Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maria78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 3:32 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό maria78 » Σάβ Οκτ 28, 2017 9:14 pm

useranna έγραψε:
OIKONOMOLOGOS1 έγραψε:Σχετικά με την μη ορθή απόδοση στην προκήρυξη, για τον τίτλο σπουδών και τα επιπλέον 100 μόρια σε όσους κατέχουν πτυχίο (αν είναι πρώτο ή δεύτερο πτυχίο)στην Διοίκηση και στα Οικονομικά κι εξ αυτού του γεγονότος ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΗ, ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ ΤΑ 100 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΝΑ ΑΣΚΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΙΕΣΗ.


Συμφωνώ ότι πρέπει να κάνουμε ένσταση μόλις βγουν οι Προσωρινοί Πίνακες, ίσως όμως πρέπει να γίνει παραπέρα γνωστοποίηση του γεγονότος της μη αποδόσης των 100 μορίων και μέσω facebook, καθώς είδα ότι υπάρχουν δύο ομάδες εκεί, γιατί είναι πολλοί που δεν έχουν καταλάβει ότι έχουν υπομοριοδοτηθεί.
Στο οικονομικό επιμελητήριο έχω στείλει επιστολή. Αλλά φαντάζομαι και εκεί για να κινητοποιηθούν θα πρέπει να λάβουν πολλά αιτήματα από υποψηφίους οικονομολόγους.
Το θέμα με τις ενστάσεις είναι ότι αν π.χ. στους προσωρινούς πίνακες είσαι σε μια καλή κατάταξη και κάποιος άλλος κάνει ένσταση και δικαιωθεί για κάτι που θεωρεί ότι αδικήθηκε. Τότε γίνεται επανακατάταξη στους Οριστικούς Πίνακες. Εάν εσύ θεωρείς ότι υπομοριοδοτήθηκες σε κάποιο άλλο κριτήριο, όμως δεν κάνεις την ένσταση επί των Προσωρινών Πινάκων (λόγω της καλής κατάταξης που είχες σε αυτούς), στη συνέχεια δεν έχεις πλέον δικαίωμα υποβολής ένστασης επί της νέας επανακτάταξης και θα πρέπει απλά να αποδεχτείς την νέα επανακατάταξη των Οριστικών Πινάκων, που θα σε αφήνει έξω από τους διοριστέους.


Εγώ χθες πήγα στο Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος - Κεντρική Υπηρεσία Αθηνών και κοινοποίησα τα ανωτέρω στην διευθύντρια Διοικητικών Υπηρεσιών σε ότι αφορά στο κριτήριο 7 αλλά και την προϋπηρεσία που αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ ότι λήφθηκε υπόψη χωρίς να υπάρχει συνάφεια. Έχω κάνει ήδη Αίτηση Θεραπείας - Αναφορά επί των Πινάκων Κατάταξης θα συνεχίσω με ΕΝΣΤΑΣΗ επί των Προσωρινών Αποτελεσμάτων. Συμφωνώ, ότι για να κινητοποιηθούν πρέπει να λάβουν πολλά αιτήματα από υποψήφιους Οικονομολόγους και πρέπει να λάβουμε την στήριξη του Επιμελητηρίου ΓΡΑΠΤΩΣ για να στηρίξουμε τις Ενστάσεις μας. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μέσω facebook και με τους άλλους συναδέλφους.

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Σάβ Οκτ 28, 2017 10:46 pm

Την πατησα με το θεμα της εντοπιοτητας.Αν εκει που διαμενω δεν εχει ΤΟΜΥ τοτε πως θα δηλωνα εντοπιοτητα ρε παιδια μας δουλευουν?Μιλαμε παντα για Νομο Αττικης.

OIKONOMOLOGOS1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 4:28 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό OIKONOMOLOGOS1 » Σάβ Οκτ 28, 2017 11:05 pm

Eπειδή έχω αντιληφθεί πως μάλλον ΔΕΝ εννοήσατε το συγκεκριμένο σχόλιό μου κι επειδή το θεωρώ πολύ σημαντικό κάποιος να ενημερώσει αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει και εγώ σας παραθέτω και πάλι το ίδιο σχόλιο και παρακαλώ να κάνει ανάρτηση όποιος διαπιστωσει το ίδιο πρόβλημα :
""Μετά την έκδοση των προσωρινών αποτελεσμάτων στην 5Η ΥΠΕ και προσπαθώντας να κάνω την αίτηση ένστασης, αντιλαμβάνεται ο καθένας την προχειρότητα με την οποία, είναι στημένα τα πάντα.
Τι εννοώ !!!
Μέσα στην αίτηση της ένστασης είναι υποχρεωτικό να δηλώσεις την ΥΠΕ στην οποία είχες υποβάλλει την αίτηση επιλέγοντας από σχετική λίστα η οποία εμφανίζεται.Είναι επίσης υποχρεωτικό να δηλώσεις τον κωδικό της θέσης για τον οποίο θα υποβάλλεις την ένσταση.Υποτίθεται πως κι εδώ θα επιλέξεις μέσα απο σχετική λίστα κωδικών, τον συγκεκριμένο κωδικό που σε αφορά.
Έλα όμως, που επιλέγοντας να σου ανοίξει η λίστα κωδικών, δεν σου εμφανίζει απολύτως τίποτα, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να επιλέξεις κωδικό(υποχρεωτικό) και ως εκ τούτου ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.
ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΚΙ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ, ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΩΣ ΟΦΕΙΛΕΙΣ, ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!
ΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΣΧΟΛΙΟ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!""

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Σάβ Οκτ 28, 2017 11:53 pm

Καλησπέρα! Διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που είπες, αλλά δεν έχω ετοιμάσει ακόμα την ένσταση μου για να την υποβάλλω οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αρχικά κάνε ένα τηλεφώνημα στην αρμόδια υπάλληλο της 5η Υπε Δευτέρα πρωί για να δούμε τι θα πει. Όταν θα μπω και εγώ στη φόρμα ( υπολογίζω Τετάρτη) θα σε ενημερώσω. Απαράδεκτο αν ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει ακόμα και να μην συμπληρωθούν στο σύστημα Υπε και κωδικός θέσης είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν τις ενστάσεις. Φαίνεται σε ποια Υπε έκανε καθένας από εμάς αίτηση και όταν την αποστείλεις θα φαίνεται και στον φάκελο εξωτερικα Υπε και θέση. Να σε ρωτήσω όταν κάνεις ένσταση γίνεται δηλαδή να την συμπληρώσεις μεταγενέστερα; Να την ξεκινήσεις και να κάνεις οριστική υποβολή άλλη μέρα; Σε ρωτάω για να μην έχουμε προβλήματα μέχρι να μας απαντήσει κάποιος αρμόδιος υπάλληλος. Η ένσταση χρειάζεται παράβολο; Η αποστολή γίνεται μόνο στην Υπε που κάναμε αίτηση ή και στο υπουργείο υγείας;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Οκτ 28, 2017 11:54 pm

Gieleni έγραψε:Την πατησα με το θεμα της εντοπιοτητας.Αν εκει που διαμενω δεν εχει ΤΟΜΥ τοτε πως θα δηλωνα εντοπιοτητα ρε παιδια μας δουλευουν?Μιλαμε παντα για Νομο Αττικης.

Η εντοπιοτητα ειναι με την ευρυτερη εννοια. Πχ στην Αθηνα ειναι μεσα και Ζωγραφου, Φιλαδελφεια, Καισαριανη. Μαλιστα η ιδια η αιτηση το υποδεικνυε σε ποιες περιοχες μπορουσε να χρησιμοποιηθει. Εγω αρχικα ηθελα να δηλωσω αλλες περιοχες αλλα βλεποντας το στην αιτηση απλα το αλλαξα.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Κυρ Οκτ 29, 2017 4:03 am

Ναι, ισχύει.

OIKONOMOLOGOS1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 4:28 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό OIKONOMOLOGOS1 » Κυρ Οκτ 29, 2017 12:02 pm

mar23 έγραψε:Καλησπέρα! Διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που είπες, αλλά δεν έχω ετοιμάσει ακόμα την ένσταση μου για να την υποβάλλω οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αρχικά κάνε ένα τηλεφώνημα στην αρμόδια υπάλληλο της 5η Υπε Δευτέρα πρωί για να δούμε τι θα πει. Όταν θα μπω και εγώ στη φόρμα ( υπολογίζω Τετάρτη) θα σε ενημερώσω. Απαράδεκτο αν ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει ακόμα και να μην συμπληρωθούν στο σύστημα Υπε και κωδικός θέσης είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν τις ενστάσεις. Φαίνεται σε ποια Υπε έκανε καθένας από εμάς αίτηση και όταν την αποστείλεις θα φαίνεται και στον φάκελο εξωτερικα Υπε και θέση. Να σε ρωτήσω όταν κάνεις ένσταση γίνεται δηλαδή να την συμπληρώσεις μεταγενέστερα; Να την ξεκινήσεις και να κάνεις οριστική υποβολή άλλη μέρα; Σε ρωτάω για να μην έχουμε προβλήματα μέχρι να μας απαντήσει κάποιος αρμόδιος υπάλληλος. Η ένσταση χρειάζεται παράβολο; Η αποστολή γίνεται μόνο στην Υπε που κάναμε αίτηση ή και στο υπουργείο υγείας;

Οι υποψήφιοι, σύμφωνα με την προκήρυξη, έχουν το δικαίωμα υποβολής ηλεκτρονικής ένστασης εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών από την επομένη της δημοσίευσης των παρακάτω προσωρινών πινάκων. Εντός του προκαθορισμένου χρονικού διαστήματος των δέκα (10) ημερών από τη δημοσίευση του Προσωρινού Πίνακα Προσληπτέων αποστέλλεται ταχυδρομικά (συστημένη αποστολή) ή προσκομίζεται αυτοπροσώπως στην αρμόδια Υγειονομική Περιφέρεια εκτύπωση της τελικής εξατομικευμένης φόρμας ένστασης, όπως αυτή θα προκύψει από το σύστημα. Η εκτυπωμένη αίτηση πρέπει να είναι υπογεγραμμένη και να συνοδεύεται με τα κατά περίπτωση υποστηρικτικά έγγραφα. Το εμπρόθεσμο κρίνεται από τη χρονική σήμανση της συστημένης αποστολής ή από τον αριθμό Πρωτοκόλλου σε περίπτωση αυτοπρόσωπης παράδοσης. Η αίτηση παραδίδεται σε κλειστό φάκελο που περιλαμβάνει εξωτερικά τα στοιχεία του αποστολέα, τα στοιχεία του παραλήπτη (Υγειονομική Περιφέρεια) και την ένδειξη "Ένσταση για ΤΟΜΥ- Κωδικός θέσης: …..".
Ο υποψήφιος που επιθυμεί να υποβάλει ηλεκτρονική ένσταση πρέπει να εισέλθει στην πλατφόρμα του Υπουργείου Υγείας (http://www.tomy.moh.gov.gr) πατώντας στο πεδίο «υποβολή αίτησης» και χρησιμοποιώντας τους κωδικούς Τaxisnet. Κατόπιν, πρέπει να επιλέξει το πεδίο «ένσταση» στα αριστερά της οθόνης.
ΕΑΝ ΟΜΩΣ, ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΕΣΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ ΘΕΣΗΣ (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΡΑ)ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΒΡΟΝΤΟ.

MariaMAr7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Οκτ 13, 2017 11:33 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό MariaMAr7 » Κυρ Οκτ 29, 2017 2:26 pm

Εγω ειμαι στην 4η ΥΠΕ. Ειμαι ΔΕ αλλά εχω περίπου 350 μορια απο προϋπηρεσία διοικητικού. Σε τετοια περίπτωση τι γινεται; Εριξα μια ματια στους επιλαχόντες και απο ολους μαζι, δλδ ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ ειμαι το δευτερο ατομο με τα περισσοτερα μορια. Σε τετοια περιπτωση τι γινεται; Εχω καμια ελπιδα με ενσταση να μπω η να μην προσπαθησω καν;

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Κυρ Οκτ 29, 2017 4:50 pm

MariaMAr7 έγραψε:Εγω ειμαι στην 4η ΥΠΕ. Ειμαι ΔΕ αλλά εχω περίπου 350 μορια απο προϋπηρεσία διοικητικού. Σε τετοια περίπτωση τι γινεται; Εριξα μια ματια στους επιλαχόντες και απο ολους μαζι, δλδ ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ ειμαι το δευτερο ατομο με τα περισσοτερα μορια. Σε τετοια περιπτωση τι γινεται; Εχω καμια ελπιδα με ενσταση να μπω η να μην προσπαθησω καν;


Σε κάθε κατηγορία υπάρχει άλλη βαθμολογία κριτηρίων. Μην συνδέεις τους Πε με Δε, γιατί υπάρχει άλλη μοριοδοτηση. Η μονη περίπτωση που αξίζει να κάνεις ένσταση είναι αν στους πίνακες τους προσωρινούς δεις έστω και έναν δε υποψήφιο. Ελπίζω να βοήθησα.

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Κυρ Οκτ 29, 2017 6:01 pm

OIKONOMOLOGOS1 έγραψε:
mar23 έγραψε:Καλησπέρα! Διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που είπες, αλλά δεν έχω ετοιμάσει ακόμα την ένσταση μου για να την υποβάλλω οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αρχικά κάνε ένα τηλεφώνημα στην αρμόδια υπάλληλο της 5η Υπε Δευτέρα πρωί για να δούμε τι θα πει. Όταν θα μπω και εγώ στη φόρμα ( υπολογίζω Τετάρτη) θα σε ενημερώσω. Απαράδεκτο αν ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει ακόμα και να μην συμπληρωθούν στο σύστημα Υπε και κωδικός θέσης είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν τις ενστάσεις. Φαίνεται σε ποια Υπε έκανε καθένας από εμάς αίτηση και όταν την αποστείλεις θα φαίνεται και στον φάκελο εξωτερικα Υπε και θέση. Να σε ρωτήσω όταν κάνεις ένσταση γίνεται δηλαδή να την συμπληρώσεις μεταγενέστερα; Να την ξεκινήσεις και να κάνεις οριστική υποβολή άλλη μέρα; Σε ρωτάω για να μην έχουμε προβλήματα μέχρι να μας απαντήσει κάποιος αρμόδιος υπάλληλος. Η ένσταση χρειάζεται παράβολο; Η αποστολή γίνεται μόνο στην Υπε που κάναμε αίτηση ή και στο υπουργείο υγείας;

Οι υποψήφιοι, σύμφωνα με την προκήρυξη, έχουν το δικαίωμα υποβολής ηλεκτρονικής ένστασης εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών από την επομένη της δημοσίευσης των παρακάτω προσωρινών πινάκων. Εντός του προκαθορισμένου χρονικού διαστήματος των δέκα (10) ημερών από τη δημοσίευση του Προσωρινού Πίνακα Προσληπτέων αποστέλλεται ταχυδρομικά (συστημένη αποστολή) ή προσκομίζεται αυτοπροσώπως στην αρμόδια Υγειονομική Περιφέρεια εκτύπωση της τελικής εξατομικευμένης φόρμας ένστασης, όπως αυτή θα προκύψει από το σύστημα. Η εκτυπωμένη αίτηση πρέπει να είναι υπογεγραμμένη και να συνοδεύεται με τα κατά περίπτωση υποστηρικτικά έγγραφα. Το εμπρόθεσμο κρίνεται από τη χρονική σήμανση της συστημένης αποστολής ή από τον αριθμό Πρωτοκόλλου σε περίπτωση αυτοπρόσωπης παράδοσης. Η αίτηση παραδίδεται σε κλειστό φάκελο που περιλαμβάνει εξωτερικά τα στοιχεία του αποστολέα, τα στοιχεία του παραλήπτη (Υγειονομική Περιφέρεια) και την ένδειξη "Ένσταση για ΤΟΜΥ- Κωδικός θέσης: …..".
Ο υποψήφιος που επιθυμεί να υποβάλει ηλεκτρονική ένσταση πρέπει να εισέλθει στην πλατφόρμα του Υπουργείου Υγείας (http://www.tomy.moh.gov.gr) πατώντας στο πεδίο «υποβολή αίτησης» και χρησιμοποιώντας τους κωδικούς Τaxisnet. Κατόπιν, πρέπει να επιλέξει το πεδίο «ένσταση» στα αριστερά της οθόνης.
ΕΑΝ ΟΜΩΣ, ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΕΣΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ ΘΕΣΗΣ (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΡΑ)ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΒΡΟΝΤΟ.


Φίλε μου θα τηλεφωνήσω αύριο στην 5η Υπε και θα αναφέρω το πρόβλημα. Αν μπορέσεις πάρε και εσύ, ώστε να διορθωθεί άμεσα.

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Κυρ Οκτ 29, 2017 6:04 pm

Πάντως το περίεργο είναι πως και οι υποψήφιοι από 7η Υπε θα έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με τις ενστάσεις. Πραγματικά απορώ που μέχρι τώρα δεν έχει επιλυθεί, καθώς για 7η Υπε οι ενστάσεις ξεκίνησαν δύο μέρες νωρίτερα συγκριτικά με την 5η Υπε.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Κυρ Οκτ 29, 2017 7:35 pm

MariaMAr7 έγραψε:Εγω ειμαι στην 4η ΥΠΕ. Ειμαι ΔΕ αλλά εχω περίπου 350 μορια απο προϋπηρεσία διοικητικού. Σε τετοια περίπτωση τι γινεται; Εριξα μια ματια στους επιλαχόντες και απο ολους μαζι, δλδ ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ ειμαι το δευτερο ατομο με τα περισσοτερα μορια. Σε τετοια περιπτωση τι γινεται; Εχω καμια ελπιδα με ενσταση να μπω η να μην προσπαθησω καν;

Εξαρταται απο το ποσα ατομα εχουν δηλωσει συνολικα στους πε και τε. Αν πχ ο αριθμος ειναι μεγαλυτερος απο 10αδες θεωρω πως ειναι αδικος κοπος. Πρεπει να μην υπαρχει κανενας αλλος ΠΕκαι κανενας αλλος ΤΕ στους πινακες καταταξης συνολικα για να ενεργοποιηθει ο πινακας των ΔΕ.

FENIAMUS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 10:20 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό FENIAMUS » Δευ Οκτ 30, 2017 7:40 am

Καλημέρα σας!!! Παρακολουθώ την εποικοδομητική συζήτησή σας αλλά θέλω να διατυπώσω και γω ένα θέμα.Με λύπη μου βλέπω ένα απλό αριθμό στα αποτελέσματα των 2 ΥΠΕ χωρίς να είναι δοσμένα αναλυτικά η βαθμολογία.Σε προκηρύξεις του ΑΣΕΠ τα προσωρινά αποτελέσματα βγαίνουν αναλυτικά ( βαθμός πτυχίου, μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες, προυπηρεσία κλπ).Εδώ ένας ξερός αριθμός.Γιατι δεν γραφουν πως προέκυψε.Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Ευχαριστώ και περιμένω τις τοποθετήσεις σας επί του θέματος.

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Δευ Οκτ 30, 2017 9:19 am

Εγω ειμαι στην 4η ΥΠΕ. Ειμαι ΔΕ αλλά εχω περίπου 350 μορια απο προϋπηρεσία διοικητικού. Σε τετοια περίπτωση τι γινεται; Εριξα μια ματια στους επιλαχόντες και απο ολους μαζι, δλδ ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ ειμαι το δευτερο ατομο με τα περισσοτερα μορια. Σε τετοια περιπτωση τι γινεται; Εχω καμια ελπιδα με ενσταση να μπω η να μην προσπαθησω καν;

Δεν έχετε καμία ελπίδα , γιατί προηγούνται οι ΠΕ ακολουθούν οι ΤΕ και τέλος είναι οι ΔΕ .
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση ΔΕ σε αυτή την προκήρυξη να προσληφθούν σε θέσεις ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού , όλα τα άλλα είναι να ΄χαμε να λέγαμε. Ακόμα και 2000 μόρια να έχετε ένας ΠΕ με 200 μόρια είναι παραπάνω από εσάς.

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Δευ Οκτ 30, 2017 11:50 am

OIKONOMOLOGOS1 έγραψε:Eπειδή έχω αντιληφθεί πως μάλλον ΔΕΝ εννοήσατε το συγκεκριμένο σχόλιό μου κι επειδή το θεωρώ πολύ σημαντικό κάποιος να ενημερώσει αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει και εγώ σας παραθέτω και πάλι το ίδιο σχόλιο και παρακαλώ να κάνει ανάρτηση όποιος διαπιστωσει το ίδιο πρόβλημα :
""Μετά την έκδοση των προσωρινών αποτελεσμάτων στην 5Η ΥΠΕ και προσπαθώντας να κάνω την αίτηση ένστασης, αντιλαμβάνεται ο καθένας την προχειρότητα με την οποία, είναι στημένα τα πάντα.
Τι εννοώ !!!
Μέσα στην αίτηση της ένστασης είναι υποχρεωτικό να δηλώσεις την ΥΠΕ στην οποία είχες υποβάλλει την αίτηση επιλέγοντας από σχετική λίστα η οποία εμφανίζεται.Είναι επίσης υποχρεωτικό να δηλώσεις τον κωδικό της θέσης για τον οποίο θα υποβάλλεις την ένσταση.Υποτίθεται πως κι εδώ θα επιλέξεις μέσα απο σχετική λίστα κωδικών, τον συγκεκριμένο κωδικό που σε αφορά.
Έλα όμως, που επιλέγοντας να σου ανοίξει η λίστα κωδικών, δεν σου εμφανίζει απολύτως τίποτα, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να επιλέξεις κωδικό(υποχρεωτικό) και ως εκ τούτου ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.
ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΚΙ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ, ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΩΣ ΟΦΕΙΛΕΙΣ, ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!
ΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΣΧΟΛΙΟ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!""


Καλημέρα! Φίλε μου λύθηκε το πρόβλημα σου; Εγώ μπήκα σήμερα το πρωί στην καρτέλα ένσταση και μπορώ να περάσω κανονικά κωδικό θέσης και Υπε. Μου εμφανίζονται και μπορώ να τα επιλέξω.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες