Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Παρ Νοέμ 01, 2019 3:43 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Μήπως κάποιος παρακολούθησε σήμερα, στο κανάλι της Βουλής, την διαδικασία κοινοβουλευτικού ελέγχου για να μας ενημερώσει αν ειπώθηκε κάτι σχετικά με τις θέσεις στις Τ.ομ.υ. Η διαδικασίες θυμίζουν το γεφύρι της Άρτας (ολημερίς το χτίζανε το βράδυ γκρεμιζόταν).
Ευχαριτώ πολύ.

Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Παρ Νοέμ 01, 2019 6:59 pm

Ace75 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Μήπως κάποιος παρακολούθησε σήμερα, στο κανάλι της Βουλής, την διαδικασία κοινοβουλευτικού ελέγχου για να μας ενημερώσει αν ειπώθηκε κάτι σχετικά με τις θέσεις στις Τ.ομ.υ. Η διαδικασίες θυμίζουν το γεφύρι της Άρτας (ολημερίς το χτίζανε το βράδυ γκρεμιζόταν).
Ευχαριστώ πολύ.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Φεβ 27, 2020 12:11 am

Υπάρχει κανένα νεώτερο, αν θα προχωρήσουν οι προσλήψεις στις τομυ ;
Μήπως ξέρει κανείς από αυτούς που δουλεύουν εκεί ; Ανανεώθηκαν οι συμβάσεις τους ;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Φεβ 29, 2020 7:19 pm

gery έγραψε:Υπάρχει κανένα νεώτερο, αν θα προχωρήσουν οι προσλήψεις στις τομυ ;
Μήπως ξέρει κανείς από αυτούς που δουλεύουν εκεί ; Ανανεώθηκαν οι συμβάσεις τους ;


Θέσεις υπάρχουν κενές σε διάφορες τομυ ανά την Ελλάδα, είτε επειδή δεν καλύφθηκαν, είτε μετά απο παραιτήσεις και αυτό ισχύει για όλες τις ειδικότητες. Για την Αττική συγκεκριμένα, αυτό που γνωρίζω είναι πως έχουν παγώσει οι νέες προσλήψεις παρά το γεγονός ότι υπάρχουν ανάγκες. Κάποια στιγμή ευελπιστούμε όλοι να καλυφθούν τα κενά. Οι πρώτες ανανεώσεις συμβάσεων έχουν γίνει πάντως.

arist2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 6:35 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό arist2 » Κυρ Μαρ 08, 2020 10:09 am

Καλημέρα μια ερώτηση. Είχα ασφαλιση ΟΑΕΕ Υπηρεσίες Μελετών για 30 μήνες. Τα τιμολόγια μου καλύπτουν διάστημα 23 μηνών αν κ έχω τιμολόγιο κ από την ημερομηνία έναρξης κ λήξης της δραστηριότητας μου. Δηλώνω 30 μήνες προϋπηρεσία όσο κ το διάστημα ασφάλισης ή 23 όσο κ τα τιμολόγια;

Ευχαριστώ

angelikka
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 02, 2020 2:10 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό angelikka » Κυρ Μαρ 08, 2020 3:19 pm

arist2 έγραψε:Καλημέρα μια ερώτηση. Είχα ασφαλιση ΟΑΕΕ Υπηρεσίες Μελετών για 30 μήνες. Τα τιμολόγια μου καλύπτουν διάστημα 23 μηνών αν κ έχω τιμολόγιο κ από την ημερομηνία έναρξης κ λήξης της δραστηριότητας μου. Δηλώνω 30 μήνες προϋπηρεσία όσο κ το διάστημα ασφάλισης ή 23 όσο κ τα τιμολόγια;

Ευχαριστώ


Καλησπέρα.

Θα δηλώσεις όλη την πρυπηρεσία 30 μήνες κανονικά. Για την απόδειξη της εμπειρίας θα χρειαστείς :
-Βεβαίωση του ασφαλιτικού φορέα (ΟΑΕΕ) για το χρονικό διάστημα ασφάλισης. 30 μήνες
-Ένα(1) ενδεικτικό τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών από την περίοδο αυτή.
Δε χρειάζεται να έχεις ΤΠΥ για όλους τους μήνες. Η προυπηρεσία θα υπολογιστεί κανονικά.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Μαρ 23, 2021 10:48 pm

Βγήκε νέα προκήρυξη για ΤΟΜΥ. Άρα οι προηγούμενοι πίνακες ακυρώθηκαν πλέον ;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Μαρ 27, 2021 11:52 am

gery έγραψε:Βγήκε νέα προκήρυξη για ΤΟΜΥ. Άρα οι προηγούμενοι πίνακες ακυρώθηκαν πλέον ;

Συμφωνα με τη νεα προκήρυξη ακυρώνονται. Ωστόσο, έχει δημιουργηθεί ομάδα παλαιών επιτυχόντων που σκέφτονται να προσφύγουν.

rockstreamgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2021 12:18 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό rockstreamgr » Σάβ Μαρ 27, 2021 1:57 pm

Γνωρίζει κάποιος ποιος είναι ο μισθός ενός διοικητικού ΠΕ πρωτοδιοριζομενου με αυτήν την προκήρυξη στα Τομυ;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Μαρ 29, 2021 7:24 pm

rockstreamgr έγραψε:Γνωρίζει κάποιος ποιος είναι ο μισθός ενός διοικητικού ΠΕ πρωτοδιοριζομενου με αυτήν την προκήρυξη στα Τομυ;

Κατι λιγοτερο απο 870 καθαρά πρωτος μισθός.

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό frosaki » Τρί Μαρ 30, 2021 11:50 am

Καλησπέρα σε όλους. Για την νέα προκήρυξη για ΤΟΜΥ , στα δικαιολογητικά που θα στείλουμε, πρέπει να βάλουμε και βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;
Εγώ θα κάνω αίτηση μόνο για την θέση στον νομό που κατοικώ. Πρέπει να βάλω βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;
Έχω μπερδευτεί πολύ με αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Μαρ 30, 2021 5:13 pm

frosaki έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Για την νέα προκήρυξη για ΤΟΜΥ , στα δικαιολογητικά που θα στείλουμε, πρέπει να βάλουμε και βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;
Εγώ θα κάνω αίτηση μόνο για την θέση στον νομό που κατοικώ. Πρέπει να βάλω βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;
Έχω μπερδευτεί πολύ με αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ

Στην προκήρυξη του 2017 χρειαζόταν. Στη θέση σας θα έβαζα για σιγουριά.

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό frosaki » Τετ Μαρ 31, 2021 10:14 am

Ευχαριστώ για την απάντηση Dimil. Λογικά χρειάζεται αλλά δεν το αναφέρει ξεκάθαρα στην προκήρυξη. Και με μπερδεύει πολύ. Και λέει ότι θα σημειώσουμε το κριτήριο της εντοπιότητας. Σε ποιο σημείο της αίτησης είναι αυτό; Γιατί μέχρι τώρα δεν το έχω δει.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό marykit » Πέμ Απρ 01, 2021 7:00 pm

frosaki έγραψε:Ευχαριστώ για την απάντηση Dimil. Λογικά χρειάζεται αλλά δεν το αναφέρει ξεκάθαρα στην προκήρυξη. Και με μπερδεύει πολύ. Και λέει ότι θα σημειώσουμε το κριτήριο της εντοπιότητας. Σε ποιο σημείο της αίτησης είναι αυτό; Γιατί μέχρι τώρα δεν το έχω δει.

Αν έχεις την εντοπιότητα για τις θέσεις που θα αιτηθείς, θα το δηλώσεις κι αυτό ανάλογα.

Martha98
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2021 9:37 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Martha98 » Κυρ Απρ 04, 2021 2:44 pm

Καλησπέρα, καλή επιτυχία σε όλους. Διάβασα στην προκύρηξη ότι σε περίπτωση δεύτερου τίτλου σπουδών πρέπει να αναγράφονται με σειρά παλαιότητας. Δηλαδή δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα να δηλωθεί ο δεύτερος τίτλος σπουδών ως κύριος; Ευχαριστώ!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες