Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Αύγ 16, 2017 4:26 pm

Προσπαθω ν ανοιξω το φεκ στην ανακοινωση του.ασεπ για να δω τις θεσεις και τ αποδεκτα πτυχια και δεν ανοιγει. Ξερει κανενας γιατι; η αν μπορουμε να τα βρουμε αλλου;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Αύγ 16, 2017 6:00 pm

Dimil έγραψε:Προσπαθω ν ανοιξω το φεκ στην ανακοινωση του.ασεπ για να δω τις θεσεις και τ αποδεκτα πτυχια και δεν ανοιγει. Ξερει κανενας γιατι; η αν μπορουμε να τα βρουμε αλλου;

Για ΠΕ ειναι πτυχια ηλεκτρολογου μηχανικου ,πληροφορικης(και αλλα παρεμφερη) και τα πτυχια ΠΕ Διοικητικου Οικονομικου(οπως αναφερονται στην 6Κ).Η προκηρυξη υπαρχει σε πολλες ιστοσελιδες σχετικου με προσληψεις περιεχομενου(πχ diorismos κλπ).

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Αύγ 30, 2017 3:59 pm

Εγώ προσωπικά αν και απόφοιτος ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας δεν θα προσπαθήσω να διεκδικήσω κάποια ΤΕ θέση Ηλεκτρολόγου Μηχανικού μιά και υπολείπομαι στο προσόν της αγγλικής γλώσσας, έχω το lower....Με ενδιαφέρουν οι ΔΕ θέσεις Τ4/Α,Τ4/Β,Τ4/Γ μιά και το κόστος του απαιτούμενου παραβόλου έχει μειωθεί πολύ ενώ έχω και (ανεπιβεβαίωτες όμως) πληροφορίες ότι οι μισθοί του ΑΔΜΗΕ είναι ανώτεροι από αυτούς του ΔΕΔΔΗΕ....Συνεπώς υπάρχει κίνητρο να λάβει κάποιος μέρος στον διαγωνισμό αυτό.....Καλή επιτυχία να έχουμε!!

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aldpn » Τρί Σεπ 05, 2017 1:22 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Εγώ προσωπικά αν και απόφοιτος ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας δεν θα προσπαθήσω να διεκδικήσω κάποια ΤΕ θέση Ηλεκτρολόγου Μηχανικού μιά και υπολείπομαι στο προσόν της αγγλικής γλώσσας, έχω το lower....Με ενδιαφέρουν οι ΔΕ θέσεις Τ4/Α,Τ4/Β,Τ4/Γ μιά και το κόστος του απαιτούμενου παραβόλου έχει μειωθεί πολύ ενώ έχω και (ανεπιβεβαίωτες όμως) πληροφορίες ότι οι μισθοί του ΑΔΜΗΕ είναι ανώτεροι από αυτούς του ΔΕΔΔΗΕ....Συνεπώς υπάρχει κίνητρο να λάβει κάποιος μέρος στον διαγωνισμό αυτό.....Καλή επιτυχία να έχουμε!!

Η αλήθεια είναι οτι μάλλον θα γίνει πανικος απο αιτήσεις ... Δεν ξέρω αν έχει νόημα να κάνει κανείς αν τουλάχιστον δεν έχει Μεταπτυχιακό..
Προσωπικά και με μεταπτυχιακό που έχω το βρίσκω απίθανο να πετύχω τίποτα (ΠΕ είμαι).. Θα χάσω και 3 ευρώ παράβολο :P

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Σεπ 05, 2017 5:52 pm

Αν δεις μάλιστα τι τρομερός πανικός είχε γίνει για τις ΠΕ θέσεις της 3Κ/2014 που αφορούσε τον ΔΕΔΔΗΕ θα καταλάβεις και μάλιστα για μισθούς που απολύτως ουδεμία σχέση έχουν πλέον συγκριτικά με το παρελθόν του κάποτε προσοδοφόρου δημοσίου !!!Και δυστυχώς ΔΕΝ είναι μόνο αυτό!!Υπάρχει ως κανονισμός ΚΑΙ ο παρακάτω τραγέλαφος(Που δεν φταίει γι' αυτό ο ΑΣΕΠ αλλά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ η Βουλή γιατί αυτή ψηφίζει τους νόμους που δημοσιεύονται και στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως!!!)

Ο ομώνυμος ή αντίστοιχος τίτλος Ι.Ε.Κ. ή Επαγγελματικού Λυκείου ή Τεχνικού Επαγ-
γελματικού Εκπαιδευτηρίου Α΄ ή Β΄ κύκλου σπουδών ή Ενιαίου Πολυκλαδικού Λυκείου
ή Τεχνικού Επαγγελματικού Λυκείου ή Σχολής Επαγγελματικής Κατάρτισης ή Επαγγελ-
ματικής Σχολής ή Τεχνικών Επαγγελματικών σχολών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή
Σχολών Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. του ν. 1346/83 ή ν. 3475/2006 ή άλλος ισότιμος τίτλος
σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή αλλοδαπής, αντίστοιχης ειδικότητας, ο οποίος
οδηγεί στην απαιτούμενη άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση αναγγελίας.

ή
Οποιοσδήποτε τίτλος μεταδευτεροβάθμιας (Ι.Ε.Κ.) ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή
άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή αλλοδαπής,
υπό την προϋπόθεση ότι ο υποψήφιος υποβάλλει βεβαίωση της αρμόδιας για την
έκδοση της άδειας υπηρεσίας, ότι η απαιτούμενη άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βε-
βαίωση αναγγελίας χορηγήθηκε βάσει του συγκεκριμένου τίτλου είτε αυτοτελώς είτε
με συνυπολογισμό και εμπειρίας.


Προσωπικά απόφοιτος ΚΑΙ Τεχνικού Επαγγελματικού Εκπαιδευτηρίου ΚΑΙ ΤΕΙ και με την απαιτούμενη Βεβαίωση Αναγγελίας να την έχω βγάλει βάσει του Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πτυχίου μου!!Θα μου πει κάποιος ότι έπρεπε να βγάλω ΚΑΙ την μικρότερη άδεια ασκήσεως επαγγέλματος βάσει του ΔΕ πτυχίου μου!!!Στο "Βιομηχανίας" όμως της περιοχής μου και συγκεκριμένα στο τμήμα επαγγέλματος μου αναφέραν ότι ΔΕΝ γίνεται να βγάλω δεύτερη άδεια επαγγέλματος υποδυέστερη από την υπάρχουσα από του ΤΕΙ διότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αλλά άνετα μπορώ όπως μου είπαν να "παντρέψω" το Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης πτυχίο μου με την άδεια αυτή και να εργαστώ,αν βέβαια πετύχω, ως Ηλεκτροτεχνικός Τ4/Α,Τ4/Β και Τ4/Γ!!!Αν" όμως μου είπαν' θέλω σώνει και καλά να βγάλω την μικρή άδεια επαγγέλματος βάσει του ΔΕ πτυχίου μου τότε θα πρέπει να καταφύγω στην πολύπλοκης και χρονοβόρας διαδικασίας ακύρωσης της Βάσει του ΤΕΙ Βεβαίωσης αναγγελίας του Ηλεκτρολόγου και έπειτα να βγάλω την μικρή άδεια για να μην μου ακυρώσουν την συμμετοχή εκεί στον ΑΣΕΠ!!! "Λεπτομέρεια" όμως είναι ότι τότε ΚΑΙ θα έχω χάσει την προθεσμία υποβολής ΚΑΙ θα "κλαίω" το 3 ευρώ παράβολο ΚΑΙ επιπρόσθετα θα έχουν βγει και τα προσωρινά,ίσως δεν και τα μόνιμα αποτελέσματα των υποψηφιοτήτων!!!
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΑ???ΤΙΜΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ!!!Αναρωτιούνται μετά που φεύγουμε για εξωτερικό.......

geo07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2015 9:59 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό geo07 » Σάβ Φεβ 03, 2018 5:44 pm

Γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα προσωρινά αποτελέσματα ?

Triodi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2018 12:19 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Triodi » Πέμ Φεβ 22, 2018 10:22 am

Σε εμένα πάντως (ΠΕ) έχει γίνει πάντως δέσμευση του παραβόλου, άρα ας ελπίσουμε σύντομα, αν και με την προκήρυξη των ΟΤΑ πιστεύω ίσως πάει πίσω

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Τετ Μαρ 14, 2018 4:53 pm

Παιδιά βγήκαν τα προσωρινά αποαποτελέσματα της ΔΕ. Καλά αποτελεσματα σε όλους.

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Τρί Απρ 24, 2018 7:04 pm

Παιδιά καλησπέρα και.Μπράβο.σε όσους είναι στου προσωρινούς πίνακες διοριστέων!!! Ήθελα απλώς να ρωτήσω αν εσείς που είστε στους προσωρινούς το παράβολο σας γράφει δεσμευμένο!!!!
Και πάλι συγχαρητήρια.

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τρί Απρ 24, 2018 11:57 pm

Το παράβολο όντως δεσμεύτηκε εδώ και πολύ καιρό... Στους υπόλοιπους τους μη διοριστέους όχι; Ξέρει κανείς να γράψει για συνθήκες-μισθό;

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Παρ Απρ 27, 2018 7:34 pm

jeap έγραψε:Το παράβολο όντως δεσμεύτηκε εδώ και πολύ καιρό... Στους υπόλοιπους τους μη διοριστέους όχι; Ξέρει κανείς να γράψει για συνθήκες-μισθό;

Ας μας απαντησει καποιος που ειναι στους προσωρινους πινακες αν το παραβολο του ειναι δεσμευμενο?

Να ξερουμε και εμεις τι να περιμενουμε????

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Παρ Απρ 27, 2018 10:49 pm

Ας μας απαντησει καποιος που ειναι στους προσωρινους πινακες αν το παραβολο του ειναι δεσμευμενο?

Να ξερουμε και εμεις τι να περιμενουμε????[/quote]

Καλησπέρα, το παράβολο μου έχει δεσμευτεί κανα τρίμηνο αλλα δεν ήμουν στους προσωρινά διοριστέους!! Καλή επιτυχία σε όλους..

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Απρ 30, 2018 3:29 pm

pdiesel έγραψε:Ας μας απαντησει καποιος που ειναι στους προσωρινους πινακες αν το παραβολο του ειναι δεσμευμενο?

Να ξερουμε και εμεις τι να περιμενουμε????


Καλησπέρα, το παράβολο μου έχει δεσμευτεί κανα τρίμηνο αλλα δεν ήμουν στους προσωρινά διοριστέους!! Καλή επιτυχία σε όλους..[/quote]

Σε ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!!!!1

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τρί Μάιος 01, 2018 4:47 am

Γνωρίζει κανένας τι παίζει από μισθούς;

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τετ Μάιος 30, 2018 12:17 am

Κατάφερε να μάθει κανείς τι παίζει πάνω κάτω από μισθούς;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες