Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Δεκ 27, 2019 12:36 pm

Πήρα εγώ τηλ κ μου είπαν ότι δεν έχουν στειλει ακόμα τα χαρτιά για την έκδοση του ΦΕΚ διορισμού μας

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Κυρ Δεκ 29, 2019 10:33 pm

Τι θα γίνει, σας φαίνεται λογικό να ενοχλείτε τους υπαλλήλους κάθε μέρα; Εγώ εάν ήμουν στην θέση τους θα το καθυστερούσα εάν με έπαιρναν τηλέφωνο κάθε μέρα. Έλεος, οι υπάλληλοι έχουν και άλλες δουλειές και φυσικά δεν εξαρτάται από αυτούς πότε θα βγει το φεκ

kaktus02
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Οκτ 08, 2019 7:55 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kaktus02 » Δευ Δεκ 30, 2019 11:51 am

konstantiaa έγραψε:Τι θα γίνει, σας φαίνεται λογικό να ενοχλείτε τους υπαλλήλους κάθε μέρα; Εγώ εάν ήμουν στην θέση τους θα το καθυστερούσα εάν με έπαιρναν τηλέφωνο κάθε μέρα. Έλεος, οι υπάλληλοι έχουν και άλλες δουλειές και φυσικά δεν εξαρτάται από αυτούς πότε θα βγει το φεκ


Εάν απαντάγανε και λέγανε την αλήθεια θα διευκολύναν και εμάς και αυτούς.
.Αλλά λέει ο καθένας του οτι γουστάρει και μέχρι να πετύχουμε αυτόν τον έναν που πραγματικά ξέρει πρέπει να περάσουμε πολλές πίστες!!!!
Εάν δεν ξέρουν μην απαντάνε όχι να λένε ψέματα!!!

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Δεκ 30, 2019 2:29 pm

konstantiaa έγραψε:Τι θα γίνει, σας φαίνεται λογικό να ενοχλείτε τους υπαλλήλους κάθε μέρα; Εγώ εάν ήμουν στην θέση τους θα το καθυστερούσα εάν με έπαιρναν τηλέφωνο κάθε μέρα. Έλεος, οι υπάλληλοι έχουν και άλλες δουλειές και φυσικά δεν εξαρτάται από αυτούς πότε θα βγει το φεκ


Πιστεύουν ότι έτσι θα γινόταν πιο γρήγορα η διαδικασία.
Καμία αίσθηση της πραγματικότητας.

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2019 4:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Τετ Ιαν 01, 2020 12:51 pm

maria101980 έγραψε:
Pasxos έγραψε:Μελλοντικοί συνάδελφοι καλησπέρα.
Μήπως τυγχάνει κάποιος/α από εσάς να επιθυμεί αμοιβαία μετάθεση από Κοζάνη ή Θεσσαλονίκη για Αθήνα;
Προσωπικά επιθυμώ να ανέβω στη βόρεια Ελλάδα. Γνωρίζω φυσικά τη δυσκολία του εγχειρήματος αλλά λέω να το προσπαθήσω.

Έχεις μάθει πού βρίσκονται οι διαδικασίες?

Ούτε εγώ μάθει και ενδιαφέρομαι σαν τον Πασχο

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Ιαν 01, 2020 2:05 pm

ceasetheday έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Pasxos έγραψε:Μελλοντικοί συνάδελφοι καλησπέρα.
Μήπως τυγχάνει κάποιος/α από εσάς να επιθυμεί αμοιβαία μετάθεση από Κοζάνη ή Θεσσαλονίκη για Αθήνα;
Προσωπικά επιθυμώ να ανέβω στη βόρεια Ελλάδα. Γνωρίζω φυσικά τη δυσκολία του εγχειρήματος αλλά λέω να το προσπαθήσω.

Έχεις μάθει πού βρίσκονται οι διαδικασίες?

Ούτε εγώ μάθει και ενδιαφέρομαι σαν τον Πασχο

Η τελευταία ενημέρωση που είχα ήταν ότι ο υπουργός έχει υπογράψει εδώ κ 3 περίπου εβδομάδες. Υπήρχαν σχετικά δημοσιεύματα στο διαδίκτυο αλλά είχα πάρει κ εγώ τηλ στο γραφείο του υπουργού κ μου το είχαν επιβεβαιώσει.
Προφανώς λόγω εορτών κάποιοι υπάλληλοι ίσως να είχαν άδειες κ γι'αυτό να έχει καθυστερήσει κ άλλο η διαδικασία.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιαν 03, 2020 11:31 am

Καλημέρα κ καλη χρονιά!
Σήμερα επικοινώνησα με το υπουργείο. Μου είπαν ότι περιμένουν ένα έγγραφο από το μητρώο μισθοδοτουμενων δημοσίου. Περιμεναν ότι θα τους το έστελναν χθες, αλλά δεν το έστειλαν, οποτε μου είπε η κυρία ότι θα επικοινωνήσει μαζί τους πάλι σήμερα. Είναι όλα έτοιμα μου είπε για αποστολή στο εθνικό τυπογραφείο, απλά εκκρεμεί αυτό. Την ρώτησα αν πιστεύει ότι μέχρι τέλος Ιανουαρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες και μου είπε ναι

Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2016 10:42 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Competitor » Παρ Ιαν 03, 2020 12:59 pm

maria101980 έγραψε:Καλημέρα κ καλη χρονιά!
Σήμερα επικοινώνησα με το υπουργείο. Μου είπαν ότι περιμένουν ένα έγγραφο από το μητρώο μισθοδοτουμενων δημοσίου. Περιμεναν ότι θα τους το έστελναν χθες, αλλά δεν το έστειλαν, οποτε μου είπε η κυρία ότι θα επικοινωνήσει μαζί τους πάλι σήμερα. Είναι όλα έτοιμα μου είπε για αποστολή στο εθνικό τυπογραφείο, απλά εκκρεμεί αυτό. Την ρώτησα αν πιστεύει ότι μέχρι τέλος Ιανουαρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες και μου είπε ναι



Καλημέρα και καλή χρονιά.
Ευχαριστούμε Μαρία για την ενημέρωση ελπίζω επιτέλους να ολοκληρωθουν αυτές οι διαδικασίες τρία χρόνια τώρα....

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιαν 03, 2020 4:16 pm

Competitor έγραψε:
maria101980 έγραψε:Καλημέρα κ καλη χρονιά!
Σήμερα επικοινώνησα με το υπουργείο. Μου είπαν ότι περιμένουν ένα έγγραφο από το μητρώο μισθοδοτουμενων δημοσίου. Περιμεναν ότι θα τους το έστελναν χθες, αλλά δεν το έστειλαν, οποτε μου είπε η κυρία ότι θα επικοινωνήσει μαζί τους πάλι σήμερα. Είναι όλα έτοιμα μου είπε για αποστολή στο εθνικό τυπογραφείο, απλά εκκρεμεί αυτό. Την ρώτησα αν πιστεύει ότι μέχρι τέλος Ιανουαρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες και μου είπε ναι



Καλημέρα και καλή χρονιά.
Ευχαριστούμε Μαρία για την ενημέρωση ελπίζω επιτέλους να ολοκληρωθουν αυτές οι διαδικασίες τρία χρόνια τώρα....

Σχεδόν 3 χρόνια όντως. Ήμασταν κ λίγο άτυχοι γιατί απ' τη μια άργησε το ΑΣΕΠ να βγάλει οριστικά, μετά είχαμε τις εκλογές που κ εκεί καθυστερησε παααρα πολύ το όλο θέμα, γενικά μας "έπεσαν" πολλα. Φαίνεται πως τωρα έχουμε φτάσει στο τέλος. Η κυρία στο τηλ μου είπε ότι μόλις πάρουν αυτό το χαρτι που λείπει, θα τα στείλουν αμέσως εθνικό τυπογραφείο. Αν τελικά της το έστειλαν σήμερα, πολύ πιθανό να τα έστειλε σήμερα.

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Κυρ Ιαν 05, 2020 7:41 pm

Σας έχουν τηλεφωνήσει οι υπηρεσίες σας ή έχετε μάθει αν έχει γίνει η εγγραφή των διοριζόμενων κατηγορίας ΔΕ στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού του δημοσίου; Νομίζω ότι αυτό το βήμα προηγείται της αποστολής του ΦΕΚ στο Ε.Τ.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Κυρ Ιαν 05, 2020 11:44 pm

mpiftekaki έγραψε:Σας έχουν τηλεφωνήσει οι υπηρεσίες σας ή έχετε μάθει αν έχει γίνει η εγγραφή των διοριζόμενων κατηγορίας ΔΕ στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού του δημοσίου; Νομίζω ότι αυτό το βήμα προηγείται της αποστολής του ΦΕΚ στο Ε.Τ.

Σε αυτό το στάδιο βρισκόμαστε. Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω γράφω αναλυτικά τι μου είπαν την Παρασκευή που κάλεσα στο υπουργείο

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Δευ Ιαν 06, 2020 3:08 pm

Παραπάνω αναφέρετε ότι το υπουργείο περιμένει ένα έγγραφο από την Υπηρεσία Μισθοδοτούμενων Δημοσίου.

Εγώ μιλάω για το αν έχουν επικοινωνήσει οι υπηρεσίες διορισμού σας για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία σας και να σας ενημερώσουν ότι σας έγραψαν στο Μητρώο Μισθοδοτούμενων του Δημοσίου. Το υπουργείο στέλνει έγγραφο σε κάθε υπηρεσία που διορίζεται κάποιος (πριν βγει το ΦΕΚ) και ζητάει από την κάθε υπηρεσία να εγγράψει στο hr.apografi.gov.gr τους νεοδιορισθέντες και να στείλει πάλι πίσω στο Υπουργείο τη βεβαίωση εγγραφής στο μητρώο αυτό, η οποία βγαίνει αυτόματα από την ιστοσελίδα. Συνήθως, οι υπηρεσίες τηλεφωνούν σε εκείνο το στάδιο τους διορθέντες , ενημερώνοντάς τους ότι πλησιάζει το ΦΕΚ , ότι ζητήθηκε η εγγραφή τους στο Μητρώο του Δημοσίου και συχνά ζητούνται και επιπλέον στοιχεία που τυχόν δεν έχουν (π.χ. ΑΦΜ ή Διεύθυνση Κατοικίας). Δεν το κάνουν όμως όλες οι υπηρεσίες αυτό. Κάποιες υπηρεσίες κάνουν την εγγραφή σας , χωρίς να σας τηλεφωνήσουν και βάζουν στο μητρώο όσα στοιχεία δώσατε στο ΑΣΕΠ. Οπότε, η ερώτησή μου ειναι αν έχουν επικοινωνήσει οι υπηρεσίες διορισμού σας για να σας ενημερώσουν για το ότι προχώρησαν στην εγγραφή σας στο μητρώο του δημοσίου. Αν δεν έχουν, καλό είναι να τηλεφωνήσετε στις υπηρεσίες που διορίζεστε, για να ρωτήσετε αν έχουν κάνει την εγγραφή σας στο μητρώο αυτό.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Ιαν 06, 2020 4:47 pm

Εγώ είμαι διορισμένη εδώ κ ένα χρόνο περίπου. Αν θυμάμαι καλά, δεν με είχαν ρωτήσει ούτε τότε άλλα στοιχεία. Το μόνο που μου ζητήθηκε τώρα απ' το υπουργείο δικαιοσύνης είναι μια βεβαίωση από την αστυνομία ότι έχω αλλάξει ταυτότητα

atlast
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 22, 2019 7:44 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό atlast » Τρί Ιαν 07, 2020 11:03 am

Καλή Χρονιά και καλό διορισμό σε όλους!!! Την Παρασκευή επικοινώνησαν μαζί μου από την υπηρεσία που διορίζομαι για κάποια συμπληρωματικά στοιχεία ώστε να μπορέσουν να με εγγράψουν στο μητρώο. Φανταζομαι ότι και για τους υπόλοιπους ακολουθείται η ίδια διαδικασία. Η προϊσταμένη δεν ήξερε να μου πει ακριβώς ποτε θα μας καλέσουν, παρόλαυτα πιστεύω ότι είμαστε σε τελικό στάδιο

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Ιαν 07, 2020 11:20 am

Αριθμός ΚΑΔ 205
Εστάλη για δημοσίευση το ΦΕΚ διορισμού για κατηγορία ΔΕ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες