ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Κυρ Ιούλ 15, 2018 8:14 pm

Να ρωτήσω κάτι. Όταν λέει:
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ
Άρθρο 15
Υποχρέωση διορισμού
Οι επιτυχόντες που περιλαμβάνονται στον πίνακα διοριστέων διορίζονται υποχρεωτικά μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δικαιολογητικών και το αργότερο μέσα σε τέσσερις (4) μήνες από την έκδοση των πινάκων διοριστέων.
Τι συμβαίνει αν περάσουν οι 4 μήνες και δεν ολοκληρωθεί η διαδικασία διορισμού?
Εμείς συμπληρώνουμε 4 μήνες αρχές Αυγούστου.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Δευ Ιούλ 16, 2018 9:13 am

xana έγραψε:
merm έγραψε:Προφανώς και με ότι γίνεται στην 15κ, ο υπεύθυνος φορέας της προκήρυξης 6κ, δεν πιέζει τον ασεπ για να προχωρήσει στα οριστικά ή στην εναλλακτική της σοχ με βασει τα προσωρινά.


Στο έγραψα και στης 15Κ το thread. Πώς ακριβώς σχετίζονται τα οριστικά της 6Κ με της 15Κ; Τι γίνεται δηλαδή στη 15Κ που επηρεάζει την 6Κ; Βγήκαν προσωρινά και παίρνουν ΙΔΟΧ, όπως έγινε και στην 1Κ/2017. Αυτό μάλλον δείχνει ότι θα αργήσουν τα οριστικά της 15Κ, όχι το αντίθετο.


@xana
Δεν είπα ότι σχετίζονται, έκανα απλά μία σύγκριση μεταξύ τους αλλά και στη διαφορετική πίεση που ασκείται από τους δύο φορείς (Άσυλο και ΟΑΕΔ). Αφού αναφέρω ότι ο ΟΑΕΔ προχωρά στην εναλλακτική της σοχ, ενώ το Άσυλο ούτε αυτό δεν κάνει και μας έχει στο περίμενε, μόνο με τα προσωρινά για τους ΠΕ.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Ιούλ 16, 2018 6:41 pm

merm έγραψε:
xana έγραψε:
merm έγραψε:Προφανώς και με ότι γίνεται στην 15κ, ο υπεύθυνος φορέας της προκήρυξης 6κ, δεν πιέζει τον ασεπ για να προχωρήσει στα οριστικά ή στην εναλλακτική της σοχ με βασει τα προσωρινά.


Στο έγραψα και στης 15Κ το thread. Πώς ακριβώς σχετίζονται τα οριστικά της 6Κ με της 15Κ; Τι γίνεται δηλαδή στη 15Κ που επηρεάζει την 6Κ; Βγήκαν προσωρινά και παίρνουν ΙΔΟΧ, όπως έγινε και στην 1Κ/2017. Αυτό μάλλον δείχνει ότι θα αργήσουν τα οριστικά της 15Κ, όχι το αντίθετο.


@xana
Δεν είπα ότι σχετίζονται, έκανα απλά μία σύγκριση μεταξύ τους αλλά και στη διαφορετική πίεση που ασκείται από τους δύο φορείς (Άσυλο και ΟΑΕΔ). Αφού αναφέρω ότι ο ΟΑΕΔ προχωρά στην εναλλακτική της σοχ, ενώ το Άσυλο ούτε αυτό δεν κάνει και μας έχει στο περίμενε, μόνο με τα προσωρινά για τους ΠΕ.


Η Υπηρεσία Ασύλου έχει συμβασιούχους. Το ότι θα πάρουν 8μηνα στον ΟΑΕΔ, δεν συνεπάγεται γρήγορη έκδοση οριστικών, μάλλον το αντίθετο. Της 6Κ τα οριστικά, για τα δεδομένα του ΑΣΕΠ, δεν έχουν αργήσει πολύ. Ακόμα είμαστε σε νορμάλ χρόνους. Θεωρώ ότι δε θα αργήσουμε να τα δούμε. Ελπίζω μόνο στην 6Κ να μην έχουμε την τύχη της 1Κ/2017 αναφορικά με την καθυστέρηση.

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Τρί Ιούλ 17, 2018 10:37 am

Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Ιούλ 17, 2018 11:38 am

cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Προσωπικά, έχεις μιλήσει τελευταία μαζί τους; Τι πληροφόρηση έχεις;

filiov
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τετ Μάιος 10, 2017 4:24 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό filiov » Τρί Ιούλ 17, 2018 11:57 am

cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Αρχικά ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Πήρα τηλ κ το σήκωσαν...έχει ζητήσει η υπηρεσία την κατανομή κ είναι λέει σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα μου είπε. Απογοητεύτηκα... ευτυχώς που έχουμε δουλειά δηλ αλλιώς αν περιμέναμε αυτό...σωθηκαμε :evil:

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Τρί Ιούλ 17, 2018 1:13 pm

filiov έγραψε:
cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Αρχικά ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Πήρα τηλ κ το σήκωσαν...έχει ζητήσει η υπηρεσία την κατανομή κ είναι λέει σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα μου είπε. Απογοητεύτηκα... ευτυχώς που έχουμε δουλειά δηλ αλλιώς αν περιμέναμε αυτό...σωθηκαμε :evil:


Δηλ ρε παιδιά, τι εννοούν?
Υπάρχει περίπτωση και να μην προχωρήσει?
Σε όσες προκηρύξεις δηλ βγάζουν οριστικά κάνουν κουβέντα με την πολιτική ηγεσία αν θα το προχωρήσουν?
Αυτά υποτίθεται ότι είναι τακτοποιημένα προτού βγει μια προκήρυξη....όχι αφότου βγουν τα οριστικά να ψάχνονται αν θα τους πάρουν!!!
ΕΛΕΟΣ δηλ με αυτή την κυβέρνηση!!!!
Πήραν 8000 άτομα στους Δήμους, τα 50 της Υπηρεσίας Ασύλου τούς χάλασαν τον προϋπολογισμό...

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Ιούλ 17, 2018 1:29 pm

filiov έγραψε:
cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Αρχικά ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Πήρα τηλ κ το σήκωσαν...έχει ζητήσει η υπηρεσία την κατανομή κ είναι λέει σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα μου είπε. Απογοητεύτηκα... ευτυχώς που έχουμε δουλειά δηλ αλλιώς αν περιμέναμε αυτό...σωθηκαμε :evil:


Τι λες τωρα!!! Τοσο χαλια ε? Ασε κ καλοκαιρι τωρα... Προβλεπω 2019. Κριμα παντως παιδια. Μας ταλαιπωρουν πααααρα πολυ

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Ιούλ 17, 2018 1:47 pm

KATE4050 έγραψε:
filiov έγραψε:
cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Αρχικά ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Πήρα τηλ κ το σήκωσαν...έχει ζητήσει η υπηρεσία την κατανομή κ είναι λέει σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα μου είπε. Απογοητεύτηκα... ευτυχώς που έχουμε δουλειά δηλ αλλιώς αν περιμέναμε αυτό...σωθηκαμε :evil:


Δηλ ρε παιδιά, τι εννοούν?
Υπάρχει περίπτωση και να μην προχωρήσει?
Σε όσες προκηρύξεις δηλ βγάζουν οριστικά κάνουν κουβέντα με την πολιτική ηγεσία αν θα το προχωρήσουν?
Αυτά υποτίθεται ότι είναι τακτοποιημένα προτού βγει μια προκήρυξη....όχι αφότου βγουν τα οριστικά να ψάχνονται αν θα τους πάρουν!!!
ΕΛΕΟΣ δηλ με αυτή την κυβέρνηση!!!!
Πήραν 8000 άτομα στους Δήμους, τα 50 της Υπηρεσίας Ασύλου τούς χάλασαν τον προϋπολογισμό...


Και εγω την ιδια απορια εχω. Λετε να μην μας παρουν καθολου ρε παιδια?? Πω πω τζαπα η χαρα.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Ιούλ 17, 2018 1:48 pm

filiov έγραψε:
cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Αρχικά ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Πήρα τηλ κ το σήκωσαν...έχει ζητήσει η υπηρεσία την κατανομή κ είναι λέει σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα μου είπε. Απογοητεύτηκα... ευτυχώς που έχουμε δουλειά δηλ αλλιώς αν περιμέναμε αυτό...σωθηκαμε :evil:


Άρα τι γίνεται; Τώρα συζητάνε την έγκριση, αφού εκδόθηκε και προχώρησε μέχρι τα προσωρινά για τους ΠΕ και τα οριστικά για άλλους; Βγάζουν προκηρύξεις απλά για να τις βγάζουν;
Και με το χρονικό όριο από την έκδοση οριστικών για τους ΔΕ μέχρι την πρόσληψη δεν υπάρχει θέμα;

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Τρί Ιούλ 17, 2018 3:48 pm

Δεν τίθεται θεμα μη διορισμού μας!!! Φαντάζομαι ότι σταδιακά γίνονται οι διορισμοί και όχι όλοι μαζί... και προφανώς δίνονται προτεραιότητα σε άλλους. Το καλο είναι ότι εγκρίθηκαν οι πιστώσεις μας!!! Τώρα ουσιαστικά μια υπογραφή λείπει απο,τι καταλαβα. Πάλι όχι ξεκάθαρες απαντήσεις...Εκεί στον Οκτώβρη νομίζω θα είμαστε διορισμένοι. Τότε που θα λήγουν και οι συμβάσεις των υπαλλήλων ΣΟΧ. Η ίδια υπάλληλος εικάζει ότι τέλος του χρόνου θα διοριστουμε όμως δε δίνω πολυ βάση γιατί πως το ξέρει αυτή??? ..Αυτή το μονο που γνωρίζει είναι ότι η κατανομή για 6κ/2017 βρίσκεται σε εκκρεμότητα...

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Ιούλ 17, 2018 4:05 pm

merm έγραψε:
filiov έγραψε:
cloelia έγραψε:Στο Υπουργειο Διοικητικής Ανασυγκρότησης ίσως να γνωρίζουν καλύτερα την εξέλιξη του διορισμού μας. Νομίζω εκεί πρέπει να απευθυνόμαστε και όχι στην Υπηρεσία Ασύλου. Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα πάντα, όμως όποιος επιθυμεί, ας δοκιμάσει στο 213-1313257.


Αρχικά ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Πήρα τηλ κ το σήκωσαν...έχει ζητήσει η υπηρεσία την κατανομή κ είναι λέει σε συζητήσεις με την πολιτική ηγεσία ως προς την έγκριση αν θα προχωρήσουν κ πότε...όχι σύντομα μου είπε. Απογοητεύτηκα... ευτυχώς που έχουμε δουλειά δηλ αλλιώς αν περιμέναμε αυτό...σωθηκαμε :evil:


Άρα τι γίνεται; Τώρα συζητάνε την έγκριση, αφού εκδόθηκε και προχώρησε μέχρι τα προσωρινά για τους ΠΕ και τα οριστικά για άλλους; Βγάζουν προκηρύξεις απλά για να τις βγάζουν;
Και με το χρονικό όριο από την έκδοση οριστικών για τους ΔΕ μέχρι την πρόσληψη δεν υπάρχει θέμα;
Παιδιά δε νομίζω πως ισχύουν όλα αυτά..το όλο θέμα απαιτεί γερή υπομονή,τίποτα περισσότερο,τίποτα λιγότερο.Ενδεχομένως ο φορέας να είναι πιο αδρανής σε αυτή τη φάση καθότι οι ανάγκες του,σε μεγάλο βαθμό,καλύπτονται από ιδοχ.Τι θα πει έγκριση από την πολιτική ηγεσία;Οι υπάλληλοι τείνουν να μεταφέρουν αναξιόπιστες πληροφορίες.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τρί Ιούλ 17, 2018 4:12 pm

Aπό τη στιγμή που έχουν εγκριθεί οι πιστώσεις για τους μισθούς μας το θεωρώ αδύνατο να μην μας πάρουν απλά ίσως αργήσουν π.χ να πάει Οκτώβρη Νοέμβρη. Προς το παρόν τα κενά τ αναπληρώνουν με ΣΟΧ που έχουν ανανεωθεί μεχρι Απρίλιο του 2019 που βεβαια και πάλι δεν επαρκούν. Υπομονή παιδιά και θετική σκέψη!

artor151
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 4:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό artor151 » Τρί Ιούλ 17, 2018 5:03 pm

Οι ΣΟΧ είμαστε κατά 95% ΠΕ..οπότε δεν έχει σχέση το πότε θα διοριστούν οι μόνιμοι ΔΕ με τους ΠΕ ΣΟΧ..είναι ανεξάρτητα το ένα από το άλλο

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Ιούλ 18, 2018 2:04 pm

artor151 έγραψε:Οι ΣΟΧ είμαστε κατά 95% ΠΕ..οπότε δεν έχει σχέση το πότε θα διοριστούν οι μόνιμοι ΔΕ με τους ΠΕ ΣΟΧ..είναι ανεξάρτητα το ένα από το άλλο


Έχεις δίκιο μου διέφυγε. Εντάξει πάντως υπομονή και θα πάμε κ μεις στις θέσεις μας!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες