Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Edo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 6:12 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Edo » Πέμ Φεβ 01, 2018 12:09 am

jethro1112 έγραψε:Το μεγάλο πρόβλημα στην Αττική είναι οι γιατροί για τις ΤΟΜΥ.
Ενώ ουσιαστικά υπήρχε ένας επαρκής αριθμός γιατρών για την Αττική , πολλοί εξ αυτών έκαναν λάθη στις αιτήσεις του με αποτέλεσμα να μην υπάρχει
ο απαιτούμενος αριθμός γιατρών για τη λειτουργία των ΤΟΜΥ.
Αυτό μπορεί εύκολα να εξακριβωθεί αν δει τις λίστες με τους απορριπτέους γιατρούς , ιδίως στην 1η ΥΠΕ.


Μήπως έχει μάθει κανείς, πως σκοπεύουν να καλύψουν τις κενές θέσεις των γιατρών; Με νέα προκήρυξη ίσως;

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Πέμ Φεβ 01, 2018 10:19 am

Υπήρχαν πληροφορίες ότι θα ξαναγίνει προκήρυξη μόνο για τους γιατρούς αλλά ακόμα δεν έχει γίνει κάτι.
Πάντως αν ξαναγίνει η προκήρυξη οι ίδιοι γιατροί αν ξανακάνουν αιτήσεις χωρίς λάθη η Αττική δεν θα έχει πρόβλημα.

ivorian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 30, 2018 6:58 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ivorian » Πέμ Φεβ 01, 2018 10:31 am

ioulia8181 έγραψε:Ήρθε σύμβαση προσλήψης και ανάληψη καθηκόντων για την 1η ΤΟΜΥ Περιστερίου.

Καλή αρχή. Γνωρίζετε μήπως πού θα ανοίξουν οι επόμενες ΤΟΜΥ στη δυτική Αθήνα; Σας ζήτησαν να επιλέξετε ΤΟΜΥ; Εγώ είμαι στους προσληπτέους διοικητικούς, αλλά δεν έχω μέχρι τώρα κάποια ενημέρωση. Ευχαριστώ.

Ariadnip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 16, 2018 11:35 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Ariadnip » Πέμ Φεβ 01, 2018 11:02 am

Καλημέρα και καλό μήνα!! Μια απορία για τη διαδικασίας. Πως μπορούμε να μάθουμε ότι οι πάνω από εμάς έχουν δεχθεί την θέση στα τομυ που θα ανοίξουν;

Edo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 6:12 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Edo » Πέμ Φεβ 01, 2018 1:59 pm

jethro1112 έγραψε:Υπήρχαν πληροφορίες ότι θα ξαναγίνει προκήρυξη μόνο για τους γιατρούς αλλά ακόμα δεν έχει γίνει κάτι.
Πάντως αν ξαναγίνει η προκήρυξη οι ίδιοι γιατροί αν ξανακάνουν αιτήσεις χωρίς λάθη η Αττική δεν θα έχει πρόβλημα.



Πάντως αφού δεν έχει βγει ακόμα η νέα προκήρυξη και αν κρίνω από το χρόνο που χρειάστηκε για την έκδοση των αποτελεσμάτων, μάλλον θα αργήσουν πάρα πολύ (πάνω από 6 μήνες- ένα χρόνο) να ανοίξουν οι ΤΟΜΥ οι οποίες δεν καλύπτονται με γιατρούς αυτή τη στιγμή.

ioulia8181
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2017 6:39 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ioulia8181 » Παρ Φεβ 02, 2018 11:02 am

ivorian έγραψε:
ioulia8181 έγραψε:Ήρθε σύμβαση προσλήψης και ανάληψη καθηκόντων για την 1η ΤΟΜΥ Περιστερίου.

Καλή αρχή. Γνωρίζετε μήπως πού θα ανοίξουν οι επόμενες ΤΟΜΥ στη δυτική Αθήνα; Σας ζήτησαν να επιλέξετε ΤΟΜΥ; Εγώ είμαι στους προσληπτέους διοικητικούς, αλλά δεν έχω μέχρι τώρα κάποια ενημέρωση. Ευχαριστώ.

Δυστυχώς δεν ξέρω, όχι. Στην 2 ΥΠΕ δεν μας ρώτησαν για προτίμηση, γιατί είχαμε δηλώσει μόνο μία ΤΟΜΥ Περιστερίου. Στην 1η ΥΠΕ ναι, ζήτησαν την σειρά προτεραιότητας

ioulia8181
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2017 6:39 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ioulia8181 » Παρ Φεβ 02, 2018 11:04 am

Ariadnip έγραψε:Καλημέρα και καλό μήνα!! Μια απορία για τη διαδικασίας. Πως μπορούμε να μάθουμε ότι οι πάνω από εμάς έχουν δεχθεί την θέση στα τομυ που θα ανοίξουν;

Πιστεύω στην αντίστοιχη ΥΠΕ θα βρείτε την απάντηση μόνο.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Φεβ 14, 2018 9:43 am

Εχει καποιος κανενα νεο για 1η ΥΠΕ; Που θ ανοιξουν ισως; Εχουν καλεσει καποιον για αποδοχη θεσης;

Edo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 6:12 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Edo » Πέμ Φεβ 15, 2018 10:22 am

Υπάρχει κάποιο νέο για την 1η ΥΠΕ. Έχει λειτουργήσει κάποια ΤΟΜΥ; Έχει υπογράψει κάποιος σύμβαση;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Φεβ 17, 2018 2:37 am

Edo έγραψε:Υπάρχει κάποιο νέο για την 1η ΥΠΕ. Έχει λειτουργήσει κάποια ΤΟΜΥ; Έχει υπογράψει κάποιος σύμβαση;

Δε βλεπω να ειναι αλλος απο 1ηΥΠΕ στο φορουμ. Απο τη διαυγεια ειδα μαλλον υπογραφουν οι της Νεας Ιωνιας. Ειχαν πει θα ανοιγαν και Φιλαδελφεια, Αγιος Δημητριος αλλα δε βλεπω κινητικοτητα. Ωστοσο, μια ματια στη διαυγεια και καταλαβαινει κανεις πως ετοιμαζουν επισης κεραμεικο, πλατεια αττικης και ζωγραφου αν δει κανεις τις μισθωσεις η ανακαινισεις κτηριων. Η εστω αυτο καταλαβα εγω...

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Κυρ Φεβ 18, 2018 8:55 am

Καλημερα.
Συγνωμη Dimil αλλα επειδη ειμαι ασχετη για να βρεις ολες αυτες τις πληροφοριες στη διαυγεια πατας την υπε στην αναζητηση; Γιατι εγω που ψαχνω τοσο καιρο για την 6η βρισκω μονο προμηθειες υλικου. Κατι κανω λαθος;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Κυρ Φεβ 18, 2018 5:24 pm

LYDIA07 έγραψε:Καλημερα.
Συγνωμη Dimil αλλα επειδη ειμαι ασχετη για να βρεις ολες αυτες τις πληροφοριες στη διαυγεια πατας την υπε στην αναζητηση; Γιατι εγω που ψαχνω τοσο καιρο για την 6η βρισκω μονο προμηθειες υλικου. Κατι κανω λαθος;

Κι εγω ασχετη ειμαι, ψαχνοντας το παω και ρωτώντας... βαζω 1η ΔΥΠΕ και βγαινουν ολες οι ανακοινωσεις, απο προμηθειες μεχρι οτι μπορεις να φανταστείς. Σε καποιες προμηθειες πχ γραφει προμηθειες για τις τομυ η πχ ανακαινηση η μισθωση κτηριου για τομυ και αραια και που η εγκριση των προσληψεων για τις τομυ που προκειται να ξεκινησουν. Μολις πεσουν οι υπογραφες αναρτωνται μεχρι και οι μεμονωμένες συμβασεις. Δεν ειναι ευκολο... Προσωπικά μπαινω μια φορα την εβδομαδα πλεον και τα σκαναρω ολα να παιρνω μια εικονα που βρισκομαστε αλλα ολα πανε με ρυθμους χελωνας... υπομονη...

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Κυρ Φεβ 18, 2018 7:57 pm

Ευχαριστω! Αρα καλα ψαχνω κι εγω. Απο ειδησεις ειδα οτι η πρωτη τομυ στην πατρα ανοιγει μεσα στο φλεβαρη γιατι υπηρχαν οι κτιριακες και λοιπες εγκαταστασεις και υποδομες. Αλλα μεχρι την δεκατη εχουμε μελλον μπροστα μας! Καλη υπομονη....

TsaVa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 18, 2018 2:31 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό TsaVa » Κυρ Φεβ 18, 2018 9:24 pm

LYDIA07 έγραψε:Καλημερα.
Συγνωμη Dimil αλλα επειδη ειμαι ασχετη για να βρεις ολες αυτες τις πληροφοριες στη διαυγεια πατας την υπε στην αναζητηση; Γιατι εγω που ψαχνω τοσο καιρο για την 6η βρισκω μονο προμηθειες υλικου. Κατι κανω λαθος;


Καλησπέρα και από εμένα, εγώ ακολουθώ τον παρακάτω σύνδεσμο https://diavgeia.gov.gr/search?query=q:%22%CE%A4%CE%9F.%CE%9C.%CE%A5.%22&page=0&sort=recent που σου εμφανίζει οτιδήποτε σχετικό με τις ΤΟ.Μ.Υ. Έχεις δίκιο για την 6η ΥΠΕ είναι πιο πίσω σε σχέση με άλλες ΥΠΕ, στην δικιά μου πόλη (Καλαμάτα) δεν υπάρχει τίποτα πέρα από το ότι θα λειτουργήσει αρχικά 1 ΤΟ.Μ.Υ. από τα 5 σχεδιαζόμενα λόγω έλλειψης ιατρών, το πότε θα γίνει αυτό ένας θεός ξέρει.

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Τρί Φεβ 20, 2018 9:01 am

Ευχαριστω για το λινκ tsava! Θα παρακολουθω τι γινεται απο κει. Παντως η 6η υπε που με ενδιαφερει εχει τη λιγοτετη κινητικοτητα απο οτι παρατηρησα. Τι κανουνε δεν ξερω. Θα πει μακρια η βαλιτσα μου φαινεται:(


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες