Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sofo1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2017 3:19 pm

Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sofo1986 » Πέμ Ιούλ 06, 2017 3:43 pm

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω για την εμπειρία δεδομένου ότι για την 1κ/2017 έλειπα στο εξωτερικό και δεν υπέβαλα..Ήμουν δικηγόρος παραιτήθηκα και τώρα αναρρωτιέμαι αν μπορώ να βάλω την εμπειρία που είχα μαζέψει παλιά, σε αυτή την προκήρυξη..Όποια απάντηση ευπρόσδεκτη..

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Ιούλ 06, 2017 5:53 pm

sofo1986 έγραψε:Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω για την εμπειρία δεδομένου ότι για την 1κ/2017 έλειπα στο εξωτερικό και δεν υπέβαλα..Ήμουν δικηγόρος παραιτήθηκα και τώρα αναρρωτιέμαι αν μπορώ να βάλω την εμπειρία που είχα μαζέψει παλιά, σε αυτή την προκήρυξη..Όποια απάντηση ευπρόσδεκτη..

Καλησπερα!Μπορεις να επικαλεσθεις την εμπειρια σου ως δικηγορος,εφοσον αναφερεται σε παρελθοντα χρονο αλλα αποδεικνυεται.Θα προσκομισεις σωρευτικα πιστοποιητικο του Συλλογου απο το οποιο προκυπτει ποτε ξεκινησε η ασκηση σου και ποτε εγινες δικηγορος,βεβαιωση εγγραφης στο ΤΑΝ για το χρονικο διαστημα της εμπειριας και αντιγραφο των καταστασεων παραστασεων στα δικαστηρια/προεισπραξεων συμβολαιων.Η προκηρυξη δεν αναφερει οτι απαιτειται να εισαι εν ενεργεια δικηγορος.Ακομα και εαν δεν προσμετρηθει η εμπειρια,δε θα επηρεασει το κυρος της αιτησης σου.Καλη επιτυχια!

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Πέμ Ιούλ 06, 2017 6:44 pm

sofo1986 έγραψε:Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω για την εμπειρία δεδομένου ότι για την 1κ/2017 έλειπα στο εξωτερικό και δεν υπέβαλα..Ήμουν δικηγόρος παραιτήθηκα και τώρα αναρρωτιέμαι αν μπορώ να βάλω την εμπειρία που είχα μαζέψει παλιά, σε αυτή την προκήρυξη..Όποια απάντηση ευπρόσδεκτη..


Μόνο σαν ΔΕ ή ΥΕ

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Πέμ Ιούλ 06, 2017 9:48 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
sofo1986 έγραψε:Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω για την εμπειρία δεδομένου ότι για την 1κ/2017 έλειπα στο εξωτερικό και δεν υπέβαλα..Ήμουν δικηγόρος παραιτήθηκα και τώρα αναρρωτιέμαι αν μπορώ να βάλω την εμπειρία που είχα μαζέψει παλιά, σε αυτή την προκήρυξη..Όποια απάντηση ευπρόσδεκτη..


Μόνο σαν ΔΕ ή ΥΕ


Johny πλάκα κάνεις; Γνωστή μου που υπέβαλε εμπειρία ως πρώην δικηγόρος σε αρκετές προκηρύξεις προσμετρήθηκε κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα...

sofo1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2017 3:19 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sofo1986 » Πέμ Ιούλ 06, 2017 11:53 pm

Σας ευχαριστώ,

Προφανώς με το Απολυτήριο Λυκείου όχι με το Πτυχίο..
Απλά θα ήθελα να βάλω την εμπειρία που είχα (10 έτη) μετράνε έως 7..
Και αν την πιάσουν έχει καλώς..Θεωρώ όμως ότι έχει μεγάλη συνάφεια..
Καλή επιτυχία σε όλους εύχομαι!!

scrupo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2009 12:18 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό scrupo » Παρ Ιούλ 07, 2017 8:14 pm

Το "προσμετρηθηκε" είναι υποκειμενικό φίλοι μου.
Αν δεν βρεθείς σε σειρά διορισμού για να ελεγχθεί η αίτησή σου δεν είσαι σίγουρος.
Οι πίνακες κατάταξης που αναρτώνται μετρούν τα κατά δήλωση προσόντα αλλά δεν έχουν ελεγχθεί αν δεν είσαι διοριστείς.

Donadeus έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:
sofo1986 έγραψε:Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω για την εμπειρία δεδομένου ότι για την 1κ/2017 έλειπα στο εξωτερικό και δεν υπέβαλα..Ήμουν δικηγόρος παραιτήθηκα και τώρα αναρρωτιέμαι αν μπορώ να βάλω την εμπειρία που είχα μαζέψει παλιά, σε αυτή την προκήρυξη..Όποια απάντηση ευπρόσδεκτη..


Μόνο σαν ΔΕ ή ΥΕ


Johny πλάκα κάνεις; Γνωστή μου που υπέβαλε εμπειρία ως πρώην δικηγόρος σε αρκετές προκηρύξεις προσμετρήθηκε κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα...

adaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 02, 2017 12:06 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό adaki » Κυρ Ιούλ 09, 2017 1:01 pm

μια ερωτηση: για τους ΤΕ γραμματεις σαν σχολη εχουν συνυπολογισει την ΤΗΛΕΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ η οποια εχει μετονομαστει πλεον σε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ και τωρα σαν ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕ.
οποιος εχει τελειωσει αυτο το τμημα ( πτυχιο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ) μπορει να λαβει μερος , καθως μιλαμε για μετονομασια της ιδιας σχολης ! :shock:

babis5570
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2008 1:43 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό babis5570 » Κυρ Ιούλ 09, 2017 7:23 pm

Καλησπέρα φίλοι , απών από προκηρύξεις την τελευταία 8ετια αφού και καλή δουλειά είχα (τώρα μήνες άνεργος...) στον ιδιωτικό τομέα και δεν γίνονταν και προκηρύξεις λόγω μνημονίου , λέω να δώσω τώρα στην 8Κ (ΔΕ) . Παλιά έδινα μόνο για Ρόδο λόγω εντοπιότητας αλλά η απόγνωση με κάνει να σκέφτομαι να δωσω όπου ναναι.
Με 1549 μόρια (με εμπειρία) έχω καμία ελπίδα , γιατί βλέπω και πολλά απομακρυσμένα μέρη στην 8Κ , που ίσως να μην είναι ελκυστικά για πολύ κόσμο , ειδικά αν έχουν πολλά μόρια. Σας ρωτάω εδώ στο φόρουμ γιατί απέχω εδώ και καιρό από τέτοιες διαδικασίες και δεν ξέρω σε τι επίπεδα έχουν φτάσει τα μόρια (στο Θεό ? :?: ) Να δωσω χαρτιά η τσάμπα κόπος και αναμονή ?

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 5:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό georgekn » Κυρ Ιούλ 09, 2017 11:45 pm

babis5570 έγραψε:Καλησπέρα φίλοι , απών από προκηρύξεις την τελευταία 8ετια αφού και καλή δουλειά είχα (τώρα μήνες άνεργος...) στον ιδιωτικό τομέα και δεν γίνονταν και προκηρύξεις λόγω μνημονίου , λέω να δώσω τώρα στην 8Κ (ΔΕ) . Παλιά έδινα μόνο για Ρόδο λόγω εντοπιότητας αλλά η απόγνωση με κάνει να σκέφτομαι να δωσω όπου ναναι.
Με 1549 μόρια (με εμπειρία) έχω καμία ελπίδα , γιατί βλέπω και πολλά απομακρυσμένα μέρη στην 8Κ , που ίσως να μην είναι ελκυστικά για πολύ κόσμο , ειδικά αν έχουν πολλά μόρια. Σας ρωτάω εδώ στο φόρουμ γιατί απέχω εδώ και καιρό από τέτοιες διαδικασίες και δεν ξέρω σε τι επίπεδα έχουν φτάσει τα μόρια (στο Θεό ? :?: ) Να δωσω χαρτιά η τσάμπα κόπος και αναμονή ?


Τα μόρια έχουν ανέβει αλλά κανε παντού , ποτέ δεν ξέρεις τι αναπληρώσεις θα γίνουν και ίσως να είσαι τυχερός μακροπρόθεσμα .

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Ιούλ 10, 2017 2:38 am

babis5570 έγραψε:Καλησπέρα φίλοι , απών από προκηρύξεις την τελευταία 8ετια αφού και καλή δουλειά είχα (τώρα μήνες άνεργος...) στον ιδιωτικό τομέα και δεν γίνονταν και προκηρύξεις λόγω μνημονίου , λέω να δώσω τώρα στην 8Κ (ΔΕ) . Παλιά έδινα μόνο για Ρόδο λόγω εντοπιότητας αλλά η απόγνωση με κάνει να σκέφτομαι να δωσω όπου ναναι.
Με 1549 μόρια (με εμπειρία) έχω καμία ελπίδα , γιατί βλέπω και πολλά απομακρυσμένα μέρη στην 8Κ , που ίσως να μην είναι ελκυστικά για πολύ κόσμο , ειδικά αν έχουν πολλά μόρια. Σας ρωτάω εδώ στο φόρουμ γιατί απέχω εδώ και καιρό από τέτοιες διαδικασίες και δεν ξέρω σε τι επίπεδα έχουν φτάσει τα μόρια (στο Θεό ? :?: ) Να δωσω χαρτιά η τσάμπα κόπος και αναμονή ?



Χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία από προκηρύξεις, βλέποντας λίγο τις τελευταίες στις οποίες έχουν βγει αποτελέσματα, νομίζω ότι είναι λίγα! Συνήθως όσοι διορίζονται ως ΔΕ και ειδικά σε ειδικότητες τόσο γενικές όπως αυτή που δέχονται όλους τους απόφοιτους ΔΕ, χρειάζονται οπωσδήποτε το 150ρι των μορίων από δεύτερο τίτλο. Ωστόσο, το παράβολο είναι 3 ευρώ, δε χάνεις κάτι να καταθέσεις. Μην ξεχνάς ότι γίνονται πολλές αναπληρώσεις από κόσμο που δεν πηγαίνει όποτε τυχαίνει να σε καλέσουν κάπου και μετά από χρόνια (παίρνει καιρό η αναπλήρωση). Βέβαια, με εντοπιότητα που έχεις, ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί και να σου κάτσει. Αν και η Ρόδος που λες είναι μέρος που θα χει ζήτηση λογικά. Αναφορικά με το να δηλώσεις άλλο μέρος, είναι λίγο πρόβλημα το οικονομικό νομίζω γιατί οι ΔΕ έχουν μικρότερες αποδοχές από τους ΠΕ...

Μιας που και για μένα παίζει ρόλο το οικονομικό για το αν θα καταθέσω σε αυτή την προκήρυξη, αν και εγώ δεν έχω πολλά μόρια (γύρω στα 1640 με εμπειρια) θα μπορούσε κάποιος να μας διαφωτίσει πόσες είναι οι καθαρές αποδοχές ενός διοριζόμενου ως ΔΕ? Το πτυχίο μπορεί να το αναγνωρίσει μετά από 8 χρόνια κ φτανουν οι αποδοχές του ενός αντίστοιχα ΠΕ? Ευχαριστω πολυ :)

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Ιούλ 10, 2017 8:57 am

babis5570 έγραψε:Καλησπέρα φίλοι , απών από προκηρύξεις την τελευταία 8ετια αφού και καλή δουλειά είχα (τώρα μήνες άνεργος...) στον ιδιωτικό τομέα και δεν γίνονταν και προκηρύξεις λόγω μνημονίου , λέω να δώσω τώρα στην 8Κ (ΔΕ) . Παλιά έδινα μόνο για Ρόδο λόγω εντοπιότητας αλλά η απόγνωση με κάνει να σκέφτομαι να δωσω όπου ναναι.
Με 1549 μόρια (με εμπειρία) έχω καμία ελπίδα , γιατί βλέπω και πολλά απομακρυσμένα μέρη στην 8Κ , που ίσως να μην είναι ελκυστικά για πολύ κόσμο , ειδικά αν έχουν πολλά μόρια. Σας ρωτάω εδώ στο φόρουμ γιατί απέχω εδώ και καιρό από τέτοιες διαδικασίες και δεν ξέρω σε τι επίπεδα έχουν φτάσει τα μόρια (στο Θεό ? :?: ) Να δωσω χαρτιά η τσάμπα κόπος και αναμονή ?


Η αληθεια ειναι οτι εχεις λιγα. Να κανεις ομως.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Δευ Ιούλ 10, 2017 2:03 pm

Μιας που και για μένα παίζει ρόλο το οικονομικό για το αν θα καταθέσω σε αυτή την προκήρυξη, αν και εγώ δεν έχω πολλά μόρια (γύρω στα 1640 με εμπειρια) θα μπορούσε κάποιος να μας διαφωτίσει πόσες είναι οι καθαρές αποδοχές ενός διοριζόμενου ως ΔΕ? Το πτυχίο μπορεί να το αναγνωρίσει μετά από 8 χρόνια κ φτανουν οι αποδοχές του ενός αντίστοιχα ΠΕ? Ευχαριστω πολυ :)[/quote]

Δούλεψα σε 8μινο στο δημόσιο ως ΔΕ υπάλληλος γραφείου και τα λεφτά που έπαιρνα καθαρά ήταν 627 ευρώ. 35 χρόνον ανύπαντρος με 2 τριετίες , ο συνάδελφος δίπλα και αυτός 8μινο υπάλληλος γραφείου έπαιρνε περίπου 740 ευρώ αν θυμάμαι καλά και ήταν 50 χρόνον , παντρεμένος με 2 παιδεία το ένα ανήλικο και 3 τριετίες. βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Ιούλ 10, 2017 3:13 pm

BILLY.T έγραψε:
Δούλεψα σε 8μινο στο δημόσιο ως ΔΕ υπάλληλος γραφείου και τα λεφτά που έπαιρνα καθαρά ήταν 627 ευρώ. 35 χρόνον ανύπαντρος με 2 τριετίες , ο συνάδελφος δίπλα και αυτός 8μινο υπάλληλος γραφείου έπαιρνε περίπου 740 ευρώ αν θυμάμαι καλά και ήταν 50 χρόνον , παντρεμένος με 2 παιδεία το ένα ανήλικο και 3 τριετίες. βγάλτε τα συμπεράσματα σας.



Νομίζω όμως ότι οι μισθοί στο δημόσιο είναι παγωμένοι και ως εκ τούτου, σε πρώτη φάση τουλάχιστον, δεν μπορεί να σου αναγνωριστεί κάτι όταν έχεις μπει ως μόνιμος. Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος!! Δηλαδή όποιος μπει θα παίρνει μισθό γύρω στα 620?? Τόσο λίγα? :roll: Μήπως παίζει ρόλο ότι ήσουν με 8μηνο κι όχι μόνιμος? :roll:

scrupo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2009 12:18 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό scrupo » Τρί Ιούλ 11, 2017 2:57 pm

Με τις κρατήσεις του νεοδιόριστου υπολόγιζε γύρω στα 580€ για τον πρώτο χρόνο.

Το πτυχίο ανώτερου κλάδου εφόσον προϋπάρχει, μπορείς να το αναγνωρίσεις μετά απο 8 χρόνια.



BILLY.T έγραψε:Μιας που και για μένα παίζει ρόλο το οικονομικό για το αν θα καταθέσω σε αυτή την προκήρυξη, αν και εγώ δεν έχω πολλά μόρια (γύρω στα 1640 με εμπειρια) θα μπορούσε κάποιος να μας διαφωτίσει πόσες είναι οι καθαρές αποδοχές ενός διοριζόμενου ως ΔΕ? Το πτυχίο μπορεί να το αναγνωρίσει μετά από 8 χρόνια κ φτανουν οι αποδοχές του ενός αντίστοιχα ΠΕ? Ευχαριστω πολυ :)


Δούλεψα σε 8μινο στο δημόσιο ως ΔΕ υπάλληλος γραφείου και τα λεφτά που έπαιρνα καθαρά ήταν 627 ευρώ. 35 χρόνον ανύπαντρος με 2 τριετίες , ο συνάδελφος δίπλα και αυτός 8μινο υπάλληλος γραφείου έπαιρνε περίπου 740 ευρώ αν θυμάμαι καλά και ήταν 50 χρόνον , παντρεμένος με 2 παιδεία το ένα ανήλικο και 3 τριετίες. βγάλτε τα συμπεράσματα σας.[/quote]

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Τρί Ιούλ 11, 2017 3:01 pm

Καλησπέρα καλέ μου φίλε ,βοήθησε με σε παρακαλώ για ποια σχολή μιλάς ;Για αυτή στην Λαρισα ,στην Αρτα ή στην Καλαματα ;Εγώ ήμουν από τους πρώτους στην Λαρισα και ποτέ δεν άλλαξε όνομα .Αν όμως είναι πχ αυτή στην Αρτα και άλλαξε τότε γραπτό ερώτημα στο Α.Σ.Ε.Π. Βασικα εχει να κάνει με το πρόγραμμα σπουδών το οποίο πρέπει να έχει σχέση με την διοίκηση και θα πρέπει να σου δώσουν σχετική βεβαίωση από την γραμματεία σου. Ή αδικία εδώ ομως είναι άλλη . Για τις θέσεις ΠΕ γραμματείς οποίο πανεπιστήμιο πληροφορικής κ να είχες τελειώσει μπορούσες να κάνεις αίτηση ενώ για ΤΕ πληροφορική θέλει συγκεκριμένες σχολές.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης