6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
bictoria
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 18, 2017 11:17 pm

6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό bictoria » Τετ Ιουν 21, 2017 12:25 am

Καλησπερα,

Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις σχετικά με την συμπλήρωσης της αίτησης της 6Κ/2017 προκύρηξης. Η θέση που διεκδικώ αφορά την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

1) Για την απόδειξη της γνώσης Η/Υ μπορώ να επισυνάψω βεβαίωση εξαμηνιαίων μαθημάτων και αναλυτική βαθμολογία του Τ.Ε.Ι Σερρών Διοίκησης Επιχειρήσεων;Ρωτάω γιατι δεν το βρήκα στην λίστα των τμηματων Τεχνολογικής Εκπαίδευσης που αναγράφονται στο παράρτημα Γ της προκύρηξης.

2)Η θέση που διεκδικώ δεν απαιτεί γνώση ξένης γλώσσας. Ωστόσο αν επισυνάψω μετάφραση/επικύρωση του πτυχίου των Αγγλικών θα μοριοδοτηθεί; Αρκεί να το δηλώσω στο "ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΝΩΣΗΣ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ" ή χρειάζεται να βάλω τον κωδικό και στα "ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ"?
Στην αίτηση στα "ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ / ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ" δεν μου επιτρέπεται να προσθέσω άλλους κωδικούς εκτος απο αυτόν της γνώσης Η/Υ το οποίο ειναι το μοναδικό απαραιτητο προσον για την θεση.

3)Ενδιαφέρομαι για έναν κωδικο θέσης οπου θα προσληφθούν συνολικά 3 ατομα, τα 2 εκ των οποίων με εργασιακή εμπειρία.Στις "ΕΠΙΔΙΩΚΟΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ" συμπληρώνω μια σειρα με τον κωδικό της θέσης, των κωδικο εντοπιότητας , συνολική εμπειρία και με αυτόν τον τρόπο διεκδικώ και της 3 θέσεις?

4)Στην αναφορά των δικαιολογητικών γράφουμε και την αίτηση του ΑΣΕΠ που συμπληρώσαμε? Χρειάζεται γνήσιο της υπογραφής ή φωτοτυπία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: 6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Ιουν 21, 2017 2:13 pm

Εκτος απο το πρωτο ερωτημα που δε γνωριζω να σου πω με βεβαιοτητα,αφου γνωριζεις αγγλικα θα το βαλεις στο σχετικο πεδιο κανοντας επικληση απο το μητρωο,δε χρειαζεται να τεθει στα απαραιτητα προσθετα προσοντα εφοσον δεν προαπαιτειται.Ναι,αν συμπληρωσεις την εμπειρια σου σε καθε θεση,διεκδικεις ολες τις θεσεις αυτοματως(με και χωρις εμπειρια).Στον καταλογο των δικαιολογητικων θα τα αναφερεις ολα,ακομα και την αιτηση-υπευθυνη δηλωση συμμετοχης στην προκηρυξη,η οποια αρκει να ειναι υπογεγραμμενη απο εσενα πρωτοτυπα,δεν απαιτειται θεωρηση του γνησιου της υπογραφης.Να εχεις καλη επιτυχια!

bictoria
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 18, 2017 11:17 pm

Re: 6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό bictoria » Παρ Ιουν 23, 2017 6:54 pm

Ευχαριστω πολυ για βοηθεια!

marchri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2017 10:05 pm

Re: 6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό marchri » Σάβ Ιουν 24, 2017 9:09 pm

Καλησπερα. Να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με την συμπληρωση της αιτησης. Για την κατηγορια ΔΕ, στο πεδιο τιτλος σπουδων βαζουμε π.χ. απολυτηριο ενιαιου λυκειου και στο βαθμο διπλα γραφουμε τον βαθμο οπως τον γραφει το απολυτηριο η τον διαιρουμε δια 2, επειδη γραφει στην δεκαβαθμη κλιμακα;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: 6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Ιουν 25, 2017 12:22 pm

marchri,νομιζω πως συμπληρωνεις κανονικα το βαθμο,πχ 18,5 και αυτος πολλαπλασιαζεται με το 55 εναντι του 110.

marchri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2017 10:05 pm

Re: 6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό marchri » Κυρ Ιουν 25, 2017 5:27 pm

Και εγω ετσι νομιζω αλλα θα παρω και τηλ για σιγουρια αν καταφερω να βγαλω γραμμη.... Και κατι ακομα σχετικα με το ecdl... Το εχω επικυρωμενο απο προηγουμενη φορα που το εστειλα σε προκηρυξη...στελνω απλη φωτοτυπια του επικυρωμενου ετσι;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: 6Κ/2017 ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Ιουν 25, 2017 7:29 pm

Ναι,αρκει η φωτοτυπια του επικυρωμενου ecdl.Δεν εχω συμμετασχει ως ΔΕ,αλλα το εχω διαβασει.Να παρεις τηλεφωνο,ναι,απαντουν,ειδικα αν παρεις πρωι!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες