Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
peug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2019 12:28 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό peug » Παρ Οκτ 11, 2019 2:15 pm

Είμαι και εγώ στους επιτυχόντες ΤΕ.

Προσπαθώ να επικονωνήσω όλη την ημέρα με το Ειρηνοδικείο Αθηνών στα 8709701 και 702 αλλά δεν το σηκώνει κανείς. Ξέρετε κάποιο άλλο τηλέφωνο για το τμήμα προσωπικού;

Esa1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 17, 2019 1:32 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Esa1981 » Παρ Οκτ 11, 2019 2:23 pm

peug έγραψε:Είμαι και εγώ στους επιτυχόντες ΤΕ.

Προσπαθώ να επικονωνήσω όλη την ημέρα με το Ειρηνοδικείο Αθηνών στα 8709701 και 702 αλλά δεν το σηκώνει κανείς. Ξέρετε κάποιο άλλο τηλέφωνο για το τμήμα προσωπικού;


Πήρα και εγώ σήμερα στο υπουργείο και στο Ειρηνοδικείο αθηνων όπου διοριζομαι, δεν απαντούσε κανείς.

Pasxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 12, 2019 1:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pasxos » Παρ Οκτ 11, 2019 9:06 pm

Esa1981 έγραψε:
peug έγραψε:Είμαι και εγώ στους επιτυχόντες ΤΕ.

Προσπαθώ να επικονωνήσω όλη την ημέρα με το Ειρηνοδικείο Αθηνών στα 8709701 και 702 αλλά δεν το σηκώνει κανείς. Ξέρετε κάποιο άλλο τηλέφωνο για το τμήμα προσωπικού;


Πήρα και εγώ σήμερα στο υπουργείο και στο Ειρηνοδικείο αθηνων όπου διοριζομαι, δεν απαντούσε κανείς.

Λογικό είναι παιδιά, Παρασκευή γαρ. Ξανά από Δευτέρα.
Όμως επαναλαμβάνω την ερώτησή μου..
Την επιστολή ορκομωσιας από που θα την παραλάβουμε; Θα μας αποσταλεί από το υπουργείο ή απο τις κατά τόπους υπηρεσίες;; Και αν είναι απο τις κατά τόπους υπηρεσίες τότε τι... θα τις παραλάβουμε απο τον προϊστάμενο ή απο τη γραμματεία της υπηρεσίας μας και θα έχουμε 10—20 μέρες για να παρουσιαστουμε προς ορκωμοσία;

Esa1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 17, 2019 1:32 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Esa1981 » Παρ Οκτ 11, 2019 10:08 pm

Pasxos έγραψε:
Esa1981 έγραψε:
peug έγραψε:Είμαι και εγώ στους επιτυχόντες ΤΕ.

Προσπαθώ να επικονωνήσω όλη την ημέρα με το Ειρηνοδικείο Αθηνών στα 8709701 και 702 αλλά δεν το σηκώνει κανείς. Ξέρετε κάποιο άλλο τηλέφωνο για το τμήμα προσωπικού;


Πήρα και εγώ σήμερα στο υπουργείο και στο Ειρηνοδικείο αθηνων όπου διοριζομαι, δεν απαντούσε κανείς.

Λογικό είναι παιδιά, Παρασκευή γαρ. Ξανά από Δευτέρα.
Όμως επαναλαμβάνω την ερώτησή μου..
Την επιστολή ορκομωσιας από που θα την παραλάβουμε; Θα μας αποσταλεί από το υπουργείο ή απο τις κατά τόπους υπηρεσίες;; Και αν είναι απο τις κατά τόπους υπηρεσίες τότε τι... θα τις παραλάβουμε απο τον προϊστάμενο ή απο τη γραμματεία της υπηρεσίας μας και θα έχουμε 10—20 μέρες για να παρουσιαστουμε προς ορκωμοσία;


Θεωρώ ότι θα μας καλέσουν όπως μας κάλεσαν και για τα δικαιολογητικά, δηλ. Θα μας τηλεφωνήσουν να υπογράψουμε ότι παραλάβαμε την επιστολη απο τα δικαστήρια στις πόλεις όπου κατοικούμε και από εκεί και πέρα θα μετράμε 20 μέρες για να πάμε στις υπηρεσίες μας και να ορκιστουμε.

Rg9282
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 30, 2019 11:00 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Rg9282 » Σάβ Οκτ 12, 2019 9:53 pm

Την επιστολή για να παρουσιαστούμε θα την παραλάβουμε εγγράφως, όπως και την πρώτη φορά, από την εισαγγελία του τόπου διαμονής μας.20 μέρες μου είπε ο προϊστάμενος ότι μας δίνουν περιθώριο. Αν δεν μας βρουν, θα πρέπει να μας αναζητήσουν μέσω της αστυνομίας, για να μας επιδοθεί. Κι εγώ είμαι ειρηνοδικειο Αθηνών και δεν έλαβα κανένα τηλέφωνο.

Όσον αφορά την συνυπηρέτηση το άρθρο 21 του ν. 2946/2001 αναφέρει για συνυπηρέτηση με ένστολους, όπως επίσης και ο ν. 4440/2016.Δεν ξέρω όμως τι ισχύει τελικά. Το σίγουρο είναι όπως ανέφεραν και πιο πάνω, αν υπάρχει αιτιολογημενη αίτηση, δύναται να αποσπαστεί κάποιος πριν την διετία του δόκιμου.

Για τους δε που ρώτησαν την διαδικασία, σε μας μετά την κατανομή του υπουργείου δικαιοσύνης, ήταν η κατανομή από το υπουργείο εσωτερικών-απ ότι θυμάμαι-και έπειτα μας εστάλη έγγραφο να αποστείλουμε τα δικαιολογητικά μας, γιατρούς και υπεύθυνες δηλώσεις. Μετά αυτεπαγγελτος έλεγχος των δικαιολογητικών από το υπουργείο, μετά γενικό λογιστήριο του κράτους και μετά υπογραφή του διορισμού, εγγραφή στο μητρώο δημοσίων υπαλλήλων και φεκ διορισμού. Ελπίζω να βοήθησα!

ellie3604
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2018 7:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ellie3604 » Δευ Οκτ 14, 2019 9:23 am

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!Διορίζομαι και εγώ Ειρηνοδικείο Αθηνών και δεν έχει επικοινωνήσει ακόμη κανείς μαζί μου για εγγραφή στο μητρώο. Υπάρχει κανείς από το συγκεκριμένο Ειρηνοδικείο που να τον έχουν καλέσει?

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Δευ Οκτ 14, 2019 2:35 pm

ellie3604 έγραψε:Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!Διορίζομαι και εγώ Ειρηνοδικείο Αθηνών και δεν έχει επικοινωνήσει ακόμη κανείς μαζί μου για εγγραφή στο μητρώο. Υπάρχει κανείς από το συγκεκριμένο Ειρηνοδικείο που να τον έχουν καλέσει?


Καλησπέρα σε όλους! Ούτε κι εγώ έχω ειδοποιηθεί από την υπηρεσία μου. Έχει διαπιστώσει κανείς αν έχει πραγματοποιηθεί η εγγραφή του στο μητρώο;

CP7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 29, 2019 2:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό CP7 » Δευ Οκτ 14, 2019 3:31 pm

ΤΕ
Όταν μίλησα με τον προϊστάμενο την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε πως δεν υφίσταται λόγος τηλεφωνήματος από το δικαστήριο όταν κάνει την εγγραφή στο μητρώο. Τηλέφωνο θα λάβουμε όταν δημοσιευθεί στο ΦΕΚ για να παραλάβουμε την επιστολή διορισμού. (Ειρηνοδικείο Αθηνών κι εγώ)

Pasxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 12, 2019 1:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pasxos » Δευ Οκτ 14, 2019 5:10 pm

CP7 έγραψε:ΤΕ
Όταν μίλησα με τον προϊστάμενο την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε πως δεν υφίσταται λόγος τηλεφωνήματος από το δικαστήριο όταν κάνει την εγγραφή στο μητρώο. Τηλέφωνο θα λάβουμε όταν δημοσιευθεί στο ΦΕΚ για να παραλάβουμε την επιστολή διορισμού. (Ειρηνοδικείο Αθηνών κι εγώ)

Ok
Επικοινώνησε όμως κανείς με τον προϊστάμενο στο υπουργείο σήμερα Δευτέρα για να δούμε τι γίνεται;
Εγώ προσπάθησα αλλά δεν το σηκωνε κανείς.

Rg9282
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 30, 2019 11:00 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Rg9282 » Δευ Οκτ 14, 2019 5:59 pm

Εγώ που μπήκα στην απογραφή, φαίνομαι ως υπάλληλος σε άλλο φορέα που εργάζομαι με σοχ. Δεν ξέρω πως και πότε θα γίνει η αλλαγή στην δική μου περίπτωση.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Οκτ 15, 2019 11:22 am

Rg9282 έγραψε:Την επιστολή για να παρουσιαστούμε θα την παραλάβουμε εγγράφως, όπως και την πρώτη φορά, από την εισαγγελία του τόπου διαμονής μας.20 μέρες μου είπε ο προϊστάμενος ότι μας δίνουν περιθώριο. Αν δεν μας βρουν, θα πρέπει να μας αναζητήσουν μέσω της αστυνομίας, για να μας επιδοθεί. Κι εγώ είμαι ειρηνοδικειο Αθηνών και δεν έλαβα κανένα τηλέφωνο.

Όσον αφορά την συνυπηρέτηση το άρθρο 21 του ν. 2946/2001 αναφέρει για συνυπηρέτηση με ένστολους, όπως επίσης και ο ν. 4440/2016.Δεν ξέρω όμως τι ισχύει τελικά. Το σίγουρο είναι όπως ανέφεραν και πιο πάνω, αν υπάρχει αιτιολογημενη αίτηση, δύναται να αποσπαστεί κάποιος πριν την διετία του δόκιμου.

Για τους δε που ρώτησαν την διαδικασία, σε μας μετά την κατανομή του υπουργείου δικαιοσύνης, ήταν η κατανομή από το υπουργείο εσωτερικών-απ ότι θυμάμαι-και έπειτα μας εστάλη έγγραφο να αποστείλουμε τα δικαιολογητικά μας, γιατρούς και υπεύθυνες δηλώσεις. Μετά αυτεπαγγελτος έλεγχος των δικαιολογητικών από το υπουργείο, μετά γενικό λογιστήριο του κράτους και μετά υπογραφή του διορισμού, εγγραφή στο μητρώο δημοσίων υπαλλήλων και φεκ διορισμού. Ελπίζω να βοήθησα!


Σε εμάς τους ΔΕ έχει σταλεί το ΦΕΚ κατανομής για δημοσίευση. Τα δικαιολογητικά από γιατρούς κλπ τα έχουμε στείλει ήδη, εδώ κ αρκετούς μήνες. Μετά τη δημοσίευση του ΦΕΚ κατανομής πόσο διάστημα θεωρείς ότι θα χρειαστεί για να μας καλέσουν?

kaktus02
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Οκτ 08, 2019 7:55 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kaktus02 » Τρί Οκτ 15, 2019 2:14 pm

maria101980 έγραψε:
Rg9282 έγραψε:Την επιστολή για να παρουσιαστούμε θα την παραλάβουμε εγγράφως, όπως και την πρώτη φορά, από την εισαγγελία του τόπου διαμονής μας.20 μέρες μου είπε ο προϊστάμενος ότι μας δίνουν περιθώριο. Αν δεν μας βρουν, θα πρέπει να μας αναζητήσουν μέσω της αστυνομίας, για να μας επιδοθεί. Κι εγώ είμαι ειρηνοδικειο Αθηνών και δεν έλαβα κανένα τηλέφωνο.

Όσον αφορά την συνυπηρέτηση το άρθρο 21 του ν. 2946/2001 αναφέρει για συνυπηρέτηση με ένστολους, όπως επίσης και ο ν. 4440/2016.Δεν ξέρω όμως τι ισχύει τελικά. Το σίγουρο είναι όπως ανέφεραν και πιο πάνω, αν υπάρχει αιτιολογημενη αίτηση, δύναται να αποσπαστεί κάποιος πριν την διετία του δόκιμου.

Για τους δε που ρώτησαν την διαδικασία, σε μας μετά την κατανομή του υπουργείου δικαιοσύνης, ήταν η κατανομή από το υπουργείο εσωτερικών-απ ότι θυμάμαι-και έπειτα μας εστάλη έγγραφο να αποστείλουμε τα δικαιολογητικά μας, γιατρούς και υπεύθυνες δηλώσεις. Μετά αυτεπαγγελτος έλεγχος των δικαιολογητικών από το υπουργείο, μετά γενικό λογιστήριο του κράτους και μετά υπογραφή του διορισμού, εγγραφή στο μητρώο δημοσίων υπαλλήλων και φεκ διορισμού. Ελπίζω να βοήθησα!


Σε εμάς τους ΔΕ έχει σταλεί το ΦΕΚ κατανομής για δημοσίευση. Τα δικαιολογητικά από γιατρούς κλπ τα έχουμε στείλει ήδη, εδώ κ αρκετούς μήνες. Μετά τη δημοσίευση του ΦΕΚ κατανομής πόσο διάστημα θεωρείς ότι θα χρειαστεί για να μας καλέσουν?


Μήπως ξέρεις ΚΑΔ του Εθνικού τυπογραφείου...για ΔΕ δε μπορώ να βγάλω άκρη..ευχαριστώ

Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 30, 2016 10:42 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Competitor » Τρί Οκτ 15, 2019 3:44 pm

kaktus02 έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Rg9282 έγραψε:Την επιστολή για να παρουσιαστούμε θα την παραλάβουμε εγγράφως, όπως και την πρώτη φορά, από την εισαγγελία του τόπου διαμονής μας.20 μέρες μου είπε ο προϊστάμενος ότι μας δίνουν περιθώριο. Αν δεν μας βρουν, θα πρέπει να μας αναζητήσουν μέσω της αστυνομίας, για να μας επιδοθεί. Κι εγώ είμαι ειρηνοδικειο Αθηνών και δεν έλαβα κανένα τηλέφωνο.

Όσον αφορά την συνυπηρέτηση το άρθρο 21 του ν. 2946/2001 αναφέρει για συνυπηρέτηση με ένστολους, όπως επίσης και ο ν. 4440/2016.Δεν ξέρω όμως τι ισχύει τελικά. Το σίγουρο είναι όπως ανέφεραν και πιο πάνω, αν υπάρχει αιτιολογημενη αίτηση, δύναται να αποσπαστεί κάποιος πριν την διετία του δόκιμου.

Για τους δε που ρώτησαν την διαδικασία, σε μας μετά την κατανομή του υπουργείου δικαιοσύνης, ήταν η κατανομή από το υπουργείο εσωτερικών-απ ότι θυμάμαι-και έπειτα μας εστάλη έγγραφο να αποστείλουμε τα δικαιολογητικά μας, γιατρούς και υπεύθυνες δηλώσεις. Μετά αυτεπαγγελτος έλεγχος των δικαιολογητικών από το υπουργείο, μετά γενικό λογιστήριο του κράτους και μετά υπογραφή του διορισμού, εγγραφή στο μητρώο δημοσίων υπαλλήλων και φεκ διορισμού. Ελπίζω να βοήθησα!


Σε εμάς τους ΔΕ έχει σταλεί το ΦΕΚ κατανομής για δημοσίευση. Τα δικαιολογητικά από γιατρούς κλπ τα έχουμε στείλει ήδη, εδώ κ αρκετούς μήνες. Μετά τη δημοσίευση του ΦΕΚ κατανομής πόσο διάστημα θεωρείς ότι θα χρειαστεί για να μας καλέσουν?


Μήπως ξέρεις ΚΑΔ του Εθνικού τυπογραφείου...για ΔΕ δε μπορώ να βγάλω άκρη..ευχαριστώ



50519
Σε στάδιο επεξεργασίας.........

Rg9282
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 30, 2019 11:00 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Rg9282 » Τρί Οκτ 15, 2019 4:37 pm

Το ΚΑΔ είναι αυτό που σου έγραψαν και πάνω. Οσον αφορά την διάρκεια μέχρι τον διορισμό, πιο πολύ καθυστερεί το γενικό λογιστήριο του κράτους. Το λιγότερο κανένα δίμηνο. Δυστυχώς, για την καινούρια χρονιά βλέπω να σας ειδοποιούν. Μακάρι να είναι και νωρίτερα.
Για τους ΤΕ
Μίλησα το μεσημέρι με το υπουργείο στο 7219 και η κύρια μου είπε ότι οι διορισμοί μας είναι στο εθνικό τυπογραφείο και περιμένουν το φεκ. Για οτιδήποτε νεότερο θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μας.

Pasxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 12, 2019 1:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pasxos » Τρί Οκτ 15, 2019 11:05 pm

Rg9282 έγραψε:Το ΚΑΔ είναι αυτό που σου έγραψαν και πάνω. Οσον αφορά την διάρκεια μέχρι τον διορισμό, πιο πολύ καθυστερεί το γενικό λογιστήριο του κράτους. Το λιγότερο κανένα δίμηνο. Δυστυχώς, για την καινούρια χρονιά βλέπω να σας ειδοποιούν. Μακάρι να είναι και νωρίτερα.
Για τους ΤΕ
Μίλησα το μεσημέρι με το υπουργείο στο 7219 και η κύρια μου είπε ότι οι διορισμοί μας είναι στο εθνικό τυπογραφείο και περιμένουν το φεκ. Για οτιδήποτε νεότερο θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μας.

Για ΤΕ γνωρίζεις μήπως τον ΚΑΔ;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες