Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:19 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nik77 » Τρί Νοέμ 20, 2018 1:10 am

Παιδιά. μηπως μίλησε κάποιος με το υπουργείο να ρωτησει που βρισκόμαστε( ΥΕ) εαν ελεγχθηκαν τα χαρτιά μας η αν πήγαν στον υπουργο για υπογραφη ? Εγω παιρνω τηλεφωνο αλλα δεν το σηκωνουν.

Fix84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 11:22 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Fix84 » Τετ Νοέμ 21, 2018 10:07 pm

nik77 έγραψε:Παιδιά. μηπως μίλησε κάποιος με το υπουργείο να ρωτησει που βρισκόμαστε( ΥΕ) εαν ελεγχθηκαν τα χαρτιά μας η αν πήγαν στον υπουργο για υπογραφη ? Εγω παιρνω τηλεφωνο αλλα δεν το σηκωνουν.


Μεχρι τελος γεναρη θα εχουμε πιασει μου ειπαν

nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:19 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nik77 » Δευ Νοέμ 26, 2018 3:40 pm

Σημερα πηγα στο Υπουργειο να ρωτήσω που βρισκόμαστε(8κ ΥΕ) και καταλαβα οτι θα προωθησουν τους διορισμους της 1κ και εμεις εχει ο Θεος! Ασε που Μπορεί να πεσουμε και σε εκλογές και να διοριστουμε του Αγιου ανημερα!!!!!!!!!!!!!! Κριμα γιατι είμαστε μονο 21 ατομα ενω η 1κ 400 ατομα και εχουμε προτεραιότητα . Τι να πω , να ξεκινησουμε να παιρνουμε ολοι μαζι τηλεφωνο (2131307220-2131307219-2131307209) μπας και γινει κατι πριν ερθει ο μαιος μηνας που μπορει να γινουν εκλογες.

Fix84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 11:22 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Fix84 » Τρί Νοέμ 27, 2018 12:55 am

nik77 έγραψε:Σημερα πηγα στο Υπουργειο να ρωτήσω που βρισκόμαστε(8κ ΥΕ) και καταλαβα οτι θα προωθησουν τους διορισμους της 1κ και εμεις εχει ο Θεος! Ασε που Μπορεί να πεσουμε και σε εκλογές και να διοριστουμε του Αγιου ανημερα!!!!!!!!!!!!!! Κριμα γιατι είμαστε μονο 21 ατομα ενω η 1κ 400 ατομα και εχουμε προτεραιότητα . Τι να πω , να ξεκινησουμε να παιρνουμε ολοι μαζι τηλεφωνο (2131307220-2131307219-2131307209) μπας και γινει κατι πριν ερθει ο μαιος μηνας που μπορει να γινουν εκλογες.


Αληθεια το λες???!!!!!!! Δηλαδη τι σου ειπαν συγκεκριμενα? Φωτισε με λιγο σε παρακαλω...

nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:19 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nik77 » Τρί Νοέμ 27, 2018 8:36 am

Ρωτησα τον προισταμενο ποτε θα πανε τα χαρτια στον Υπουργο (αφου ειναι ελεγμενα) και μου ειπε θα δουμε οχι ακομα, λεω καλα αφου ειμαστε ετοιμοι γιατι δεν προχωραει η διαδικασια και μου απανταει οτι εχει και την 1κ με τα 400 ατομα. Δηλαδη ποτε θα γινει ο διορισμος? Χρονικα δεν μπορω να απαντησω μου ειπε. Να παρουμε τηλ να δειξουμε ενδιαφερον γιατι βλεπω αδιαφορια!!!!εγω θα παρω και την ΟΔΥΕ τηλ οπως και το υπουργειο βέβαια.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Νοέμ 27, 2018 1:17 pm

nik77 έγραψε:Ρωτησα τον προισταμενο ποτε θα πανε τα χαρτια στον Υπουργο (αφου ειναι ελεγμενα) και μου ειπε θα δουμε οχι ακομα, λεω καλα αφου ειμαστε ετοιμοι γιατι δεν προχωραει η διαδικασια και μου απανταει οτι εχει και την 1κ με τα 400 ατομα. Δηλαδη ποτε θα γινει ο διορισμος? Χρονικα δεν μπορω να απαντησω μου ειπε. Να παρουμε τηλ να δειξουμε ενδιαφερον γιατι βλεπω αδιαφορια!!!!εγω θα παρω και την ΟΔΥΕ τηλ οπως και το υπουργειο βέβαια.

Το φεκ κατανομης πότε βγηκε?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Νοέμ 27, 2018 1:17 pm

nik77 έγραψε:Ρωτησα τον προισταμενο ποτε θα πανε τα χαρτια στον Υπουργο (αφου ειναι ελεγμενα) και μου ειπε θα δουμε οχι ακομα, λεω καλα αφου ειμαστε ετοιμοι γιατι δεν προχωραει η διαδικασια και μου απανταει οτι εχει και την 1κ με τα 400 ατομα. Δηλαδη ποτε θα γινει ο διορισμος? Χρονικα δεν μπορω να απαντησω μου ειπε. Να παρουμε τηλ να δειξουμε ενδιαφερον γιατι βλεπω αδιαφορια!!!!εγω θα παρω και την ΟΔΥΕ τηλ οπως και το υπουργειο βέβαια.

Το φεκ κατανομης πότε βγηκε?

Fix84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 11:22 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Fix84 » Τρί Νοέμ 27, 2018 4:40 pm

nik77 έγραψε:Ρωτησα τον προισταμενο ποτε θα πανε τα χαρτια στον Υπουργο (αφου ειναι ελεγμενα) και μου ειπε θα δουμε οχι ακομα, λεω καλα αφου ειμαστε ετοιμοι γιατι δεν προχωραει η διαδικασια και μου απανταει οτι εχει και την 1κ με τα 400 ατομα. Δηλαδη ποτε θα γινει ο διορισμος? Χρονικα δεν μπορω να απαντησω μου ειπε. Να παρουμε τηλ να δειξουμε ενδιαφερον γιατι βλεπω αδιαφορια!!!!εγω θα παρω και την ΟΔΥΕ τηλ οπως και το υπουργειο βέβαια.


Τ ε λ ε ι α.... θα πεσουμε και πανω στις εκλογες....και αντε να βγαλεις ακρη.... το φεκ κατανομης maria εχει βγει απ τον Αυγουστο.... ε και?

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Νοέμ 27, 2018 5:55 pm

nik77 έγραψε:Σημερα πηγα στο Υπουργειο να ρωτήσω που βρισκόμαστε(8κ ΥΕ) και καταλαβα οτι θα προωθησουν τους διορισμους της 1κ και εμεις εχει ο Θεος! Ασε που Μπορεί να πεσουμε και σε εκλογές και να διοριστουμε του Αγιου ανημερα!!!!!!!!!!!!!! Κριμα γιατι είμαστε μονο 21 ατομα ενω η 1κ 400 ατομα και εχουμε προτεραιότητα . Τι να πω , να ξεκινησουμε να παιρνουμε ολοι μαζι τηλεφωνο (2131307220-2131307219-2131307209) μπας και γινει κατι πριν ερθει ο μαιος μηνας που μπορει να γινουν εκλογες.



Το ποιος έχει η όχι προτεραιότητα το ξέρουν αυτοί ανάλογα με τις ανάγκες τους. Πιστέυετε ότι αν παίρνετε τηλέφωνα και τους σπάσετε τα νεύρα θα κερδίσετε κάτι;

nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:19 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nik77 » Τρί Νοέμ 27, 2018 8:12 pm

Τέλος Αυγούστου βγήκε το φεκ κατανομης ! Και ναι με το να παιρνουμε τηλέφωνα δειχνουμε οτι και εμείς εχουμε το δικαιωμα να διοριστούμε .Οσοι περισότεροι ενδιαφερθούν για τον διορισμό τους τοσο το καλύτερο.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Νοέμ 27, 2018 10:13 pm

nik77 έγραψε:Τέλος Αυγούστου βγήκε το φεκ κατανομης ! Και ναι με το να παιρνουμε τηλέφωνα δειχνουμε οτι και εμείς εχουμε το δικαιωμα να διοριστούμε .Οσοι περισότεροι ενδιαφερθούν για τον διορισμό τους τοσο το καλύτερο.

Ο νομος λεει εντος 3μηνου οτι πρεπει να εχετε παει στις θεσεις σας. Η 1κ προχωραει κανονικα? Εχει γινει χαμος με αυτη την προκηρυξη. Δηλ θα παρουν τους διοριστεους κ μετά αν δικαιθωθουν τα παιδια που θα πανε δικαστηκά τι θα γίνει?

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Νοέμ 27, 2018 11:48 pm

nik77 έγραψε:Τέλος Αυγούστου βγήκε το φεκ κατανομης ! Και ναι με το να παιρνουμε τηλέφωνα δειχνουμε οτι και εμείς εχουμε το δικαιωμα να διοριστούμε .Οσοι περισότεροι ενδιαφερθούν για τον διορισμό τους τοσο το καλύτερο.



Το να παίρνετε τηλέφωνα θεωρείς δηλαδή ότι δείχνει ότι έχετε το δικαίωμα να διοριστείτε;

Δηλαδή έτσι πάει;;

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να τους σπάσετε τα νεύρα;; Και να λένε οτι αφού μας σπαν τα νεύρα ας μην τους διορίσουμε άμεσα!!

Η φαντάζεσαι ότι τα αποτελέσματα βγαίνουν η προχωράνε ανάλογα με ποιος παίρνει τηλέφωνο;;

Απλά κάντε υπομονή και σκεφτείτε ότι υπάρχει πολύς κόσμος που τα αποτελέσματα έχουν βγει πριν τα δικά σας και δεν έχουν διοριστεί.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mylw » Τετ Νοέμ 28, 2018 12:31 am

maria101980 έγραψε:
nik77 έγραψε:Τέλος Αυγούστου βγήκε το φεκ κατανομης ! Και ναι με το να παιρνουμε τηλέφωνα δειχνουμε οτι και εμείς εχουμε το δικαιωμα να διοριστούμε .Οσοι περισότεροι ενδιαφερθούν για τον διορισμό τους τοσο το καλύτερο.

Ο νομος λεει εντος 3μηνου οτι πρεπει να εχετε παει στις θεσεις σας. Η 1κ προχωραει κανονικα? Εχει γινει χαμος με αυτη την προκηρυξη. Δηλ θα παρουν τους διοριστεους κ μετά αν δικαιθωθουν τα παιδια που θα πανε δικαστηκά τι θα γίνει?

Αν δικαιωθούν όσοι δικαιωθούν θα μπουν υπεραριθμοι. Εκτός και αν προβλέπει κάτι άλλο ή απόφαση

Fix84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 11:22 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Fix84 » Τετ Νοέμ 28, 2018 7:34 pm

Mktacc έγραψε:
nik77 έγραψε:Τέλος Αυγούστου βγήκε το φεκ κατανομης ! Και ναι με το να παιρνουμε τηλέφωνα δειχνουμε οτι και εμείς εχουμε το δικαιωμα να διοριστούμε .Οσοι περισότεροι ενδιαφερθούν για τον διορισμό τους τοσο το καλύτερο.



Το να παίρνετε τηλέφωνα θεωρείς δηλαδή ότι δείχνει ότι έχετε το δικαίωμα να διοριστείτε;

Δηλαδή έτσι πάει;;

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να τους σπάσετε τα νεύρα;; Και να λένε οτι αφού μας σπαν τα νεύρα ας μην τους διορίσουμε άμεσα!!

Η φαντάζεσαι ότι τα αποτελέσματα βγαίνουν η προχωράνε ανάλογα με ποιος παίρνει τηλέφωνο;;

Απλά κάντε υπομονή και σκεφτείτε ότι υπάρχει πολύς κόσμος που τα αποτελέσματα έχουν βγει πριν τα δικά σας και δεν έχουν διοριστεί.


Πολυ σωστα τα λες αλλα αφου δεν εισαι διοριστεα (αν θυμαμαι καλα σε παλαιοτερη αναρτηση αυτο ειχες αναφερει) τι περι δικαιου αισθημα και υπαλληλικης κατανοησης αναρτησεις ειναι αυτες? Καλα λεει ο nik77 εχουμε μιλησει με 5 αρμοδιους παραπανω για το θεμα μας και ανταλλασουμε πληροφοριες πλεον οι οριστικα διοριστεοι τωρα τι εκ των υστερων προφητειες και συμβουλες μας δινεις? Και ναι εχουν αναγκη γιατι αν δεν ειχαν δεν θα εβγαζαν προκυρηξη...απλα λιτα και κατανοητα

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Νοέμ 28, 2018 8:18 pm

Fix84 έγραψε:
Mktacc έγραψε:
nik77 έγραψε:Τέλος Αυγούστου βγήκε το φεκ κατανομης ! Και ναι με το να παιρνουμε τηλέφωνα δειχνουμε οτι και εμείς εχουμε το δικαιωμα να διοριστούμε .Οσοι περισότεροι ενδιαφερθούν για τον διορισμό τους τοσο το καλύτερο.



Το να παίρνετε τηλέφωνα θεωρείς δηλαδή ότι δείχνει ότι έχετε το δικαίωμα να διοριστείτε;

Δηλαδή έτσι πάει;;

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να τους σπάσετε τα νεύρα;; Και να λένε οτι αφού μας σπαν τα νεύρα ας μην τους διορίσουμε άμεσα!!

Η φαντάζεσαι ότι τα αποτελέσματα βγαίνουν η προχωράνε ανάλογα με ποιος παίρνει τηλέφωνο;;

Απλά κάντε υπομονή και σκεφτείτε ότι υπάρχει πολύς κόσμος που τα αποτελέσματα έχουν βγει πριν τα δικά σας και δεν έχουν διοριστεί.


Πολυ σωστα τα λες αλλα αφου δεν εισαι διοριστεα (αν θυμαμαι καλα σε παλαιοτερη αναρτηση αυτο ειχες αναφερει) τι περι δικαιου αισθημα και υπαλληλικης κατανοησης αναρτησεις ειναι αυτες? Καλα λεει ο nik77 εχουμε μιλησει με 5 αρμοδιους παραπανω για το θεμα μας και ανταλλασουμε πληροφοριες πλεον οι οριστικα διοριστεοι τωρα τι εκ των υστερων προφητειες και συμβουλες μας δινεις? Και ναι εχουν αναγκη γιατι αν δεν ειχαν δεν θα εβγαζαν προκυρηξη...απ λα λιτα και κατανοητα




Το ότι δεν είμαι διοριστέος (πολύ καλά θυμάσαι) δε μου στερεί το δικαίωμα να διαβάζω ή να σχολιάζω ή να προτείνω.
Αν δε σου αρέσουν αυτά που λέω απλά αγνόησέ με!

Απλά μου φαίνονται τόσο αστείο να διαβάζω συμφορουμίτες να γράφουν ή και να προτρέπουν να γίνονται τηλέφωνα γιατί έχουμε το δικαίωμα να διοριστούμε και άλλα συναφή που δείχνουν ξεκάθαρα έλλειψη υπομονής, ατομισμό και γενικότερα το να ζει κάποιος στο μικρόκοσμό του.

Εύχομαι ωστόσο ειλικρινά να προχωρήσει πιο γρήγορα η διαδικασία επειδή θα παίρνετε τηλέφωνα


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες