Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό roular » Πέμ Φεβ 22, 2018 10:50 pm

Καλησπέρα σας. Με καλούν από ΤΟΜΥ για υπογραφή σύμβασης χωρίς να έχει συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός γιατρών. Μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο; Μήπως δε λειτουργήσει και την πατήσω;

macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Παρ Φεβ 23, 2018 11:07 am

roular έγραψε:Καλησπέρα σας. Με καλούν από ΤΟΜΥ για υπογραφή σύμβασης χωρίς να έχει συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός γιατρών. Μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο; Μήπως δε λειτουργήσει και την πατήσω;


Σε ποια τομυ αν επιτρεπεται

ivorian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 30, 2018 6:58 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ivorian » Σάβ Φεβ 24, 2018 12:14 pm

Τι ακριβώς εννοείς; Γράφει κάτι παράξενο η σύμβαση; Γιατί κανονικά αναφέρει ημερομηνία έναρξης, που σημαίνει ότι από εκείνη την ημερομηνία εσύ πρέπει να πληρώνεσαι, δεν πα να μη γίνει και ποτέ η ΤΟΜΥ. Πράγμα βέβαια που δεν πρόκειται, για να σε καλούν να υπογράψεις σύμβαση, σημαίνει ότι ξεκινάτε άμεσα.

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό oaee » Σάβ Φεβ 24, 2018 4:30 pm

[quote="roular"]Καλησπέρα σας. Με καλούν από ΤΟΜΥ για υπογραφή σύμβασης χωρίς να έχει συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός γιατρών. Μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο; Μήπως δε λειτουργήσει και την πατήσω;[/quote]

Τι φοβάσαι να πας;; Φιλε μου γιατρος εισαι; Ή άνεργος ;; Πήγαινε τότε αλλιως θα πεινάσετε στο σπίτι .
Φιλικά πάντα

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Φεβ 24, 2018 7:28 pm

roular έγραψε:Καλησπέρα σας. Με καλούν από ΤΟΜΥ για υπογραφή σύμβασης χωρίς να έχει συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός γιατρών. Μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο; Μήπως δε λειτουργήσει και την πατήσω;

Αν υπογραφεί η συμβαση δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Απο την ημερα υηε υπογραφης δε θεωρεισαι εργαζομενος;

2dd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 10:04 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό 2dd » Σάβ Φεβ 24, 2018 7:52 pm

roular έγραψε:Καλησπέρα σας. Με καλούν από ΤΟΜΥ για υπογραφή σύμβασης χωρίς να έχει συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός γιατρών. Μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο; Μήπως δε λειτουργήσει και την πατήσω;


Βεβαίως και να πας! Αν δεν υπαρχουν Γιατροί οι θέσεις θα καλυφθούν απο το κέντρο υγείας αναφοράς της ΤΟΜΥ. Αφου λειτουργήσουν ολες οι προβλεπόμενες απο την προκήρυξη ΤΟΜΥ, ολα τα κενά. Θα συμπληρωθούν απο τους επιλαχόντες. Επιλαχόντες γιατροί δεν βλέπω να υπάρχουν θα ακολουθήσει νεα προκήρυξη.


TsaVa έγραψε:
LYDIA07 έγραψε:Καλημερα.
Συγνωμη Dimil αλλα επειδη ειμαι ασχετη για να βρεις ολες αυτες τις πληροφοριες στη διαυγεια πατας την υπε στην αναζητηση; Γιατι εγω που ψαχνω τοσο καιρο για την 6η βρισκω μονο προμηθειες υλικου. Κατι κανω λαθος;


Καλησπέρα και από εμένα, εγώ ακολουθώ τον παρακάτω σύνδεσμο https://diavgeia.gov.gr/search?query=q:%22%CE%A4%CE%9F.%CE%9C.%CE%A5.%22&page=0&sort=recent που σου εμφανίζει οτιδήποτε σχετικό με τις ΤΟ.Μ.Υ. Έχεις δίκιο για την 6η ΥΠΕ είναι πιο πίσω σε σχέση με άλλες ΥΠΕ, στην δικιά μου πόλη (Καλαμάτα) δεν υπάρχει τίποτα πέρα από το ότι θα λειτουργήσει αρχικά 1 ΤΟ.Μ.Υ. από τα 5 σχεδιαζόμενα λόγω έλλειψης ιατρών, το πότε θα γίνει αυτό ένας θεός ξέρει.


Στην αναζήτηση δοκίμασε και Τ.ΟΜ.Υ. . Άλλα έγγραφα βγάζει με λέξη κλειδί ΤΟ.Μ.Υ. και άλλα με Τ.ΟΜ.Υ.. Δοκίμασε και με λατινικούς χαρακτήρες. ....ολα αυτά τα έγγραφα σχετίζονται με τις ΤΟΜΥ ............το μεγαλείο του ελληνικού δημοσίου. ..........

TsaVa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 18, 2018 2:31 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό TsaVa » Κυρ Φεβ 25, 2018 3:01 pm

και ΤΟΜΥ χωρίς τις τελείες βγάζει πολλά, αν και για κάποιο περίεργο λόγο εμφανίζει και τις αποφάσεις που έχουν μέσα την λέξη "τομείς", αλλά με λίγο υπομονή μπορείς να βρεις τις αποφάσεις που αφορούν τις ΤΟΜΥ. Πάντως για Πάτρα που ενδιαφερόταν η κοπέλα είδα ότι ανοίγουν τα 2 πρώτα ΤΟΜΥ

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Κυρ Φεβ 25, 2018 3:23 pm

Ευχαριστώ 2dd! Βρήκα την απόφαση διορισμού για τις πρώτες 2 τομυ στην 6η ΥΠΕ (Πάτρα). Με προβλημάτισε το γεγονός ότι σε κάθε μία από αυτές αντιστοιχεί ένας διοικητικός και όχι δύο. Άρα δεν θα λειτουργούν 2 βάρδιες όπως στις άλλες; Γίνεται αυτό;

2dd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 10:04 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό 2dd » Κυρ Φεβ 25, 2018 4:46 pm

LYDIA07 έγραψε:Ευχαριστώ 2dd! Βρήκα την απόφαση διορισμού για τις πρώτες 2 τομυ στην 6η ΥΠΕ (Πάτρα). Με προβλημάτισε το γεγονός ότι σε κάθε μία από αυτές αντιστοιχεί ένας διοικητικός και όχι δύο. Άρα δεν θα λειτουργούν 2 βάρδιες όπως στις άλλες; Γίνεται αυτό;


Απο την 6η υπε καλούν ολοι την ομαδα 12 άτομα, απλά δεν αποδέχονται. Για να δουλέψει απόγευμα πρέπει να αποδεχτούν 3 ή 4 γιατροί εκτός παιδιατρου...

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Κυρ Φεβ 25, 2018 6:10 pm

LYDIA07 έγραψε:Ευχαριστώ 2dd! Βρήκα την απόφαση διορισμού για τις πρώτες 2 τομυ στην 6η ΥΠΕ (Πάτρα). Με προβλημάτισε το γεγονός ότι σε κάθε μία από αυτές αντιστοιχεί ένας διοικητικός και όχι δύο. Άρα δεν θα λειτουργούν 2 βάρδιες όπως στις άλλες; Γίνεται αυτό;

Γινεται, το ωραριο μπορει να τροποποιηθει απο τον υπευθυνο της τομυ.

FENIAMUS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 10:20 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό FENIAMUS » Δευ Φεβ 26, 2018 8:47 am

Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα να ρωτήσω από άτομα που ήδη εργάζονται σε κάποια ΤΟ.Μ.Υ. ποια είναι τα εργασιακά μας δικαιώματα από την άποψη των αδειών ή σε ενδεχόμενη κατάσταση εγκυμοσύνης;Ευχαριστώ πολύ.

Maraki1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 11:38 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Maraki1 » Τρί Φεβ 27, 2018 8:52 pm

FENIAMUS έγραψε:Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα να ρωτήσω από άτομα που ήδη εργάζονται σε κάποια ΤΟ.Μ.Υ. ποια είναι τα εργασιακά μας δικαιώματα από την άποψη των αδειών ή σε ενδεχόμενη κατάσταση εγκυμοσύνης;Ευχαριστώ πολύ.


Καλησπερα! Σε σχετικη μου ερωτηση, τηλεφωνικη, στην Τομυ, που προκειται να υπογραψω συμβαση σε 10 μερες περιπου, μου απαντησαν το εξης: να κανω εγγραφο στη νομικη υπηρεσια της Τομυ και να ρωτησω τα δικαιωματα μου. Ο υπαλληλος ηταν εξυπηρετικοτατος και ειχε δικιο!Οι ανθρωποι δρν ξερουν κσι δεν μπορουν να αναλαβουν ευθυνη να πουν το παραμικρο.Οποτε ο, τι θελουμε εγγραφως! Σε καποιο αλλο forum για την 1κ αναφερουν καποιοι ηδη υπαλληλοι στις Τομυ οτι συναφελφοι τους με μωρα μηνων παιρνουν μειωμενο ωραριο....τωρα ο Θεος βοηθος!

FENIAMUS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 10:20 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό FENIAMUS » Τρί Φεβ 27, 2018 11:48 pm

Maraki1 έγραψε:
FENIAMUS έγραψε:Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα να ρωτήσω από άτομα που ήδη εργάζονται σε κάποια ΤΟ.Μ.Υ. ποια είναι τα εργασιακά μας δικαιώματα από την άποψη των αδειών ή σε ενδεχόμενη κατάσταση εγκυμοσύνης;Ευχαριστώ πολύ.


Καλησπερα! Σε σχετικη μου ερωτηση, τηλεφωνικη, στην Τομυ, που προκειται να υπογραψω συμβαση σε 10 μερες περιπου, μου απαντησαν το εξης: να κανω εγγραφο στη νομικη υπηρεσια της Τομυ και να ρωτησω τα δικαιωματα μου. Ο υπαλληλος ηταν εξυπηρετικοτατος και ειχε δικιο!Οι ανθρωποι δρν ξερουν κσι δεν μπορουν να αναλαβουν ευθυνη να πουν το παραμικρο.Οποτε ο, τι θελουμε εγγραφως! Σε καποιο αλλο forum για την 1κ αναφερουν καποιοι ηδη υπαλληλοι στις Τομυ οτι συναφελφοι τους με μωρα μηνων παιρνουν μειωμενο ωραριο....τωρα ο Θεος βοηθος!


Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.Καλή αρχή και καλή τοποθέτηση!!!!

Maraki1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 11:38 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Maraki1 » Τετ Φεβ 28, 2018 2:32 pm

FENIAMUS έγραψε:
Maraki1 έγραψε:
FENIAMUS έγραψε:Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα να ρωτήσω από άτομα που ήδη εργάζονται σε κάποια ΤΟ.Μ.Υ. ποια είναι τα εργασιακά μας δικαιώματα από την άποψη των αδειών ή σε ενδεχόμενη κατάσταση εγκυμοσύνης;Ευχαριστώ πολύ.


Καλησπερα! Σε σχετικη μου ερωτηση, τηλεφωνικη, στην Τομυ, που προκειται να υπογραψω συμβαση σε 10 μερες περιπου, μου απαντησαν το εξης: να κανω εγγραφο στη νομικη υπηρεσια της Τομυ και να ρωτησω τα δικαιωματα μου. Ο υπαλληλος ηταν εξυπηρετικοτατος και ειχε δικιο!Οι ανθρωποι δρν ξερουν κσι δεν μπορουν να αναλαβουν ευθυνη να πουν το παραμικρο.Οποτε ο, τι θελουμε εγγραφως! Σε καποιο αλλο forum για την 1κ αναφερουν καποιοι ηδη υπαλληλοι στις Τομυ οτι συναφελφοι τους με μωρα μηνων παιρνουν μειωμενο ωραριο....τωρα ο Θεος βοηθος!


Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.Καλή αρχή και καλή τοποθέτηση!!!!



Σε ευχαριστω παρα πολυ!!Ο τι καλυτερο και για σενα!

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Φεβ 28, 2018 4:20 pm

Maraki1 έγραψε:
FENIAMUS έγραψε:
Maraki1 έγραψε:
Καλησπερα! Σε σχετικη μου ερωτηση, τηλεφωνικη, στην Τομυ, που προκειται να υπογραψω συμβαση σε 10 μερες περιπου, μου απαντησαν το εξης: να κανω εγγραφο στη νομικη υπηρεσια της Τομυ και να ρωτησω τα δικαιωματα μου. Ο υπαλληλος ηταν εξυπηρετικοτατος και ειχε δικιο!Οι ανθρωποι δρν ξερουν κσι δεν μπορουν να αναλαβουν ευθυνη να πουν το παραμικρο.Οποτε ο, τι θελουμε εγγραφως! Σε καποιο αλλο forum για την 1κ αναφερουν καποιοι ηδη υπαλληλοι στις Τομυ οτι συναφελφοι τους με μωρα μηνων παιρνουν μειωμενο ωραριο....τωρα ο Θεος βοηθος!


Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.Καλή αρχή και καλή τοποθέτηση!!!!



Σε ευχαριστω παρα πολυ!!Ο τι καλυτερο και για σενα!


Κανονικά ισχύει το μειωμένο ωράριο και οι γονικές άδειες, βέβαια επειδή υπάρχουν κενά στις εγκυκλίους πολλές φορές ερμηνεύονται κατά το δοκούν για τους ΙΔΟΧ. Αυτή την ενημέρωση είχα από φίλη που εργάζεται ΙΔΟΧ, εγώ δεν έχω παιδάκι αλλά μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω για να γνωρίζω τι ισχύει. Καλή αρχή σε όποια ΤΟΜΥ ξεκινάτε. Τουλάχιστον φαίνεται έστω και με ρυθμούς χελώνας κάτι να κινείται...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες