ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
georgemixos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό georgemixos » Σάβ Αύγ 18, 2018 4:41 pm

Εχουμε κανενα νεο για τους δε?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Αύγ 20, 2018 8:18 am

georgemixos έγραψε:Εχουμε κανενα νεο για τους δε?

Αυτο το νεο περιμενουμε ολοι. Τωρα Αυγουστος, αδειες δεν ελπιζω σε κατι. Για να δουμε απο Σεπτεμβρη

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Δευ Αύγ 20, 2018 12:23 pm

Κάθε μέρα μπαίνω διαύγεια.....η Υπουργός Διοικητικής Ανασυγκρότησης δεν μας κάνει το χατήρι να βγάλει αυτή τη ρημάδα την κατανομή!!!!!!!! :(

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό netgirl » Τρί Αύγ 21, 2018 2:42 pm

KATE4050 έγραψε:Κάθε μέρα μπαίνω διαύγεια.....η Υπουργός Διοικητικής Ανασυγκρότησης δεν μας κάνει το χατήρι να βγάλει αυτή τη ρημάδα την κατανομή!!!!!!!! :(

Όταν μίλησα με την υπεύθυνη του θέματός μας στο Υπ. Διοικ. Ανασυγκρότησης, άφηνε να εννοηθεί ότι δεν θα γίνει σύντομα αυτό, χωρίς όμως να μου προσδιορίζει το πότε. Άρχισα να της λέω ότι είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζουμε στο περίπου (π.χ. θα είναι σε 2 μήνες σε μισό χρόνο, κλπ) καθώς ο καθένας μας έχει τη ζωή του και τον προγραμματισμό του και όλη αυτή η καθυστέρηση δημιουργεί στον καθένα μας διαφορετικά προβλήματα και ότι εγώ συγκεκριμένα είμαι τοποθετημένη σε ένα τμήμα με πολλές βάρδιες και δεν πρόκειται να με αλλάξουν τμήμα καθώς έχει μαθευτεί το γεγονός ότι θα αποχωρήσω. Της είπα πως αν γνωρίζω ότι θα καθυστερήσει κανένα 6μηνο θα μπορούσα να πιέσω για μια αλλαγή τμήματος. Περιμένοντας λοιπόν να εκμαιεύσω κάποια πληροφορία με όλη αυτή την κλάψα, μου απάντησε ότι είμαι τυχερή που έχω δουλειά και να σκέφτομαι ότι άλλοι μπορεί να μην εργάζονται καν οπότε να μην παραπονιέμαι. Της εξήγησα πως φυσικά υπάρχει και αυτή η κατηγορία ανθρώπων για τους οποίους όμως είναι εξίσου συμαντικό να γνωρίζουν το πότε περίπου θα βγει το ρημάδι το ΦΕΚ (δεν το είπα έτσι ακριβώς!!!) και εκεί απλώς προσπάθησε να με καθησυχάσει αφήνοντας να εννοηθεί πως δεν κινδυνεύουμε να μην διοριστούμε, αλλά αυτό είναι κάτι που δεν θα γίνει άμεσα. (αυτά δεν είναι ακριβώς τα λόγια της είναι το τι άφηνε να εννοηθεί). Δυστυχώς δεν μπόρεσα να καταλάβω εάν μιλάμε για 1 μήνα για 6 μήνες ή για 1 χρόνο.

Darian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Darian » Τρί Αύγ 21, 2018 3:21 pm

Η απόφαση για την κατανομή έχει υπογραφεί και έχει σταλεί στο Εθνικό Τυπογραφείο στις 14/08/2018. Ο κωδικός αριθμός δημοσίευσης (ΚΑΔ) βάσει του οποίου μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση ΦΕΚ είναι 47050. Προς το παρόν βγάζει ότι είναι 'υπό επεξεργασία'. Θα αφορά ΔΕ και ΤΕ.

Maryli
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τρί Αύγ 21, 2018 5:34 pm

Darian έγραψε:Η απόφαση για την κατανομή έχει υπογραφεί και έχει σταλεί στο Εθνικό Τυπογραφείο στις 14/08/2018. Ο κωδικός αριθμός δημοσίευσης (ΚΑΔ) βάσει του οποίου μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση ΦΕΚ είναι 47050. Προς το παρόν βγάζει ότι είναι 'υπό επεξεργασία'. Θα αφορά ΔΕ και ΤΕ.

Eυχαριστούμε πολύ αυτό σημαίνει ότι προχωράει.

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό netgirl » Τρί Αύγ 21, 2018 6:28 pm

Darian έγραψε:Η απόφαση για την κατανομή έχει υπογραφεί και έχει σταλεί στο Εθνικό Τυπογραφείο στις 14/08/2018. Ο κωδικός αριθμός δημοσίευσης (ΚΑΔ) βάσει του οποίου μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση ΦΕΚ είναι 47050. Προς το παρόν βγάζει ότι είναι 'υπό επεξεργασία'. Θα αφορά ΔΕ και ΤΕ.

Να 'σαι καλά!!! Αυτή στο Διοικ. Ανασυγκρότησης με είχε αγχώσει για τα καλά!

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Τρί Αύγ 21, 2018 8:26 pm

Ορίστε????
Έχει αναρτηθεί στη διαύγεια?
Γιατί δεν το ανοίγει το έγγραφο στο Εθνικό Τυπογραφείο?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Αύγ 21, 2018 8:36 pm

Να κ ενα ευχαριστο!!
Καλά που το ανακαλυψες αυτο?
Σευχαριστουμε!!!
Αρα ειμαστε σε καλο δρομο!!!

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Αύγ 21, 2018 11:14 pm

KATE4050 έγραψε:

Ορίστε????
Έχει αναρτηθεί στη διαύγεια?
Γιατί δεν το ανοίγει το έγγραφο στο Εθνικό Τυπογραφείο?

Θεωρω πως δεν εχει παρει ακομα φεκ γιαυτο κ δεν ανοιγει. Απ τη στιγμη που θα βγει το φεκ κατανομης πρεπει να εχουμε τοποθετηθει εντος 3μηνου? Ειναι στανταρ αυτο ή μπορει να παρει κ 6 μηνες?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Αύγ 22, 2018 1:01 am

netgirl έγραψε:
KATE4050 έγραψε:Κάθε μέρα μπαίνω διαύγεια.....η Υπουργός Διοικητικής Ανασυγκρότησης δεν μας κάνει το χατήρι να βγάλει αυτή τη ρημάδα την κατανομή!!!!!!!! :(

Όταν μίλησα με την υπεύθυνη του θέματός μας στο Υπ. Διοικ. Ανασυγκρότησης, άφηνε να εννοηθεί ότι δεν θα γίνει σύντομα αυτό, χωρίς όμως να μου προσδιορίζει το πότε. Άρχισα να της λέω ότι είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζουμε στο περίπου (π.χ. θα είναι σε 2 μήνες σε μισό χρόνο, κλπ) καθώς ο καθένας μας έχει τη ζωή του και τον προγραμματισμό του και όλη αυτή η καθυστέρηση δημιουργεί στον καθένα μας διαφορετικά προβλήματα και ότι εγώ συγκεκριμένα είμαι τοποθετημένη σε ένα τμήμα με πολλές βάρδιες και δεν πρόκειται να με αλλάξουν τμήμα καθώς έχει μαθευτεί το γεγονός ότι θα αποχωρήσω. Της είπα πως αν γνωρίζω ότι θα καθυστερήσει κανένα 6μηνο θα μπορούσα να πιέσω για μια αλλαγή τμήματος. Περιμένοντας λοιπόν να εκμαιεύσω κάποια πληροφορία με όλη αυτή την κλάψα, μου απάντησε ότι είμαι τυχερή που έχω δουλειά και να σκέφτομαι ότι άλλοι μπορεί να μην εργάζονται καν οπότε να μην παραπονιέμαι. Της εξήγησα πως φυσικά υπάρχει και αυτή η κατηγορία ανθρώπων για τους οποίους όμως είναι εξίσου συμαντικό να γνωρίζουν το πότε περίπου θα βγει το ρημάδι το ΦΕΚ (δεν το είπα έτσι ακριβώς!!!) και εκεί απλώς προσπάθησε να με καθησυχάσει αφήνοντας να εννοηθεί πως δεν κινδυνεύουμε να μην διοριστούμε, αλλά αυτό είναι κάτι που δεν θα γίνει άμεσα. (αυτά δεν είναι ακριβώς τα λόγια της είναι το τι άφηνε να εννοηθεί). Δυστυχώς δεν μπόρεσα να καταλάβω εάν μιλάμε για 1 μήνα για 6 μήνες ή για 1 χρόνο.

Καλά τωρα δεν χρειαζομαστε ουτε μαθηματα ηθικης ουτε μαθήματα συμπονιας. Αυτό δεν ειναι απαντηση ουτε ειναι στη θεση που ειναι για να μας κανει κηρυγμα. Ξερουμε οτι υπαρχει ανεργια κλπ κλπ αλλά ο καθενας κοιταει να κανει τι δουλεια του.. Δεν πηραμε τη θεση καποιου άλλου, ειναι θεση που πηρε ο καθενας μας με την αξια του κ ζηταμε πληροφοριες που αν γνωριζει μας πληροφορεί κ εμάς, αν δεν γνωριζει κανενα προβλημα. Εκτος αν η κυρια δεν ξερει τι σημαινει να διοριζεσαι με την αξία σου

Darian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Darian » Τετ Αύγ 22, 2018 6:21 am

Άρθρο 32
Προθεσμία τριών μηνών από την έκδοση απόφασης κατανομής για την ολοκλήρωση διορισμού

Στο τέλος της παραγράφου 21 του άρθρου ένατου του ν. 4057/2012 (Α΄54) προστίθενται εδάφια, ως εξής :

«Τα αρμόδια για το διορισμό ή πρόσληψη όργανα οφείλουν να προβούν στη δημοσίευση των ατομικών πράξεων διορισμού ή πρόσληψης εντός τριών (3) μηνών από τη δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της απόφασης κατανομής. Η μη τήρηση της προθεσμίας του προηγούμενου εδαφίου συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα κατά τα οριζόμενα στην περίπτωση β) της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Υπαλληλικού Κώδικα».

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Αύγ 22, 2018 9:38 am

Darian έγραψε:Άρθρο 32
Προθεσμία τριών μηνών από την έκδοση απόφασης κατανομής για την ολοκλήρωση διορισμού

Στο τέλος της παραγράφου 21 του άρθρου ένατου του ν. 4057/2012 (Α΄54) προστίθενται εδάφια, ως εξής :

«Τα αρμόδια για το διορισμό ή πρόσληψη όργανα οφείλουν να προβούν στη δημοσίευση των ατομικών πράξεων διορισμού ή πρόσληψης εντός τριών (3) μηνών από τη δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της απόφασης κατανομής. Η μη τήρηση της προθεσμίας του προηγούμενου εδαφίου συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα κατά τα οριζόμενα στην περίπτωση β) της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Υπαλληλικού Κώδικα».

Πόσο χρονο πιστευετε οτι χρειαζεται για να βγει το φεκ κατανομης ?

merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Αύγ 22, 2018 10:56 am

Darian έγραψε:Άρθρο 32

Τουλάχιστον να προχωρά η διαδικασία για τους ΔΕ.
Καλά για εμάς τους ΠΕ, καλή αναμονή για τα οριστικά, με προσωρινά από τέλος Ιανουαρίου, λέτε να πάμε για ρεκόρ αναμονής;

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Αύγ 22, 2018 12:11 pm

Εχω νεα. Μολις μιλησα με το εθνικο τυπογραφειο κ μια ευγενεστατη κυρια κοιταξε με το ΚΑΔ και μου ειπε οτι θα βγει σε φεκ παρα πολυ συντομα.
Ρωτησα συγκεκριμενα ποσες ημερες χρειαζονται για να παρει φεκ κ ειπε 15 εργασιμες. Ομως μου λεει μπορει κ νωριτερα αυτο το συγκεκριμενο, εχει προχωρησει πολυ.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες