Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:22 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Δευ Ιαν 22, 2018 12:51 pm

maria101980 έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:Πρεπει να παω στο τεε που ημουν να μου δωσουν το χαρτι του α κυκλου οποτε γιατι εγω εχω τα τετραμηνα που αφορουν το β κυκλο και δεν θυμαμαι καθολου που βρισκεται αυτο το χαρτι.σε ευχαριστω παρα παρα πολυ που μου απαντησες!

Μαρια μου ξερεις αν το χαρτι του πρωτου κυκλου σπουδων λεει και αυτο πτυχιο οπως του β κυκλου;συγνωμη αν γινομαι κουραστικη

Δεν με κουραζεις. Λεει πτυχιο ναι

Και μια τελευταια ερωτηση απο εμενα!!!η πρακτικη ασκηση που ειχα κανει σε τραπεζα πριν παρω εννοειται το πτυχιο μου μοριοδοτειται η δεν το βαζουμε καθολου σαν εμπειρια;

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Ιαν 22, 2018 12:53 pm

OPALAKIA έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:Μαρια μου ξερεις αν το χαρτι του πρωτου κυκλου σπουδων λεει και αυτο πτυχιο οπως του β κυκλου;συγνωμη αν γινομαι κουραστικη

Δεν με κουραζεις. Λεει πτυχιο ναι


Αν κάποιος έχει πτυχίο Α και Β κύκλου αλλά στη Διακοσμητική, μπορεί να πάρει μέρος στο διαγωνισμό και με τα δύο πτυχία για να πάρει τα 150 μόρια ή πρέπει να είναι μόνο Διοίκησης και Οικονομικών; Μπορεί σίγουρα(φαντάζομαι) να χρησιμοποιήσει το ένα για να πάρει μέρος σαν απόφοιτος Τεχνικού Λυκείου αλλα και τα δυο;;;Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ γιατι προσπαθώ και δεν βγαζω γραμμή στον ΑΣΕΠ.


Με τον β κυκλο μπορεις. Ο α κυκλος ομως πρεπει να ειναι οικονομικο

OPALAKIA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 8:43 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό OPALAKIA » Δευ Ιαν 22, 2018 3:40 pm

maria101980 έγραψε:
OPALAKIA έγραψε:
maria101980 έγραψε:Δεν με κουραζεις. Λεει πτυχιο ναι


Αν κάποιος έχει πτυχίο Α και Β κύκλου αλλά στη Διακοσμητική, μπορεί να πάρει μέρος στο διαγωνισμό και με τα δύο πτυχία για να πάρει τα 150 μόρια ή πρέπει να είναι μόνο Διοίκησης και Οικονομικών; Μπορεί σίγουρα(φαντάζομαι) να χρησιμοποιήσει το ένα για να πάρει μέρος σαν απόφοιτος Τεχνικού Λυκείου αλλα και τα δυο;;;Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ γιατι προσπαθώ και δεν βγαζω γραμμή στον ΑΣΕΠ.


Με τον β κυκλο μπορεις. Ο α κυκλος ομως πρεπει να ειναι οικονομικο



Κατάλαβα, με τον β' κύκλο σαν από απολυτήριο και θα μπορέσει να χρησιμοποιηθεί και ο α' κύκλος αν κάπου ζητήσουν ειδικότητα διακοσμητή να υποθέσω ή αν βάλουν όλους τους κύκλους ανεξαρτήτως ειδικότητας...

aspa06
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2009 3:55 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aspa06 » Δευ Ιαν 22, 2018 5:03 pm

Καλησπέρα και από μένα. Ανήκω στην κατηγορία πολυτέκνων και έχω μόνο 1470 μόρια. Έχω καμία ελπίδα πιστεύετε;;; Ευχαριστω!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Ιαν 22, 2018 6:06 pm

aspa06 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Ανήκω στην κατηγορία πολυτέκνων και έχω μόνο 1470 μόρια. Έχω καμία ελπίδα πιστεύετε;;; Ευχαριστω!

Καλησπέρα,είναι λίγο δύσκολο λόγω του αριθμού των αιτήσεων,ωστόσο τιποτα δεν αποκλείεται στις ειδικές θέσεις.Πόσες θέσεις είναι για πολύτεκνους;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Ιαν 22, 2018 6:54 pm

Υπαρχει αλλος που δεν του εχει δεσμευτει το παραβολο; Εμενα ειναι ακομη στην κατασταση πληρωμενο.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kristal » Δευ Ιαν 22, 2018 9:20 pm

Μην ελπίζετε σε αποτελέσματα γρήγορα για ΔΕ, τα παράβολα όχι δεν εχουν δεσμευτεί, το ΑΣΕΠ βάζει προτεραιότητες όπου δέχεται πιέσεις απο φορείς και Υπουργεία. Μια ματια στο διαύγεια καταλαβαίνει κάποιος τουλάχιστον απο τις αναπληρώσεις ποιός πιέζει , δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας για τα αιτήματα αναπληρώσεων , αλλά σειρά "πιέσεων". Για το Υπουργειο Δικαιοσύνης δεν βιάζεται το ξαναείπα, έχει ήδη καλυφθεί απο την γενια του 1998, απο την 1κ και 2 κ για ποιο λόγο να βιαστούν; Απο εβδομάδα βγαίνει η προκήρυξη των ΟΤΑ , όπου τους ζορίζουν για προσωρινά μέσα στο Μάρτιο. Με πιθανολογούμενη συμμετοχή άνω των 100.000 αιτήσεων φανταστείτε πόσα αποτελέσματα θα πάνε πίσω.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Ιαν 23, 2018 10:28 am

maria101980 έγραψε:
Mktacc έγραψε:Καλησπέρα,

Στα αποτελέσματα ως ΤΕ είμαι στους απορριπτέους με αιτιολογιά ΜΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΠΑΡΑΒΟΛΟΥ. Στο gsis φαίνεται κανονικά ως πληρωμένο το παράβολο αλλά και στο e banking μου. Στην αίτηση το έβαλα κανονικά.

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο ΑΣΕΠ για να ρωτήσω τι παίζει και αν θα πρέπει να κάνω ένσταση και μου ζήτησαν στοιχεία για να με καλέσει κάποιος από Δευτέρα.

Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;


Πηρες απαντηση? Τι σου ειπαν?


Λοιπόν τι είχε γίνει στη δική μου περίπτωση.
Την ημέρα που έβγαλα το παράβολο και πήγα να το πληρώσω είχε ένα θέμα το e-banking και δεν κατάφερα να το πληρώσω.
ετσι ξαναέβγαλα καινούργιο παράβολο και πλήρωσα το καινούργιο παράβολο.
Στην αίτηση έγραψα τον αριθμό του καινούργιου παραβόλου αλλά επισύναψα φωτοτυπία του μη πληρωμένου του πρώτου παραβόλου.
Το είδαν και μου είπαν να κάνω ένσταση.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Ιαν 23, 2018 1:20 pm

Mktacc έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Mktacc έγραψε:Καλησπέρα,

Στα αποτελέσματα ως ΤΕ είμαι στους απορριπτέους με αιτιολογιά ΜΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΠΑΡΑΒΟΛΟΥ. Στο gsis φαίνεται κανονικά ως πληρωμένο το παράβολο αλλά και στο e banking μου. Στην αίτηση το έβαλα κανονικά.

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο ΑΣΕΠ για να ρωτήσω τι παίζει και αν θα πρέπει να κάνω ένσταση και μου ζήτησαν στοιχεία για να με καλέσει κάποιος από Δευτέρα.

Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;


Πηρες απαντηση? Τι σου ειπαν?


Λοιπόν τι είχε γίνει στη δική μου περίπτωση.
Την ημέρα που έβγαλα το παράβολο και πήγα να το πληρώσω είχε ένα θέμα το e-banking και δεν κατάφερα να το πληρώσω.
ετσι ξαναέβγαλα καινούργιο παράβολο και πλήρωσα το καινούργιο παράβολο.
Στην αίτηση έγραψα τον αριθμό του καινούργιου παραβόλου αλλά επισύναψα φωτοτυπία του μη πληρωμένου του πρώτου παραβόλου.
Το είδαν και μου είπαν να κάνω ένσταση.


Ελπιζω να σου πανε ολα καλα

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Τρί Ιαν 23, 2018 1:38 pm

Για ΔΕ κατηγορία και σε μένα δεν έχει δεσμευτεί και γράφει πληρωμένο.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιαν 23, 2018 2:44 pm

christina1986 έγραψε:Για ΔΕ κατηγορία και σε μένα δεν έχει δεσμευτεί και γράφει πληρωμένο.

Οποτε λογικα θα αργησουν πολυ. Απλα επειδη ειχα δει πως εχουν δεσμευτει σε καποιους ειπα να ρωτησω. Την ξεχναμε λοιπον κι επανερχομαστε μετα απο μηνες.

NSNS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2018 6:31 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NSNS » Τετ Ιαν 24, 2018 2:23 am

maria101980 έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:
maria101980 έγραψε:Ναι μετραει. Τι βαθμους εχεις.στον α και β κυκλο?

Μαρια παω να τρελαθω....ποσο χαζη ειμαι;δεν ειχα ιδεα οτι μετραει.νομιζα μονο τελειωνοντας ιεκ.18 κ 9/12 εχω στο β κυκλο σπουδων.στον α κυκλο τι βλεπω ακριβως;


Εχεις Καλο βαθμο. Στον α κυκλο εχεις κ εκει βαθμο. Θα βαζεις τον μεγαλυτερο κ το αλλο θα το βαζεις 2ο κυκλο. Μιλαω παντα για ΔΕ διοικητικου.
Την ερωτηση σου δεν την καταλαβαινω. Το πτυχιο.α κυκλου δε.γραφει βαθμο?

Μαρία εάν για παράδειγμα ο βαθμός του Β' Κυκλου είναι μεγαλύτερος από του Α' μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε ή πάει σαν δεύτερος τίτλος επειδή είναι μεταγενέστερος?

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Τετ Ιαν 24, 2018 8:55 am

Μαρία εάν για παράδειγμα ο βαθμός του Β' Κυκλου είναι μεγαλύτερος από του Α' μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε ή πάει σαν δεύτερος τίτλος επειδή είναι μεταγενέστερος?[/quote]

καλημέρα σαν πρώτο θα βάζεις αυτόν που είναι πριν την προϋπηρεσία σου αν έχεις γιατί αλλιώς θα την χάσεις δεν θα μετράει, αν δεν έχεις προϋπηρεσία τότε βάλε πρώτο αυτό που έχει το μεγαλύτερο βαθμό.

NSNS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2018 6:31 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NSNS » Τετ Ιαν 24, 2018 1:56 pm

BILLY.T έγραψε:Μαρία εάν για παράδειγμα ο βαθμός του Β' Κυκλου είναι μεγαλύτερος από του Α' μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε ή πάει σαν δεύτερος τίτλος επειδή είναι μεταγενέστερος?


καλημέρα σαν πρώτο θα βάζεις αυτόν που είναι πριν την προϋπηρεσία σου αν έχεις γιατί αλλιώς θα την χάσεις δεν θα μετράει, αν δεν έχεις προϋπηρεσία τότε βάλε πρώτο αυτό που έχει το μεγαλύτερο βαθμό.[/quote]
Η προυπηρεσία μου είναι μετά και από τους δύο τίτλους οπότε εκεί δεν έχω θέμα.Απλά φοβάμαι μήπως έχω πρόβλημα εάν βάλω πρώτο το Πτυχίο Β' Κύκλου που είναι μεταγενέστερο αυτού του Α' Κύκλου...Τον καλύτερο βαθμό τον έχω στον Β' Κύκλο...

Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2017 4:22 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Σάβ Ιαν 27, 2018 12:46 pm

Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω η πρακτικη ασκηση πιανεται ως προυπηρεσια;γνωριζει κανεις;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες