Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vasianrs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 12:08 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό vasianrs » Πέμ Μαρ 01, 2018 1:04 pm

Καλησπερα!
Υπαρχει καποιος νοσηλευτης/τρια που να εχει ξεκινησει να εργαζεται σε καποια ΤΟΜΥ;Θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι ο μισθος γιατι δεν μπορω να βρω ακριβως το κομματι του νομου που το αναφερει.
Ευχαριστω πολυ!

Thanos334
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 6:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Thanos334 » Τετ Μαρ 07, 2018 1:04 am

Καλησπέρα. Μου στειλανε ειδοποιηση να αποστειλω τα δικαιολογητικα για προσληψη.
Αυτη τη στιγμη εργαζομαι με συμβαση ΙΔΟΧ στο δημοσιο. Στα δικαιολογητικα ζηταει υπευθυνη δηλωση οτι δεν εργαζομαι.
Tι πρεπει να κανω;
Δεν εχω προβλημα να παραιτηθω απο την τωρινη μου θεση, αλλά πρεπει να ξερω πότε θα ξεκινησουμε. Δηλαδη, μπορει να παρει κι ενα μηνα, γιατι να μεινω χωρις δουλεια στο ενδιαμεσο.

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Τετ Μαρ 07, 2018 10:41 am

Καλημέρα!
Μου ήρθε η ειδοποίηση για την αποστολή των δικαιολογητικών για την πρόσληψή μου. Ανάμεσα στα άλλα αναφέρει : Αντίγραφο τίτλου σπουδών. Μήπως γνωρίζετε αν θέλουν μόνο το αντίγραφο του πτυχίου ή όλους τους τίτλους (γλώσσες, Η/Υ, κλπ); Πρόκειται άραγε για τυπογραφικό λάθος και τα θέλουν όλα από την αρχή επικυρωμένα; Τι στέλνουμε στο στάδιο αυτό για την πρόσληψη;
Ρωτάω στο φόρουμ φοβούμενη μήπως κάνω κάποιο λάθος τώρα στο τέλος, αφού και στα τηλέφωνα κανείς δεν απαντά...
Ευχαριστώ!

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Πέμ Μαρ 08, 2018 4:07 pm

Τους βρηκα επιτελους...τον βασικο τιτλο σπουδων θελουν μονο...

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Τρί Μαρ 13, 2018 3:28 pm

Καλησπέρα και πάλι!
Ερώτηση προς όσους έχουν ήδη κληθεί να αναλάβουν υπηρεσία...Πόσος καιρός πέρασε περίπου από τότε που αποστείλατε τα δικαιολογητικά πρόσληψης μέχρι να σας ειδοποιήσουν για να ξεκινήσετε; Χθες έστειλα τα χαρτιά μου ...

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Μαρ 13, 2018 6:34 pm

Υπάρχει κάποιος από 1η ΥΠΕ που να έχει ενημερωθεί για πρόσληψη εκτός από τις πρώτες ΤΟΜΥ σε Φιλαδέλφεια, Ν Ιωνία κι Άγιο Δημήτριο; Άραγε προχωράει η διαδικασία; Έχει κανείς καμιά ενημέρωση;

Edo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 6:12 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Edo » Τετ Μαρ 14, 2018 8:29 am

Άμα δείτε στη διαύγεια υπάρχουν αποφάσεις πρόσληψης και για ΤΟΜΥ Ζωγράφου, Αθήνας (Πλ. Αττικής), Αθήνας (Νέου Κόσμου) και μια τρίτη Αθήνας που δεν θυμάμαι τώρα. Τώρα τελευταία έχω δει και για 2η ΤΟΜΥ στον Άγιο Δημήτριο.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Μαρ 14, 2018 4:10 pm

Edo έγραψε:Άμα δείτε στη διαύγεια υπάρχουν αποφάσεις πρόσληψης και για ΤΟΜΥ Ζωγράφου, Αθήνας (Πλ. Αττικής), Αθήνας (Νέου Κόσμου) και μια τρίτη Αθήνας που δεν θυμάμαι τώρα. Τώρα τελευταία έχω δει και για 2η ΤΟΜΥ στον Άγιο Δημήτριο.


Εχετε δικιο, βρηκα αποφασεις για τομυ ζωγραφου, πλατειας αττικης, τομυ στον κεραμεικο, στο νεο κοσμο και 2η στα φιλαδελφεια. Ευχαριστώ!

mariathess2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 25, 2017 12:56 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mariathess2 » Πέμ Μαρ 15, 2018 8:55 pm

Καλησπέρα! Με κάλεσαν για υπογραφή σύμβασης σε ΤΟΜΥ στη Θεσσαλονίκη ως διοικητικός. Εργάζομαι ήδη και βρίσκομαι σε δίλημμα. Θα ήθελα κάποιος που εργάζεται σε ΤΟΜΥ ως διοικητικός να μου μεταφέρει την εμπειρία του. Ευχαριστώ πάρα πολύ!

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Πέμ Μαρ 15, 2018 10:41 pm

mariathess2 έγραψε:Καλησπέρα! Με κάλεσαν για υπογραφή σύμβασης σε ΤΟΜΥ στη Θεσσαλονίκη ως διοικητικός. Εργάζομαι ήδη και βρίσκομαι σε δίλημμα. Θα ήθελα κάποιος που εργάζεται σε ΤΟΜΥ ως διοικητικός να μου μεταφέρει την εμπειρία του. Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Καλησπέρα,
Σας έδωσαν κάποιο χρονικό όριο για την υπογραφή της σύμβασης από όταν κληθήκατε; Έστειλα τα χαρτιά μου και θέλω να ξέρω τα χρονικά περιθώρια που έχω για την τακτοποίηση επαγγελματικών εκκρεμοτήτων...Ευχαριστώ!

Vanesa35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Μαρ 09, 2018 11:43 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Vanesa35 » Παρ Μαρ 16, 2018 7:11 pm

Οι διοικητικοί τι αρμοδιότητες έχουν στις ΤΟΜΥ? Έχουν δικό τους γραφείο? Πως είναι το εργασιακό περιβάλλον?

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Μαρ 17, 2018 8:26 am

Να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Κάπου πήρε το μάτι μου πως ακόμη και αν κάποιος έχει τοποθετηθεί σε μια ΤΟΜΥ αν ανοίξει άλλη όπου είναι επιτυχών μπορεί να μετακινηθεί; Πώς γίνεται η διαδικασία; Διορίζομαι σε μια αλλά είμαι επιλαχούσα σε άλλες που με βολεύουν σαφώς περισσότερο. Απ ότι βλέπω βγαίνουν νέοι πίνακες οριστικοί όπου μπαίνω στους κύριους. Τι να κάνω; Να αποδεχτώ τη θέση για να μη τη χάσω; Είναι τόσο ανάποδα η συγκοινωνία από την περιοχή που μένω που θα τρώω τουλάχιστον 1 ώρα και να πάω (το λιγότερο) κι άλλο τόσο να γυρίσω έχοντας να αλλάζω 4 συγκοινωνίες.

Eleonora1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2017 2:47 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Eleonora1987 » Σάβ Μαρ 17, 2018 8:02 pm

LYDIA07 έγραψε:
mariathess2 έγραψε:Καλησπέρα! Με κάλεσαν για υπογραφή σύμβασης σε ΤΟΜΥ στη Θεσσαλονίκη ως διοικητικός. Εργάζομαι ήδη και βρίσκομαι σε δίλημμα. Θα ήθελα κάποιος που εργάζεται σε ΤΟΜΥ ως διοικητικός να μου μεταφέρει την εμπειρία του. Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Καλησπέρα,
Σας έδωσαν κάποιο χρονικό όριο για την υπογραφή της σύμβασης από όταν κληθήκατε; Έστειλα τα χαρτιά μου και θέλω να ξέρω τα χρονικά περιθώρια που έχω για την τακτοποίηση επαγγελματικών εκκρεμοτήτων...Ευχαριστώ!


Από 3η ή 4η ΥΠΕ σε κάλεσαν? Εμένα με κάλεσαν την Πέμπτη από την 3η ΥΠΕ ώστε σε 10 ημέρες να πάω τα χαρτιά μου αλλά περιμένω τα οριστικά της 4ης ΥΠΕ που με βολεύει καλύτερα και είμαι 4-5η θεση. ...

Eleonora1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2017 2:47 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Eleonora1987 » Δευ Μαρ 19, 2018 12:55 pm

Βγήκαν τα οριστικά της 4ης ΥΠΕ για Θεσσαλονίκη και Τριανδρία.

mariathess2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 25, 2017 12:56 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mariathess2 » Δευ Μαρ 19, 2018 6:35 pm

Eleonora1987 έγραψε:
LYDIA07 έγραψε:
mariathess2 έγραψε:Καλησπέρα! Με κάλεσαν για υπογραφή σύμβασης σε ΤΟΜΥ στη Θεσσαλονίκη ως διοικητικός. Εργάζομαι ήδη και βρίσκομαι σε δίλημμα. Θα ήθελα κάποιος που εργάζεται σε ΤΟΜΥ ως διοικητικός να μου μεταφέρει την εμπειρία του. Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Καλησπέρα,
Σας έδωσαν κάποιο χρονικό όριο για την υπογραφή της σύμβασης από όταν κληθήκατε; Έστειλα τα χαρτιά μου και θέλω να ξέρω τα χρονικά περιθώρια που έχω για την τακτοποίηση επαγγελματικών εκκρεμοτήτων...Ευχαριστώ!


Από 3η ή 4η ΥΠΕ σε κάλεσαν? Εμένα με κάλεσαν την Πέμπτη από την 3η ΥΠΕ ώστε σε 10 ημέρες να πάω τα χαρτιά μου αλλά περιμένω τα οριστικά της 4ης ΥΠΕ που με βολεύει καλύτερα και είμαι 4-5η θεση. ...


Από την 3η ΥΠΕ. Μέσα σε 10 μέρες μου είπαν.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες