Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
GogoMania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 4:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό GogoMania » Τρί Απρ 06, 2021 12:59 pm

frosaki έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Για την νέα προκήρυξη για ΤΟΜΥ , στα δικαιολογητικά που θα στείλουμε, πρέπει να βάλουμε και βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;
Εγώ θα κάνω αίτηση μόνο για την θέση στον νομό που κατοικώ. Πρέπει να βάλω βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;
Έχω μπερδευτεί πολύ με αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ

Ναι οπωσδήποτε πρέπει να την βάλεις. Το γράφει η προκήρυξη.

OPALAKIA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 8:43 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό OPALAKIA » Κυρ Απρ 11, 2021 12:21 pm

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος. Επιτρέπεται αίτηση μετάθεσης για συνυπηρέτηση με ένστολο, εάν αποδεχτείς την θέση σε ΤΟΜΥ;

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Απρ 12, 2021 12:45 pm

Καλημέρα παιδιά
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τους λόγους που μπορεί κάποιος να αρνηθεί μια θέση, σαν λοιπό επικουρικό προσωπικό, μπορεί να είναι τα χρηματα? Εγω π.χ. έκανα στην 4η υπε σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ και επειδή εργάζομαι δεν ξέρω αν με καλέσουν τι να κάνω γιατί τώρα δουλεύω 8ωρο και παίρνω τον βασικό μισθό. Εκεί όμως σου λενε απο πριν τον μισθό? ή τις ώρες πριν υπογράψεις? Έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Αν δεν την αποδεχτώ, μετά αν με πάρουν στην προκήρυξη ΤΟΜΥ θα μπορέσω να πάω εκεί? Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολυ.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό marykit » Δευ Απρ 12, 2021 5:19 pm

christina1986 έγραψε:Καλημέρα παιδιά
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τους λόγους που μπορεί κάποιος να αρνηθεί μια θέση, σαν λοιπό επικουρικό προσωπικό, μπορεί να είναι τα χρηματα? Εγω π.χ. έκανα στην 4η υπε σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ και επειδή εργάζομαι δεν ξέρω αν με καλέσουν τι να κάνω γιατί τώρα δουλεύω 8ωρο και παίρνω τον βασικό μισθό. Εκεί όμως σου λενε απο πριν τον μισθό? ή τις ώρες πριν υπογράψεις? Έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Αν δεν την αποδεχτώ, μετά αν με πάρουν στην προκήρυξη ΤΟΜΥ θα μπορέσω να πάω εκεί? Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολυ.

8ωρο θα δουλεύεις επικουρική, με αρχικό μισθό περιπου 880 καθαρά. Σίγουρα μπορείς να ρωτήσεις πριν ξεκινήσεις στο φορέα και σίγουρα τομυ με επικουρικό δεν σχετίζονται κάπου.

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Απρ 12, 2021 6:34 pm

marykit έγραψε:
christina1986 έγραψε:Καλημέρα παιδιά
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τους λόγους που μπορεί κάποιος να αρνηθεί μια θέση, σαν λοιπό επικουρικό προσωπικό, μπορεί να είναι τα χρηματα? Εγω π.χ. έκανα στην 4η υπε σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ και επειδή εργάζομαι δεν ξέρω αν με καλέσουν τι να κάνω γιατί τώρα δουλεύω 8ωρο και παίρνω τον βασικό μισθό. Εκεί όμως σου λενε απο πριν τον μισθό? ή τις ώρες πριν υπογράψεις? Έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Αν δεν την αποδεχτώ, μετά αν με πάρουν στην προκήρυξη ΤΟΜΥ θα μπορέσω να πάω εκεί? Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολυ.

8ωρο θα δουλεύεις επικουρική, με αρχικό μισθό περιπου 880 καθαρά. Σίγουρα μπορείς να ρωτήσεις πριν ξεκινήσεις στο φορέα και σίγουρα τομυ με επικουρικό δεν σχετίζονται κάπου.


Σε ευχαριστώ πολύ Marykit.
Στο μισθό αυτό είναι και το μεταπτυχιακό και τα παιδιά? Γιατί εχω δυο παιδιά και μεταπτυχιακό συναφή με το αντικείμενο. Υποθέτω πως οχι ε?

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό marykit » Πέμ Απρ 15, 2021 12:05 am

christina1986 έγραψε:
marykit έγραψε:
christina1986 έγραψε:Καλημέρα παιδιά
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τους λόγους που μπορεί κάποιος να αρνηθεί μια θέση, σαν λοιπό επικουρικό προσωπικό, μπορεί να είναι τα χρηματα? Εγω π.χ. έκανα στην 4η υπε σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ και επειδή εργάζομαι δεν ξέρω αν με καλέσουν τι να κάνω γιατί τώρα δουλεύω 8ωρο και παίρνω τον βασικό μισθό. Εκεί όμως σου λενε απο πριν τον μισθό? ή τις ώρες πριν υπογράψεις? Έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Αν δεν την αποδεχτώ, μετά αν με πάρουν στην προκήρυξη ΤΟΜΥ θα μπορέσω να πάω εκεί? Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολυ.

8ωρο θα δουλεύεις επικουρική, με αρχικό μισθό περιπου 880 καθαρά. Σίγουρα μπορείς να ρωτήσεις πριν ξεκινήσεις στο φορέα και σίγουρα τομυ με επικουρικό δεν σχετίζονται κάπου.


Σε ευχαριστώ πολύ Marykit.
Στο μισθό αυτό είναι και το μεταπτυχιακό και τα παιδιά? Γιατί εχω δυο παιδιά και μεταπτυχιακό συναφή με το αντικείμενο. Υποθέτω πως οχι ε?

Αυτός είναι αρχικός μισθός. Το μεταπτυχιακό αναγνωρίζεται όταν είναι σχετικό με τη θέση και ανεβαίνεις 2 κλιμάκια με αυτό. Και τα παιδιά έχουν
επίδομα βέβαια. Λογικά πλησιάζει τα 1000 καθαρά

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Απρ 19, 2021 11:06 am

Παιδιά καλημέρα ήθελα να ρωτήσω στις ΤΟΜΥ σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ τι εργασία ειναι? Εκτός απο τα ραντεβου που κλείνουν, υπάρχει και καποια άλλη εργασία, και αν γνωρίζει κανεις ωράριο?

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Τρί Απρ 27, 2021 12:39 pm

Γνωρίζει κανείς πότε περίπου θα βγουν τα προσωρινά αποτελέσματα? Και που θα μπορούμε να τα δούμε?

PEGEO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2020 12:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό PEGEO » Τετ Απρ 28, 2021 2:58 pm

Να ρωτήσω, υπάρχει καμιά πληροφορία για το πότε θα βγούνε τα αποτελέσματα;(28/04/2021)

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Παρ Μάιος 14, 2021 6:32 pm

christina1986 έγραψε:Παιδιά καλημέρα ήθελα να ρωτήσω στις ΤΟΜΥ σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ τι εργασία ειναι? Εκτός απο τα ραντεβου που κλείνουν, υπάρχει και καποια άλλη εργασία, και αν γνωρίζει κανεις ωράριο?

Το ωράριο είναι σε δύο βάρδιες 7 με 3 και 3 μ.μ. με 10 μ.μ.. Τα καθήκοντα ποικίλουν. Από διαχείριση αλληλογραφίας, πρωτόκολλα, παραλαβές, παραγγελίες, τήρηση αρχείων, διαχείριση αρχείου εγγεγραμμένων, συμπλήρωση και αποστολή ποιοτικών και ποσοτικών δεδομένων, συμπλήρωση και αποστολή μηνιαίων παρουσιολογίων και άλλων βεβαιώσεων και διάφορα άλλα.

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Παρ Μάιος 28, 2021 11:48 am

Παιδιά κανένα νεότερο απο τα αποτελέσματα έχει κανείς?

Lina123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 12:40 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Lina123 » Τρί Ιουν 01, 2021 12:55 pm

Γνωρίζετε αν πιάνετε η προϋπηρεσια από τον ιδιωτικό τομέα στο επικουρικό προσωπικό μισθολογικα εννοώ

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό marykit » Δευ Ιουν 07, 2021 9:08 pm

Lina123 έγραψε:Γνωρίζετε αν πιάνετε η προϋπηρεσια από τον ιδιωτικό τομέα στο επικουρικό προσωπικό μισθολογικα εννοώ

Γνωρίζουμε ότι είναι σα να μην υπάρχει

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Ιουν 21, 2021 10:55 pm

Παιδιά τι γίνεται με αυτή τη προκήρυξη;;Θα βγουν τα προσωρινά κάποια στοιχεία στιγμη;

Ξέρει κανείς;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Ιούλ 19, 2021 7:48 pm

christina1986 έγραψε:Παιδιά τι γίνεται με αυτή τη προκήρυξη;;Θα βγουν τα προσωρινά κάποια στοιχεία στιγμη;

Ξέρει κανείς;

Έχουν πει για τέλος Νοεμβρίου


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες