Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nina2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Παρ Νοέμ 22, 2019 5:20 pm

ceasetheday έγραψε:
ceasetheday έγραψε:Τώρα που περάσαν μερικές μέρες τι έχετε να πείτε για τον φόρτο εργασίας και τις συνθήκες;για να ξέρουμε τις μας περιμένει χαχα

λοιπόν;

Ο φόρτος εργασίας είναι αρκετά μεγάλος, έχει αρκετό κόσμο, πολλή χαρτουρα. Οι συνθήκες είναι αρκετά ικανοποιητικές, υποκειμενικά πάντα μιλώντας. Ευτυχώς, έχω πολύ καλούς συναδέλφους!

Pasxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Pasxos » Παρ Νοέμ 22, 2019 8:40 pm

nina2018 έγραψε:
Pasxos έγραψε:
ceasetheday έγραψε:
λοιπόν;

Αγαπητέ ορκίζομαι τη Δευτέρα και θα ήθελα να μάθω σχετικά με την διαδικασία ορκωμοσίας [η ερώτηση φυσικά είναι προς όλους]
1. Με την κατάθεση του εγγράφου "ανακοίνωση διορισμού" θα λάβω κάποιο αποδεικτικό;
2. Πριν από την ορκωμοσία συμπληρώνω κάποια χαρτιά ή κατευθείαν ορκίζομαι;
3. Η ορκωμοσία γίνεται μέσα στη δικαστική αίθουσα ενώπιον δικαστών ή μόνο ενώπιον του προϊστάμενου;
Υπάρχει dress code ή και κάτι πιο απλό αρκεί;
4. Τα έγγραφα που προαναφερθησαν "οικογενειακής και περιουσιακής κατάστασης" απλά συμπληρώνονται απο εμένα σε σχετική φόρμα που θα μου δοθεί ή τεκμαιρονται από αντίστοιχες βεβαιώσεις;
5. Πότε μπορώ να ζητήσω να περάσω απο επιτροπή για να καταθέσω το σύνολο των προσόντων μου; Και αυτή η κατάθεση επηρεάζει μόνο βαθμολογικά ή και μισθολογικα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει και.... εγκάρδια Σιδεροκεφαλοι όπως συνηθίζεται....

Καλησπέρα και καλή αρχή!
1. Θα σου δοθεί φ/α της πρωτοκολλημένης ανακοίνωσης διορισμού.
2. Πριν την ορκωμοσία δε μου ζητήθηκε προσωπικά να συμπληρώσω κάποιο έντυπο. Ωστόσο, καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου κάποια έγγραφα για να τα καταθέσεις (πτυχία, τυχόν βεβαίωση προϋπηρεσίας, το ΑΜΚΑ, έναν αριθμό λογαριασμού).
3. Στη δική μου περίπτωση, η ορκωμοσία έγινε στην αίθουσα μόνο ενώπιον του Δικαστή και της γραμματέως.
4. Προσωπικά, δε μου δόθηκαν τα έγγραφα, χρειάστηκε να το ψάξω λίγο. Το έντυπο δήλωσης περιουσιακής κατάστασης το βρίσκεις στο ίντερνετ και το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης το αντλεις αν θες άμεσα ηλεκτρονικά μέσω του ermis με τους κωδικούς taxis.
5. Τα έγγραφα προς αναγνώριση μπορείς να τα προσκομίσεις άμεσα και να διαβιβαστούν από την υπηρεσία σου στο αρμόδιο τμήμα. Μεταπτυχιακό και διδακτορικό μετράνε και μισθολογικά, εκτός από βαθμολογικά. Η προϋπηρεσία μετράει μόνο εάν είναι του δημοσίου. Περισσότερα, σε αυτή την φάση, δυστυχώς δε γνωρίζω.

Καλή αρχή! :wink:

Ευχαριστώ...
Τα λέμε..

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Νοέμ 22, 2019 10:06 pm

nina2018 έγραψε:
ceasetheday έγραψε:
ceasetheday έγραψε:Τώρα που περάσαν μερικές μέρες τι έχετε να πείτε για τον φόρτο εργασίας και τις συνθήκες;για να ξέρουμε τις μας περιμένει χαχα

λοιπόν;

Ο φόρτος εργασίας είναι αρκετά μεγάλος, έχει αρκετό κόσμο, πολλή χαρτουρα. Οι συνθήκες είναι αρκετά ικανοποιητικές, υποκειμενικά πάντα μιλώντας. Ευτυχώς, έχω πολύ καλούς συναδέλφους!

Nina2018 σε ποιο τμήμα έχεις διοριστεί? Εγώ σε πταισματοδικείο

nina2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Σάβ Νοέμ 23, 2019 11:03 am

maria101980 έγραψε:
nina2018 έγραψε:
ceasetheday έγραψε:
λοιπόν;

Καλημέρα! Σε Ειρηνοδικείο!

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Δευ Νοέμ 25, 2019 10:19 am

nina2018 έγραψε:
maria101980 έγραψε:
nina2018 έγραψε:

Εγω ειμαι σε πρωτοδικειο
ολα στο ιδιο κτιριο ειναι;
ωραριο;

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Νοέμ 25, 2019 10:31 am

nina2018 έγραψε:
maria101980 έγραψε:
nina2018 έγραψε:

Ωραία μπράβο. Καλή αρχή!! Εμείς περιμένουμε ΦΕΚ διορισμού. 20/11 δημοσιεύτηκε στη διαύγεια το έγγραφο για τις πιστώσεις από το ΓΛΚ. Μετά από πόσο καιρό βγήκε το ΦΕΚ διορισμού σας, θυμάσαι?

nina2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Τρί Νοέμ 26, 2019 8:57 am

maria101980 έγραψε:
nina2018 έγραψε:
maria101980 έγραψε:Nina2018 σε ποιο τμήμα έχεις διοριστεί? Εγώ σε πταισματοδικείο

Ωραία μπράβο. Καλή αρχή!! Εμείς περιμένουμε ΦΕΚ διορισμού. 20/11 δημοσιεύτηκε στη διαύγεια το έγγραφο για τις πιστώσεις από το ΓΛΚ. Μετά από πόσο καιρό βγήκε το ΦΕΚ διορισμού σας, θυμάσαι?

Καλημέρα!! Το έγγραφο των πιστώσεων, αν θυμάμαι καλά, δημοσιεύτηκε τέλος Αυγούστου- αρχές Σεπτεμβρίου και το ΦΕΚ διορισμού βγήκε 25 Οκτωβρίου. Με κάλεσαν αρχές Νοεμβρίου για ορκωμοσία.

Competitor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Competitor » Τρί Νοέμ 26, 2019 1:47 pm

nina2018 έγραψε:
maria101980 έγραψε:
nina2018 έγραψε:

Καλημέρα!! Το έγγραφο των πιστώσεων, αν θυμάμαι καλά, δημοσιεύτηκε τέλος Αυγούστου- αρχές Σεπτεμβρίου και το ΦΕΚ διορισμού βγήκε 25 Οκτωβρίου. Με κάλεσαν αρχές Νοεμβρίου για ορκωμοσία.

Παίδες δεν θέλω να σας αγχωσω αλλά μόλις με πήραν τηλ από το υπουργείο δικαιοσύνης για μια εκκρεμότητα που έχω με την ταυτότητα, λόγω αλλαγής μεταξύ ΑΣΕΠ και τελικών δικαιολογητικών , και μου ζήτησε να στείλω συμπληρωματικά κάποια έγγραφα. Μέχρι εδώ όλα καλά....

Στην συζήτηση επάνω ζήτησα από την κυρία μια εκτίμηση και μου είπε ότι τρέχουν έτσι ώστε μέσα στον Δεκέμβριο να βγει το ΦΕΚ Διορισμού , όλα τα άλλα έχουν προχωρήσει και μένουν αυτές οι τελευταίες μικρές εκκρεμότητες....
Της λέω φαντάζομαι με το νέο έτος,δεν πιστεύω να τρέχουμε μέσα στις γιορτές , εγώ παραδείγματος χάριν θα πάω σχεδόν σε άλλη ήπειρο....(600χλμ)....
Μου απάντησε είναι από το χέρι του υπουργού πότε θα υπογράψει, μετά ΦΕΚ , μετά μητρώο προσωπικου στις υπηρεσίες μας , κατόπιν μας ειδοποιούν εγγράφως και τέλος παρουσιαζομαστε. Από το ΦΕΚ μέχρι την παρουσία περίπου 20 μέρες....

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Νοέμ 26, 2019 3:00 pm

Competitor έγραψε:
nina2018 έγραψε:
maria101980 έγραψε:Ωραία μπράβο. Καλή αρχή!! Εμείς περιμένουμε ΦΕΚ διορισμού. 20/11 δημοσιεύτηκε στη διαύγεια το έγγραφο για τις πιστώσεις από το ΓΛΚ. Μετά από πόσο καιρό βγήκε το ΦΕΚ διορισμού σας, θυμάσαι?

Παίδες δεν θέλω να σας αγχωσω αλλά μόλις με πήραν τηλ από το υπουργείο δικαιοσύνης για μια εκκρεμότητα που έχω με την ταυτότητα, λόγω αλλαγής μεταξύ ΑΣΕΠ και τελικών δικαιολογητικών , και μου ζήτησε να στείλω συμπληρωματικά κάποια έγγραφα. Μέχρι εδώ όλα καλά....

Στην συζήτηση επάνω ζήτησα από την κυρία μια εκτίμηση και μου είπε ότι τρέχουν έτσι ώστε μέσα στον Δεκέμβριο να βγει το ΦΕΚ Διορισμού , όλα τα άλλα έχουν προχωρήσει και μένουν αυτές οι τελευταίες μικρές εκκρεμότητες....
Της λέω φαντάζομαι με το νέο έτος,δεν πιστεύω να τρέχουμε μέσα στις γιορτές , εγώ παραδείγματος χάριν θα πάω σχεδόν σε άλλη ήπειρο....(600χλμ)....
Μου απάντησε είναι από το χέρι του υπουργού πότε θα υπογράψει, μετά ΦΕΚ , μετά μητρώο προσωπικου στις υπηρεσίες μας , κατόπιν μας ειδοποιούν εγγράφως και τέλος παρουσιαζομαστε. Από το ΦΕΚ μέχρι την παρουσία περίπου 20 μέρες....

Και εμένα με κάλεσαν για την ταυτότητα. Θέλουν μια βεβαίωση από την αστυνομία, γιατί ενδιάμεσα άλλαξα δελτίο. Θέλουν να στείλουν τα χαρτιά μου είπαν. Προσωπική μου γνώμη, Ιανουάριο θα αναλάβουμε

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Νοέμ 26, 2019 3:27 pm

Competitor σε ποια διεύθυνση σου είπαν να στείλεις τη βεβαίωση? Με κούριερ θα τη στείλεις ή με ταχυδρομείο?

Competitor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Competitor » Τρί Νοέμ 26, 2019 4:38 pm

maria101980 έγραψε:Competitor σε ποια διεύθυνση σου είπαν να στείλεις τη βεβαίωση? Με κούριερ θα τη στείλεις ή με ταχυδρομείο?

Στην ίδια διεύθυνση που είχαμε στείλει και τα τελευταία έγγραφα γιατρών κτλ.
Εννοείται με courier , έτσι μου ζήτησαν και από το υπουργείο

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Νοέμ 26, 2019 7:26 pm

Competitor έγραψε:
maria101980 έγραψε:Competitor σε ποια διεύθυνση σου είπαν να στείλεις τη βεβαίωση? Με κούριερ θα τη στείλεις ή με ταχυδρομείο?

Μπορείς να μου γράψεις τη δ/νση αν σου είναι εύκολο? Επίσης ζήτησες τη βεβαίωση απ' την αστυνομία για την ταυτότητα? Τι ακριβώς τους είπες?

Competitor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Competitor » Τετ Νοέμ 27, 2019 8:01 am

maria101980 έγραψε:
Competitor έγραψε:

Μπορείς να μου γράψεις τη δ/νση αν σου είναι εύκολο? Επίσης ζήτησες τη βεβαίωση απ' την αστυνομία για την ταυτότητα? Τι ακριβώς τους είπες?

α) Υπουργείο Δικαιοσύνης Διαφάνειας κ ανθρωπίνων δικαιωμάτων
Μεσογείων 96
Τκ 11527
Αθήνα

(Με την κοπέλα που μίλησα μου είπε να γράψω και προς τμήμα Α3)

β) Δεν πήγα ακόμα αλλά θα ζητήσω βεβαίωση κατοχής νέας ταυτότητας που να αναγράφεται και η παλιά για να γίνει η ταυτοποίηση.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Νοέμ 27, 2019 5:05 pm

Το θέμα με την ταυτότητα το τακτοποίησα σήμερα. Με κούριερ έστειλα τη βεβαίωση

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Πέμ Νοέμ 28, 2019 9:34 am

Competitor έγραψε:
nina2018 έγραψε:
maria101980 έγραψε:Ωραία μπράβο. Καλή αρχή!! Εμείς περιμένουμε ΦΕΚ διορισμού. 20/11 δημοσιεύτηκε στη διαύγεια το έγγραφο για τις πιστώσεις από το ΓΛΚ. Μετά από πόσο καιρό βγήκε το ΦΕΚ διορισμού σας, θυμάσαι?

που πας και λες 600 χλμ;εγω 512...και ψαχνω για αμοιβαια.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: MARIANTSAK και 5 επισκέπτες