Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Οκτ 31, 2017 10:58 pm

Gieleni έγραψε:Σας παρακαλω απαντηστε μου την γνωμη σας εχω ξεχασει να βαλω εντοπιοτητα το συστημα δεν ειχε κουτακι διπλα για εντοπιοτητα στις πεντε περιοχες της ιδιας ΥΠΕ.Μπορω να στειλω τωρα ενσταση επι των πινακων καταταξης πριν βγουν τα προσωρινα?χανω θεση.

Εχετε δηλωσει ασχετες περιοχες με τον τοπο κατοικιας; Βεβαιωση απο το δημο εχετε βαλει; Τουλαχιστον για την Αθηνα ηταν πολυ τυπικοι στο να τη δωσουν επειδη ηταν για προκηρυξη.Αν εχετε δηλωσει αυτες τις περιοχες κι εχετε τη βεβαιωση εντοποιοτητας κατοικιας δε βλεπω προβλημα. Αν οχι δυστυχως δεν πιστευω να καταφερετε κατι αλλα δε χανετε να το δοκιμασετε. Εχω ωκανει κι εγω αναλογα λαθη επειδη δε διαβασα σωστα την προκηρυξη στο παρελθον και καταννοω τη θεση σας

useranna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Οκτ 03, 2017 7:44 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό useranna » Τρί Οκτ 31, 2017 11:02 pm

atlos έγραψε:Εβγαλε αποτελεσμαυα καο η 3 υπε :D


Μόνο για 3 δήμους Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Ευοσμο-Κορδελιό και Παύλου Μελά.
Αναμένουμε και τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Τετ Νοέμ 01, 2017 2:30 pm

Ρώτησα τρεις Υ.Πε.
Και οι τρεις μου είπαν ότι ΑΣΕΠ και Υπουργείο Υγείας ξεκαθάρισαν πως τα κριτήρια 6 και 7 αφορούν δεύτερο τίτλο σπουδών.
Εσείς τι κάνατε;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τετ Νοέμ 01, 2017 4:03 pm

Στο μεταξυ αν δειτε στα προσωρινα δεν εχει γινει ξεσκαρταρισμα και ειναι οι ιδιοι διοριστεοι σε διαφιρετικες περιοχες. Αυτη η διαδικαδια αραγε ποτε θα γινει;

jethro1112
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 10:26 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό jethro1112 » Τετ Νοέμ 01, 2017 6:25 pm

Τα αποτελέσματα της 3ης ΥΠΕ είναι τουλάχιστον αστεία όσον αφορά τους ΠΕ Διοικητικούς-Οικονομικούς.
Για 32 θέσεις που αντιστοιχούν σε αυτές τις περιοχές εμφανίζονται 8 άτομα μόνο που οι 5 εξ αυτών είναι προσληπτέοι και στις τρεις περιοχές. Οι άλλες ΥΠΕ εμφανίζουν περισσότερους προσληπτέους που και αυτό δεν γνωρίζουμε αν είναι σωστό ενώ η 3η ΥΠΕ πολύ λιγότερους. Μάλλον μόνο τα τελικά αποτελέσματα θα μας διαφωτίσουν.

atlos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2017 6:54 am

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό atlos » Τετ Νοέμ 01, 2017 8:24 pm

Γεια σας....τι προχειροτητα αυτη της 3ης υπε.......βεβαια πιθανολογω οτι ασκηθηκαν πιεσεις απο το Υπουργειο...και τους θεσμους....
Επρεπε να βγαλουν ολα τα αποτελεσματα οπως εκανε η 5 υπε...στην ανακοινωση μπροστα μπροστα γραφουν οτι εξεταστηκε το 40% των αιτησεων και θα
ολοκληρωσουν και τα υπολοιπα...οπως αναφερεται στην προκηρυξη....και μετα απο ολα αυτα θα ακολουθησουν ανακοινωσεις...βλεπω η βαλιτσα να πηγαινει μακρια μεχρι να λειτουργησουν...και φυσικα δεν θα λειτουργησουν ολες οι ΤΟΜΥ...

xeik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2017 9:17 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό xeik » Τετ Νοέμ 01, 2017 9:31 pm

Έκανε κανείς ένσταση, γιατί οταν την συμπληρωσα και ενω στην προεπισκόπηση τα επιθυμητα μόρια φαινοταν κανονικα με ακέραιο και δεκαδικό (με κόμμα) μετα στην εκτύπωση φαίνεται ενας συνεχης αριθμός??

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τετ Νοέμ 01, 2017 10:11 pm

Εχω δηλωσει περιοχες στον τοπο κατοικιας μου αλλα δεν εβαλα την βεβαιωση μεσα, την οποια μπορω μα.την βγαλω τωρα?

Ευχαριστω

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Τετ Νοέμ 01, 2017 11:13 pm

xeik έγραψε:Έκανε κανείς ένσταση, γιατί οταν την συμπληρωσα και ενω στην προεπισκόπηση τα επιθυμητα μόρια φαινοταν κανονικα με ακέραιο και δεκαδικό (με κόμμα) μετα στην εκτύπωση φαίνεται ενας συνεχης αριθμός??


Και εμένα έτσι φαίνονται. Απαράδεκτο και αυτό. Στο τέλος θα μας ακυρώσουν τις ενστάσεις γιατί τα μόρια που έχουμε δηλώσει φαίνονται άλλα. ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Τετ Νοέμ 01, 2017 11:15 pm

Gieleni έγραψε:Εχω δηλωσει περιοχες στον τοπο κατοικιας μου αλλα δεν εβαλα την βεβαιωση μεσα, την οποια μπορω μα.την βγαλω τωρα?

Ευχαριστω



Απ' όσο γνωρίζω δεν γίνεται τροποποίηση. Για σίγουρα ρώτα την ΥΠΕ που έστειλες την αίτηση.

mar23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2017 9:57 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό mar23 » Τετ Νοέμ 01, 2017 11:34 pm

Χθες που μίλησα με την δικηγόρο μου, για το θέμα της ένστασης, μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην μας αυξήσουν τα μόρια, καθώς στην αίτηση που κάναμε η μοριοδότηση προκύπτει αυτόματα και η επιτροπή θα επιμένει ότι αφορά δεύτερο τίτλο σπουδών, ώστε να υποστηρίξει την εσφαλμένη φόρμα του υπουργείου. Άμα όμως παρέμβει το Οικονομικό Επιμελητήριο, τότε με πολύ μεγάλη πιθανότητα η μοριοδότηση θα αλλάξει στους Οικονομολόγους. Απαράδεκτη η πληροφόρηση που δίνουν τηλεφωνικά οι <<αρμόδιοι>> ότι αφορά το δεύτερο τίτλο σπουδών. Ας ξεστραβωθούν να διαβάσουν το ΥΑ Κριτηρίων που οι ίδιοι έχουν αναρτήσει στην ιστοσελίδα των ΤΟΜΥ και μετά να έχουν γνώμη και υπευθυνότητα για όσα λένε. Ξεκάθαρα στο ΥΑ Κριτηρίων αναφέρει ότι ο Τίτλος σπουδών σε Οικονομικά δίνει 100 μόρια. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει να είναι 2ος τίτλος σπουδών. Και στην τελική το έγγραφο αυτό προηγείται χρονικά της προκήρυξης και θα έπρεπε να ενταχθεί αυτούσιο. Όσο δε για τις προυπηρεσίες- εργασιακή ή διδακτική εμπειρία των προσωρινά προσληπτέων έχω βάσιμες υποψίες ότι αρκετοί θα έπρεπε να απορριφθούν (θεολόγοι, καθηγητές Αγγλικών κτλ.) , καθώς αναφέρει σε 3 σημεία η προκήρυξη ότι για όλες τις θέσεις ως βαθμολογούμενη εμπειρία θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση σε καθήκοντα ή εργα συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων.Πραγματικά απορώ τι έλεγχο έκανε η Επιτροπή.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Πέμ Νοέμ 02, 2017 6:55 am

mar23 έγραψε:Χθες που μίλησα με την δικηγόρο μου, για το θέμα της ένστασης, μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην μας αυξήσουν τα μόρια, καθώς στην αίτηση που κάναμε η μοριοδότηση προκύπτει αυτόματα και η επιτροπή θα επιμένει ότι αφορά δεύτερο τίτλο σπουδών, ώστε να υποστηρίξει την εσφαλμένη φόρμα του υπουργείου. Άμα όμως παρέμβει το Οικονομικό Επιμελητήριο, τότε με πολύ μεγάλη πιθανότητα η μοριοδότηση θα αλλάξει στους Οικονομολόγους. Απαράδεκτη η πληροφόρηση που δίνουν τηλεφωνικά οι <<αρμόδιοι>> ότι αφορά το δεύτερο τίτλο σπουδών. Ας ξεστραβωθούν να διαβάσουν το ΥΑ Κριτηρίων που οι ίδιοι έχουν αναρτήσει στην ιστοσελίδα των ΤΟΜΥ και μετά να έχουν γνώμη και υπευθυνότητα για όσα λένε. Ξεκάθαρα στο ΥΑ Κριτηρίων αναφέρει ότι ο Τίτλος σπουδών σε Οικονομικά δίνει 100 μόρια. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει να είναι 2ος τίτλος σπουδών. Και στην τελική το έγγραφο αυτό προηγείται χρονικά της προκήρυξης και θα έπρεπε να ενταχθεί αυτούσιο. Όσο δε για τις προυπηρεσίες- εργασιακή ή διδακτική εμπειρία των προσωρινά προσληπτέων έχω βάσιμες υποψίες ότι αρκετοί θα έπρεπε να απορριφθούν (θεολόγοι, καθηγητές Αγγλικών κτλ.) , καθώς αναφέρει σε 3 σημεία η προκήρυξη ότι για όλες τις θέσεις ως βαθμολογούμενη εμπειρία θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση σε καθήκοντα ή εργα συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων.Πραγματικά απορώ τι έλεγχο έκανε η Επιτροπή.


Το ΦΕΚ που βγήκε μετά έχει περισσότερη ισχύ από την ΥΑ; Ίσως, δεν ξέρω...
Όντως, δε θα δώσουν τα 100 μόρια. Είναι ξεκάθαρο λένε, το είπε και το ΑΣΕΠ και το Υπουργείο.
Έχει και την παραπομπή Νο3 και στα κριτήρια 6 και 7 που οδηγεί μόνον σε 2ο τίτλο. Προσωπικά, με συμφέρει να τα δώσουν, αλλά εφόσον μου ξεκαθάρισαν ότι δεν ισχύει δε θα κάνω ένσταση.
Τώρα, για τις σχολές που αναφέρατε, δεν έκαναν δεκτή τέτοια "άσχετη" προϋπηρεσία και το κατάλαβα γιατί κάποια άτομα στην κατάταξη ήταν πρώτα και στα προσωρινά βγήκαν εκτός. Αν έχετε υπ'όψιν σας συγκεκριμένη περίπτωση υποψηφίου ίσως έχετε δίκιο. Στην Υ.Πε. που είμαι εγώ δε δέχτηκαν ό,τι να 'ναι.

stellax21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 23, 2017 11:17 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό stellax21 » Πέμ Νοέμ 02, 2017 2:30 pm

Gieleni μηπως επικοινωνησες με την Υπε; Τι σου ειπαν που δεν εβαλες εντοπιοτητα; Αν εχεις νεοτερο και θελεις, ενημερωσε.....

useranna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Οκτ 03, 2017 7:44 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό useranna » Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:10 pm

mar23 έγραψε:Χθες που μίλησα με την δικηγόρο μου, για το θέμα της ένστασης, μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην μας αυξήσουν τα μόρια, καθώς στην αίτηση που κάναμε η μοριοδότηση προκύπτει αυτόματα και η επιτροπή θα επιμένει ότι αφορά δεύτερο τίτλο σπουδών, ώστε να υποστηρίξει την εσφαλμένη φόρμα του υπουργείου. Άμα όμως παρέμβει το Οικονομικό Επιμελητήριο, τότε με πολύ μεγάλη πιθανότητα η μοριοδότηση θα αλλάξει στους Οικονομολόγους. Απαράδεκτη η πληροφόρηση που δίνουν τηλεφωνικά οι <<αρμόδιοι>> ότι αφορά το δεύτερο τίτλο σπουδών. Ας ξεστραβωθούν να διαβάσουν το ΥΑ Κριτηρίων που οι ίδιοι έχουν αναρτήσει στην ιστοσελίδα των ΤΟΜΥ και μετά να έχουν γνώμη και υπευθυνότητα για όσα λένε. Ξεκάθαρα στο ΥΑ Κριτηρίων αναφέρει ότι ο Τίτλος σπουδών σε Οικονομικά δίνει 100 μόρια. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει να είναι 2ος τίτλος σπουδών. Και στην τελική το έγγραφο αυτό προηγείται χρονικά της προκήρυξης και θα έπρεπε να ενταχθεί αυτούσιο. Όσο δε για τις προυπηρεσίες- εργασιακή ή διδακτική εμπειρία των προσωρινά προσληπτέων έχω βάσιμες υποψίες ότι αρκετοί θα έπρεπε να απορριφθούν (θεολόγοι, καθηγητές Αγγλικών κτλ.) , καθώς αναφέρει σε 3 σημεία η προκήρυξη ότι για όλες τις θέσεις ως βαθμολογούμενη εμπειρία θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση σε καθήκοντα ή εργα συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων.Πραγματικά απορώ τι έλεγχο έκανε η Επιτροπή.


Συμφωνώ!

maria78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 3:32 pm

Re: Για την προκήρυξη ΤΟΜΥ

Δημοσίευσηαπό maria78 » Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:54 pm

useranna έγραψε:
mar23 έγραψε:Χθες που μίλησα με την δικηγόρο μου, για το θέμα της ένστασης, μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην μας αυξήσουν τα μόρια, καθώς στην αίτηση που κάναμε η μοριοδότηση προκύπτει αυτόματα και η επιτροπή θα επιμένει ότι αφορά δεύτερο τίτλο σπουδών, ώστε να υποστηρίξει την εσφαλμένη φόρμα του υπουργείου. Άμα όμως παρέμβει το Οικονομικό Επιμελητήριο, τότε με πολύ μεγάλη πιθανότητα η μοριοδότηση θα αλλάξει στους Οικονομολόγους. Απαράδεκτη η πληροφόρηση που δίνουν τηλεφωνικά οι <<αρμόδιοι>> ότι αφορά το δεύτερο τίτλο σπουδών. Ας ξεστραβωθούν να διαβάσουν το ΥΑ Κριτηρίων που οι ίδιοι έχουν αναρτήσει στην ιστοσελίδα των ΤΟΜΥ και μετά να έχουν γνώμη και υπευθυνότητα για όσα λένε. Ξεκάθαρα στο ΥΑ Κριτηρίων αναφέρει ότι ο Τίτλος σπουδών σε Οικονομικά δίνει 100 μόρια. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει να είναι 2ος τίτλος σπουδών. Και στην τελική το έγγραφο αυτό προηγείται χρονικά της προκήρυξης και θα έπρεπε να ενταχθεί αυτούσιο. Όσο δε για τις προυπηρεσίες- εργασιακή ή διδακτική εμπειρία των προσωρινά προσληπτέων έχω βάσιμες υποψίες ότι αρκετοί θα έπρεπε να απορριφθούν (θεολόγοι, καθηγητές Αγγλικών κτλ.) , καθώς αναφέρει σε 3 σημεία η προκήρυξη ότι για όλες τις θέσεις ως βαθμολογούμενη εμπειρία θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση σε καθήκοντα ή εργα συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων.Πραγματικά απορώ τι έλεγχο έκανε η Επιτροπή.


Συμφωνώ!

Συμφωνω!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης