Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Ιουν 27, 2018 11:19 am

jeap έγραψε:Μάθαμε για το που παίζει ο μισθός;


Από αυτά που σίγουρα ξέρω...Ο μισθός των ΔΕ Ηλεκτροτεχνιτών της ΔΕΗ και των θυγατρικών της πλέον είναι μεικτά 800 ευρώ και καθαρά κάπου 620 από 750.18 μεικτά και 596.77 καθαρά..Όσον αφορά τα οκτάμηνα ...Κάπου εκεί κοντά κυμαίνεται και ο μισθός των αορίστου χρόνου , όμως στα πρώτα ένα με δύο χρόνια γίνονται κρατήσεις με αποτέλεσμα ο μισθός να είναι περίπου 500-550 το μήνα περίπου καθαρά ...Μετά δεν υφίστανται οι κρατήσεις αυτές και αυξάνεται...Ευτυχώς όμως υπάρχουν και εξτρά όπως υπερωρίες , επίδομα αδείας, δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα και δεν ξέρω τι άλλα και έτσι σώζεται η κατάσταση...

Αυτά είναι ότι ακριβώς γνωρίζω από οκτάμηνο που έκανα στον ΔΕΔΔΗΕ ως Ηλεκτροτεχνίτης Τ4/Α ..Έχω βέβαια κάποιες ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες ότι οι του ΑΔΜΗΕ λαμβάνουν ακόμη περισσότερα σε εξτρά επιδόματα..

Στους ΤΕ είναι 850 ,μεικτά....

Ας απαντήσει όμως και κάποιος άλλος αν ξέρει περισσότερα πράγματα να κατατοπιστούμε πλήρως...Να ξέρουμε τι ακριβώς περιμένει όσους είμαστε και στα οριστικά..

Dimitriskastoria
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 25, 2018 9:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimitriskastoria » Τετ Ιουν 27, 2018 12:48 pm

Από γνωστό μου που διορίστηκε στην 3κ/2014 κατηγορία δεΤ4Α εναεριτης στην δεδδηε επερνε μου είπε κάνα 400 ευρώ καθαρά και τώρα λίγο παραπάνω είναι ξεφτίλα οι μισθοί σε σχέση και με την επικυδινοτητα ούτε να δουλεύεις αξιζει

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Ιουν 27, 2018 4:09 pm

Dimitriskastoria έγραψε:Από γνωστό μου που διορίστηκε στην 3κ/2014 κατηγορία δεΤ4Α εναεριτης στην δεδδηε επερνε μου είπε κάνα 400 ευρώ καθαρά και τώρα λίγο παραπάνω είναι ξεφτίλα οι μισθοί σε σχέση και με την επικυδινοτητα ούτε να δουλεύεις αξιζει


Ναι φίλε τώρα θυμήθηκα από έναν πρωτοδιόριστο της 3Κ/2014 που επειδή ήταν δεύτερος επιλαχών στην υπηρεσία μικρού νησιού του ανατολικού Αιγαίου τον τοποθέτησαν μόλις πέρσι Ιούλιο μια και την θέση εκείνη ο αρχικός διοριστέος αλλά και ο πρώτος επιλαχών ΔΕΝ την αποδέχτηκαν...Μου είχε κάνει εντύπωση που ανα δεκαπενθήμερο λάμβανε κάπου.......225 περίπου αν δεν κάνω λάθος ήτοι σαφώς κάτω από 500 τον μήνα...Όντως δεν είναι όπως τους ΟΤΑ που λαμβάνουν λόγω κρατήσεων τα πρώτα δύο χρόνια κάπου 500-550 και έπειτα 700 και κάτι...Την κατάσταση την σώζουν όπως προείπα τα μπόνους που σε όλες τις άλλες, εκτός ΔΕΗ και Θυγατρικών της ,υπηρεσίες έχουν καταργηθεί..
Επίσης σημαντικό μπόνους, για ΔΕΔΔΗΕ τουλάχιστον, είναι και το επίδομα επιφυλακής ,όσοι βέβαια το παίρνουν,' και που φθάνει μέχρι 210 ευρώ το μήνα για τους αορίστου χρόνου..

giras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2016 10:17 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό giras » Παρ Ιουν 29, 2018 12:16 am

@Ιωάννης Μπάκας
Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ! :wink:

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Ιουν 29, 2018 2:49 pm

giras έγραψε:@Ιωάννης Μπάκας
Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ! :wink:

Να 'σαι καλά και με το καλό..
ΥΓ
Οι πληροφορίες αυτές περι διαδικασίας πρόσληψης επιτυχόντων ΑΣΕΠ διαγωνισμών είναι από γνωστό μου διοριστέο της 3Κ/2014 του ΔΕΔΔΗΕ που μόλις πέρσι τοποθετήθηκε διότι ήταν δεύτερος επιλαχών και οι προηγούμενοι δύο δεν αποδέχτηκαν την θέση που τελικά πήρε..

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Ιούλ 04, 2018 6:32 pm

Από ότι έμαθα σήμερα , αυτόν τον μήνα θα εξεταστούν οι ενστάσεις των Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης υποψηφίων που τις έκαναν ώστε μετά να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα...
Θέλετε και μια προσωπική εκτίμηση μου για το πότε θα αρχίσουν να καλούν τους επιτυχόντες στα οριστικά;Μάλλον θα πάμε από τον Ιανουάριο με Φεβρουάριο του επόμενου έτους και έπειτα διότι οι θέσεις αυτές θα καλυφθούν προσωρινά από συμβασιούχους οκτάμηνης απασχόλησης μια και στο διάστημα από 10 με 19 του τρέχοντος μήνα θα γίνουν αιτήσεις ΣΟΧ για συνολικά 169 θέσεις στον ΑΔΜΗΕ...Άρα ας έχουμε στα υπόψιν μας ότι κάθε άλλο παρά θα βιαστούν να μας καλέσουν..Λέω "Μας" αν βέβαια συνεχίσω να είμαι και εγώ στα οριστικά.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Παρ Σεπ 21, 2018 12:48 pm

Καλημέρα,

Βγήκαν αναπληρώσεις στη διαύγεια γι αυτήν την προκήρυξη σήμερα

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 12:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό IANOS » Παρ Σεπ 21, 2018 11:52 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
Dimitriskastoria έγραψε:Από γνωστό μου που διορίστηκε στην 3κ/2014 κατηγορία δεΤ4Α εναεριτης στην δεδδηε επερνε μου είπε κάνα 400 ευρώ καθαρά και τώρα λίγο παραπάνω είναι ξεφτίλα οι μισθοί σε σχέση και με την επικυδινοτητα ούτε να δουλεύεις αξιζει


Ναι φίλε τώρα θυμήθηκα από έναν πρωτοδιόριστο της 3Κ/2014 που επειδή ήταν δεύτερος επιλαχών στην υπηρεσία μικρού νησιού του ανατολικού Αιγαίου τον τοποθέτησαν μόλις πέρσι Ιούλιο μια και την θέση εκείνη ο αρχικός διοριστέος αλλά και ο πρώτος επιλαχών ΔΕΝ την αποδέχτηκαν...Μου είχε κάνει εντύπωση που ανα δεκαπενθήμερο λάμβανε κάπου.......225 περίπου αν δεν κάνω λάθος ήτοι σαφώς κάτω από 500 τον μήνα...Όντως δεν είναι όπως τους ΟΤΑ που λαμβάνουν λόγω κρατήσεων τα πρώτα δύο χρόνια κάπου 500-550 και έπειτα 700 και κάτι...Την κατάσταση την σώζουν όπως προείπα τα μπόνους που σε όλες τις άλλες, εκτός ΔΕΗ και Θυγατρικών της ,υπηρεσίες έχουν καταργηθεί..
Επίσης σημαντικό μπόνους, για ΔΕΔΔΗΕ τουλάχιστον, είναι και το επίδομα επιφυλακής ,όσοι βέβαια το παίρνουν,' και που φθάνει μέχρι 210 ευρώ το μήνα για τους αορίστου χρόνου..


Τοσο κατω οι μισθοι? Καλα τα λες συμφουριτη Μπακα ουτε να δουλευεις αξιζει...500 ευρω το μηνα? Μονο...? :(

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Σεπ 24, 2018 2:47 pm

Βγήκαν οριστικά στην ΠΕ κατηγορία.


Άπειρο καιρό είχε να βγάλει αποτελέσματα το ΑΣΕΠ.
Αυτό σημαίνει ότι δεν ασχολείται μόνο με την 3Κ των δήμων

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Σεπ 24, 2018 5:16 pm

Και έλεγα να μην γράψω ποτέ ξανά σχόλιο οπουδήποτε στο ίντερνετ αλλά έλα που έχω σημαντικά νέα να αναφέρω....
Σύμφωνα με πρώτες πληροφορίες μου' οι μισθοί ΑΔΜΗΕ για ΔΕ Τεχνίτες είναι κάπου 650 ευρώ ΚΑΘΑΡΆ,ίσως και λίγο παραπάνω, και μάλιστα αν υπάρχει προϋπηρεσία μεγάλη ως ηλεκτρολόγος αυξάνεται!!!Επίσης αν έχεις αποφοιτήσει και από ΤΕΙ σχετικό με ηλεκτρολογία λαμβάνεις και επίδομα πτυχίου άσχετα αν εργάζεσαι ως Τ4,χώρια τα λοιπά επιδόματα ....
Πήρα τηλέφωνο και έμαθα και γι'αυτό τα λέω!!Κάτι δήθεν πληροφορίες για κάτω από 500 ευρώ ο καθαρός μισθός νεοδιόριστου , σε ΔΕΗ και θυγατρικές της, δεν φαίνεται ότι ισχύουν τελικά, διότι αν συνέβαινε ήμουν έτοιμος να την αφήσω την δουλειά, ε δεν θα έλεγε με τίποτε σε τέτοια περίπτωση!

Anwnim0s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευ Μάιος 28, 2018 6:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anwnim0s » Δευ Σεπ 24, 2018 8:41 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Και έλεγα να μην γράψω ποτέ ξανά σχόλιο οπουδήποτε στο ίντερνετ αλλά έλα που έχω σημαντικά νέα να αναφέρω....
Σύμφωνα με πρώτες πληροφορίες μου' οι μισθοί ΑΔΜΗΕ για ΔΕ Τεχνίτες είναι κάπου 650 ευρώ ΚΑΘΑΡΆ,ίσως και λίγο παραπάνω, και μάλιστα αν υπάρχει προϋπηρεσία μεγάλη ως ηλεκτρολόγος αυξάνεται!!!Επίσης αν έχεις αποφοιτήσει και από ΤΕΙ σχετικό με ηλεκτρολογία λαμβάνεις και επίδομα πτυχίου άσχετα αν εργάζεσαι ως Τ4,χώρια τα λοιπά επιδόματα ....
Πήρα τηλέφωνο και έμαθα και γι'αυτό τα λέω!!Κάτι δήθεν πληροφορίες για κάτω από 500 ευρώ ο καθαρός μισθός νεοδιόριστου , σε ΔΕΗ και θυγατρικές της, δεν φαίνεται ότι ισχύουν τελικά, διότι αν συνέβαινε ήμουν έτοιμος να την αφήσω την δουλειά, ε δεν θα έλεγε με τίποτε σε τέτοια περίπτωση!


Μπορεί να είχαν δόλο και να έλεγαν τόσα λίγα χρήματα. Να έχετε το νου σας.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Σεπ 25, 2018 3:46 pm

Anwnim0s έγραψε:Μπορεί να είχαν δόλο και να έλεγαν τόσα λίγα χρήματα. Να έχετε το νου σας.


Θέλω να επισημάνω και κάτι άλλο!!Τα ΚΑΘΑΡΆ για τα κεντρικά της Αθήνας για τους τεχνίτες Τ4 είναι γύρω στα 670 ευρώ μου είπαν σε ΣΗΜΕΡΙΝΉ τηλεφωνική επικοινωνία πριν από λίγο, και μάλιστα αν πρόκειται για έγγαμους και με παιδιά αυξάνονται περαιτέρω τα λεφτά στον ΑΔΜΗΕ....
Αν μάλιστα είσαι στην υπηρεσία Ανατολικής Αττικής κάπου Άγιο Στέφανο τότε ο μισθός φθάνει,λόγω εκτός έδρας, τα 800 ευρώ καθαρά και κάπου 1000 ευρώ μεικτά και αυτό για άγαμο χωρίς παιδιά!!Συν το γεγονός ότι υπάρχει και υπηρεσιακό όχημα που περνάει από διάφορες περιοχές της Αττικής να μεταφέρει τους εργαζομένους στην ........... "ακριτική" αυτή περιοχή της Αττικής!!!Για ανώτερου εκπαιδευτικού επιπέδου ειδικότητες θαρρώ είναι, έστω οριακά, ακόμη περισσότερα τα λεφτά!!
Τώρα πως στο καλό ακούγεται ότι είναι για ΔΕΔΔΗΕ, που είναι στο ίδιο μισθολογικό καθεστώς με ΑΔΜΗΕ , τόσο λίγα τα λεφτά για τους τεχνίτες δεν ξέρω....
Το μόνο άσχημο είναι ότι δεν σου δίνουν καθόλου χρονικά περιθώρια, πρέπει πριν τις 5 του επόμενου μήνα οι επιτυχόντες να έχουν υπογράψει τις συμβάσεις και να ξεκινήσουν δύο ημέρες έπειτα από την υπογραφή να εργάζονται στην υπηρεσίες τους....
Εν πάση περιπτώσει πριν βάλω κάπου υπογραφή εγώ θα κάνω αύριο , που έχω περιθώριο, επίσκεψη στην υπηρεσία που θα εργάζομαι να δω τι συνθήκες επικρατούν!!!Πάντως είναι ευκαιρία για έναν άνεργο νέο ηλεκτροτεχνίτη που είναι επιτυχών να πάει με τα χίλια ΑΔΜΗΕ.....
Θα επανέλθω με νεότερα.....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Σεπ 26, 2018 7:44 pm

Όσον αφορά τους τεχνίτες Τ4/Α εναερίων δικτύων οι μισθοί με ενημέρωσαν ότι είναι για τα ελληνικά δεδομένα εξωπραγματικοί!!Αυτό όμως λόγω των πολλών εκτός έδρας μπόνους!!Μα υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος' οι Τ4/Α είναι οι νομάδες του ΑΔΜΗΕ,κάτι σαν τους βεδουίνους της Σαχάρας , διότι η έδρα μπορεί να είναι στην Αθήνα αλλά μόνο στην Αθήνα δεν βρίσκονται για πολύ καιρό, αλλά γυρίζουν όλη την χώρα για επισκευές και συντηρήσεις στο δίκτυο υψηλής τάσης όπως μου ανέφεραν στην υπηρεσία που επισκέφτηκα σήμερα εκεί που έχω πετύχει!!Απαιτητική ειδικότητα που δεν είναι για τον καθένα μας!!Βέβαια αν έχεις πετύχει έστω ως εναερίτης το σκέφτεσαι να παρατήσεις την δουλειά έτσι απλά;;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Δεκ 13, 2018 10:06 am

Σήμερα στο διαύγεια βγήκαν αναπληρώσεις για αυτήν την προκήρυξη

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Δεκ 14, 2018 9:03 pm

Εγώ το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω τον ΑΣΕΠ είναι για ποιο λόγο δεν αξιολογήθηκα καν στην Α θέση προτίμησης μου ενώ διέθετα ΌΛΑ τα προσόντα και με τον νόμο γι' αυτήν....Από τον επιτυχόντα στην θέση αυτήν κανονικά είχα περισσότερα μόρια......Παιδιά η αίτηση μου είναι καταπέλτης.....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες