Απόδειξη εμπειρίας σε προκήρυξη (7Κ/2016)

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Απόδειξη εμπειρίας σε προκήρυξη (7Κ/2016)

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Απρ 20, 2019 5:37 pm

sofi80 έγραψε:Ρε παιδιά εγώ σε 7 προκηρυξεις που έκανα αίτηση έστειλα τον Ατομικό Λογαριασμό, βγήκαν προσωρινά και οριστικά και υπολογίστηκαν κανονικά τα ένσημα μου σαν προϋπηρεσία και σε κάποιους πινάκες είμαι στην 10άδα των επιλαχόντων. Αν ήταν λάθος δεν έπρεπε από την πρώτη κιόλλας προκήρυξη να μη μου τα υπολογίσει το ασεπ για να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος και στα υπόλοιπα? Εγώ θεωρούσα ότι τα κάνω σωστά και ότι γίνετε ο έλεγχος των δικαιολογητικών απο τον ΑΣΕΠ. Σε περίπτωση που που στα επόμενα αποτελέσματα (περιμένω 3) με ακυρώσουν γι αυτο το λόγο τι να κάνω? Να το πάω δικαστικά?Αχ Θεε μου αν χάσω διορισμό για αυτήν την βλακεία θα τρελαθώ!!!!!!!


Καλησπέρα δεν άνοιξαν το φάκελο σου γι αυτό και δικαστικά να πας δεν πρόκειται δυστυχώς να δικαιωθεις έπρεπε να δεις τα παραρτήματα απόδειξης..Δυστυχώς αυτή η γραφειοκρατία μας έφαγε

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Απόδειξη εμπειρίας σε προκήρυξη (7Κ/2016)

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Απρ 20, 2019 5:42 pm

katpant81 έγραψε:
sofi80 έγραψε:Ρε παιδιά εγώ σε 7 προκηρυξεις που έκανα αίτηση έστειλα τον Ατομικό Λογαριασμό, βγήκαν προσωρινά και οριστικά και υπολογίστηκαν κανονικά τα ένσημα μου σαν προϋπηρεσία και σε κάποιους πινάκες είμαι στην 10άδα των επιλαχόντων. Αν ήταν λάθος δεν έπρεπε από την πρώτη κιόλλας προκήρυξη να μη μου τα υπολογίσει το ασεπ για να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος και στα υπόλοιπα? Εγώ θεωρούσα ότι τα κάνω σωστά και ότι γίνετε ο έλεγχος των δικαιολογητικών απο τον ΑΣΕΠ. Σε περίπτωση που που στα επόμενα αποτελέσματα (περιμένω 3) με ακυρώσουν γι αυτο το λόγο τι να κάνω? Να το πάω δικαστικά?Αχ Θεε μου αν χάσω διορισμό για αυτήν την βλακεία θα τρελαθώ!!!!!!!


Εγώ έχω διοριστεί πολύ παλιά βάζοντας τον ατομικό λογαρισμό ασφάλισης, αυτό το τρίπτυχο έντυπο του ΙΚΑ (από το ΙΚΑ το πήρα με σφραγίδα και πρωτόκολλο, δεν το κατέβασα από το διαδίκτυο, θυμάμαι ότι τόσο παλιά δεν μπορούσες να το κατεβάσεις καν) όπου φαίνονται οι ημέρες ασφάλισης ανά μήνα , οι ΑΠΔ, το ΑΦΜ εργοδότη, τα ποσά αποδοχών και το ποιο σημαντικό ο κωδικός ενσήμων άρα και η ειδικότητα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Επίσης ο υπάλληλος του ΙΚΑ μου έγραψε πάνω στη βεβαίωση χειρόγραφα ότι ο κωδικός ενσήμων αντιστοιχεί στην ειδικότητα τάδε, το οποίο επιβεβαιώνεται και από το ιντερνετ. Σε μια γνωστη μου που τη βοήθησα με την 3κ της έβαλα το ίδιο και βεβαίωση ΙΚΑ για χρήση προς ΑΣΕΠ αλλά μου έκανε εντύπωση ότι στη βεβαίωση ΙΚΑ για χρηση προς ΑΣΕΠ αναγραφόταν ο εργοδότης αλλά όχι ο κωδικός ενσήμων. Τελικά και ο κωδικός ενσήμων δεν είναι και αυτός σημαντικός? Πώς θα αποδείξω ότι εργάστηκα ως κοινωνικός λειτουργός ή υπάλληλος γραφείου σε μια δημοτική επιχείρηση έαν δεν φαίνεται αυτό ξεκάθαρα? πάντα είχα αυτή την απορία γιατί ο κωδικός ενσήμων δεν φαίνεται στη βεβαίωση ΙΚΑ για χρήση προς ΑΣΕΠ


Δεν είναι πλέον σημαντικός ..θα σου δώσω ένα παράδειγμα κοινωφελής Εργασία 2012 που χα μπει Εγώ ως ψυχολόγος κολλούσαν σε ολους ένσημα υε τα πιο φθηνα , πως εγω θα αποδείκνυα οτι εργάστηκα ως ψυχολόγος παρα μόνο με βεβαίωση ...γι αυτό έγινε αυτό είναι καθαρά φορολογικοί λόγοι και τρικ επιχειρήσεων να.πληρώνουν λιγότερα χρήματα


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες