται αντι αυτων;Υπάρχουν πιθανότητες;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Οκτ 27, 2018 10:24 pm

stellak έγραψε:Σας ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις και σχετικα με την προκήρυξη κ σχετικά με την ΕΣΔΔΑ!Μια ερωτησουλα ακόμα.αν υποθέσουμε-που το απευχομαι-οτι δεν είμαστε στα οριστικά κ κάποιοι απο τους οριστικους αρνηθούν τη θεση τους,ποιοι διορίζονται αντι αυτων;Υπάρχουν πιθανότητες;



Οι αμέσως επόμενοι στον πίνακα..Εκτός αν δεν υπάρχουν οποτε διορίζονται υππψηφιοι από τους επικουρικους

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Δευ Οκτ 29, 2018 12:11 pm

Όταν λέτε οτι κάποιος που διορίζεται πρεπει να πει οτι αποδέχεται τον διορισμό πως γίνεται;Στέλνει επιστολή που απαντάει οτι αποδέχεται μαζί εμ τα δικαιολογητικά και τις ιατρικές γνωματεύσεις;

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Δευ Οκτ 29, 2018 5:36 pm

dhmosio85 έγραψε:Όταν λέτε οτι κάποιος που διορίζεται πρεπει να πει οτι αποδέχεται τον διορισμό πως γίνεται;Στέλνει επιστολή που απαντάει οτι αποδέχεται μαζί εμ τα δικαιολογητικά και τις ιατρικές γνωματεύσεις;

Εχω κ εγω αυτή την απορία.ποσο καιρο παιρνει να δουμε ποσοι αποδεχτηκαν κ ποσες θεσεις εμειναν κενες;

ioanna91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 17, 2018 11:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ioanna91 » Δευ Οκτ 29, 2018 8:13 pm

dhmosio85 έγραψε:Όταν λέτε οτι κάποιος που διορίζεται πρεπει να πει οτι αποδέχεται τον διορισμό πως γίνεται;Στέλνει επιστολή που απαντάει οτι αποδέχεται μαζί εμ τα δικαιολογητικά και τις ιατρικές γνωματεύσεις;


Όσοι αποδεχθήκαμε στα προσωρινά πάντως στείλαμε υπεύθυνη δήλωση όπου γράφαμε μόνο τη ΔΟΥ, ΑΦΜ και ΑΜΚΑ ,τις βεβαιώσεις παθολόγου και ψυχιάτρου και εκτυπωμένη την αίτηση του ΑΣΕΠ.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Τρί Οκτ 30, 2018 12:40 pm

ioanna91 έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Όταν λέτε οτι κάποιος που διορίζεται πρεπει να πει οτι αποδέχεται τον διορισμό πως γίνεται;Στέλνει επιστολή που απαντάει οτι αποδέχεται μαζί εμ τα δικαιολογητικά και τις ιατρικές γνωματεύσεις;


Όσοι αποδεχθήκαμε στα προσωρινά πάντως στείλαμε υπεύθυνη δήλωση όπου γράφαμε μόνο τη ΔΟΥ, ΑΦΜ και ΑΜΚΑ ,τις βεβαιώσεις παθολόγου και ψυχιάτρου και εκτυπωμένη την αίτηση του ΑΣΕΠ.


Σας έστειλαν επιστολή που σας ζήταγαν αναλυτικά τι έγγραφα θέλανε; Ιατρικές γνωματεύσεις αποδέχονταν και απο ιδιώτες;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Οκτ 30, 2018 1:23 pm

dhmosio85 έγραψε:
ioanna91 έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Όταν λέτε οτι κάποιος που διορίζεται πρεπει να πει οτι αποδέχεται τον διορισμό πως γίνεται;Στέλνει επιστολή που απαντάει οτι αποδέχεται μαζί εμ τα δικαιολογητικά και τις ιατρικές γνωματεύσεις;


Όσοι αποδεχθήκαμε στα προσωρινά πάντως στείλαμε υπεύθυνη δήλωση όπου γράφαμε μόνο τη ΔΟΥ, ΑΦΜ και ΑΜΚΑ ,τις βεβαιώσεις παθολόγου και ψυχιάτρου και εκτυπωμένη την αίτηση του ΑΣΕΠ.


Σας έστειλαν επιστολή που σας ζήταγαν αναλυτικά τι έγγραφα θέλανε; Ιατρικές γνωματεύσεις αποδέχονταν και απο ιδιώτες;



Eστειλαν επιστολη και ζητουσαν μια υπευθυνη δηλωση αποδοχης ή μη αποδοχής εκτυπωμένη την αίτηση και βεβαιωση παθολόγου και ψυχίατρου...και ναι μπορεις να παρεις και απο ιδιώτες..αλλα δικαιλογητικα δεν ζητησαν αλλα απ οτι έχω ενημερωθεί μετα τα οριστικά σε καλούν να δώσεις τα δικαιολογητικά που εστειλες στον ΑΣΕΠ ώστε να γίνει έλεγχος περιμενεις μετα το ΦΕΚ κατανομης και ΦΕΚ διορισμού..ενα τρίμηνο στο περίπου με τετράμηνο..αν πας σε αλλες προκηρυξεις λεει τα βήματα....εγω βασικα δεν πηγα την τελευταια στιγμη γτ ειχα θεματα δεν μπορουσα να βρω φθηνό ενοικιο αλλα φαντάζομαι θα χρειαστούν εκ νεου βεβαιώσεις ιατρικές....

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Πέμ Νοέμ 01, 2018 9:28 am

Καλημέρα!ηθελα να ρωτησω αν εχετε δηλωσει συμμετοχή κ σε αλλες προκηρυξεις του 2018.απ αυτες ξέρουμε ποτε θα εχουμε εστω προσωρινά;

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Πέμ Νοέμ 01, 2018 5:15 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:
ioanna91 έγραψε:
Όσοι αποδεχθήκαμε στα προσωρινά πάντως στείλαμε υπεύθυνη δήλωση όπου γράφαμε μόνο τη ΔΟΥ, ΑΦΜ και ΑΜΚΑ ,τις βεβαιώσεις παθολόγου και ψυχιάτρου και εκτυπωμένη την αίτηση του ΑΣΕΠ.


Σας έστειλαν επιστολή που σας ζήταγαν αναλυτικά τι έγγραφα θέλανε; Ιατρικές γνωματεύσεις αποδέχονταν και απο ιδιώτες;



Eστειλαν επιστολη και ζητουσαν μια υπευθυνη δηλωση αποδοχης ή μη αποδοχής εκτυπωμένη την αίτηση και βεβαιωση παθολόγου και ψυχίατρου...και ναι μπορεις να παρεις και απο ιδιώτες..αλλα δικαιλογητικα δεν ζητησαν αλλα απ οτι έχω ενημερωθεί
μετα τα οριστικά σε καλούν να δώσεις τα δικαιολογητικά που εστειλες στον ΑΣΕΠ ώστε να γίνει έλεγχος
περιμενεις μετα το ΦΕΚ κατανομης και ΦΕΚ διορισμού..ενα τρίμηνο στο περίπου με τετράμηνο..αν πας σε αλλες προκηρυξεις λεει τα βήματα....εγω βασικα δεν πηγα την τελευταια στιγμη γτ ειχα θεματα δεν μπορουσα να βρω φθηνό ενοικιο αλλα φαντάζομαι θα χρειαστούν εκ νεου βεβαιώσεις ιατρικές....

Εγώ νομίζω ότι ο έλεγχος της γνησιότητας γίνεται πριν την οριστικοπίηση των αποτελεσμάτων. Τι νόημα έχει να τους ξαναστείλεις τα δικαιολογητικά μετά την οριστικοποίηση; Μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει τι γίνεται τελικά;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Νοέμ 02, 2018 8:44 am

mnmsk18 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:
Σας έστειλαν επιστολή που σας ζήταγαν αναλυτικά τι έγγραφα θέλανε; Ιατρικές γνωματεύσεις αποδέχονταν και απο ιδιώτες;



Eστειλαν επιστολη και ζητουσαν μια υπευθυνη δηλωση αποδοχης ή μη αποδοχής εκτυπωμένη την αίτηση και βεβαιωση παθολόγου και ψυχίατρου...και ναι μπορεις να παρεις και απο ιδιώτες..αλλα δικαιλογητικα δεν ζητησαν αλλα απ οτι έχω ενημερωθεί
μετα τα οριστικά σε καλούν να δώσεις τα δικαιολογητικά που εστειλες στον ΑΣΕΠ ώστε να γίνει έλεγχος
περιμενεις μετα το ΦΕΚ κατανομης και ΦΕΚ διορισμού..ενα τρίμηνο στο περίπου με τετράμηνο..αν πας σε αλλες προκηρυξεις λεει τα βήματα....εγω βασικα δεν πηγα την τελευταια στιγμη γτ ειχα θεματα δεν μπορουσα να βρω φθηνό ενοικιο αλλα φαντάζομαι θα χρειαστούν εκ νεου βεβαιώσεις ιατρικές....

Εγώ νομίζω ότι ο έλεγχος της γνησιότητας γίνεται πριν την οριστικοπίηση των αποτελεσμάτων. Τι νόημα έχει να τους ξαναστείλεις τα δικαιολογητικά μετά την οριστικοποίηση; Μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει τι γίνεται τελικά;
Ο ελεγχος γνησιότητας γίνεται μετά τα οριστικά, από το φορέα διορισμού.

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Παρ Νοέμ 02, 2018 10:35 am

Καλημέρα σε όλους. Όταν με το καλό βγουν τα οριστικά, αποστέλλονται στο Διαύγεια. Εν τω μεταξύ ο φορέας (ΟΑΕΔ) θα πρέπει να παραλάβει τους φακέλους των επιτυχόντων με τα δικαιολογητικά (ή έστω αντίγραφα αυτών για να μείνουν τα αρχικά ως αρχείο στον ΑΣΕΠ). Οι επιτυχόντες δεν ξαναστέλνουν τίποτα. Καλούνται από το φορέα να δηλώσουν αποδοχή ή όχι της μόνιμης θέσης με υπεύθυνη δήλωση. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν στέλνουν για φεκ διορισμού τον αρχικό πίνακα επιτυχόντων (ο οποίος μπορεί να αλλάξει με τυχόν μη αποδοχή διορισμού από τους επιτυχόντες) ή βγαίνει τελικό φεκ με τις όποιες μεταβολές προκύψουν μετά από τις δηλώσεις αποδοχής της θέσης διορισμού. Μετά καλείσαι να καταθέσεις πιστοποιητικό υγείας και λοιπά έγγραφα (ΑΜΚΑ, ΑΜ, ΑΦΜ, ταυτότητα, λογαριασμό τράπεζας κ.α) και ορκίζεσαι. Στο ενδιάμεσο θα πρέπει ο φορέας να αποφασίσει που θα σε τοποθετήσει και εννοώ σε περιπτώσεις που υπάρχουν πολλά καταστήματα ΟΑΕΔ, π.χ στον κεντρικό τομέα Αθηνών, δυτικό τομέα Αθηνών κ.α.
'Οσον αφορά τον έλεγχο γνησιότητας των δικαιολογητικών αυτό γίνεται και μετά το διορισμό. Εντός τριών μηνών από το διορισμό είναι ο ΟΑΕΔ υποχρεωμένος να έχει ελέγξει πτυχία, εμπειρία, ξένες γλώσσες κλπ. Αυτό αναφέρεται στο ΦΕΚ της προκήρυξης.
Πάντως χθες βγήκαν τα τελικά της 13κ/2017. 'Εχει μείνει η δική μας και μια κατηγορία από την 6Κ και την 8κ από το 2017, εάν δεν κάνω λάθος. Αναρτήθηκε στο διαύγεια έγγραφο του ΑΣΕΠ σχετικά με την πορεία των προκηρύξεων καθώς και η ανάθεση του έργου αυτού στο προσωπικό του ΑΣΕΠ. Αναφέρει ότι η 15κ/2017 βρίσκεται στο στάδιο του ελέγχου των ενστάσεων.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Νοέμ 02, 2018 3:29 pm

mnmsk18 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:
Σας έστειλαν επιστολή που σας ζήταγαν αναλυτικά τι έγγραφα θέλανε; Ιατρικές γνωματεύσεις αποδέχονταν και απο ιδιώτες;



Eστειλαν επιστολη και ζητουσαν μια υπευθυνη δηλωση αποδοχης ή μη αποδοχής εκτυπωμένη την αίτηση και βεβαιωση παθολόγου και ψυχίατρου...και ναι μπορεις να παρεις και απο ιδιώτες..αλλα δικαιλογητικα δεν ζητησαν αλλα απ οτι έχω ενημερωθεί
μετα τα οριστικά σε καλούν να δώσεις τα δικαιολογητικά που εστειλες στον ΑΣΕΠ ώστε να γίνει έλεγχος
περιμενεις μετα το ΦΕΚ κατανομης και ΦΕΚ διορισμού..ενα τρίμηνο στο περίπου με τετράμηνο..αν πας σε αλλες προκηρυξεις λεει τα βήματα....εγω βασικα δεν πηγα την τελευταια στιγμη γτ ειχα θεματα δεν μπορουσα να βρω φθηνό ενοικιο αλλα φαντάζομαι θα χρειαστούν εκ νεου βεβαιώσεις ιατρικές....

Εγώ νομίζω ότι ο έλεγχος της γνησιότητας γίνεται πριν την οριστικοπίηση των αποτελεσμάτων. Τι νόημα έχει να τους ξαναστείλεις τα δικαιολογητικά μετά την οριστικοποίηση; Μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει τι γίνεται τελικά;


Συμφωνώ μαζι σας δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχει.....αυτα που σας αναφερω τα γραφουν επιτυχοντες στο φορουμ... με μια απλη αναζητηση μεσα στο φορουμ θα τα δείτε ιδιοις ομμασι....ελεγχος δικαιολογητικων γινεται πριν την καταρτιση προσωρινων παντα συμφωνα με οσα γραφει η προκηρυξη....πριν τα οριστικα εξεταζονται ενστασεις..δεν εχει νοημα να ξανακανουν παλι ελεγχο .....τωρα τι να σας πω δεν διεκδικω το αλαθητο απ οσα διαβασα και γω... εδω τα παραβολα δειχναν πληρωμενα και πλεον δειχνουν δεσμευμενα διαδικασια που θα επρεπε να χε γινει εξ αρχης....μετα επαναλαμβανω συμφωνα με ποστ.. και ο οαεδ θα πρεπει να ελεγχει αυτεπαγγελτα τα δικαιολογητικα...σε αλλα ποστ διαβασα οτι τα στελνουμε εμεις σε αλλα ποστ γραφουν οτι γινεται μεσω ασεπ...αγνωσται αι βουλαι των επιτροπων...τελος εστειλα εμαιλ σε διαφορα σαιτ που ασχολουνται με προκηρυξεις , ολοι μου απαντησαν οτι προτεραιοτητα τους ειναι να τελειωνουν μεχρι τα χριστουγεννα με τα οριστικα ολων των προκηρυξεων του 2017...στο τηλεφωνο η αμεση πηγη δηλαδη ο ΑΣΕΠ μου απαντησε αγνωστο ποτε θα δημοσιευθουν οι οριστικοι πινακες συγκεκριμένα δεν υπάρχει κάποο χρονοδιάγραμμα ...περιμενουμε


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: nickgian41 και 2 επισκέπτες