Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
upopsifiaasep
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2017 2:23 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό upopsifiaasep » Πέμ Ιούλ 27, 2017 7:46 pm

niki258 έγραψε:
upopsifiaasep έγραψε:Χαίρετε! Ας μου εξηγήσεις κάποιος πώς γίνεται ο διαχωρισμός για τις θέσεις με εμπειρία και τις θέσεις χωρίς, που βλέπω να γίνεται λόγο εδώ στο φόρουμ, γιατί οι θέσεις είναι όλες το ίδιο. Δεν αναφέρεται πουθενά μέσα στην προκήρυξη για θέσεις που δίνεται προτεραιότητα -να το πω έτσι- σε όσους έχουν εμπειρία, απλώς η εμπειρία εφόσον κάποιος τη διαθέτει μοριοδοτείται. Για την κατηγορία Δ.Ε. με 1951 μόρια έχω ελπίδες; Βέβαια αυτό θα κριθεί κ από το πόσοι θα δηλώσουν συνολικά για αυτήν την κατηγορία.

Δεν υπαρχει διαφορα.Απλως αν ο Χ υποψηφιος διαθετει εμπειρια,κατατασσεται και στους δυο πινακες(με και χωρις εμπειρια),ενω εκεινος που δε διαθετει,εμφανιζεται μονο στον πινακα χωρις εμπειρια.Δεν προσμετραται απλως η εμπειρια στο σχετικο πινακα,πχ αν εχετε 2000 μορια με πληρη εμπειρια,χωρις εμπειρια θα εχετε 2000-588,1412.Πιστευω οτι με τα μορια που εχετε,οι πιθανοτητες ειναι αρκετες.



Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν διαθέτω εμπειρία 1951 επομένως χωρίς εμπειρία και με δηλωμένες όλες τις περιοχές μιας και όπου κι αν διοριστώ λόγω του ότι δεν έχω υποχρεώσεις μπορώ να πάω, ελπίζω ότι κάτι μπορεί να γίνει.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kristal » Πέμ Ιούλ 27, 2017 9:26 pm

Δ.Ε. 1951 μόρια χωρίς εμπειρία :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Εχεις κάνει σωστούς υπολογισμούς :(

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Ιούλ 27, 2017 9:29 pm

upopsifiaasep έγραψε:
niki258 έγραψε:
upopsifiaasep έγραψε:Χαίρετε! Ας μου εξηγήσεις κάποιος πώς γίνεται ο διαχωρισμός για τις θέσεις με εμπειρία και τις θέσεις χωρίς, που βλέπω να γίνεται λόγο εδώ στο φόρουμ, γιατί οι θέσεις είναι όλες το ίδιο. Δεν αναφέρεται πουθενά μέσα στην προκήρυξη για θέσεις που δίνεται προτεραιότητα -να το πω έτσι- σε όσους έχουν εμπειρία, απλώς η εμπειρία εφόσον κάποιος τη διαθέτει μοριοδοτείται. Για την κατηγορία Δ.Ε. με 1951 μόρια έχω ελπίδες; Βέβαια αυτό θα κριθεί κ από το πόσοι θα δηλώσουν συνολικά για αυτήν την κατηγορία.

Δεν υπαρχει διαφορα.Απλως αν ο Χ υποψηφιος διαθετει εμπειρια,κατατασσεται και στους δυο πινακες(με και χωρις εμπειρια),ενω εκεινος που δε διαθετει,εμφανιζεται μονο στον πινακα χωρις εμπειρια.Δεν προσμετραται απλως η εμπειρια στο σχετικο πινακα,πχ αν εχετε 2000 μορια με πληρη εμπειρια,χωρις εμπειρια θα εχετε 2000-588,1412.Πιστευω οτι με τα μορια που εχετε,οι πιθανοτητες ειναι αρκετες.



Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν διαθέτω εμπειρία 1951 επομένως χωρίς εμπειρία και με δηλωμένες όλες τις περιοχές μιας και όπου κι αν διοριστώ λόγω του ότι δεν έχω υποχρεώσεις μπορώ να πάω, ελπίζω ότι κάτι μπορεί να γίνει.

Πολυ ενδιαφερον,1951 μορια χωρις εμπειρια...μπραβο σας και καλη επιτυχια!

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Πέμ Ιούλ 27, 2017 10:11 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν διαθέτω εμπειρία 1951 επομένως χωρίς εμπειρία και με δηλωμένες όλες τις περιοχές μιας και όπου κι αν διοριστώ λόγω του ότι δεν έχω υποχρεώσεις μπορώ να πάω, ελπίζω ότι κάτι μπορεί να γίνει.[/quote]

Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά χωρίς εμπειρία τα μόρια που λες είναι πολλά...!!!!!

upopsifiaasep
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2017 2:23 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό upopsifiaasep » Παρ Ιούλ 28, 2017 12:08 am

Έχετε δίκαιο! Έκανα λάθος γιατί επηρεασμένη από συμμετοχή σε ΠΕ, δεν είδα καθόλου ότι ο βαθμός της ΔΕ είναι στην 10βαθμη κλίμακα! Οψόμεθα! Καλή επιτυχία σε όλους μας!

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Παρ Ιούλ 28, 2017 8:37 am

Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Παρ Ιούλ 28, 2017 10:12 am

Να ρωτήσω αν κάποιος είναι 57 χρονών μπορεί να κάνει αίτηση στη προκήρυξη ?

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Παρ Ιούλ 28, 2017 11:59 am

Dimil έγραψε:Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.


Θα με ενδιέφερε κι εμένα μία άποψη για τις βάσεις γιατί ανήκω κι εγώ στην κατηγορία ατόμων που αντλούν προστασία από άτομα με αναπηρία και έχω κι εγώ εκεί γύρω από άποψη μορίων. Πιστεύετε θα είναι περισσότερα ή λιγότερα από τις λοιπές ειδικές κατηγορίες; Το 1675 είναι αρκετό ή ελάχιστο για κατηγορία ΔΕ και διορισμό στην Αθήνα; Ποια η άποψή σας;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Ιούλ 28, 2017 12:21 pm

Dimil έγραψε:Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.

Προσωπικη εκτιμηση,οτι εχετε πολλες πιθανοτητες.Το μονο που ισως λειτουργει ανασταλτικα,ειναι οτι η συμμετοχη στη ΔΕ κατηγορια ειναι μαζικη,αλλα και παλι,για ειδικη κατηγορια,πιστευω οτι τα μορια σας ειναι αρκετα.Αλλωστε στην εν λογω κατηγορια δε νομιζω πως θα υπαρχουν τοσοι πολλοι υποψηφιοι,εσεις τι λετε;Καλη επιτυχια και συντομα καλα αποτελεσματα!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Ιούλ 28, 2017 1:06 pm

xana έγραψε:
Dimil έγραψε:Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.


Θα με ενδιέφερε κι εμένα μία άποψη για τις βάσεις γιατί ανήκω κι εγώ στην κατηγορία ατόμων που αντλούν προστασία από άτομα με αναπηρία και έχω κι εγώ εκεί γύρω από άποψη μορίων. Πιστεύετε θα είναι περισσότερα ή λιγότερα από τις λοιπές ειδικές κατηγορίες; Το 1675 είναι αρκετό ή ελάχιστο για κατηγορία ΔΕ και διορισμό στην Αθήνα; Ποια η άποψή σας;

Αρκετο πιστευω,μιας και σημαινει πανω κατω αριστο βαθμο απολυτηριου,τουλαχιστον μια ξενη γλωσσα σε αριστο επιπεδο και πληρη προυπηρεσια.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Ιούλ 28, 2017 1:11 pm

xana έγραψε:
Dimil έγραψε:Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.


Θα με ενδιέφερε κι εμένα μία άποψη για τις βάσεις γιατί ανήκω κι εγώ στην κατηγορία ατόμων που αντλούν προστασία από άτομα με αναπηρία και έχω κι εγώ εκεί γύρω από άποψη μορίων. Πιστεύετε θα είναι περισσότερα ή λιγότερα από τις λοιπές ειδικές κατηγορίες; Το 1675 είναι αρκετό ή ελάχιστο για κατηγορία ΔΕ και διορισμό στην Αθήνα; Ποια η άποψή σας;

Συμπληρωματικα στην προηγουμενη αποψη μου(ανηκω κι εγω σε αυτη την κατηγορια),νομιζω πως τα απαιτουμενα μορια θα ειναι λιγοτερα απο πολυτεκνους και τριτεκνους μιας και οι συμμετεχοντες πιστευω πως θα ειναι λιγοτεροι.Σιγουρα ειναι και θεμα τυχης,αλλα ως προς τον αριθμο των συνυποψηφιων της κατηγοριας μας,εκτιμω πως θα ειναι μικροτερος απο εκεινον των λοιπων ειδικων κατηγοριων.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Ιούλ 28, 2017 1:25 pm

upopsifiaasep έγραψε:Χαίρετε! Ας μου εξηγήσεις κάποιος πώς γίνεται ο διαχωρισμός για τις θέσεις με εμπειρία και τις θέσεις χωρίς, που βλέπω να γίνεται λόγο εδώ στο φόρουμ, γιατί οι θέσεις είναι όλες το ίδιο. Δεν αναφέρεται πουθενά μέσα στην προκήρυξη για θέσεις που δίνεται προτεραιότητα -να το πω έτσι- σε όσους έχουν εμπειρία, απλώς η εμπειρία εφόσον κάποιος τη διαθέτει μοριοδοτείται. Για την κατηγορία Δ.Ε. με 1951 μόρια έχω ελπίδες; Βέβαια αυτό θα κριθεί κ από το πόσοι θα δηλώσουν συνολικά για αυτήν την κατηγορία.


Εχεις πολλα μορια. Ελπιζω λογο απειριας να μην εχεις κανει λαθος υπολογισμο

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Παρ Ιούλ 28, 2017 5:05 pm

niki258 έγραψε:
Dimil έγραψε:Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.

Προσωπικη εκτιμηση,οτι εχετε πολλες πιθανοτητες.Το μονο που ισως λειτουργει ανασταλτικα,ειναι οτι η συμμετοχη στη ΔΕ κατηγορια ειναι μαζικη,αλλα και παλι,για ειδικη κατηγορια,πιστευω οτι τα μορια σας ειναι αρκετα.Αλλωστε στην εν λογω κατηγορια δε νομιζω πως θα υπαρχουν τοσοι πολλοι υποψηφιοι,εσεις τι λετε;Καλη επιτυχια και συντομα καλα αποτελεσματα!


Μακαρι να εχετε δικιο. Ειχα κανει και στην πε (βεβαια εκει δεν υπηρχε η ειδικη κατηγορια). Εκει με 1826 μορια για αττικη νομιζω δεν εχω ελπιδες οποτε ευελπιστω στους δε. Το μονο που ισως σωσει ειναι οτι βγηκε μεσα στο καλοκαιρι. Καλη μας επιτυχια και μακαρι!

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Παρ Ιούλ 28, 2017 5:13 pm

BILLY.T έγραψε:Να ρωτήσω αν κάποιος είναι 57 χρονών μπορεί να κάνει αίτηση στη προκήρυξη ?


Κανονικα το ηλικιακο οριο εχει καταργηθει, μενει μονο σε συγκεκριμενες κατηγοριες θεσεων. Να γνωριζετε πως αναμενονται προσληψεις ατομων ανω του 55 επισης

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Ιούλ 28, 2017 5:17 pm

Dimil έγραψε:
niki258 έγραψε:
Dimil έγραψε:Καποιος που εχει εικονα απο παλαιοτερες προκηρυξεις, στις θεσεις ΔΕ που κυμαίνονται τα μορια; Πιστευω πως εχω λιγα (1675) με εμπειρια αλλα ευελπιστω σε ειδικη κατηγορια (αν και λιγες οι θεσεις) τεκνου ατομου με αναπηρια.

Προσωπικη εκτιμηση,οτι εχετε πολλες πιθανοτητες.Το μονο που ισως λειτουργει ανασταλτικα,ειναι οτι η συμμετοχη στη ΔΕ κατηγορια ειναι μαζικη,αλλα και παλι,για ειδικη κατηγορια,πιστευω οτι τα μορια σας ειναι αρκετα.Αλλωστε στην εν λογω κατηγορια δε νομιζω πως θα υπαρχουν τοσοι πολλοι υποψηφιοι,εσεις τι λετε;Καλη επιτυχια και συντομα καλα αποτελεσματα!


Μακαρι να εχετε δικιο. Ειχα κανει και στην πε (βεβαια εκει δεν υπηρχε η ειδικη κατηγορια). Εκει με 1826 μορια για αττικη νομιζω δεν εχω ελπιδες οποτε ευελπιστω στους δε. Το μονο που ισως σωσει ειναι οτι βγηκε μεσα στο καλοκαιρι. Καλη μας επιτυχια και μακαρι!

Μην το λετε οτι τα 1826 μορια ειναι λιγα για Αττικη,για ΠΕ.Ολα ειναι ρευστα,κανεις δεν ξερει αυτη τη στιγμη με σιγουρια ποσα μορια θα χρειαστουν,ποσες αρνησεις θα υπαρξουν,ακομα και το ζητημα της συναφειας των παρεπομενων τιτλων και της εμπειριας.Σε γενικες γραμμες,με αυτα τα μορια να ελπιζετε,σε καθε προκηρυξη ολα λειτουργουν διαφορετικα,δε μπορει καποιος να προβει σε προγνωσεις βασει του παρελθοντος,το ιστορικο των αποτελεσματων εχει σχετικη μονο αξια.Και παλι καλα αποτελεσματα!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες