Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό thes » Δευ Δεκ 17, 2018 9:44 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Εγώ το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω τον ΑΣΕΠ είναι για ποιο λόγο δεν αξιολογήθηκα καν στην Α θέση προτίμησης μου ενώ διέθετα ΌΛΑ τα προσόντα και με τον νόμο γι' αυτήν....Από τον επιτυχόντα στην θέση αυτήν κανονικά είχα περισσότερα μόρια......Παιδιά η αίτηση μου είναι καταπέλτης.....

Για ποια θέση αναφέρεσαι?και τι σειρά είσαι το πίνακα?μην το αφήσεις!!!έμαθες για το μισθό ΤΕ? Στο μισθό μετράνε και τα μεταπτυχιακά?

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Δευ Δεκ 17, 2018 10:42 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Εγώ το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω τον ΑΣΕΠ είναι για ποιο λόγο δεν αξιολογήθηκα καν στην Α θέση προτίμησης μου ενώ διέθετα ΌΛΑ τα προσόντα και με τον νόμο γι' αυτήν....Από τον επιτυχόντα στην θέση αυτήν κανονικά είχα περισσότερα μόρια......Παιδιά η αίτηση μου είναι καταπέλτης.....

Πραγματικά μην το αφήσεις!!! Μίλα και με δικηγόρο για την υπόθεση..Προφανώς γίνονται λάθη (επίτηδες ή καταλάθος είναι άλλη υπόθεση)..
Στον ΑΔΜΗΕ όλα καλά σαν υπηρεσία; Είδα ότι αρνήθηκαν πολλοί την θέση τους και έγιναν πολλές αναπληρώσεις μέχρι στιγμής και αναρωτιέμαι τι παίζει... το οτι είναι ΙΔΑΧ είναι το πρόβλημα;;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Δεκ 17, 2018 1:14 pm

thes έγραψε:

Για ποια θέση αναφέρεσαι?και τι σειρά είσαι το πίνακα?μην το αφήσεις!!!έμαθες για το μισθό ΤΕ? Στο μισθό μετράνε και τα μεταπτυχιακά?

Στην ΔΕ θέση Τ4/Α με αριθμό 306 αναφέρομαι χωρίς εμπειρία...Την είχα δηλώσει κανονικά και δεν με αξιολόγησαν καν , ενώ αντιθέτως με αξιολόγησαν μόνο στην 309 Τ4/Γ όπου και πέτυχα...Είχα επιπλέον δηλώσει και άλλες θέσεις όπου ούτε και εκεί είχα αξιολογηθεί από τον ΑΣΕΠ αν και στις περισσότερες από αυτές δεν μου έλειπε κάποιο απαραίτητο προσόν..Τώρα βέβαια τι ακριβώς παίχτηκε ούτε που γνωρίζω......Εν πάση περιπτώσει και Τ4/Γ που είμαι στο ΔΣΥ Κρυονέρι δεν είναι άσχημα καθόλου...Άλλο πράγμα με ανησυχεί .......Οι του ΑΣΕΠ γενικά πρέπει να το κοιτάξουν ΚΑΛΆ αυτό....
Ο δικός μου μισθός ως ΔΕ είναι καθαρά 670 ευρώ και επίδομα κατανομής άλλα 130 , σύνολο 800..Μεικτά 1000.Έχω και άλλες διευκολύνσεις όπως τροφείο 6 ευρώ ημερησίως' περίπου 180 ευρώ το μήνα που όμως θα κοπεί το νέο έτος σε 4 ευρώ όπως έμαθα.....Συν κάποια δωράκια Πάσχα και
Χριστουγέννων αλλά μικρότερα από εκείνα των συμβασιούχων....
Λογικά οι ΤΕ θα έχουν περίπου 60 με 100 ευρώ παραπάνω μεικτά από εμένα..Στα μπόνους είναι τα τέκνα,η εμπειρία και οι εκτός έδρας μετακινήσεις.Τώρα για τα μεταπτυχιακά δεν γνωρίζω να πω...

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Δεκ 17, 2018 9:24 pm

pdiesel έγραψε:

Πραγματικά μην το αφήσεις!!! Μίλα και με δικηγόρο για την υπόθεση..Προφανώς γίνονται λάθη (επίτηδες ή καταλάθος είναι άλλη υπόθεση)..
Στον ΑΔΜΗΕ όλα καλά σαν υπηρεσία; Είδα ότι αρνήθηκαν πολλοί την θέση τους και έγιναν πολλές αναπληρώσεις μέχρι στιγμής και αναρωτιέμαι τι παίζει... το οτι είναι ΙΔΑΧ είναι το πρόβλημα;;

Ο ΑΔΜΗΕ είναι μια πολύ καλή υπηρεσία με καλά , για τα δεδομένα της οικονομικής κρίσης, χρήματα' το έχω αναλύσει ήδη ......
Το γεγονός όμως ότι αρκετοί αρνήθηκαν είναι όπως το λες....Είναι ΙΔΑΧ και ως ΙΔΑΧ ΔΕΝ δίνουν την έως 6 μήνες αναβολή πρόσληψης όπως γίνεται στις προκηρύξεις Τακτικού Προσωπικού.....Εκεί οι προθεσμίες είναι περιορισμένες και αν αργήσεις να απαντήσεις αν αποδέχεσαι ή όχι την θέση, τότε αυτομάτως καλούν τους επόμενους επιλαχόντες δίχως δεύτερη προειδοποίηση....Πρόβλημα μεγάλο αν διατηρείς κάποια επιχείρηση,πχ γραφείο, και δεν προλαβαίνεις να κλείσεις τα βιβλία σου εγκαίρως ή δυσκολεύεσαι να μετακομίσεις ΆΜΕΣΑ.......
Για την υπόθεση μου έχω μιλήσει με δικηγόρο και μου ανέφερε ότι αυτό που μου έκανε ο ΑΣΕΠ,έτσι όπως το έκανε, ίσως μου δημιουργήσει σοβαρό θέμα στο άμεσο μέλλον...Ο ΑΣΕΠ οφείλει να το κοιτάξει καλύτερα διότι τυχόν δυσμενής για μένα απόφαση του που ΔΕΝ θα περιλαμβάνει την ΝΌΜΙΜΗ αξιολόγηση μου στην Ά θέση προτίμησης μου ΔΕΝ θα γίνει με την καμία ανεκτή.......

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Δευ Δεκ 17, 2018 9:58 pm

Ο ΑΔΜΗΕ είναι μια πολύ καλή υπηρεσία με καλά , για τα δεδομένα της οικονομικής κρίσης, χρήματα' το έχω αναλύσει ήδη ......
Το γεγονός όμως ότι αρκετοί αρνήθηκαν είναι όπως το λες....Είναι ΙΔΑΧ και ως ΙΔΑΧ ΔΕΝ δίνουν την έως 6 μήνες αναβολή πρόσληψης όπως γίνεται στις προκηρύξεις Τακτικού Προσωπικού.....Εκεί οι προθεσμίες είναι περιορισμένες και αν αργήσεις να απαντήσεις αν αποδέχεσαι ή όχι την θέση, τότε αυτομάτως καλούν τους επόμενους επιλαχόντες δίχως δεύτερη προειδοποίηση....Πρόβλημα μεγάλο αν διατηρείς κάποια επιχείρηση,πχ γραφείο, και δεν προλαβαίνεις να κλείσεις τα βιβλία σου εγκαίρως ή δυσκολεύεσαι να μετακομίσεις ΆΜΕΣΑ.......
Για την υπόθεση μου έχω μιλήσει με δικηγόρο και μου ανέφερε ότι αυτό που μου έκανε ο ΑΣΕΠ,έτσι όπως το έκανε, ίσως μου δημιουργήσει σοβαρό θέμα στο άμεσο μέλλον...Ο ΑΣΕΠ οφείλει να το κοιτάξει καλύτερα διότι τυχόν δυσμενής για μένα απόφαση του που ΔΕΝ θα περιλαμβάνει την ΝΌΜΙΜΗ αξιολόγηση μου στην Ά θέση προτίμησης μου ΔΕΝ θα γίνει με την καμία ανεκτή.......[/quote]

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ έχω θέματα με τον ΑΣΕΠ και τις αποφάσεις του και είμαι ήδη σε διαδικασία να το δω με δικηγόρο...Απλά δεν είναι και τόσο απλές αυτές οι υποθέσεις.. Εύχομαι να λυθεί το θέμα σου σύντομα..

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό thes » Τρί Δεκ 18, 2018 8:01 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
thes έγραψε:

Στην ΔΕ θέση Τ4/Α με αριθμό 306 αναφέρομαι χωρίς εμπειρία...Την είχα δηλώσει κανονικά και δεν με αξιολόγησαν καν , ενώ αντιθέτως με αξιολόγησαν μόνο στην 309 Τ4/Γ όπου και πέτυχα...Είχα επιπλέον δηλώσει και άλλες θέσεις όπου ούτε και εκεί είχα αξιολογηθεί από τον ΑΣΕΠ αν και στις περισσότερες από αυτές δεν μου έλειπε κάποιο απαραίτητο προσόν..Τώρα βέβαια τι ακριβώς παίχτηκε ούτε που γνωρίζω......Εν πάση περιπτώσει και Τ4/Γ που είμαι στο ΔΣΥ Κρυονέρι δεν είναι άσχημα καθόλου...Άλλο πράγμα με ανησυχεί .......Οι του ΑΣΕΠ γενικά πρέπει να το κοιτάξουν ΚΑΛΆ αυτό....
Ο δικός μου μισθός ως ΔΕ είναι καθαρά 670 ευρώ και επίδομα κατανομής άλλα 130 , σύνολο 800..Μεικτά 1000.Έχω και άλλες διευκολύνσεις όπως τροφείο 6 ευρώ ημερησίως' περίπου 180 ευρώ το μήνα που όμως θα κοπεί το νέο έτος σε 4 ευρώ όπως έμαθα.....Συν κάποια δωράκια Πάσχα και
Χριστουγέννων αλλά μικρότερα από εκείνα των συμβασιούχων....
Λογικά οι ΤΕ θα έχουν περίπου 60 με 100 ευρώ παραπάνω μεικτά από εμένα..Στα μπόνους είναι τα τέκνα,η εμπειρία και οι εκτός έδρας μετακινήσεις.Τώρα για τα μεταπτυχιακά δεν γνωρίζω να πω...

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...μια τελευταία ερώτηση..τα εκτός έδρας τι εννοείς?για την εργασία?ή όσο αφορά την διαμονή σου?

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Δεκ 18, 2018 8:39 am

Είναι προφανές ότι ο ΑΣΕΠ έχει βρει τρόπο να προβαίνει σε παραβιάσεις νόμων και ψηφισμάτων της ίδιας της ελληνικής βουλής...Άλλη εξήγηση αδυνατώ να δώσω...Διερωτώμαι λοιπόν' μήπως η παρούσα κυβέρνηση έχει χάσει τελείως τον έλεγχο των δημοσίων υπηρεσιών και γενικότερα της χώρας;;;Μάλλον ο ΑΣΕΠ διανύει μια μαύρη και σκοτεινή γι' αυτόν εποχή....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Δεκ 18, 2018 9:00 am

thes έγραψε:ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...μια τελευταία ερώτηση..τα εκτός έδρας τι εννοείς?για την εργασία?ή όσο αφορά την διαμονή σου?

Εκτός έδρας θεωρείται όταν πχ η βάση σου είναι το κτίριο του ΑΔΜΗΕ στην Ροσινιόλ στην Κηφισού και η υπηρεσία σε αποσπά, για κάποιες ημέρες έστω, σε άλλη περιοχή της χώρας,πχ Μακεδονία....Εκεί έχει μεγάλα εκτός έδρας μπόνους...Για να τα δικαιολογήσεις όμως πρέπει οπωσδήποτε να νοικιάζεις δωμάτιο σε κάποιο ξενοδοχείο και να κρατάς αποδείξεις όπως φαγητού και καφέ πχ....
ΥΓ
Αν όμως η έδρα σου είναι στο Κρυονέρι και η υπηρεσία σε καλέσει στο Ρουφ ή στην Ροσινιόλ , εκεί εννοείται ότι ΔΕΝ υπάρχουν τα εκτός έδρας....

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό thes » Τρί Δεκ 18, 2018 12:31 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
thes έγραψε:ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...μια τελευταία ερώτηση..τα εκτός έδρας τι εννοείς?για την εργασία?ή όσο αφορά την διαμονή σου?

Εκτός έδρας θεωρείται όταν πχ η βάση σου είναι το κτίριο του ΑΔΜΗΕ στην Ροσινιόλ στην Κηφισού και η υπηρεσία σε αποσπά, για κάποιες ημέρες έστω, σε άλλη περιοχή της χώρας,πχ Μακεδονία....Εκεί έχει μεγάλα εκτός έδρας μπόνους...Για να τα δικαιολογήσεις όμως πρέπει οπωσδήποτε να νοικιάζεις δωμάτιο σε κάποιο ξενοδοχείο και να κρατάς αποδείξεις όπως φαγητού και καφέ πχ....
ΥΓ
Αν όμως η έδρα σου είναι στο Κρυονέρι και η υπηρεσία σε καλέσει στο Ρουφ ή στην Ροσινιόλ , εκεί εννοείται ότι ΔΕΝ υπάρχουν τα εκτός έδρας....

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου...!!βλέπω όμως ότι συνεχίζονται οι μειώσεις (πχ τροφείο)...!!τι να πω...!!σου εύχομαι ότι καλύτερο!!

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Δεκ 27, 2018 12:31 pm

Ευχαριστώ , αντεύχομαι...
ΥΓ
Αν όμως ήσαν εκεί στον ΑΣΕΠ αθώοι, πιστεύω ότι ήδη θα με είχαν βρει εδώ και θα με αποστόμωναν με κάποιο επιχείρημα αλλά αυτοί τις αποφεύγουν τις κακοτοπιές....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Σάβ Δεκ 29, 2018 2:13 pm

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο να καταγγείλω με αποδεικτικά στοιχεία τα αποτελέσματα των ΔΕ της παρούσας προκήρυξης ως λανθασμένα λόγω της ΜΗ τήρησης από την πλευρά του ΑΣΕΠ των νόμων και των ψηφισμάτων της ελληνικής βουλής μια και δεν μου δίδεται η δυνατότητα ούτε αίτηση θεραπείας να κάνω από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ ώστε να μάθω τουλάχιστον τον λόγο που ΔΕΝ με αξιολόγησαν στην Ά θέση προτίμησης μου;;

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Δευ Δεκ 31, 2018 10:31 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Αν μπορεί κάποιος να μου πει τον τρόπο να καταγγείλω με αποδεικτικά στοιχεία τα αποτελέσματα των ΔΕ της παρούσας προκήρυξης ως λανθασμένα λόγω της ΜΗ τήρησης από την πλευρά του ΑΣΕΠ των νόμων και των ψηφισμάτων της ελληνικής βουλής μια και δεν μου δίδεται η δυνατότητα ούτε αίτηση θεραπείας να κάνω από την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ ώστε να μάθω τουλάχιστον τον λόγο που ΔΕΝ με αξιολόγησαν στην Ά θέση προτίμησης μου;;

Καλησπέρα και καλή χρονιά,
Για την αίτηση θεραπείας δεν υπάρχει συγκεκριμένο έντυπο, απλώς δημιουργείς μια αίτηση και αναπτύσσεις τους λόγους για τους οποίους πιστεύεις ότι αδικήθηκες και το στέλνεις στον ΑΣΕΠ. Συμβουλή μου να πάρεις γνώμη από δικηγόρο που έχει ασχοληθεί με υποθέσεις του ΑΣΕΠ, θα σε κατευθύνει κατάλληλα!

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Ιαν 02, 2019 3:03 pm

pdiesel έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά,
Για την αίτηση θεραπείας δεν υπάρχει συγκεκριμένο έντυπο, απλώς δημιουργείς μια αίτηση και αναπτύσσεις τους λόγους για τους οποίους πιστεύεις ότι αδικήθηκες και το στέλνεις στον ΑΣΕΠ. Συμβουλή μου να πάρεις γνώμη από δικηγόρο που έχει ασχοληθεί με υποθέσεις του ΑΣΕΠ, θα σε κατευθύνει κατάλληλα!

Καλή Χρονιά επίσης...
Προσπάθησα να κάνω αίτηση θεραπείας με τον προφίλ μου που έχω στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ ...Πάτησα εκεί που λέει "Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες-Πολίτες" και έπειτα εκεί που λέει "Ενστάσεις" όπου μπορείς να κάνεις ΚΑΙ "Αίτηση Θεραπείας" ...Προσπάθησα αλλά δεν γίνεται απολύτως τίποτε διότι δεν μου δίδεται καν ,στα κατάλληλα πεδία , η δυνατότητα να επιλέξω "Προκήρυξη που αφορά" και "Ειδικότητα" ώστε να γράψω τους ακριβείς λόγους που την κάνω και να την αποστείλω ηλεκτρονικά.....Ίσως όμως να έχω το δικαίωμα για αίτηση θεραπείας όπως την εννοείς, δεν ξέρω..

Στην πρώτη θέση προτίμησης μου κανονικά και με την ΝΌΜΙΜΗ εφαρμογή των κανονισμών' 1229,4 μόρια λαμβάνω' που είναι σαφώς περισσότερα από τα 1228 του ,κατά ΑΣΕΠ, επιτυχόντα' στην θέση 306 Τ4/Α χωρίς εμπειρία......Και όμως αξιολογήθηκα ΜΌΝΟ στην Β θέση προτίμησης μου' σε αυτήν της 309 ως Τ4.Γ που μάλιστα απαιτούσε και μεγαλύτερη άδεια άσκησης επαγγέλματος από την 306 ... :shock: :shock:
Προσωπικά δύο άδειες έχω που αναγράφονται σε ένα έγγραφο..Μία του απλού τεχνίτη Α ειδικότητας που επαρκούσε για την πρώτη θέση προτίμησης μου και άλλη μία του Εγκαταστάτη από το ΤΕΙ Πτυχίο....

Ειλικρινά εύχομαι να είναι απλά ένα τραγικό λάθος του ΑΣΕΠ(Και εύχομαι το τελευταίο του) και όχι κάτι άλλο πολύ χειρότερο.....
Εν πάση περιπτώσει δεν πιστεύω ότι έχω ιδιαίτερες ελπίδες να δικαιωθώ, αλλά όχι και να το βουλώσω'πάει πολύ....

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό thes » Τετ Ιαν 02, 2019 6:29 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
pdiesel έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Καλή Χρονιά επίσης...
Προσπάθησα να κάνω αίτηση θεραπείας με τον προφίλ μου που έχω στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ ...Πάτησα εκεί που λέει "Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες-Πολίτες" και έπειτα εκεί που λέει "Ενστάσεις" όπου μπορείς να κάνεις ΚΑΙ "Αίτηση Θεραπείας" ...Προσπάθησα αλλά δεν γίνεται απολύτως τίποτε διότι δεν μου δίδεται καν ,στα κατάλληλα πεδία , η δυνατότητα να επιλέξω "Προκήρυξη που αφορά" και "Ειδικότητα" ώστε να γράψω τους ακριβείς λόγους που την κάνω και να την αποστείλω ηλεκτρονικά.....Ίσως όμως να έχω το δικαίωμα για αίτηση θεραπείας όπως την εννοείς, δεν ξέρω..

Στην πρώτη θέση προτίμησης μου κανονικά και με την ΝΌΜΙΜΗ εφαρμογή των κανονισμών' 1229,4 μόρια λαμβάνω' που είναι σαφώς περισσότερα από τα 1228 του ,κατά ΑΣΕΠ, επιτυχόντα' στην θέση 306 Τ4/Α χωρίς εμπειρία......Και όμως αξιολογήθηκα ΜΌΝΟ στην Β θέση προτίμησης μου' σε αυτήν της 309 ως Τ4.Γ που μάλιστα απαιτούσε και μεγαλύτερη άδεια άσκησης επαγγέλματος από την 306 ... :shock: :shock:
Προσωπικά δύο άδειες έχω που αναγράφονται σε ένα έγγραφο..Μία του απλού τεχνίτη Α ειδικότητας που επαρκούσε για την πρώτη θέση προτίμησης μου και άλλη μία του Εγκαταστάτη από το ΤΕΙ Πτυχίο....

Ειλικρινά εύχομαι να είναι απλά ένα τραγικό λάθος του ΑΣΕΠ(Και εύχομαι το τελευταίο του) και όχι κάτι άλλο πολύ χειρότερο.....
Εν πάση περιπτώσει δεν πιστεύω ότι έχω ιδιαίτερες ελπίδες να δικαιωθώ, αλλά όχι και να το βουλώσω'πάει πολύ....

Γιατί τόσο άγχος???αφού όπως γραφείς είσαι κομπλε στο Κρυονέρι και απο θέμα εργασίας και απο θέμα χρηματικό...Πως είναι δυνατόν να αλλάξει ο ΑΣΕΠ την απόφαση αφού έχεις διορισθεί και εργάζεσαι..πως είναι δυνατόν να αλλαξει την δικια του απόφαση???μονο αμα έχει έννομο συμφέρον κάποιος άλλος...

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Πέμ Ιαν 03, 2019 12:05 am

Η αίτηση θεραπείας δεν γίνεται από το προφίλ ούτε υπάρχει συγκεκριμένη φόρμα, θα δημιουργησεις μια αίτηση (χειρόγραφη ή σε word) όπου αφού γράψεις τα προσωπικά σου στοιχεία (όπως σε κοινές αιτήσεις) θα γράψεις ότι ζητάς αίτηση θεραπείας για την τάδε προκήρυξη της τάδε θέσης κλπ και αναλυτικά θα γράψεις γιατί θεωρείς ότι αδικήθηκες και τα επιχειρήματα σου. Θα κλείσεις με υπογραφή και ημερομηνία. Στο φάκελο μην ξεχάσεις να γράψεις την ένδειξη Αίτηση θεραπείας και τα στοιχεία της προκήρυξης. Αν δεν το πας ο ίδιος στον ΑΣΕΠ για να πάρεις πρωτόκολλο, ζητά από το κούριερ να πάρει! Πάντως χωρίς τη συμβουλή και τη βοήθεια δικηγόρου θα δυσκολευτεις. Επίσης ειναι υποχρεωμένοι να το δουν κ να σου απαντήσουν στην αίτηση σου.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες