Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Firecambin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Firecambin » Δευ Δεκ 21, 2020 6:16 pm

Χαίρεται σε όλους.
Μια σύντομη ερώτηση.Παρέλαβα πρόσκληση για διορισμό με βάσει την "νέα προκήρυξη¨ 8κ/2017 που αφορά 100 δικαστικούς υπαλλήλους επιπλέον αλλά ενώ ήμουν κατηγορία ΤΕ στην αίτηση που έκανα με καλούν για διορισμό σαν ΔΕ.

Αυτό σημαίνει πως ουσιαστικά αποδέχομαι πως θα διοριστώ χωρίς τα προσόντα (πτυχίο ΤΕ και μεταπτυχιακό και εμπειρία);

Συγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής αλλά δεν έχω καμία σχεδόν γνώση γύρω από τις προκηρύξεις.΄
Αν θέλει κάποιος ας με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιαν 05, 2021 10:04 pm

Firecambin έγραψε:Χαίρεται σε όλους.
Μια σύντομη ερώτηση.Παρέλαβα πρόσκληση για διορισμό με βάσει την "νέα προκήρυξη¨ 8κ/2017 που αφορά 100 δικαστικούς υπαλλήλους επιπλέον αλλά ενώ ήμουν κατηγορία ΤΕ στην αίτηση που έκανα με καλούν για διορισμό σαν ΔΕ.

Αυτό σημαίνει πως ουσιαστικά αποδέχομαι πως θα διοριστώ χωρίς τα προσόντα (πτυχίο ΤΕ και μεταπτυχιακό και εμπειρία);

Συγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής αλλά δεν έχω καμία σχεδόν γνώση γύρω από τις προκηρύξεις.΄

Ευχαριστώ.

Αν ειχατε κανει ως ΤΕ μήπως να επικοινωνησετε μαζι τους γιατι υποψιαζομαι πως θα εχει γίνει λαθος στηβ πρόσκληση, τυπογραφικό. Ισως κάποιος πατησε σε κοινο κειμενο και ξεχασε να αλλαξει την καρηγορια; Δε μπορω να σκεφτω κατι διαφορετικο.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Τετ Ιαν 06, 2021 11:30 am

Dimil έγραψε:

Ευχαριστώ.

Καλήμερα αυτό που ρωτάς είναι σοβαρό , δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ ότι χρειάζονται απόφοιτους ΤΕ όμως δεν θέλουν να τους κατατάξουν μισθολογικά σαν ΤΕ όποτε σας λένε για να πάτε ως ΔΕ , αλλιώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται στον ασεπ γιατί είναι διαφορετικοί πινάκες , γιατί είναι άλλες κατηγορίες (αυτονόητο)
πάντως είναι σοβαρό το όλο θέμα γιατί περιμένουμε τις αναπληρώσεις εμείς της κατηγόριας ΔΕ , αν δεν ψάχνουν από τον δικό μας (ΔΕ) πίνακα τότε τσάμπα περιμένουμε και είναι και κοροϊδία για εσάς να σας πάρουν ως ΔΕ ( άρα λιγότερα λεφτά )
σε παρακαλώ πες μας τι σου απάντησαν από τον ασεπ για το θέμα αυτό και θα στείλω και εγώ ένα email.

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Πέμ Ιαν 07, 2021 4:56 am

BILLY.T έγραψε:
Dimil έγραψε:

Ευχαριστώ.

Καλήμερα αυτό που ρωτάς είναι σοβαρό , δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ ότι χρειάζονται απόφοιτους ΤΕ όμως δεν θέλουν να τους κατατάξουν μισθολογικά σαν ΤΕ όποτε σας λένε για να πάτε ως ΔΕ , αλλιώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται στον ασεπ γιατί είναι διαφορετικοί πινάκες , γιατί είναι άλλες κατηγορίες (αυτονόητο)
πάντως είναι σοβαρό το όλο θέμα γιατί περιμένουμε τις αναπληρώσεις εμείς της κατηγόριας ΔΕ , αν δεν ψάχνουν από τον δικό μας (ΔΕ) πίνακα τότε τσάμπα περιμένουμε και είναι και κοροϊδία για εσάς να σας πάρουν ως ΔΕ ( άρα λιγότερα λεφτά )
σε παρακαλώ πες μας τι σου απάντησαν από τον ασεπ για το θέμα αυτό και θα στείλω και εγώ ένα email.

Χαίρεται και καλή χρονιά. Επειδή είμαι στον πίνακα επιλαχόντων της ΔΕ της 8Κ/2017 θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: Λες ότι παρέλαβες πρόσκληση για διορισμό για τη νέα προκήρυξη της 8Κ/2017 για 100 νέους δικαστικούς υπαλλήλους. Πώς παρέλαβες την πρόσκληση? Σου ήρθε προσωπικό μήνυμα στο κινητό ή αναφέρεσαι στην ανακοίνωση του ΑΣΕΠ όπως αυτή δημοσιεύθηκε στη σελίδα του στις 14.12.2020? Με την απάντησή σου θα βοηθούσες πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Πέμ Μαρ 18, 2021 7:30 pm

Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος απο αυτούς που ήδη έχουν διοριστεί να μας πει για τον μσθό του νεοδιοριζόμενου , για τις συνθήκες εργασίας και για το θέμα των μεταθέσεων-αποσπάσεων τι ακριβώς ισχύει. Είμαι διοριστέα στα προσωρινά των 100 επιλαχόντων ΔΕ της 8κ/2017.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Libesam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Libesam » Σάβ Μαρ 20, 2021 7:12 pm

Competitor
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Competitor » Δευ Μαρ 22, 2021 2:28 pm

KARA2007 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος απο αυτούς που ήδη έχουν διοριστεί να μας πει για τον μσθό του νεοδιοριζόμενου , για τις συνθήκες εργασίας και για το θέμα των μεταθέσεων-αποσπάσεων τι ακριβώς ισχύει. Είμαι διοριστέα στα προσωρινά των 100 επιλαχόντων ΔΕ της 8κ/2017.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το παρακάτω link αφορά το μισθολόγιο.
Απόσπαση μετα από δύο έτη .
Μετάθεση μετά από 3.
Με το που κλείνεις 2ετια , βγαίνει ΦΕΚ μονιμοποίησης και με αυτό κάνεις αίτηση για απόσπαση η οποία ισχύει για ένα έτος.Πριν ληξη κάνεις αίτηση ανανέωσης της απόσπασης για ακόμα ένα έτος και παράλληλα κάνεις αίτηση για μετάθεση αφού θα έχουν ολοκληρωθεί τα 3 χρόνια.

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Δευ Μαρ 22, 2021 4:00 pm

Competitor έγραψε:
KARA2007 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος απο αυτούς που ήδη έχουν διοριστεί να μας πει για τον μσθό του νεοδιοριζόμενου , για τις συνθήκες εργασίας και για το θέμα των μεταθέσεων-αποσπάσεων τι ακριβώς ισχύει. Είμαι διοριστέα στα προσωρινά των 100 επιλαχόντων ΔΕ της 8κ/2017.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το παρακάτω link αφορά το μισθολόγιο.
Απόσπαση μετα από δύο έτη .
Μετάθεση μετά από 3.
Με το που κλείνεις 2ετια , βγαίνει ΦΕΚ μονιμοποίησης και με αυτό κάνεις αίτηση για απόσπαση η οποία ισχύει για ένα έτος.Πριν ληξη κάνεις αίτηση ανανέωσης της απόσπασης για ακόμα ένα έτος και παράλληλα κάνεις αίτηση για μετάθεση αφού θα έχουν ολοκληρωθεί τα 3 χρόνια.

Ευχαριστώ πολύ! Το link δεν εμφανίστηκε..

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τρί Μαρ 23, 2021 10:54 am

Έχει αιτηθεί κανένας παράταση ορκομωσίας διορισμού στην 8Κ/2017 και αν ναι που έστειλε την αίτηση και ποσο εύκολο είναι να την πάρεις?

Libesam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Libesam » Τρί Μαρ 23, 2021 5:29 pm

NANSY16 έγραψε:Έχει αιτηθεί κανένας παράταση ορκομωσίας διορισμού στην 8Κ/2017 και αν ναι που έστειλε την αίτηση και ποσο εύκολο είναι να την πάρεις?

Εγώ είμαι στις αναπληρώσεις 8κ 2017 τ.ε. και το ΦΕΚ διορισμού ήδη βρίσκεται στο Εθνικό Τυπογραφείο προς δημοσίευση. έχω μιλήσει και με το υπουργείο και μου είπαν όταν εκδοθεί το ΦΕΚ διορισμού (περίπου σε δύο με τρεις εβδομάδες από σήμερα) τότε θα πρέπει να κάνω αίτηση για να ζητήσω παράταση διορισμού, από ότι κατάλαβα δίνεται σχετικά εύκολα παράταση 6 μηνών. !!

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τρί Μαρ 23, 2021 8:11 pm

Σ ευχαριστώ πολυ Libesam. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις σχετικά με το θέμα? 1) Που απευθύνθηκες στο υπουργείο? Μπορείς να μου γράψεις τηλέφωνα και όνομα? 2)Η αίτηση παράτασης που θα την αποστείλει, εκεί που διορίζεται ή στο υπουργείο? 3)Τι λόγους γράφουμε για την παράταση και τι δικαιολογητικά χρειάζονται? Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολιτιμη βοήθεια,διορίζονται κι εγώ και χρειάζομαι οπωσδήποτε παράταση

Libesam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Libesam » Τρί Μαρ 23, 2021 10:15 pm

NANSY16 έγραψε:Σ ευχαριστώ πολυ Libesam. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις σχετικά με το θέμα? 1) Που απευθύνθηκες στο υπουργείο? Μπορείς να μου γράψεις τηλέφωνα και όνομα? 2)Η αίτηση παράτασης που θα την αποστείλει, εκεί που διορίζεται ή στο υπουργείο? 3)Τι λόγους γράφουμε για την παράταση και τι δικαιολογητικά χρειάζονται? Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολιτιμη βοήθεια,διορίζονται κι εγώ και χρειάζομαι οπωσδήποτε παράταση

Εγώ Μίλησα πριν ένα περίπου μήνα με το Υπουργείο όταν τους έστειλα τα δικαιολογητικά για τον διορισμό. έκανα και εγώ μία πρώτη κουβέντα γιατί οπωσδήποτε χρειάζομαι παράταση. Μίλησα με την υπεύθυνη για τις προσλήψεις και από ότι κατάλαβα την αίτηση θα την αποστείλουμε εκεί, στο υπουργείο. μου είπε ότι η τοποθέτηση θα γίνει περίπου το Πάσχα και για αυτό της ζήτησα παράταση λόγω του ότι κάνω Μεταπτυχιακό και θα πρέπει να μετακομίσω Αθήνα στο μέσο του εξαμήνου!! πράγμα που θα δημιουργήσει αναστάτωση!! αλλά και λόγω του ότι δουλεύω και θα πρέπει να υπάρχει ένα χρονικό διάστημα ώστε να βρεθει και εκπαιδευτεί πάνω στο αντικείμενό μου αλλο άτομο. κατάλαβα ομως ότι παράταση διορισμού μία φορά έως και 6 μήνες δίνεται εύκολα.
σε δύο εβδομάδες που θα βγει το ΦΕΚ διορισμού θα ξανακάνω τηλέφωνο για περισσότερες λεπτομέρειες και για να στείλω την σχετική αίτηση για την παράταση.
Αν θες κάνε τηλέφωνο στο υπουργείο Δικαιοσύνης τμήμα προσωπικού και ζήτησε την υπεύθυνη διορισμών γενικά είναι πάρα πολύ εξυπηρετικη 2131307213

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τρί Μαρ 23, 2021 11:17 pm

Σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ Libesam για την άμεση απάντηση. Η βοήθειά σου είναι πολύτιμη. Κι εγώ χρειάζομαι οπωσδήποτε παράταση. Θα καλέσω εκεί που μου είπες, μακάρι να τα καταφέρουμε και να το καθυστερήσουμε!! Αν μάθεις τίποτε άλλο σχετικά ενημέρωσε κι εμένα σε παρακαλώ.

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τετ Μαρ 24, 2021 12:11 am

Libesam αν επιτρέπεται που διορίζεσαι? γενικά τι έχεις ακούσει για τους δικαστικούς υπαλλήλους? κι εγώ πρέπει να αφήσω τη δουλειά μου και προβληματίζομαι, από τη μία έχεις τη μονιμότητα που είναι σημαντική από την άλλη όμως δεν σε καλοπληρώνουν και δεν αναγνωρίζεται η προυπηρεσία σου.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Μαρ 24, 2021 3:11 pm

Συγνώμη παιδιά από τη χαρά μου δεν σκεφτόμουν, λοιπόν οι ενστάσεις ήταν μεχρι 16 του μήνα. Άρα τώρα αναμένουμε τους οριστικούς; θα μας καλέσουν από κάπου να αποδεχτούμε τη θέση; τι γίνεται γενικά; τα έχω ξεχάσει πως πάνε. ευχαριστώ

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες