Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Firecambin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Firecambin » Δευ Δεκ 21, 2020 6:16 pm

Χαίρεται σε όλους.
Μια σύντομη ερώτηση.Παρέλαβα πρόσκληση για διορισμό με βάσει την "νέα προκήρυξη¨ 8κ/2017 που αφορά 100 δικαστικούς υπαλλήλους επιπλέον αλλά ενώ ήμουν κατηγορία ΤΕ στην αίτηση που έκανα με καλούν για διορισμό σαν ΔΕ.

Αυτό σημαίνει πως ουσιαστικά αποδέχομαι πως θα διοριστώ χωρίς τα προσόντα (πτυχίο ΤΕ και μεταπτυχιακό και εμπειρία);

Συγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής αλλά δεν έχω καμία σχεδόν γνώση γύρω από τις προκηρύξεις.΄
Αν θέλει κάποιος ας με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιαν 05, 2021 10:04 pm

Firecambin έγραψε:Χαίρεται σε όλους.
Μια σύντομη ερώτηση.Παρέλαβα πρόσκληση για διορισμό με βάσει την "νέα προκήρυξη¨ 8κ/2017 που αφορά 100 δικαστικούς υπαλλήλους επιπλέον αλλά ενώ ήμουν κατηγορία ΤΕ στην αίτηση που έκανα με καλούν για διορισμό σαν ΔΕ.

Αυτό σημαίνει πως ουσιαστικά αποδέχομαι πως θα διοριστώ χωρίς τα προσόντα (πτυχίο ΤΕ και μεταπτυχιακό και εμπειρία);

Συγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής αλλά δεν έχω καμία σχεδόν γνώση γύρω από τις προκηρύξεις.΄

Ευχαριστώ.

Αν ειχατε κανει ως ΤΕ μήπως να επικοινωνησετε μαζι τους γιατι υποψιαζομαι πως θα εχει γίνει λαθος στηβ πρόσκληση, τυπογραφικό. Ισως κάποιος πατησε σε κοινο κειμενο και ξεχασε να αλλαξει την καρηγορια; Δε μπορω να σκεφτω κατι διαφορετικο.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Τετ Ιαν 06, 2021 11:30 am

Dimil έγραψε:

Ευχαριστώ.

Καλήμερα αυτό που ρωτάς είναι σοβαρό , δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ ότι χρειάζονται απόφοιτους ΤΕ όμως δεν θέλουν να τους κατατάξουν μισθολογικά σαν ΤΕ όποτε σας λένε για να πάτε ως ΔΕ , αλλιώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται στον ασεπ γιατί είναι διαφορετικοί πινάκες , γιατί είναι άλλες κατηγορίες (αυτονόητο)
πάντως είναι σοβαρό το όλο θέμα γιατί περιμένουμε τις αναπληρώσεις εμείς της κατηγόριας ΔΕ , αν δεν ψάχνουν από τον δικό μας (ΔΕ) πίνακα τότε τσάμπα περιμένουμε και είναι και κοροϊδία για εσάς να σας πάρουν ως ΔΕ ( άρα λιγότερα λεφτά )
σε παρακαλώ πες μας τι σου απάντησαν από τον ασεπ για το θέμα αυτό και θα στείλω και εγώ ένα email.

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Πέμ Ιαν 07, 2021 4:56 am

BILLY.T έγραψε:
Dimil έγραψε:

Ευχαριστώ.

Καλήμερα αυτό που ρωτάς είναι σοβαρό , δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ ότι χρειάζονται απόφοιτους ΤΕ όμως δεν θέλουν να τους κατατάξουν μισθολογικά σαν ΤΕ όποτε σας λένε για να πάτε ως ΔΕ , αλλιώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται στον ασεπ γιατί είναι διαφορετικοί πινάκες , γιατί είναι άλλες κατηγορίες (αυτονόητο)
πάντως είναι σοβαρό το όλο θέμα γιατί περιμένουμε τις αναπληρώσεις εμείς της κατηγόριας ΔΕ , αν δεν ψάχνουν από τον δικό μας (ΔΕ) πίνακα τότε τσάμπα περιμένουμε και είναι και κοροϊδία για εσάς να σας πάρουν ως ΔΕ ( άρα λιγότερα λεφτά )
σε παρακαλώ πες μας τι σου απάντησαν από τον ασεπ για το θέμα αυτό και θα στείλω και εγώ ένα email.

Χαίρεται και καλή χρονιά. Επειδή είμαι στον πίνακα επιλαχόντων της ΔΕ της 8Κ/2017 θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: Λες ότι παρέλαβες πρόσκληση για διορισμό για τη νέα προκήρυξη της 8Κ/2017 για 100 νέους δικαστικούς υπαλλήλους. Πώς παρέλαβες την πρόσκληση? Σου ήρθε προσωπικό μήνυμα στο κινητό ή αναφέρεσαι στην ανακοίνωση του ΑΣΕΠ όπως αυτή δημοσιεύθηκε στη σελίδα του στις 14.12.2020? Με την απάντησή σου θα βοηθούσες πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες