Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
VAIA2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2018 9:03 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό VAIA2018 » Πέμ Ιαν 31, 2019 8:57 am

Καλημέρα σε όλους.

Η ερώτησή μου απευθύνεται κυρίως σε αυτούς που έχουν προσληφθεί και δουλεύουν στα ΤΟΜΥ.
Κινείται ο μηχανισμός; Θα φτάσουμε επιτέλους στο σημείο που θα ανοίξουν όλα τα ΤΟΜΥ και θα λειτουργούν κανονικά;
Τι εικόνα έχετε σχηματίσει εσείς που δουλεύετε στα ΤΟΜΥ; Να ελπίζουμε και οι υπόλοιποι που εδώ και μήνες είμαστε στις λίστες προσληπτέων;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Πέμ Ιαν 31, 2019 7:32 pm

Είμαι και εγώ σε παρόμοια θέση.
Είμαι στους διοριστέους από τις 16/1/2019 στην 2η ΔΥΠΕ και δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα να μας ενημερώσουν για το τι πρόκειται να γίνει. Το χρονικό διάστημα αναμονής είναι μεν λίγο αλλά πρόκειται για ΤΟ.Μ.Υ. που ήδη λειτουργούν και έχουμε επιλεχθεί για προ υπάρχουσες κενές θέσεις .
Η μόνη λύση είναι να πάω στα κεντρικά της 2ης ΔΥΠΕ μπας και βρεθεί κάποια άκρη.
Καλή συνέχεια σε όλους.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Φεβ 01, 2019 12:46 am

VAIA2018 έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Η ερώτησή μου απευθύνεται κυρίως σε αυτούς που έχουν προσληφθεί και δουλεύουν στα ΤΟΜΥ.
Κινείται ο μηχανισμός; Θα φτάσουμε επιτέλους στο σημείο που θα ανοίξουν όλα τα ΤΟΜΥ και θα λειτουργούν κανονικά;
Τι εικόνα έχετε σχηματίσει εσείς που δουλεύετε στα ΤΟΜΥ; Να ελπίζουμε και οι υπόλοιποι που εδώ και μήνες είμαστε στις λίστες προσληπτέων;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Είμαι επιτυχών σε άλλη προκήρυξη αλλά να σας πω Πήγα ΤΟΜΥ Νέας Ευκαρπίας ως ασθενής..ελπίζω να σας βοηθήσω με την εμπειρία μου σχετικά με αυτό που παρατηρησα...είδα ότι είναι καταπληκτικός Θεσμος δεν έχει τόσο αναμονή έως καθόλου και οι υπάλληλοι είχαν μια νορμάλ εργασία στυλ ΚΕΠ..δεν θα το λέγαμε κουραστικά αλλά ούτε και τελείως αυτό που λέμε δημόσιο..ανθρώπινα..όσον αφορά τη περίπτωση μου είδα μια ευγενέστατη κοπέλα η οποία μου έκανε την εγγραφή άμεσα...και απ' ότι καταλαβαίνω κλείνουν και ραντεβού ...επίσης υπάρχουν κοινωνική λειτουργοί που κάνουν συμβουλευτική για ευρεση εργασίας για προφύλαξη ναι κι όμως το είδα στην αφίσα για σεξουαλικες.σχεσεις κτλπ

VAIA2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2018 9:03 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό VAIA2018 » Πέμ Φεβ 07, 2019 9:11 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση alexisozzy1984.
Έχει περάσει ένας χρόνος από την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων και ακόμη δεν κινείται σχεδόν τίποτε.
Αισιόδοξη η απάντησή σου αλλά κουράστηκα να περιμένω ...

VAIA2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2018 9:03 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό VAIA2018 » Πέμ Φεβ 07, 2019 9:14 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση jethro1112.
Να σκεφτείς ότι εγώ ξέρω τα αποτελέσματα από τον 2/2018 και όλα είναι ασαφή ακόμη.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Φεβ 09, 2019 1:13 pm

Δυστυχώς γίνονται προσλήψεις μόνο για αναπληρώσεις λόγω παραιτήσεων.
Δεν ανοίγουν νέα ΤΟΜΥ

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Φεβ 14, 2019 11:36 pm

VAIA2018 έγραψε:Ευχαριστώ για την απάντηση alexisozzy1984.
Έχει περάσει ένας χρόνος από την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων και ακόμη δεν κινείται σχεδόν τίποτε.
Αισιόδοξη η απάντησή σου αλλά κουράστηκα να περιμένω ...

Εύχομαι γρήγορα ολοψυχα να τελειώνει η αναμονή ....αλλα δεν καταλαβαίνω κάποιοι ήδη εργάζονται δεν άνοιξαν όλες οι ΤΟΜΥ να φανταστώ για αυτό δεν σας κάλεσαν ακόμα ?

VAIA2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2018 9:03 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό VAIA2018 » Σάβ Φεβ 16, 2019 9:04 pm

Ευχαριστώ για τις ευχές...Νομίζω ότι όλα εξαρτώνται από τους ιατρούς. Σε μερικούς νομούς η συμμετοχή των γιατρών στην προκήρυξη είναι μηδενική. Απ' όσο καταλαβαίνω έχει γίνει νέα πρόσκληση ενδιαφέροντος για γιατρούς, και περιμένουμε.....
Ευχαριστώ πάντως...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό gery » Κυρ Φεβ 17, 2019 8:51 am

VAIA2018 έγραψε:Ευχαριστώ για τις ευχές...Νομίζω ότι όλα εξαρτώνται από τους ιατρούς. Σε μερικούς νομούς η συμμετοχή των γιατρών στην προκήρυξη είναι μηδενική. Απ' όσο καταλαβαίνω έχει γίνει νέα πρόσκληση ενδιαφέροντος για γιατρούς, και περιμένουμε.....
Ευχαριστώ πάντως...



Αυτό για καινούρια προκήρυξη για γιατρούς που αναφέρθηκε ; Νομίζω πάντως πως το βασικό πρόβλημα είναι τα κτήρια...
δεν έχουν βρεθεί ακόμη σε κάποιες περιπτώσεις ...

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Πέμ Απρ 04, 2019 7:46 pm

Με ειδοποίησαν από την 2η ΔΥΠΕ με email, για τον αν αποδέχομαι το διορισμό σε συγκεκριμένη ΤΟΜΥ. στέλνοντας Η/Δ .
Σε περίπτωση που έχω νέα θα ενημερώσω το forum. Καλή συνέχεια σε όλους.

VAIA2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2018 9:03 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό VAIA2018 » Παρ Απρ 05, 2019 1:02 pm

Επιτέλους ... κάτι κινείται. Συγχαρητήρια...Καλή αρχή... Εάν θα έχεις χρόνο ενημέρωνέ μας για το πως βλέπεις τα πράγματα από μέσα ως εργαζόμενος.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Παρ Απρ 05, 2019 5:46 pm

jethro1112 έγραψε:Με ειδοποίησαν από την 2η ΔΥΠΕ με email, για τον αν αποδέχομαι το διορισμό σε συγκεκριμένη ΤΟΜΥ. στέλνοντας Η/Δ .
Σε περίπτωση που έχω νέα θα ενημερώσω το forum. Καλή συνέχεια σε όλους.


Καλη αρχη!

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Δευ Απρ 08, 2019 11:12 am

Ευχαριστώ για τις ευχές και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους, γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι είναι να είσαι άνεργος για ένα χρόνο ή ακόμα και για 16 μήνες , ώστε να βρεις ένα οκτάμηνο και παράλληλα να έχεις οικογένειά με παιδί και υποχρεώσεις να τρέχουν.
Σήμερα κατάθεσα την Η/Δ στην 2η ΥΠΕ και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα με ενημερώσουν μέσω email τι παιρετέρω έγγραφα θα πρέπει να προσκομίσω.
Για οτιδήποτε νέο θα ενημερώνω το forum.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Απρ 09, 2019 12:41 am

jethro1112 έγραψε:Ευχαριστώ για τις ευχές και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους, γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι είναι να είσαι άνεργος για ένα χρόνο ή ακόμα και για 16 μήνες , ώστε να βρεις ένα οκτάμηνο και παράλληλα να έχεις οικογένειά με παιδί και υποχρεώσεις να τρέχουν.
Σήμερα κατάθεσα την Η/Δ στην 2η ΥΠΕ και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα με ενημερώσουν μέσω email τι παιρετέρω έγγραφα θα πρέπει να προσκομίσω.
Για οτιδήποτε νέο θα ενημερώνω το forum.

Jethro ποια η ειδικότητα σου αν επιτρεπεται; Η ανεργια ειναι μεγαλο πλήγμα, αλλα τουλάχιστον για ενα διάστημα ξεγνοιαζεις. Δεν ειμαι ιδανικα ολα στις τομυ και οι πρωτοι αντιμετωπισαμε μεγαλες δυσκολιες αλλα σίγουρα ξερεις πως δε χανεις ευρω, ακομη και με καθυστερησεις και πανω απο ολα οσο σκληρες και αν ειναι οι καταστασεις ειναι εργασια και οχι δουλεία... (οσοι εχουν εργαστει στον ιδιωτικό κατανοούν). Καλη αρχη και παλι και με όρεξη και μερακι! Το σιγουρο ειναι πως ειδικά οταν εχεις να κανεις με ασθενεις λαμβανεις κακοτροπια αλλα και ευγνωμοσύνη... κρατα το δευτερο και προχώρα!

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Τρί Απρ 09, 2019 9:59 am

Η ειδικότητά μου είναι ΠΕ Διοικητικός.
Αν ανατρέξεις σε παλαιότερες ανακοινώσεις είχα γράψει ότι αν στο συνολικό αριθμό ατόμων ενός τομέα που ανήκεις και προσλαμβάνουν 10 άτομα για παράδειγμα και είσαι συνολικά έστω δέκατος θα προσληφθείς.
Εσύ που είχες καλή θέση προσλήφθηκες σχετικά άμεσα , εγώ που ήμουν στο όριο άργησα λίγο παραπάνω.
Θα αναφέρω εντυπώσεις όταν αρχίσει η εργασία μου, αλλά δε θα σημαίνει και κάτι γιατί οι συνθήκες μπορεί να διαφέρουν από τη ΤΟΜΥ σε ΤΟΜΥ .
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και επειδή έχω 5 χρόνια εμπειρία σε ιδιωτικό τομέα καθώς και οκτάμηνα ή επτάμηνα σε δύσκολες δουλειές (Κ.Δ.Α. ΕΛΤΑ στο Κρυονέρι και φύλακας αρχαιοτήτων στην Ακρόπολη) άρα δε μπορεί στις ΤΟΜΥ να είναι χειρότερα.
Η δουλειά εμένα πάντα με επηρεάζει θετικά ίσως γιατί είναι κάτι που το έχω πρόσκαιρα και όχι μόνιμα.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες