11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
LEKONS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2017 11:47 am

11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό LEKONS » Κυρ Αύγ 20, 2017 1:34 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΑΣΕΠ , ΔΟΥΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ (ΑΠΟ 20ΧΡΟΝΩΝ) ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ (ΟΡΙΟ 35 ΧΡΟΝΩΝ)..
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ; ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ;
Ο ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΣ (12,7 / 2 = 6,35 * 110 = 698,5 ΜΟΡΙΑ - ΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ )
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΩ LOWER
ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΕΊΤΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 84 ΜΗΝΕΣ , ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΜΑ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΖΗΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΡΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ , ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ... -ΕΛΠΙΖΩ ) ΑΡΑ 84*7 = 588 ΜΟΡΙΑ
ΣΥΝΟΛΟ = 1316,50
NA TO ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ; ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ...

Michanikos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2016 2:19 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Michanikos123 » Κυρ Αύγ 20, 2017 5:16 pm

να κανεις τα χαρτια σου κανονικα

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Αύγ 21, 2017 2:12 am

LEKONS έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΑΣΕΠ , ΔΟΥΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ (ΑΠΟ 20ΧΡΟΝΩΝ) ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ (ΟΡΙΟ 35 ΧΡΟΝΩΝ)..
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ; ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ;
Ο ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΣ (12,7 / 2 = 6,35 * 110 = 698,5 ΜΟΡΙΑ - ΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ )
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΩ LOWER
ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΕΊΤΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 84 ΜΗΝΕΣ , ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΜΑ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΖΗΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΡΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ , ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ... -ΕΛΠΙΖΩ ) ΑΡΑ 84*7 = 588 ΜΟΡΙΑ
ΣΥΝΟΛΟ = 1316,50
NA TO ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ; ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ...


Δεδομένου ότι ζητείται πολύ συγκεκριμένη εμπειρία, μπορεί και να μπεις. Άλλωστε, εκτός από κάποιο χρόνο για να συμπληρώσεις την αίτηση και να μαζέψεις τα δικαιολογητικά συν το παράβολο για την αίτηση, δε χάνεις κάτι. Ακόμα κι αν δεν μπεις κατυθείαν, μπορεί να σε καλέσουν στο μέλλον, αν κάποιος άλλος δεν δεχθεί τη θέση. Προσωπική άποψη: κάνε την αίτηση σου!! Δεν εχεις να χάσεις κάτι!

LEKONS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2017 11:47 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό LEKONS » Δευ Αύγ 21, 2017 9:12 am

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Να ρωτήσω και 2-3 άλλα πραγματάκια..
Το LOWER τι διαδικασια πρέπει να ακολουθήσω , μου ειπε η συναδελφος να απευθυνθώ στο british council , σωστα ;
Όπως και το χαρτι του ECDL , χρειάζεται και αυτο να το παω κάπου;
Κ κατι τελευταιο , δεδομένου οτι απασχολούμαι τοσα χρόνια ιδιωτικά σε εναν εργοδότη , την εμπειρία πως την αποδεικνύω ; Μόνο με τα ένσημα απο το ΙΚΑ ; αυτά απλά θα λένε την επωνυμία του εργοδότη και όχι ακριβώς το αντικείμενο που εργάζομαι. Μια βεβαίωση της εταιρείας επικυρωμένη απο δικηγόρο με το αντικείμενο που απαχολουμαι ειδικώς θα ήταν δεκτή; Επίσης στους μήνες εμπειρίας γράφουν εως 84 μήνες * 7 μόρια , εγώ που έχω 138 μήνες , θα σημειώσω τους 138; ή θα θεωρηθεί λάθος ;
ευχαριστω πολυ

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Αύγ 21, 2017 9:38 am

LEKONS έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΑΣΕΠ , ΔΟΥΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ (ΑΠΟ 20ΧΡΟΝΩΝ) ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ (ΟΡΙΟ 35 ΧΡΟΝΩΝ)..
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ; ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ;
Ο ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΣ (12,7 / 2 = 6,35 * 110 = 698,5 ΜΟΡΙΑ - ΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ )
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΩ LOWER
ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΕΊΤΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 84 ΜΗΝΕΣ , ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΜΑ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΖΗΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΡΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ , ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ... -ΕΛΠΙΖΩ ) ΑΡΑ 84*7 = 588 ΜΟΡΙΑ
ΣΥΝΟΛΟ = 1316,50
NA TO ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ; ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ...


Στον προηγούμενο διαγωνισμό της ττε οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν. Πιθανόν γιαυτό ξαναβγάλανε τόσο σύντομα! Δεδομένου ότι υπάρχει το όριο ηλικίας το οποίο πετάει έξω πολύ κόσμο, θα σου έλεγα να τα κάνεις οπωσδήποτε! Απλά θέλει πολύ προσοχή να την κάνεις σωστά και να στείλεις τα σωστά χαρτιά γιατί με το παραμικρό θα σε απορρίψουν!

LEKONS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2017 11:47 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό LEKONS » Δευ Αύγ 21, 2017 11:11 am

italos77 έγραψε:
LEKONS έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΑΣΕΠ , ΔΟΥΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ (ΑΠΟ 20ΧΡΟΝΩΝ) ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ (ΟΡΙΟ 35 ΧΡΟΝΩΝ)..
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ; ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ;
Ο ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΣ (12,7 / 2 = 6,35 * 110 = 698,5 ΜΟΡΙΑ - ΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ )
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΩ LOWER
ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΕΊΤΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 84 ΜΗΝΕΣ , ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΜΑ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΖΗΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΡΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ , ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ... -ΕΛΠΙΖΩ ) ΑΡΑ 84*7 = 588 ΜΟΡΙΑ
ΣΥΝΟΛΟ = 1316,50
NA TO ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ; ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ...


Στον προηγούμενο διαγωνισμό της ττε οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν. Πιθανόν γιαυτό ξαναβγάλανε τόσο σύντομα! Δεδομένου ότι υπάρχει το όριο ηλικίας το οποίο πετάει έξω πολύ κόσμο, θα σου έλεγα να τα κάνεις οπωσδήποτε! Απλά θέλει πολύ προσοχή να την κάνεις σωστά και να στείλεις τα σωστά χαρτιά γιατί με το παραμικρό θα σε απορρίψουν!





Για αυτο εχω αγχωθεί πολύ , δεν εχω ιδέα και προσπαθώ να κατατοπιστώ, μην κανω κάτι λάθος... δεν ζητανε και πολλα για την θεση του καταμετρητη βεβαια...
απολυτηριο λυκειου οκ εχω το προτοτυπο φανταζομαι δεν χρειαζεται κατι περισσοτερο
lower θα παω στο βρετανικο συμβουλιο για μεταφραση (και επικυρωση ;;)
το χαρτι του ecdl θελει κατι ;;
και αποδειξη εμπειριας , μόνο με τα ενσημα απο το ΙΚΑ;;;

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Αύγ 21, 2017 4:22 pm

LEKONS έγραψε:
italos77 έγραψε:
LEKONS έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΑΣΕΠ , ΔΟΥΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ (ΑΠΟ 20ΧΡΟΝΩΝ) ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ (ΟΡΙΟ 35 ΧΡΟΝΩΝ)..
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ; ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ;
Ο ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΣ (12,7 / 2 = 6,35 * 110 = 698,5 ΜΟΡΙΑ - ΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ )
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΩ LOWER
ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΕΊΤΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 84 ΜΗΝΕΣ , ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΜΑ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΖΗΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΡΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ , ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ... -ΕΛΠΙΖΩ ) ΑΡΑ 84*7 = 588 ΜΟΡΙΑ
ΣΥΝΟΛΟ = 1316,50
NA TO ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ; ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ...


Στον προηγούμενο διαγωνισμό της ττε οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν. Πιθανόν γιαυτό ξαναβγάλανε τόσο σύντομα! Δεδομένου ότι υπάρχει το όριο ηλικίας το οποίο πετάει έξω πολύ κόσμο, θα σου έλεγα να τα κάνεις οπωσδήποτε! Απλά θέλει πολύ προσοχή να την κάνεις σωστά και να στείλεις τα σωστά χαρτιά γιατί με το παραμικρό θα σε απορρίψουν!





Για αυτο εχω αγχωθεί πολύ , δεν εχω ιδέα και προσπαθώ να κατατοπιστώ, μην κανω κάτι λάθος... δεν ζητανε και πολλα για την θεση του καταμετρητη βεβαια...
απολυτηριο λυκειου οκ εχω το προτοτυπο φανταζομαι δεν χρειαζεται κατι περισσοτερο
lower θα παω στο βρετανικο συμβουλιο για μεταφραση (και επικυρωση ;;)
το χαρτι του ecdl θελει κατι ;;
και αποδειξη εμπειριας , μόνο με τα ενσημα απο το ΙΚΑ;;;


Απολυτήριο λυκείου φωτοτυπία. Είναι δημόσιο εγγραφο δεν χρειάζεται επικύρωση.
Το lower μπορείς να το πας σε ένα δικηγόρο (Θα κάνει τη μετάφραση και θα γράψει πάνω ότι έχει επαρκή γνώση της γλώσσας που μεταφράζει, όπως επίσης μαζί θα επισυνάψεις και φωτοτυπία του πτυχίου την οποία θα στην επικυρώσει ο ίδιος αναφέροντας πάνω ότι είχε το πρωτότυπο.)
Εμπειρία : θα ζητήσεις βεβαίωση ενσήμων απο το ΙΚΑ (εφκα) την οποία θα χρησιμοποιήσεις για ασεπ (ζήτα το έτσι). Οχι κατάσταση ενσημων, μόνο βεβαίωση χρειάζεται. Στην αίτηση που θα κάνεις ηλεκτρονικά θα γράψεις όσο πιο αναλυτικά μπορείς το είδος της προυπηρεσίας σου (της σχετικής εννοείται). Αυτά που δηλώνεις στο τέλος τα υπογράφεις οπότε η αίτηση είναι σαν υπεύθυνη δήλωση (δεν χρειάζεσαι άλλη βεβαίωση απο εργοδότη κλπ). Θα δηλώσεις κανονικά όσους μήνες εχεις σχετική υπηρεσία, αλλά θα μετρησουν μόνο 84.
Για ecdl δεν είμαι σίγουρος , αλλά φαντάζομαι είναι το ίδιο με το lower. (Δεν χρειάστηκα ποτέ ecdl κ δεν ξέρω).
Αυτά που σου λέω είναι το ζουμί απο την προκήρυξη. Αν την διαβάσεις προσεκτικά εκεί που λέει αποδειξη εμπειρίας, πιστοποιητικά κλπ θα δείς ότι λέει τα ίδια αλλά σε 20 σελίδες :lol: :lol: . Καλό θα ήταν να τη διαβάσεις πάντως στα σημεία που σε ενδιαφέρει!

LEKONS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2017 11:47 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό LEKONS » Δευ Αύγ 21, 2017 7:43 pm

italos77 χίλια ευχαριστώ'!! να σαι καλά !!!!!!!!!!!

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Anto » Τετ Αύγ 23, 2017 5:02 pm

Καλησπέρα,
Γνωρίζει κανείς μισθολογικά τι παίζει ? Είμαι παντρεμένος με 1 παιδί,απόφοιτος με ΑΕΙ ,μεταπτυχιακό ,8 χρόνια προϋπηρεσία και πτυχίο αγγλικών.
Εχαριστώ

LEKONS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2017 11:47 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό LEKONS » Πέμ Αύγ 24, 2017 10:22 am

Anto έγραψε:Καλησπέρα,
Γνωρίζει κανείς μισθολογικά τι παίζει ? Είμαι παντρεμένος με 1 παιδί,απόφοιτος με ΑΕΙ ,μεταπτυχιακό ,8 χρόνια προϋπηρεσία και πτυχίο αγγλικών.
Εχαριστώ


μισθολογικα δεν γνωρίζω συγκεκριμένα , αλλά γενικά λένε ότι είναι πολύ καλά . αν ξέρει κάποιος συγκεκριμένα ας μας πει . αυτό που μου είπαν εμένα , για την θέση του καταμετρητη , δεν ξέρω εσυ για ποια θέση θες , ότι είναι μια βαρετή θέση , με Πολύ σήκωμα βάρους που μια γυναίκα (είμαι γυναίκα) την δυσκολεύει . .

Alexislyc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2017 11:07 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Alexislyc » Σάβ Αύγ 26, 2017 7:43 pm

Kαλησπέρα και συγχαρητήρια για το σαιτ.

Ηθελα να κανω καποιες γρηγορες ερωτήσεις σε σχεση με τον διαγωνισμο.

1) Βγαζω περιπου 12000 μορια αλλα εχω ειδικη κατηγορια (ο πατερας μου εχει αναπηρια ανω του 80%) ποσες πιθανοτητες πιστευται οτι εχω? (πολυ γενικη ερωτηση αλλα δεν εχω ιδεα απο μορια και δεν εχω καταφερει να βρω προηγουμενους διαγωνισμους ΔΕ).
2) Προσπαθω να φτιαξω το προφιλ μου στον ασεπ (πτυχια κλπ ) απλα φοβαμαι μην συμπληρωσω κατι λάθος (πχ ποιοι απο όλα τα cambridge proficiency αντιστοιχει στο δικο μου). Υπάρχει καπου στο σαιτ thread για βοηθεια η να ανεβασω τις ερωτήσεις μου εδω;
3) όσων αφορα την προυπηρεσια δεν εχω καταλάβει αν περναει η θητεια στο στρατο σαν προυπηρεσια με μορια.
4)Τέλος θέλω να ρωτησω αν υπάρχει κάπου αντιστοιχο thread βοήθειας για την ειδική κατηγορία για ολα τα χαρτια που πρεπει να καταθεσω. Πχ τι πρεπει να λεει η υπευθυνη δηλωση των συγγενων πρωτου βαθμου του πατερα μου, αν πρεπει να εχει γνησιο υπογραφης απο κεπ κλπ. Ειδικα αυτο με εχει μπερδεψει αρκετα.

Ευχαριστω πολύ για την βοηθεια!!

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 5:38 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό georgekn » Σάβ Αύγ 26, 2017 9:22 pm

Alexislyc έγραψε:Kαλησπέρα και συγχαρητήρια για το σαιτ.

Ηθελα να κανω καποιες γρηγορες ερωτήσεις σε σχεση με τον διαγωνισμο.

1) Βγαζω περιπου 12000 μορια αλλα εχω ειδικη κατηγορια (ο πατερας μου εχει αναπηρια ανω του 80%) ποσες πιθανοτητες πιστευται οτι εχω? (πολυ γενικη ερωτηση αλλα δεν εχω ιδεα απο μορια και δεν εχω καταφερει να βρω προηγουμενους διαγωνισμους ΔΕ).
2) Προσπαθω να φτιαξω το προφιλ μου στον ασεπ (πτυχια κλπ ) απλα φοβαμαι μην συμπληρωσω κατι λάθος (πχ ποιοι απο όλα τα cambridge proficiency αντιστοιχει στο δικο μου). Υπάρχει καπου στο σαιτ thread για βοηθεια η να ανεβασω τις ερωτήσεις μου εδω;
3) όσων αφορα την προυπηρεσια δεν εχω καταλάβει αν περναει η θητεια στο στρατο σαν προυπηρεσια με μορια.
4)Τέλος θέλω να ρωτησω αν υπάρχει κάπου αντιστοιχο thread βοήθειας για την ειδική κατηγορία για ολα τα χαρτια που πρεπει να καταθεσω. Πχ τι πρεπει να λεει η υπευθυνη δηλωση των συγγενων πρωτου βαθμου του πατερα μου, αν πρεπει να εχει γνησιο υπογραφης απο κεπ κλπ. Ειδικα αυτο με εχει μπερδεψει αρκετα.

Ευχαριστω πολύ για την βοηθεια!!


Γιατι δεν διαβάζεις την προκήρυξη που τα λέει όλα αναλυτικά , ακόμα και τα μόρια λέει πως υπολογίζονται .

Alexislyc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2017 11:07 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Alexislyc » Δευ Αύγ 28, 2017 6:43 am

Την διαβασα την προκυρηξη αλλα δεν ρωταω για τα μορια. Ρωταω για τα υπολοιπα τα τυπικα που δεν ειμαι σιγουρος και θελω μια δευτερη γνωμη απο εσας που εχετε εμπειρια. Τεσπα ευχαριστω παντως

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Αύγ 28, 2017 9:10 am

Alexislyc έγραψε:Kαλησπέρα και συγχαρητήρια για το σαιτ.

Ηθελα να κανω καποιες γρηγορες ερωτήσεις σε σχεση με τον διαγωνισμο.

1) Βγαζω περιπου 12000 μορια αλλα εχω ειδικη κατηγορια (ο πατερας μου εχει αναπηρια ανω του 80%) ποσες πιθανοτητες πιστευται οτι εχω? (πολυ γενικη ερωτηση αλλα δεν εχω ιδεα απο μορια και δεν εχω καταφερει να βρω προηγουμενους διαγωνισμους ΔΕ).
2) Προσπαθω να φτιαξω το προφιλ μου στον ασεπ (πτυχια κλπ ) απλα φοβαμαι μην συμπληρωσω κατι λάθος (πχ ποιοι απο όλα τα cambridge proficiency αντιστοιχει στο δικο μου). Υπάρχει καπου στο σαιτ thread για βοηθεια η να ανεβασω τις ερωτήσεις μου εδω;
3) όσων αφορα την προυπηρεσια δεν εχω καταλάβει αν περναει η θητεια στο στρατο σαν προυπηρεσια με μορια.
4)Τέλος θέλω να ρωτησω αν υπάρχει κάπου αντιστοιχο thread βοήθειας για την ειδική κατηγορία για ολα τα χαρτια που πρεπει να καταθεσω. Πχ τι πρεπει να λεει η υπευθυνη δηλωση των συγγενων πρωτου βαθμου του πατερα μου, αν πρεπει να εχει γνησιο υπογραφης απο κεπ κλπ. Ειδικα αυτο με εχει μπερδεψει αρκετα.

Ευχαριστω πολύ για την βοηθεια!!

1)Στη συγκεκριμενη κατηγορια δεν υπαρχουν αποτελεσματα περαν εκεινων της 4Κ/2017 για να ξερουμε,ωστοσο παντα στις ειδικες κατηγοριες οι ελπιδες υπαρχουν,τα μορια ειναι κυμαινομενα και εξαρταται κατα πολυ απο την τυχη. 2)Μπορειτε να επιλεξετε"αλλο"και να γραψετε εσεις την ακριβη ονομασια του τιτλου.Τυπικα ειναι αυτα,δε θα σας ακυρωσουν την αιτηση.3)Σε καθε προκηρυξη προσδιοριζεται με σαφηνεια το ειδος της μοριοδοτουμενης ή απαιτουμενης εμπειριας,σε καθε περιπτωση βαζετε την εμπειρια σας και αν δεν προσμετρηθει,η αιτηση παραμενει ανεπηρεαστη ως προς το κυρος της. 4)Πρεπει να καταθεσετε πιστοποιητικο αναπηριας απο ΚΕΠΑ που ειναι σε ισχυ(απλο φωτοαντιγραφο) και υπευθυνες δηλωσεις της μητερας σας και των αδελφων σας οτι δε διορισθηκαν στο παρελθον και εως σημερα σε θεση του Δημοσιου και του ευρυτερου δημοσιου τομεα αντλωντας προστασια απο ατομο του οικογενειακου περιβαλλοντος με ποσοστο αναπηριας 67%και ανω και οτι παραιτουνται απο το δικαιωμα διορισμου με αυτον τον τροπο υπερ σας .Επισης,υπογραφετε εσεις υπευθυνη δηλωση οπου πιστοποιειτε τα ανωτερω και αναφερετε οτι προσκομιζονται οι δηλωσεις παραιτησης των λοιπων δικαιουχων.Καθε φορα που υποβαλλετε αιτηση απαιτουνται νεες υπευθυνες δηλωσεις,απο ΑΣΕΠ μου ειπαν οτι δε χρειαζεται θεωρηση του γνησιου της υπογραφης,αλλα εγω το κρινω απαραιτητο και για αυτο προτεινω να μην το παραλειψετε.Καλη επιτυχια!

Alexislyc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2017 11:07 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Alexislyc » Δευ Αύγ 28, 2017 5:57 pm

Ευχαριστώ!
Τελικα πηρα και στον ασεπ σημερα οπότε να σημειώσω οτι
1)Μου ειπαν οτι το σκαναρισμα και το ηλεκτρονικο προφίλ δεν είνα απαραιτητα περα απο τυπικα στηχεια της αιτησης
2) Για την προυπηρεσια ισχυει αυτο που ειπατε απλα εχω μόνο να ξεκαθαρισω το κομμάτι του στρατού κάπως.
3) Για την ειδικη κατηγορια τα ίδια μόνο που μοπυ είπαν οτι θέλει υπευθυνη δηλωση και και απο την οικογένεια του πατερα μου. (αδερφια)
Φυσικά αυτο μου το είπε αφου τον ρωτησα αλλα καλύτερα να ειμαστε καλυμμενοι παρα να τρεχουμε. Τέλος γνησιο υπογραφης απο τους συγγενεις δεν απαιτηται αλλα και πάλι...

Καλή επιτυχια σε ολους και ολες!!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες