Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Δευ Απρ 26, 2021 9:44 pm

Libesam έγραψε:
Maryli έγραψε:
Libesam έγραψε:
Το σχετικό έντυπο που παρέλαβα με θέμα “υποβολή δικαιολογητικών διορισμού” όριζε το διάστημα των 10 ημερών ώστε να υποβάλω τα σχετικά δικαιολογητικά!! Βέβαια στην τελευταία παράγραφο αναφέρει ότι εάν εντός 30 ημερών δεν έχεις αποστείλει τα σχετικά δικαιολογητικά θεωρείται ότι δεν αποδέχεσαι τον διορισμό.


Tο έντυπο το παρέλαβες κάποιες μέρες αφότου είχαν βγει τα οριστικά στον ασεπ σωστά; ευχαριστώ


Οριστικά αποτελέσματα Στην περίπτωση τη δική μου δεν έχουμε!! υπό την έννοια ότι η αναπλήρωση θέσης προκύπτει μεμονωμένα και ατομικά. Δηλαδή αν κάποιος δεν αποδεχθεί τη θέση ο ΑΣΕΠ πηγαίνει στον αμέσως επόμενο και του ζητά αρχικά Το εάν αποδέχεται τη θέση !! εάν την αποδέχεται αποστελει την σχετική απόφαση στο υπουργείο μετά τον έλεγχο που πραγματοποίησε στο φάκελο του υποψηφίου, το ίδιο το Υπουργείο μετά στέλνει στο πρωτοδικείο του τόπου κατοικίας του σχετικό έντυπο όπου του ζητά Τα δικαιολογητικά τα οποία είχε υποβάλλει στον ΑΣΕΠ καθώς και δύο ιατρικές γνωματεύσεις και δύο υπεύθυνες δηλώσεις .


Α ναι κατάλαβα σ ευχαριστώ για την κατατόπιση κ το χρόνο

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Δευ Απρ 26, 2021 11:03 pm

Libesam βρήκες καμία άκρη με την παράταση. Εχεις κάποιο τηλέφωνο στο υπουργείο να καλέσω? Ευχαριστώ

Libesam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 5:21 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Libesam » Τρί Απρ 27, 2021 11:25 pm

NANSY16 έγραψε:Libesam βρήκες καμία άκρη με την παράταση. Εχεις κάποιο τηλέφωνο στο υπουργείο να καλέσω? Ευχαριστώ


Γενικά Ισχύουν αυτά που είχα γράψει σε παλαιότερη ανάρτηση υπό την προϋπόθεση ότι σου έχει Κοινοποιηθεί η πράξη διορισμού και ότι ακόμη δεν έχεις ορκιστεί.
αρχικά ετοιμάζεις σχετική αίτηση όπου αναφέρεις το χρονικό διάστημα Και τους εξαιρετικούς λόγους για τους οποίους αίτησε αναβολή
Πρωτοκολλάς το σχετικό αίτημα επισυνάπτοντας τόσο την κοινοποίηση της πράξης διορισμού όσο και ότι άλλο αποδεικτικό έχεις ώστε να αποδείξεις και να ισχυροποιήσεις τους εξαιρετικούς λόγους που επικαλείσαι στην αίτηση.
πρωτόκολλο μπορείς να πάρεις από την γραμματεία του Υπουργείου ή τηλεφωνικά στα τηλέφωνα της γραμματείας 2131307058... αποστέλλοντας μέσω email τα σχετικά έντυπα ή στέλνοντας εξουσιοδοτημένο άτομο Ή πηγαίνοντας η ίδια εάν είσαι κάτοικος Αθήνας.
τα τηλέφωνα στο πρωτόκολλο Θα τα βρεις στο Excel που σου είχα προανάφερα, το σηκώνουν αμέσως και θα σου πουν και το σχετικό e-mail για να τα στείλεις. επικοινώνησε και με το τμήμα προσωπικού στα τηλέφωνα και στο e-mail που αναγράφει η πράξη διορισμού ώστε να τους ενημερώσεις σχετικά, θα σου απαντήσουν σχετικά άμεσα.
μετά ακριβώς την πρωτοκόλληση δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει θα μιλήσω αύριο μεθαύριο μαζί τους ώστε να το ξεκαθαρίσω.
https://www.ministryofjustice.gr/?page_id=895

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τετ Απρ 28, 2021 9:04 pm

Σ΄ευχαριστώ πολύ Libesam για τη βοήθεια. Θα ετοιμάσω κι εγώ την αίτησή μου και θα την πρωτοκολλήσω. Ελπίζω να τα καταφέρουμε! Αν έχεις κάποια άλλη πληροφόρηση σε παρακαλώ ενημέρωσέ με, κι εγώ το ίδιο εννοείται.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Κυρ Ιούλ 11, 2021 11:34 pm

Καλησπέρα σας! Είμαι στις αναπληρώσεις των ΠΕ όπως είδα στη διαύγεια. Αναμένω ειδοποίηση; Γνωρίζετε πώς γίνεται; Παίρνουν τηλέφωνο; Στέλνουν επιστολή; Ρωτάω επειδή εχω αλλάξει διεύθυνση κατοικίας. Να έπαιρνα κάπου τηλέφωνο; Κάποιος που να γνωρίζει απο την εμπειρία προηγουμενων αναπληρώσεων πόσο περίπου διάστημα να υπολογίζω μέχρι να μας καλέσουν από τη στιγμή της δημοσίευσης στο διαύγεια; Αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει πώς να κινηθώ γιατί δεν έχω ιδέα απο διαδικασίες ΑΣΕΠ θα το εκτιμούσα.

Libesam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 5:21 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Libesam » Δευ Ιούλ 12, 2021 6:56 pm

Dimil έγραψε:Καλησπέρα σας! Είμαι στις αναπληρώσεις των ΠΕ όπως είδα στη διαύγεια. Αναμένω ειδοποίηση; Γνωρίζετε πώς γίνεται; Παίρνουν τηλέφωνο; Στέλνουν επιστολή; Ρωτάω επειδή εχω αλλάξει διεύθυνση κατοικίας. Να έπαιρνα κάπου τηλέφωνο; Κάποιος που να γνωρίζει απο την εμπειρία προηγουμενων αναπληρώσεων πόσο περίπου διάστημα να υπολογίζω μέχρι να μας καλέσουν από τη στιγμή της δημοσίευσης στο διαύγεια; Αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει πώς να κινηθώ γιατί δεν έχω ιδέα απο διαδικασίες ΑΣΕΠ θα το εκτιμούσα.


Καλησπέρα. Προφανώς είστε από την προκήρυξη 1κ 2017. εγώ ήμουν στις αναπλήρωσης 8κ 2017 ΤΕ. από την στιγμή που έχει αναρτηθεί στη Διαύγεια το όνομά σας με την απόφαση αναπλήρωση θα περάσει περίπου ένας μήνας έως ότου από το υπουργείο μέσω του πρωτοδικείου της περιοχής σας να σας κοινοποιήσουν έντυπο με τα Δικαιολογητικά που θα πρέπει να αποστείλετε στο υπουργείο εντός 10 ημερών. αφορά δύο 2 ιατρικά πιστοποιητικά, δύο υπεύθυνες δηλώσεις και Την συμπλήρωση της σχετικής αίτησης που θα σας δοθεί Καθώς επίσης φωτοτυπία της ταυτότητάς σας και των δικαιολογητικών που είχατε αποστείλει στον ΑΣΕΠ. Εάν έχετε αλλάξει διεύθυνση θα πρέπει να απευθυνθείτε στο τμήμα προσωπικού του υπουργείου έτσι ώστε να τους ενημερώσετε ώστε να σας αποστείλουν στην σωστή διεύθυνση (Δηλαδή στο κατά τόπους αρμόδιο Πρωτοδικείο) το σχετικό έντυπο.
***Να υποθέσω προτού την δημοσίευση του ονόματός σας στην διαύγεια είχε επικοινωνήσει μαζί σας κάποιος υπάλληλος από τον ΑΣΕΠ ώστε να σας ρωτήσει εάν αποδέχεστε τον διορισμό?? Εάν όντως έχετε μία επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο του ΑΣΕΠ θα μπορούσατε να τον ρωτήσετε εάν θα μπορούσε να αλλαχθεί η διεύθυνση της κατοικίας σας από τον ίδιο τον ΑΣΕΠ προτού μεταβιβάσει τα χαρτιά σας στο Υπουργείο Δικαιοσύνης.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιούλ 13, 2021 7:20 am

Libesam έγραψε:
Dimil έγραψε:Καλησπέρα σας! Είμαι στις αναπληρώσεις των ΠΕ όπως είδα στη διαύγεια. Αναμένω ειδοποίηση; Γνωρίζετε πώς γίνεται; Παίρνουν τηλέφωνο; Στέλνουν επιστολή; Ρωτάω επειδή εχω αλλάξει διεύθυνση κατοικίας. Να έπαιρνα κάπου τηλέφωνο; Κάποιος που να γνωρίζει απο την εμπειρία προηγουμενων αναπληρώσεων πόσο περίπου διάστημα να υπολογίζω μέχρι να μας καλέσουν από τη στιγμή της δημοσίευσης στο διαύγεια; Αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει πώς να κινηθώ γιατί δεν έχω ιδέα απο διαδικασίες ΑΣΕΠ θα το εκτιμούσα.


Καλησπέρα. Προφανώς είστε από την προκήρυξη 1κ 2017. εγώ ήμουν στις αναπλήρωσης 8κ 2017 ΤΕ. από την στιγμή που έχει αναρτηθεί στη Διαύγεια το όνομά σας με την απόφαση αναπλήρωση θα περάσει περίπου ένας μήνας έως ότου από το υπουργείο μέσω του πρωτοδικείου της περιοχής σας να σας κοινοποιήσουν έντυπο με τα Δικαιολογητικά που θα πρέπει να αποστείλετε στο υπουργείο εντός 10 ημερών. αφορά δύο 2 ιατρικά πιστοποιητικά, δύο υπεύθυνες δηλώσεις και Την συμπλήρωση της σχετικής αίτησης που θα σας δοθεί Καθώς επίσης φωτοτυπία της ταυτότητάς σας και των δικαιολογητικών που είχατε αποστείλει στον ΑΣΕΠ. Εάν έχετε αλλάξει διεύθυνση θα πρέπει να απευθυνθείτε στο τμήμα προσωπικού του υπουργείου έτσι ώστε να τους ενημερώσετε ώστε να σας αποστείλουν στην σωστή διεύθυνση (Δηλαδή στο κατά τόπους αρμόδιο Πρωτοδικείο) το σχετικό έντυπο.
***Να υποθέσω προτού την δημοσίευση του ονόματός σας στην διαύγεια είχε επικοινωνήσει μαζί σας κάποιος υπάλληλος από τον ΑΣΕΠ ώστε να σας ρωτήσει εάν αποδέχεστε τον διορισμό?? Εάν όντως έχετε μία επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο του ΑΣΕΠ θα μπορούσατε να τον ρωτήσετε εάν θα μπορούσε να αλλαχθεί η διεύθυνση της κατοικίας σας από τον ίδιο τον ΑΣΕΠ προτού μεταβιβάσει τα χαρτιά σας στο Υπουργείο Δικαιοσύνης.

Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση. Ακριβώς, αναφέρομαι στην 1Κ αλλα επειδή εχετε το know how απο τις αναπληρώσεις που έγιναν πρώτα στην 8Κ θέλησα να ρωτήσω. Δεν με είχε πάρει κανένας υπάλληλος περί αποδοχής ή μη. Έτυχε να το δω στη Διαύγεια επειδή ελέγχω τις αναπληρώσεις συχνά μιας κι έχω συμμετάσχει σε πολλές προκηρύξεις. Κάλεσα στον ΑΣΕΠ με το που είδα το έγγραφο και μου είπαν αυτό ακριβώς που αναφέρετε, να καλέσω στο γραφείο προσωπικού. Οπότε θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους. Σας ευχαριστώ! Θεωρητικά η διαδικασία θέλει κάποιους μήνες να υποθέσω; Υπάρχει περίπτωση να μην ενημερωθώ σχετικά; Με τόσα που ακούγονται έχω φοβηθεί. Σας ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σας.

Libesam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 5:21 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Libesam » Τρί Ιούλ 13, 2021 7:38 pm

Dimil έγραψε:
Libesam έγραψε:
Dimil έγραψε:Καλησπέρα σας! Είμαι στις αναπληρώσεις των ΠΕ όπως είδα στη διαύγεια. Αναμένω ειδοποίηση; Γνωρίζετε πώς γίνεται; Παίρνουν τηλέφωνο; Στέλνουν επιστολή; Ρωτάω επειδή εχω αλλάξει διεύθυνση κατοικίας. Να έπαιρνα κάπου τηλέφωνο; Κάποιος που να γνωρίζει απο την εμπειρία προηγουμενων αναπληρώσεων πόσο περίπου διάστημα να υπολογίζω μέχρι να μας καλέσουν από τη στιγμή της δημοσίευσης στο διαύγεια; Αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει πώς να κινηθώ γιατί δεν έχω ιδέα απο διαδικασίες ΑΣΕΠ θα το εκτιμούσα.


Καλησπέρα. Προφανώς είστε από την προκήρυξη 1κ 2017. εγώ ήμουν στις αναπλήρωσης 8κ 2017 ΤΕ. από την στιγμή που έχει αναρτηθεί στη Διαύγεια το όνομά σας με την απόφαση αναπλήρωση θα περάσει περίπου ένας μήνας έως ότου από το υπουργείο μέσω του πρωτοδικείου της περιοχής σας να σας κοινοποιήσουν έντυπο με τα Δικαιολογητικά που θα πρέπει να αποστείλετε στο υπουργείο εντός 10 ημερών. αφορά δύο 2 ιατρικά πιστοποιητικά, δύο υπεύθυνες δηλώσεις και Την συμπλήρωση της σχετικής αίτησης που θα σας δοθεί Καθώς επίσης φωτοτυπία της ταυτότητάς σας και των δικαιολογητικών που είχατε αποστείλει στον ΑΣΕΠ. Εάν έχετε αλλάξει διεύθυνση θα πρέπει να απευθυνθείτε στο τμήμα προσωπικού του υπουργείου έτσι ώστε να τους ενημερώσετε ώστε να σας αποστείλουν στην σωστή διεύθυνση (Δηλαδή στο κατά τόπους αρμόδιο Πρωτοδικείο) το σχετικό έντυπο.
***Να υποθέσω προτού την δημοσίευση του ονόματός σας στην διαύγεια είχε επικοινωνήσει μαζί σας κάποιος υπάλληλος από τον ΑΣΕΠ ώστε να σας ρωτήσει εάν αποδέχεστε τον διορισμό?? Εάν όντως έχετε μία επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο του ΑΣΕΠ θα μπορούσατε να τον ρωτήσετε εάν θα μπορούσε να αλλαχθεί η διεύθυνση της κατοικίας σας από τον ίδιο τον ΑΣΕΠ προτού μεταβιβάσει τα χαρτιά σας στο Υπουργείο Δικαιοσύνης.

Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση. Ακριβώς, αναφέρομαι στην 1Κ αλλα επειδή εχετε το know how απο τις αναπληρώσεις που έγιναν πρώτα στην 8Κ θέλησα να ρωτήσω. Δεν με είχε πάρει κανένας υπάλληλος περί αποδοχής ή μη. Έτυχε να το δω στη Διαύγεια επειδή ελέγχω τις αναπληρώσεις συχνά μιας κι έχω συμμετάσχει σε πολλές προκηρύξεις. Κάλεσα στον ΑΣΕΠ με το που είδα το έγγραφο και μου είπαν αυτό ακριβώς που αναφέρετε, να καλέσω στο γραφείο προσωπικού. Οπότε θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους. Σας ευχαριστώ! Θεωρητικά η διαδικασία θέλει κάποιους μήνες να υποθέσω; Υπάρχει περίπτωση να μην ενημερωθώ σχετικά; Με τόσα που ακούγονται έχω φοβηθεί. Σας ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σας.

Σίγουρα θα σας πάρουν τηλέφωνο από την εισαγγελία της περιοχής που έχετε δηλώσει ώστε να παραλάβετε αυτοπρόσωπα το σχετικό έντυπο. Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειδοποιηθείτε! από την ανάρτηση της απόφασης στην διαύγεια έως και την ειδοποίηση από την εισαγγελία Πέρασε περίπου ένας μήνας. Στις αναπλήρωσης εμείς όμως τ.ε. ήμασταν 30 άτομα , εσείς είστε σχεδόν 170, αρα ο χρόνος Μπορεί να είναι και μεγαλύτερος! Από την ανάρτηση στην διαύγεια της απόφασης του ΑΣΕΠ έως και την έκδοση του ΦΕΚ διορισμού μεσολάβησαν περίπου 4,5 μήνες.

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τρί Ιούλ 20, 2021 1:15 pm

Καλησπέρα σας,

Ηθελα να ρωτήσω εαν προσληφθει καποιος με πτυχιο ΤΕ αλλα είναι και φοιτητής ΠΕ Νηπιαγωνών ή ΠΕ Δασκάλων μόλις καταθέσει το πτυχίο αναγνωρίζεται μισθολογικά στο δικαστικό ή θεωρούν ότι είναι άσχετο με το αντικείμενο των δικαστηρίων και δε σου κάνουν αύξηση μισθού? Παρακαλώ εάν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες