Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Pasxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 12, 2019 1:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pasxos » Τετ Δεκ 04, 2019 8:55 am

Pasxos έγραψε:
nina2018 έγραψε:
Pasxos έγραψε:Αγαπητέ ορκίζομαι τη Δευτέρα και θα ήθελα να μάθω σχετικά με την διαδικασία ορκωμοσίας [η ερώτηση φυσικά είναι προς όλους]
1. Με την κατάθεση του εγγράφου "ανακοίνωση διορισμού" θα λάβω κάποιο αποδεικτικό;
2. Πριν από την ορκωμοσία συμπληρώνω κάποια χαρτιά ή κατευθείαν ορκίζομαι;
3. Η ορκωμοσία γίνεται μέσα στη δικαστική αίθουσα ενώπιον δικαστών ή μόνο ενώπιον του προϊστάμενου;
Υπάρχει dress code ή και κάτι πιο απλό αρκεί;
4. Τα έγγραφα που προαναφερθησαν "οικογενειακής και περιουσιακής κατάστασης" απλά συμπληρώνονται απο εμένα σε σχετική φόρμα που θα μου δοθεί ή τεκμαιρονται από αντίστοιχες βεβαιώσεις;
5. Πότε μπορώ να ζητήσω να περάσω απο επιτροπή για να καταθέσω το σύνολο των προσόντων μου; Και αυτή η κατάθεση επηρεάζει μόνο βαθμολογικά ή και μισθολογικα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει και.... εγκάρδια Σιδεροκεφαλοι όπως συνηθίζεται....


Καλησπέρα και καλή αρχή!
1. Θα σου δοθεί φ/α της πρωτοκολλημένης ανακοίνωσης διορισμού.
2. Πριν την ορκωμοσία δε μου ζητήθηκε προσωπικά να συμπληρώσω κάποιο έντυπο. Ωστόσο, καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου κάποια έγγραφα για να τα καταθέσεις (πτυχία, τυχόν βεβαίωση προϋπηρεσίας, το ΑΜΚΑ, έναν αριθμό λογαριασμού).
3. Στη δική μου περίπτωση, η ορκωμοσία έγινε στην αίθουσα μόνο ενώπιον του Δικαστή και της γραμματέως.
4. Προσωπικά, δε μου δόθηκαν τα έγγραφα, χρειάστηκε να το ψάξω λίγο. Το έντυπο δήλωσης περιουσιακής κατάστασης το βρίσκεις στο ίντερνετ και το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης το αντλεις αν θες άμεσα ηλεκτρονικά μέσω του ermis με τους κωδικούς taxis.
5. Τα έγγραφα προς αναγνώριση μπορείς να τα προσκομίσεις άμεσα και να διαβιβαστούν από την υπηρεσία σου στο αρμόδιο τμήμα. Μεταπτυχιακό και διδακτορικό μετράνε και μισθολογικά, εκτός από βαθμολογικά. Η προϋπηρεσία μετράει μόνο εάν είναι του δημοσίου. Περισσότερα, σε αυτή την φάση, δυστυχώς δε γνωρίζω.

Καλή αρχή! :wink:

Ευχαριστώ...
Τα λέμε..



Παιδιά είμαι στη θέση αρκετές μέρες και τα πράγματα πηγαίνουν καλά. Καλές συνθήκες εργασίας. Εντάξει... σίγουρα αρκετή δουλειά. Καλή συνέχεια.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Δεκ 04, 2019 1:59 pm

Pasxos έγραψε:
Pasxos έγραψε:
nina2018 έγραψε:
Καλησπέρα και καλή αρχή!
1. Θα σου δοθεί φ/α της πρωτοκολλημένης ανακοίνωσης διορισμού.
2. Πριν την ορκωμοσία δε μου ζητήθηκε προσωπικά να συμπληρώσω κάποιο έντυπο. Ωστόσο, καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου κάποια έγγραφα για να τα καταθέσεις (πτυχία, τυχόν βεβαίωση προϋπηρεσίας, το ΑΜΚΑ, έναν αριθμό λογαριασμού).
3. Στη δική μου περίπτωση, η ορκωμοσία έγινε στην αίθουσα μόνο ενώπιον του Δικαστή και της γραμματέως.
4. Προσωπικά, δε μου δόθηκαν τα έγγραφα, χρειάστηκε να το ψάξω λίγο. Το έντυπο δήλωσης περιουσιακής κατάστασης το βρίσκεις στο ίντερνετ και το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης το αντλεις αν θες άμεσα ηλεκτρονικά μέσω του ermis με τους κωδικούς taxis.
5. Τα έγγραφα προς αναγνώριση μπορείς να τα προσκομίσεις άμεσα και να διαβιβαστούν από την υπηρεσία σου στο αρμόδιο τμήμα. Μεταπτυχιακό και διδακτορικό μετράνε και μισθολογικά, εκτός από βαθμολογικά. Η προϋπηρεσία μετράει μόνο εάν είναι του δημοσίου. Περισσότερα, σε αυτή την φάση, δυστυχώς δε γνωρίζω.

Καλή αρχή! :wink:

Ευχαριστώ...
Τα λέμε..



Παιδιά είμαι στη θέση αρκετές μέρες και τα πράγματα πηγαίνουν καλά. Καλές συνθήκες εργασίας. Εντάξει... σίγουρα αρκετή δουλειά. Καλή συνέχεια.


Σε πταισματοδικείο έχει διοριστεί κάποιος? Για το μισθολόγιο μάθατε τίποτα?

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2019 4:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Τετ Δεκ 04, 2019 6:17 pm

Competitor έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Competitor έγραψε:
Νταξει μωρέ σε πειράζουμε, δέχτηκες ένα μικρό συναδελφικο μπουλινγκ , το κάναμε με ευχάριστη διάθεση.... :D
Βγήκαν τα οριστικά ; !!!!!!!!! :shock: Κάτσε να δω αν διοριζομαι.....
Κρίμα δεν ειμαι μέσα, άρα τζαμπα γράφω εδώ....
Συγχαρητήρια πάντως για όσους τα κατάφεραν....

Μαυτα και μαυτα φτάσαμε Δεκέμβριο, τελευταίος μηνας με την παλιά μας ζωή. Με το νέο έτος ξεκινάμε νεες αποστολές, νέες περιπέτειες. Ειδικά σε εμάς που θα αλλάξουμε ήπειρο έχουμε να συναντήσουμε πολλά μπροστά μας.Εμενα προσωπικα δεν με απασχολεί η υποχρεωτική διετία του δόκιμου μέχρι να γυρίσω πίσω στον τόπο μου και ας είμαι μακριά από την οικογένεια μου. Ο χρόνος είναι κάτι εντελώς σχετικό. Είναι μια διαρκής μετάβαση σε κάτι άλλο.
Καλώς η κακώς όλα περνάνε...

Ναι μωρέ σε πειράζουμε..εγώ ευτυχώς διοριζομαι στην πόλη μου. Ακόμα κ με τα πόδια που λέει ο λόγος πάω. Θεωρώ πως τώρα τον Δεκέμβριο θα βγει το ΦΕΚ διορισμού, άρα από Γενάρη θα αναλάβουμε. Απλά όσοι θα πατε σε άλλη πόλη κ θα αναγκαστείτε να ενοικιάσετε σπίτι, να ξέρετε ότι για κάνα δίμηνο θα είμαστε απλήρωτοι. Επίσης όσοι δεν έχετε παιδί ο μισθος θα είναι περίπου 570€ τον πρώτο χρόνο. Μετά θα είναι +60€. Για όσους έχουν ένα παιδί να υπολογίσετε +40€


Είσαι σίγουρη ότι είναι γύρω στα 570 ;
Εγώ γνωρίζω 858 για ΔΕ χωρίς προϋπηρεσία κ χωρίς τέκνα .Αυτός διαβάζω είναι ο βασικός και με τις κρατήσεις το πληρωτεο είναι 715.Για εμένα με δύο τέκνα κ 80 .
Αυτό δεν ισχύει ;


Γενικά όσο το μελετάω τόσο βλέπω ότι δε συμφέρει..Προβληματικό υπουργείο ακόμα και στις μεταθέσεις, πολύ δουλειά, λίγα λεφτά

Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2016 10:42 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Competitor » Τετ Δεκ 04, 2019 7:49 pm

ceasetheday έγραψε:
Competitor έγραψε:
maria101980 έγραψε:Ναι μωρέ σε πειράζουμε..εγώ ευτυχώς διοριζομαι στην πόλη μου. Ακόμα κ με τα πόδια που λέει ο λόγος πάω. Θεωρώ πως τώρα τον Δεκέμβριο θα βγει το ΦΕΚ διορισμού, άρα από Γενάρη θα αναλάβουμε. Απλά όσοι θα πατε σε άλλη πόλη κ θα αναγκαστείτε να ενοικιάσετε σπίτι, να ξέρετε ότι για κάνα δίμηνο θα είμαστε απλήρωτοι. Επίσης όσοι δεν έχετε παιδί ο μισθος θα είναι περίπου 570€ τον πρώτο χρόνο. Μετά θα είναι +60€. Για όσους έχουν ένα παιδί να υπολογίσετε +40€


Είσαι σίγουρη ότι είναι γύρω στα 570 ;
Εγώ γνωρίζω 858 για ΔΕ χωρίς προϋπηρεσία κ χωρίς τέκνα .Αυτός διαβάζω είναι ο βασικός και με τις κρατήσεις το πληρωτεο είναι 715.Για εμένα με δύο τέκνα κ 80 .
Αυτό δεν ισχύει ;


Γενικά όσο το μελετάω τόσο βλέπω ότι δε συμφέρει..Προβληματικό υπουργείο ακόμα και στις μεταθέσεις, πολύ δουλειά, λίγα λεφτά


Αν θέλεις παρέθεσε καποιες αντίστοιχες θέσεις σε άλλα υπουργεία για να έχουμε βάση προς συζήτηση.
Ελπίζω να μπορούμε και να θέλουμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα τώρα που θα αναλάβουμε.

Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2016 10:42 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Competitor » Παρ Δεκ 06, 2019 1:07 pm

Παίδες νωρίτερα μίλησα με το υπουργείο και με ενημέρωσαν ότι τα χαρτιά μας έχουν φύγει από όλες τις διαδικασίες , έχουν κλείσει όλες οι εκρεμμοτητες και είναι ηδη στο γραφείο του υπουργού.Μεχρι τέλος του μηνός το ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΎ μας βγαίνει.
Βέβαια το σήμα θα δωθεί όταν θα μάθουμε ότι είναι προς αποστολή στο ΕΤ.

kozuser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2016 5:32 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kozuser » Παρ Δεκ 06, 2019 5:08 pm

καλησπέρα σε όλους
Γνωρίζει κανείς για το άν μπορούμε να καθυστερήσουμε την ορκωμοσία μας και αν ναι για πόσο??

kaktus02
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Οκτ 08, 2019 7:55 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kaktus02 » Παρ Δεκ 06, 2019 8:22 pm

Competitor έγραψε:Παίδες νωρίτερα μίλησα με το υπουργείο και με ενημέρωσαν ότι τα χαρτιά μας έχουν φύγει από όλες τις διαδικασίες , έχουν κλείσει όλες οι εκρεμμοτητες και είναι ηδη στο γραφείο του υπουργού.Μεχρι τέλος του μηνός το ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΎ μας βγαίνει.
Βέβαια το σήμα θα δωθεί όταν θα μάθουμε ότι είναι προς αποστολή στο ΕΤ.



Εγώ σήμερα πήρα τηλέφωνο τον ΟΔΥΕ μου είπανε οτι το υπέγραψε ο υπουργός και έχει πάει ήδη στο τυπογραφείο να τους ξαναπάρω την επόμενη εβδομάδα μήπως ξέρουνε ΚΑΔ

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Δεκ 06, 2019 11:30 pm

Κ εγώ σήμερα μίλησα παιδιά. Μου είπαν ότι όλα έχουν μπει στην τελική ευθεία. Είναι θέμα ημερών για ΦΕΚ διορισμού

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Σάβ Δεκ 07, 2019 4:04 pm

Για τις άδειες δικαστικών υπαλλήλων μάθατε κατι? Ισχύουν οι 10 ημέρες καλοκαιρινή άδεια? Εμείς οι νεοδιοριζομενοι έχουμε 2 μέρες το μήνα?

kaktus02
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Οκτ 08, 2019 7:55 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kaktus02 » Δευ Δεκ 09, 2019 11:11 pm

maria101980 έγραψε:Για τις άδειες δικαστικών υπαλλήλων μάθατε κατι? Ισχύουν οι 10 ημέρες καλοκαιρινή άδεια? Εμείς οι νεοδιοριζομενοι έχουμε 2 μέρες το μήνα?



ναί ισχύει ..μέρες άδειας 35 μέρες το χρόνο ..25 κανονικές και 10 το καλοκαίρι 'ολοι
..την καλοκαιρινή την παίρνεις για το καλοκαίρι αλλίως την χάνεις .και υπάρχει και η γονική άδεια 5 μέρες το χρόνο για αυτούς με παιδιά την οποία την παίρνεις μεμονομένες μέρες για σχολικούς ελέγχους..όταν κλείσεις χρόνο ισχύουν οι 25 μέρες
Οι δικαστικοί έχουν την μεγαλύτερη άδεια .
Μήπως έμαθε κανείς τίποτα για ΚΑΔ??

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Δεκ 10, 2019 9:22 am

kaktus02 έγραψε:
maria101980 έγραψε:Για τις άδειες δικαστικών υπαλλήλων μάθατε κατι? Ισχύουν οι 10 ημέρες καλοκαιρινή άδεια? Εμείς οι νεοδιοριζομενοι έχουμε 2 μέρες το μήνα?



ναί ισχύει ..μέρες άδειας 35 μέρες το χρόνο ..25 κανονικές και 10 το καλοκαίρι 'ολοι
..την καλοκαιρινή την παίρνεις για το καλοκαίρι αλλίως την χάνεις .και υπάρχει και η γονική άδεια 5 μέρες το χρόνο για αυτούς με παιδιά την οποία την παίρνεις μεμονομένες μέρες για σχολικούς ελέγχους..όταν κλείσεις χρόνο ισχύουν οι 25 μέρες
Οι δικαστικοί έχουν την μεγαλύτερη άδεια .
Μήπως έμαθε κανείς τίποτα για ΚΑΔ??

Οι νεοδιοριστοι δεν δικαιούνται κανονική άδεια τον πρώτο χρόνο? Δηλαδή 2 μέρες το μήνα όπως είναι στο υπόλοιπο δημόσιο τομέα?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Δεκ 10, 2019 9:43 am

Μπορεί κάποιος να πάρει τηλ να ρωτήσει για ΚΑΔ?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Δεκ 11, 2019 11:25 am

Παιδιά ρώτησε κανείς για ΚΑΔ? Έχουμε κανένα νέο??

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Τετ Δεκ 11, 2019 2:09 pm

maria101980 έγραψε:Παιδιά ρώτησε κανείς για ΚΑΔ? Έχουμε κανένα νέο??


Εγώ κάλεσα εχθές και με ενημέρωσαν ότι δεν έχει υπογραφεί ακόμα

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Δεκ 12, 2019 10:27 am

kaktus02 έγραψε:
Competitor έγραψε:Παίδες νωρίτερα μίλησα με το υπουργείο και με ενημέρωσαν ότι τα χαρτιά μας έχουν φύγει από όλες τις διαδικασίες , έχουν κλείσει όλες οι εκρεμμοτητες και είναι ηδη στο γραφείο του υπουργού.Μεχρι τέλος του μηνός το ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΎ μας βγαίνει.
Βέβαια το σήμα θα δωθεί όταν θα μάθουμε ότι είναι προς αποστολή στο ΕΤ.



Εγώ σήμερα πήρα τηλέφωνο τον ΟΔΥΕ μου είπανε οτι το υπέγραψε ο υπουργός και έχει πάει ήδη στο τυπογραφείο να τους ξαναπάρω την επόμενη εβδομάδα μήπως ξέρουνε ΚΑΔ

Ότι θέλουν λένε στον οδυε. Να τους ρωτήσεις για ΚΑΔ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες