Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Xrisa25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 7:45 am

Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Xrisa25 » Σάβ Αύγ 12, 2017 3:36 pm

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για την προκυρηξη που αφορά τα ΤΟΜΥ .Έχω πτυχίο οικονομικών ΠΕ κ πτυχίο Νηπιαγωγών ΠΕ. Θα μπορούσα να δηλώσω πρώτο πτυχίο το νηπιαγωγών κ σαν δεύτερο το οικονομικό?θα μετρήσουν τα μόρια κ για τα δύο πτυχία? Ή να δήλωναν μόνο τι οικονομικό κ το νηπιαγωγών δεν έχει καμία σχέση?

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Σάβ Αύγ 12, 2017 4:02 pm

Xrisa25 έγραψε:Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για την προκυρηξη που αφορά τα ΤΟΜΥ .Έχω πτυχίο οικονομικών ΠΕ κ πτυχίο Νηπιαγωγών ΠΕ. Θα μπορούσα να δηλώσω πρώτο πτυχίο το νηπιαγωγών κ σαν δεύτερο το οικονομικό?θα μετρήσουν τα μόρια κ για τα δύο πτυχία? Ή να δήλωναν μόνο τι οικονομικό κ το νηπιαγωγών δεν έχει καμία σχέση?

Καλησπερα!Αν ενδιαφερεστε για θεσεις ΠΕ Διοικητικου Οικονομικου,σας συμφερει να δηλωσετε πρωτα το νηπιαγωγων(αφου ειναι στους αποδεκτους τιτλους)και ως δευτερο το οικονομικο,μιας και ειναι συναφες.Εκτος αν εχετε κατα πολυ μεγαλυτερη βαθμολογια στο πτυχιο οικονομικων,οποτε βαζετε μονο αυτο,κανετε τους υπολογισμους σας και επιλεξτε ο,τι σας μοριοδοτει στο μεγιστο.

Xrisa25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 7:45 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Xrisa25 » Σάβ Αύγ 12, 2017 5:18 pm

Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν το οικονομικό ως δεύτερο θεωρείται συναφές...στο νηπιαγωγών έχω 7.06 κ στο οικονομικό 6.6 πτυχίο.κ με την εμπειρία τι γίνεται;έχω 40μηνες ως γραμματέας κυρίως...θα την προσμετρησουν ;την δηλώνω;έχει περάσει 5ετια κ από το δεύτερο πτυχίο.ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Σάβ Αύγ 12, 2017 8:58 pm

Xrisa25 έγραψε:Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν το οικονομικό ως δεύτερο θεωρείται συναφές...στο νηπιαγωγών έχω 7.06 κ στο οικονομικό 6.6 πτυχίο.κ με την εμπειρία τι γίνεται;έχω 40μηνες ως γραμματέας κυρίως...θα την προσμετρησουν ;την δηλώνω;έχει περάσει 5ετια κ από το δεύτερο πτυχίο.ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση.

Νομιζω πως αναφερει οτι συναφη θα θεωρηθουν τα δευτερα πτυχια στο αντικειμενο της υγειας,στη διοικηση ή στα οικονομικα(οποτε σας συμφερει να βαλετε το νηπιαγωγων πρωτα και να παρετε τα 150 μορια απο το δευτερο,οπου ο βαθμος δεν παιζει ρολο).Την εμπειρια θα τη βαλετε,λογικα θα τη μετρησουν,εφοσον εχετε ενσημα,αλλα αυτο θα αξιολογηθει απο τους ιδιους(δεν ακυρωνεται η αιτηση σας ουτως ή αλλως).Καλη επιτυχια!

Xrisa25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 7:45 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Xrisa25 » Σάβ Αύγ 12, 2017 11:09 pm

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Κυρ Αύγ 13, 2017 1:39 pm

Αν απο το δευτερο πτυχιο ειχες εμπειρια ενος ετους συναφη και απο το πρωτο ειχες πεντε χρονια και κανεις αιτηση με το δευτερο πτυχιο, τοτε η προσμετρηθεισα εμπειριαβθα ηταν ενα ετος? Γιατι το ΑΣΕΠ μετραει τη συναφη εμπειρια απο το πρωτο πτυχιο κι ας εχεις κανει αιτηση με το δευτερο.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Κυρ Αύγ 13, 2017 2:06 pm

niki258 έγραψε:
Xrisa25 έγραψε:Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν το οικονομικό ως δεύτερο θεωρείται συναφές...στο νηπιαγωγών έχω 7.06 κ στο οικονομικό 6.6 πτυχίο.κ με την εμπειρία τι γίνεται;έχω 40μηνες ως γραμματέας κυρίως...θα την προσμετρησουν ;την δηλώνω;έχει περάσει 5ετια κ από το δεύτερο πτυχίο.ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση.


Νομιζω πως αναφερει οτι συναφη θα θεωρηθουν τα δευτερα πτυχια στο αντικειμενο της υγειας,στη διοικηση ή στα οικονομικα(οποτε σας συμφερει να βαλετε το νηπιαγωγων πρωτα και να παρετε τα 150 μορια απο το δευτερο,οπου ο βαθμος δεν παιζει ρολο).Την εμπειρια θα τη βαλετε,λογικα θα τη μετρησουν,εφοσον εχετε ενσημα,αλλα αυτο θα αξιολογηθει απο τους ιδιους(δεν ακυρωνεται η αιτηση σας ουτως ή αλλως).Καλη επιτυχια!


Αναφέρει πως το 2ο πτυχίο πρέπει να είναι συναφές με τα επαγγέλματα υγείας. Κανένα από αυτά που έχετε δεν είναι συναφές, άρα δεν θα πάρετε τα 150 μόρια. Αυτό καταλαβαίνω εγώ.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Αύγ 13, 2017 3:01 pm

ap2 έγραψε:
niki258 έγραψε:
Xrisa25 έγραψε:Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν το οικονομικό ως δεύτερο θεωρείται συναφές...στο νηπιαγωγών έχω 7.06 κ στο οικονομικό 6.6 πτυχίο.κ με την εμπειρία τι γίνεται;έχω 40μηνες ως γραμματέας κυρίως...θα την προσμετρησουν ;την δηλώνω;έχει περάσει 5ετια κ από το δεύτερο πτυχίο.ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση.


Νομιζω πως αναφερει οτι συναφη θα θεωρηθουν τα δευτερα πτυχια στο αντικειμενο της υγειας,στη διοικηση ή στα οικονομικα(οποτε σας συμφερει να βαλετε το νηπιαγωγων πρωτα και να παρετε τα 150 μορια απο το δευτερο,οπου ο βαθμος δεν παιζει ρολο).Την εμπειρια θα τη βαλετε,λογικα θα τη μετρησουν,εφοσον εχετε ενσημα,αλλα αυτο θα αξιολογηθει απο τους ιδιους(δεν ακυρωνεται η αιτηση σας ουτως ή αλλως).Καλη επιτυχια!


Το 2ο πτυχίο θα δώσει 150 μόρια μόνον αν είναι σχετικό με επαγγέλματα υγείας. Κανένα από αυτά τα δύο δεν είναι σχετικό.

Εχετε δικαιο,με συγχωρειτε για την παρανοηση.Ωστοσο,τιτλος πτυχιου σχετικος με διοικηση ή οικονομικα μοριοδοτειται με 100 μοναδες,σωστα;Οποτε και παλι μπορει να τεθει το πτυχιο των οικονομικων ως δευτερο,για να παρει 100 μορια.

trigger
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2017 9:23 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό trigger » Κυρ Αύγ 13, 2017 7:44 pm

Καλησπέρα, οι ΠΕ έχουμε δικαίωμα να δηλώσουμε έως πέντε (5) κωδικούς.
Το προηγούμενο σε συνδυασμό με το "ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ" νομίζω είναι φανερά προκλητικό για την κάλυψη θέσεων από άτομα που δεν είναι ΠΕ. Μήπως θα πρέπει να σκεφτούμε μία ομαδική κίνηση για την κατάργηση αυτού του περιορισμού;

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Κυρ Αύγ 13, 2017 10:26 pm

trigger έγραψε:Καλησπέρα, οι ΠΕ έχουμε δικαίωμα να δηλώσουμε έως πέντε (5) κωδικούς.
Το προηγούμενο σε συνδυασμό με το "ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ" νομίζω είναι φανερά προκλητικό για την κάλυψη θέσεων από άτομα που δεν είναι ΠΕ. Μήπως θα πρέπει να σκεφτούμε μία ομαδική κίνηση για την κατάργηση αυτού του περιορισμού;


Συμφωνώ.

NtaliaN
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 11:40 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό NtaliaN » Δευ Αύγ 14, 2017 10:09 am

Καλημέρα, μια ερώτηση για την προκήρυξη ΤΟΜΥ θα ήθελα να κάνω, σημαντική για την αίτησή μου...όταν η εμπειρία κάποιου συμπίπτει με το μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών του, προσμετράται? Αναφέρει μέσα ότι η εμπειρία προσμετράται μετά το βασικό τίτλο σπουδών. Ο βασικός είναι το πτυχίο έτσι? Να περιμένω, λοιπόν, να προσμετρηθούν τα μόρια και της εμπειρίας και του μεταπτυχιακού? Σημείωση: η προϋπηρεσία αφορά ιδιωτικό εκπαιδευτικό κέντρο...

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Αύγ 14, 2017 11:24 am

NtaliaN έγραψε:Καλημέρα, μια ερώτηση για την προκήρυξη ΤΟΜΥ θα ήθελα να κάνω, σημαντική για την αίτησή μου...όταν η εμπειρία κάποιου συμπίπτει με το μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών του, προσμετράται? Αναφέρει μέσα ότι η εμπειρία προσμετράται μετά το βασικό τίτλο σπουδών. Ο βασικός είναι το πτυχίο έτσι? Να περιμένω, λοιπόν, να προσμετρηθούν τα μόρια και της εμπειρίας και του μεταπτυχιακού? Σημείωση: η προϋπηρεσία αφορά ιδιωτικό εκπαιδευτικό κέντρο...

Με βαση τα οσα αναφερονται στην προκηρυξη,η εμπειρια πρεπει να σχετιζεται με το βασικο τιτλο σπουδων ή με τα καθηκοντα των προς πληρωση θεσεων.Το μεταπτυχιακο σας δεν εχει καποια σχεση με το βασικο σας πτυχιο;Σε καθε περιπτωση,νομιζω πως τα μορια θα προσμετρηθουν κανονικα,το ζητουμενο ειναι η εμπειρια να μην εχει αποκτηθει πριν τη ληψη του βασικου τιτλου.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Αύγ 14, 2017 12:55 pm

1) Εφόσον προηγούνται οι έχοντες εντοπιότητα, τότε ένας ΠΕ και ένας ΤΕ με εντοπιότητα, θα προηγηθούν ενός τρίτου ΠΕ χωρίς εντοπιότητα ή αυτή μετράει ανάμεσα σε ΠΕ και ΤΕ χωριστά;

2) Ο κωδικός 001 για υπολογιστές πού μπαίνει;

3) Γιατί αφού χρειάζεται και μοριοδοτεί Διοικητικούς-Οικονομολόγους, μεταπτυχιακά, διδακτορικά και εμπειρία στο αντικείμενο δέχεται... ό,τι να 'ναι;

4) Γιατί να δηλωθούν μόνον 5 κωδικοί, με αποτέλεσμα τη δημιουργία κενών θέσεων και τη μη δυνατότητα να επιλεγούν εν συνεχεία από υποψήφιους που τις επιθυμούσαν αρχικά, αλλά ο "κόφτης Νο5" τους απαγόρευσε να τις δηλώσουν;

NtaliaN
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 11:40 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό NtaliaN » Δευ Αύγ 14, 2017 12:59 pm

Λοιπόν, η εμπειρία μου, αποκτηθείσα μετά το πτυχίο και παράλληλα με το μεταπτυχιακό μου, έγκειται στην ιδιοκτησία και λειτουργία -ως υπεύθυνης διά παντός (διαχείρισης και διδασκαλίας)- ατομικής επιχείρησης-κέντρου ξένων γλωσσών. Το πτυχίο μου ανήκει στα πτυχία τα ζητούμενα από την προκήρυξη εννοείται, δεν είναι πτυχίο κάποιας φιλολογίας και το μεταπτυχιακό μου δεν είναι συναφές με το πτυχίο μου. Μπέρδεμα? :)

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Αύγ 14, 2017 1:51 pm

NtaliaN έγραψε:Λοιπόν, η εμπειρία μου, αποκτηθείσα μετά το πτυχίο και παράλληλα με το μεταπτυχιακό μου, έγκειται στην ιδιοκτησία και λειτουργία -ως υπεύθυνης διά παντός (διαχείρισης και διδασκαλίας)- ατομικής επιχείρησης-κέντρου ξένων γλωσσών. Το πτυχίο μου ανήκει στα πτυχία τα ζητούμενα από την προκήρυξη εννοείται, δεν είναι πτυχίο κάποιας φιλολογίας και το μεταπτυχιακό μου δεν είναι συναφές με το πτυχίο μου. Μπέρδεμα? :)

Οχι!Η εμπειρια σας θα προσμετρηθει κανονικα εφοσον εχει εστω και υποτυπωδη σχεση με το βασικο σας πτυχιο,το μεταπτυχιακο σας λογικα θα παρει 100 μορια(εκτος αν εχει σχεση με το γνωστικο αντικειμενο των προς πληρωση θεσεων,οποτε θα παρει 200).


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες