Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2016 10:42 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Competitor » Τετ Ιούλ 11, 2018 8:42 am

Μια εκτίμηση για τα οριστικά.

Πιστεύω γύρω στον Νοέμβριο και ΦΕΚ κατά τον Φεβρουάριο.

Ανάληψη καθηκόντων γύρω στο Πάσχα.

Για να δούμε....

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Ιούλ 11, 2018 9:25 am

Competitor έγραψε:Μια εκτίμηση για τα οριστικά.

Πιστεύω γύρω στον Νοέμβριο και ΦΕΚ κατά τον Φεβρουάριο.

Ανάληψη καθηκόντων γύρω στο Πάσχα.

Για να δούμε....

Αν οι ενστασεις ειναι πολλες θα παμε για καλοκαιρι. Ας ειναι. Ευχομαι κ στα οριστικά ολοι μας!!

gaganas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 1:56 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό gaganas » Τετ Ιούλ 11, 2018 9:07 pm

knts έγραψε:
gianniskriti έγραψε:Καλησπέρα από Κρήτη.
Έγινε κάποια σφαγή στις μοριοδοτήσεις εμπειρίας στους ΔΕ;
Καταχώρησα 2 αιτήσεις Δε για στενά συγγενικά μου πρόσωπα και διαπιστώνω ότι και για τις 2 δεν αναγνωρίστηκε εμπειρία.
Επίσης για ποιο λόγο εμφανίζονται και στο excel των με εμεπιρία και στο excel των χωρίς εμπειρία;;;;


Στον πίνακα με εμπειρία μπαίνουν όλοι, ο καθένας με την εμπειρία που έχει (άλλος με μηδενική εμπειρία, άλλος με τη μέγιστη). Στον πίνακα χωρίς εμπειρία μπαίνουν επίσης όλοι χωρίς όμως να ληφθεί υπόψη η εμπειρία τους. Αφού οι συγγενείς σου στον πίνακα με εμπειρία έχουν μηδέν, σημαίνει ότι έγινε έλεγχος στα δικαιολογητικά τους και η δηλωθείσα εμπειρία κρίθηκε μη συναφής με τη θέση ΔΕ Γραμματέων.


Το σύνηθες λάθος που κάνουν όσοι βλέπουν μηδενική εμπειρία, είναι το ότι ενώ έχουν δηλώσει το είδος της εμπειρίας τους στον σχετικό πίνακα, δεν έχουν δηλώσει τους μήνες εμπειρίας στον πίνακα με τις θέσεις για τις οποίες υποβάλουν υποψηφιότητα.

Η δήλωση στον πίνακα όπου δηλώνεται ο εργοδότης, η διάρκεια απασχόλησης και το είδος εμπειρίας, σκοπό έχει για να δηλωθεί το είδος της εμπειρίας και δεν βαθμολογείται.
Η βαθμολόγηση γίνεται με βάση τους μήνες εμπειρίας που δήλωσε ο κάθε υποψήφιος, δίπλα στην θέση προτίμησης, στον σχετικό πίνακα.
Εκεί είναι που δηλώνεται η συναφής εμπειρία με τον κωδικό θέσης, η οποία μπορεί να είναι υποσύνολο της συνολικής εμπειρίας του υποψηφίου.
Αν δεν δηλώσεις τίποτα εκεί, θα βαθμολογηθείς με μηδενική εμπειρία ακόμα και αν την έχεις δηλώσει στο προηγούμενο πίνακα.
Προσοχή μην κάνετε αυτό το λάθος.

TSACHTAN
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 12:36 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό TSACHTAN » Πέμ Ιούλ 12, 2018 12:59 am

Χαίρεται ,

Και εμένα δεν μου μέτρησαν την εμπειρία ( τράπεζα).
Πιθανολογώ όμως ότι έκανα λάθος που στο φάκελο που έστειλα δεν έβαλα την αίτηση-υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας. Χρειαζόταν ;

TSACHTAN
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 12:36 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό TSACHTAN » Πέμ Ιούλ 12, 2018 12:59 am

Χαίρεται ,

Και εμένα δεν μου μέτρησαν την εμπειρία ( τράπεζα).
Πιθανολογώ όμως ότι έκανα λάθος που στο φάκελο που έστειλα δεν έβαλα την αίτηση-υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας. Χρειαζόταν ;

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 8:12 am

TSACHTAN έγραψε:Χαίρεται ,

Και εμένα δεν μου μέτρησαν την εμπειρία ( τράπεζα).
Πιθανολογώ όμως ότι έκανα λάθος που στο φάκελο που έστειλα δεν έβαλα την αίτηση-υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας. Χρειαζόταν ;

Ναι, αν μιλας για ιδιωτικο τομεα η υπεύθυνη δηλωση ειναι απαραίτητη μονο για δημοσιο εναλλακτικα προσκομιζεις βεβαιωση απο το φορεα που εργαζοσουν, κατι που δεν ζητανε για τον ιδιωτικο.. Δυστυχώς ακομη κ αν επισυναψες βεβαιωση εργοδοτη και ενσημων, χωρις υπεύθυνη δηλωση θα θεωρηθηκαν ελλιπη δικαιολογητικα..

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Παρ Ιούλ 13, 2018 2:20 pm

Καλησπέρα σε όλους! Είχε κανείς καμία επικοινωνία με Ασεπ για τα οριστικά ΤΕ;

Aischinis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 23, 2018 5:07 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Aischinis » Κυρ Ιούλ 15, 2018 2:14 pm

nina2018 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Είχε κανείς καμία επικοινωνία με Ασεπ για τα οριστικά ΤΕ;

Καλησπέρα!
Είχα επικοινωνίσει για ΤΕ και μου είπαν πως δεν μπορούν να πούν τίποτα με συγουριά. Η δική μου εκτίμηση είναι πως, όπου νάναι θα βγούν.
Και ήθελα να ρωτήσω, από τα οριστικά μέχρι την ανάλυψη των καθηκώντων πόσο περίπου διαρκεί το μαλί;;;

Ευχαριστώ!

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 12:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό IANOS » Δευ Ιούλ 16, 2018 9:11 am

Μια ερωτηση
Ειμαι επιτυχων στα οριστικα της 8κ δεν εχω ομως λαβει ακομα την συστημενη επιστολη για αποδοχη
Εχω κανει ομως και τα χαρτια μου σε αλλη προκηρυξη οταν ειχαν βγει τα οριστικα της 8κ που εχω πολυ βασιμες ελπιδες να ειμαι επιτυχων και σε αυτη
Ερωτηση
Μπορω να κανω αποδοχη διορισμου λοιπον στην 8κ κι αν οντως ειμαι επιτυχων στην αλλη προκυρηξη να παραιτηθω απ την 8κ και να αποδεχθω την καινουργια θεση?
Οποιος ξερει παρακαλω ας με διαφωτισει
Ειναι σημαντικο
Ευχαριστω

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Ιούλ 16, 2018 1:42 pm

IANOS έγραψε:Μια ερωτηση
Ειμαι επιτυχων στα οριστικα της 8κ δεν εχω ομως λαβει ακομα την συστημενη επιστολη για αποδοχη
Εχω κανει ομως και τα χαρτια μου σε αλλη προκηρυξη οταν ειχαν βγει τα οριστικα της 8κ που εχω πολυ βασιμες ελπιδες να ειμαι επιτυχων και σε αυτη
Ερωτηση
Μπορω να κανω αποδοχη διορισμου λοιπον στην 8κ κι αν οντως ειμαι επιτυχων στην αλλη προκυρηξη να παραιτηθω απ την 8κ και να αποδεχθω την καινουργια θεση?
Οποιος ξερει παρακαλω ας με διαφωτισει
Ειναι σημαντικο
Ευχαριστω


Ναι, μπορείς.

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 12:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό IANOS » Δευ Ιούλ 16, 2018 2:44 pm

knts έγραψε:
IANOS έγραψε:Μια ερωτηση
Ειμαι επιτυχων στα οριστικα της 8κ δεν εχω ομως λαβει ακομα την συστημενη επιστολη για αποδοχη
Εχω κανει ομως και τα χαρτια μου σε αλλη προκηρυξη οταν ειχαν βγει τα οριστικα της 8κ που εχω πολυ βασιμες ελπιδες να ειμαι επιτυχων και σε αυτη
Ερωτηση
Μπορω να κανω αποδοχη διορισμου λοιπον στην 8κ κι αν οντως ειμαι επιτυχων στην αλλη προκυρηξη να παραιτηθω απ την 8κ και να αποδεχθω την καινουργια θεση?
Οποιος ξερει παρακαλω ας με διαφωτισει
Ειναι σημαντικο
Ευχαριστω


Ναι, μπορείς.


Αν μπορεις διαφωτισε με
Δεν υπαρχει κολλημα πενταετιας?

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Ιούλ 16, 2018 6:43 pm

IANOS έγραψε:
knts έγραψε:
IANOS έγραψε:Μια ερωτηση
Ειμαι επιτυχων στα οριστικα της 8κ δεν εχω ομως λαβει ακομα την συστημενη επιστολη για αποδοχη
Εχω κανει ομως και τα χαρτια μου σε αλλη προκηρυξη οταν ειχαν βγει τα οριστικα της 8κ που εχω πολυ βασιμες ελπιδες να ειμαι επιτυχων και σε αυτη
Ερωτηση
Μπορω να κανω αποδοχη διορισμου λοιπον στην 8κ κι αν οντως ειμαι επιτυχων στην αλλη προκυρηξη να παραιτηθω απ την 8κ και να αποδεχθω την καινουργια θεση?
Οποιος ξερει παρακαλω ας με διαφωτισει
Ειναι σημαντικο
Ευχαριστω


Ναι, μπορείς.


Αν μπορεις διαφωτισε με
Δεν υπαρχει κολλημα πενταετιας?


Ο περιορισμός της 5ετίας ισχύει από το διορισμό και μετά, δηλαδή από την ορκωμοσία και την ανάληψη Υπηρεσίας. Όχι από την αίτηση σε Προκήρυξη, όχι από την έκδοση (προσωρινών/ οριστικών) αποτελεσμάτων.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Ιούλ 16, 2018 7:31 pm

IANOS έγραψε:
knts έγραψε:
IANOS έγραψε:Μια ερωτηση
Ειμαι επιτυχων στα οριστικα της 8κ δεν εχω ομως λαβει ακομα την συστημενη επιστολη για αποδοχη
Εχω κανει ομως και τα χαρτια μου σε αλλη προκηρυξη οταν ειχαν βγει τα οριστικα της 8κ που εχω πολυ βασιμες ελπιδες να ειμαι επιτυχων και σε αυτη
Ερωτηση
Μπορω να κανω αποδοχη διορισμου λοιπον στην 8κ κι αν οντως ειμαι επιτυχων στην αλλη προκυρηξη να παραιτηθω απ την 8κ και να αποδεχθω την καινουργια θεση?
Οποιος ξερει παρακαλω ας με διαφωτισει
Ειναι σημαντικο
Ευχαριστω


Ναι, μπορείς.


Αν μπορεις διαφωτισε με
Δεν υπαρχει κολλημα πενταετιας?


Κόλλημα πενταετίας υπάρχει όταν έχεις αναλάβει κι έπειτα επιθυμείς να συμμετέχεις σε άλλη προκήρυξη. Ειδικότερα, δε μπορείς να κάνεις αίτηση σε νέα προκήρυξη εάν έχεις διοριστεί με τις διατάξεις του Ν.2190/94 και ΔΕΝ έχει παρέλθει πενταετία από το διορισμό σου. Σε μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει πρώτα να παραιτηθείς και μετά να υποβάλεις αίτηση (με ένα αμφίβολο αποτέλεσμα βέβαια). Εκτός κι αν είχες υποβάλλει την αίτηση πριν διοριστείς.
Στη δική σου περίπτωση δεν είχες αναλάβει καν καθήκοντα όταν υπέβαλες αίτηση σε άλλη προκήρυξη. Η έκδοση των οριστικών πινάκων κατάταξης δεν συνεπάγεται σε καμία περίπτωση υπαλληλική σχέση, επομένως, μέχρι να αναλάβεις καθήκοντα, μπορείς να υποβάλεις όσες αιτήσεις θέλεις.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Ιούλ 16, 2018 11:39 pm

knts έγραψε:
IANOS έγραψε:
knts έγραψε:
Ναι, μπορείς.


Αν μπορεις διαφωτισε με
Δεν υπαρχει κολλημα πενταετιας?


Κόλλημα πενταετίας υπάρχει όταν έχεις αναλάβει κι έπειτα επιθυμείς να συμμετέχεις σε άλλη προκήρυξη. Ειδικότερα, δε μπορείς να κάνεις αίτηση σε νέα προκήρυξη εάν έχεις διοριστεί με τις διατάξεις του Ν.2190/94 και ΔΕΝ έχει παρέλθει πενταετία από το διορισμό σου. Σε μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει πρώτα να παραιτηθείς και μετά να υποβάλεις αίτηση (με ένα αμφίβολο αποτέλεσμα βέβαια). Εκτός κι αν είχες υποβάλλει την αίτηση πριν διοριστείς.
Στη δική σου περίπτωση δεν είχες αναλάβει καν καθήκοντα όταν υπέβαλες αίτηση σε άλλη προκήρυξη. Η έκδοση των οριστικών πινάκων κατάταξης δεν συνεπάγεται σε καμία περίπτωση υπαλληλική σχέση, επομένως, μέχρι να αναλάβεις καθήκοντα, μπορείς να υποβάλεις όσες αιτήσεις θέλεις.


Σε αυτη την περιπτωση η δοκιμη υπηρεσια ξεκιναει απ την αρχή ή σου αναγνωριζουν ως δοκιμη περιοδο τους πχ 5-6 μηνες που μπορει να εχεις δουλεψει στην προηγουμενη υπηρεσια?

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Τρί Ιούλ 17, 2018 12:49 am

maria101980 έγραψε:
knts έγραψε:
IANOS έγραψε:
Αν μπορεις διαφωτισε με
Δεν υπαρχει κολλημα πενταετιας?


Κόλλημα πενταετίας υπάρχει όταν έχεις αναλάβει κι έπειτα επιθυμείς να συμμετέχεις σε άλλη προκήρυξη. Ειδικότερα, δε μπορείς να κάνεις αίτηση σε νέα προκήρυξη εάν έχεις διοριστεί με τις διατάξεις του Ν.2190/94 και ΔΕΝ έχει παρέλθει πενταετία από το διορισμό σου. Σε μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει πρώτα να παραιτηθείς και μετά να υποβάλεις αίτηση (με ένα αμφίβολο αποτέλεσμα βέβαια). Εκτός κι αν είχες υποβάλλει την αίτηση πριν διοριστείς.
Στη δική σου περίπτωση δεν είχες αναλάβει καν καθήκοντα όταν υπέβαλες αίτηση σε άλλη προκήρυξη. Η έκδοση των οριστικών πινάκων κατάταξης δεν συνεπάγεται σε καμία περίπτωση υπαλληλική σχέση, επομένως, μέχρι να αναλάβεις καθήκοντα, μπορείς να υποβάλεις όσες αιτήσεις θέλεις.


Σε αυτη την περιπτωση η δοκιμη υπηρεσια ξεκιναει απ την αρχή ή σου αναγνωριζουν ως δοκιμη περιοδο τους πχ 5-6 μηνες που μπορει να εχεις δουλεψει στην προηγουμενη υπηρεσια?


Μπορεί να σε βοηθησουν και οι απαντήσεις που θα δοθούν εδω
viewtopic.php?f=7&t=20973


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες