ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Πέμ Μαρ 25, 2021 11:10 am

maria101980 κι εμένα θα με ενδιέφερε να γνωρίζω για την υπηρεσία ασυλου.Με έχουν καλέσει για την κεντρική υπηρεσία..Εσύ που ήσουν 1.5 χρόνο γνωρίζεις πολύ καλά τα πράγματα, εκ των έσω,.Τι κλίμα επικρατεί ανάμεσα στους συναδέλφους, πως είναι το εργασιακό περιβάλλον? Έχουν πράγματι ανάγκη στην κεντρική υπηρεσία ή σε κρατάνε λίγο και μετά σε στέλνουν σε κλιμάκια η δομές? Γενικά ποια είναι τα θετικά και τι βρήκες αρνητικό? Βρίσκομαι σε μεγάλο δίλημμα έχω κι ένα παιδάκι τεσσάρων ετών και δεν ξέρω τι κάνω? Σ ευχάριστων εκ των προτέρων για το χρόνο σου! Η βοήθεια σου είναι πολύτιμη!

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Πέμ Μαρ 25, 2021 12:27 pm

wow2020 έγραψε:Κάλεσαν κι εμένα με τους ΠΕ - ΙΔΑΧ.
Είμαι ήδη 2 χρόνια περίπου με την 1Κ σε μόνιμη θέση στα δικαστήρια Αθήνας, όμως σκέφτομαι να αποδεχθώ τη θέση στην 6κ, λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας στα δικαστήρια, χωρίς πληρωμή υπερωριών και της έντονης κόπωσης.
Βέβαια και στην 6Κ δύσκολα θα είναι τα πράγματα... Επίσης δε θα αναγνωριστεί η δόκιμη υπηρεσία που έχω ήδη κάνει... Δεν ξέρω κι εγώ τι να κάνω.. Γίνεται να δεχθούμε κατ' αρχάς, στέλνοντας σε αυτή τη φάση τα έγγραφα που ζητούν και όταν βγει το ΦΕΚ και κληθουμε να μην αποδεχθούμε τελικά; Χρειάζεται χρόνο μια τέτοια σκέψη..
Ζητείται και μια υπ. δήλωση ότι με την αποδοχή του διορισμού γίνεται αυτοδίκαιη παραίτηση.. φαντάζομαι να εννοεί με την ορκωμοσία ότι γίνεται η παραίτηση και όχι με την αποστολή των εγγράφων μας..


Δικαστήρια σε ποιο αν επιτρέπεται; για το Εφετείο Αθηνών ξέρεις αν είναι καλά τα πράγματα; Εγώ είμαι στην 6κ αλλά σκέφτομαι να πάω στην 8κ. Γιατί λες οτι δεν αναγνωρίζεται η δόκιμη υπηρεσία; εννοώ ναι ξαναπάς ως δόκιμος αλλά η προυπηρεσία αναγνωρίζεται μισθολογικά λογικά και βαθμολογικά. Στα δικαστήρια επειδή γράφονται πολλά υπερωρίες κάνατε; και αν ναι σας πλήρωναν; Σχετικά με το Άσυλο μπορώ να σου πω λεπτομέρειες κι εγώ.

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Παρ Μαρ 26, 2021 12:16 am

Μaryli ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω πληροφορίες για το Άσυλο,με έχουν καλεσει για την κεντρική υπηρεσια.Εχουν άραγε ανάγκη εκεί ή θα με στείλουν σε δομή? Οποιαδήποτε πληροφορία μου έδινες για το Άσυλο, για το κλίμα που επικρατεί, για το καθεστώς εργασιας, για τα θετικά και αρνητικα θα ήταν πολύτιμη.Σ ευχαριστώ εκ των προτερων

Dimitratsiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 8:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimitratsiou » Παρ Μαρ 26, 2021 8:17 am

Καλημέρα, στις 09/12/2020 αναρτήθηκε στην Διαύγεια συμπληρωματικός πίνακας αναπληρωσης για την 6κ/2017 κατηγορία Δε και είμαι μέσα. Έκτοτε επικοινώνησα τηλεφωνικά με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν πως από τη μεριά τους έχει τελειώσει το θέμα και πως καλό θα ήταν να επικοινωνήσω με το φορέα. Έχω στείλει email εδώ και δύο μήνες και δεν έλαβα απάντηση. Σε προσπάθεια μου να επικοινωνήσω και τηλεφωνικά μαζί τους δεν κατεστεί δυνατο γιατί δεν μπορώ να βρω τηλέφωνο από το τμημα ανθρωπινου δυναμικού. Πόσο καιρό παίρνει η όλη διαδικασία; Αν παρέλθει η τριετία χάνεται η θέση; Υπάρχει περίπτωση να μη προβούν στον διορισμό μου καθώς η θέση αφορά το περιφερειακό γραφείο ασύλου Θράκης όπου ο υπουργός επιθυμεί να το μεταφέρει στην Καβάλα; Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Παρ Μαρ 26, 2021 9:56 am

Dimitratsiou έγραψε:Καλημέρα, στις 09/12/2020 αναρτήθηκε στην Διαύγεια συμπληρωματικός πίνακας αναπληρωσης για την 6κ/2017 κατηγορία Δε και είμαι μέσα. Έκτοτε επικοινώνησα τηλεφωνικά με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν πως από τη μεριά τους έχει τελειώσει το θέμα και πως καλό θα ήταν να επικοινωνήσω με το φορέα. Έχω στείλει email εδώ και δύο μήνες και δεν έλαβα απάντηση. Σε προσπάθεια μου να επικοινωνήσω και τηλεφωνικά μαζί τους δεν κατεστεί δυνατο γιατί δεν μπορώ να βρω τηλέφωνο από το τμημα ανθρωπινου δυναμικού. Πόσο καιρό παίρνει η όλη διαδικασία; Αν παρέλθει η τριετία χάνεται η θέση; Υπάρχει περίπτωση να μη προβούν στον διορισμό μου καθώς η θέση αφορά το περιφερειακό γραφείο ασύλου Θράκης όπου ο υπουργός επιθυμεί να το μεταφέρει στην Καβάλα; Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.


Καλημέρα συνάδελφε προς το παρόν είμαι και γω στην 6κ σε άλλο γραφείο. Καλό θα ήταν να πάρεις ενα τηλ στο 25510-35170 αλλά απ όσο ξέρω δεν έχει γίνει ακόμη η διαδικασία διότι και μεις περιμένουμε αναπλήρωση που ήταν μαζί μου τότε το 18 και δεν έχουμε κάποια ενημέρωση. Θα σε είχαν πάρει και τηλ αν ήταν. Προφανώς ο ΑΣΕΠ έχει τελειώσει τον έλεγχο έχει βγάλει πίνακες και αναμένεται το έγγραφο. Ενδεχομένως ψάξε διαύγεια και από κει κ πέρα πρέπει να βγει το ΦΕΚ.

Dimitratsiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 8:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimitratsiou » Παρ Μαρ 26, 2021 10:51 am

Maryli έγραψε:
Dimitratsiou έγραψε:Καλημέρα, στις 09/12/2020 αναρτήθηκε στην Διαύγεια συμπληρωματικός πίνακας αναπληρωσης για την 6κ/2017 κατηγορία Δε και είμαι μέσα. Έκτοτε επικοινώνησα τηλεφωνικά με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν πως από τη μεριά τους έχει τελειώσει το θέμα και πως καλό θα ήταν να επικοινωνήσω με το φορέα. Έχω στείλει email εδώ και δύο μήνες και δεν έλαβα απάντηση. Σε προσπάθεια μου να επικοινωνήσω και τηλεφωνικά μαζί τους δεν κατεστεί δυνατο γιατί δεν μπορώ να βρω τηλέφωνο από το τμημα ανθρωπινου δυναμικού. Πόσο καιρό παίρνει η όλη διαδικασία; Αν παρέλθει η τριετία χάνεται η θέση; Υπάρχει περίπτωση να μη προβούν στον διορισμό μου καθώς η θέση αφορά το περιφερειακό γραφείο ασύλου Θράκης όπου ο υπουργός επιθυμεί να το μεταφέρει στην Καβάλα; Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.


Καλημέρα συνάδελφε προς το παρόν είμαι και γω στην 6κ σε άλλο γραφείο. Καλό θα ήταν να πάρεις ενα τηλ στο 25510-35170 αλλά απ όσο ξέρω δεν έχει γίνει ακόμη η διαδικασία διότι και μεις περιμένουμε αναπλήρωση που ήταν μαζί μου τότε το 18 και δεν έχουμε κάποια ενημέρωση. Θα σε είχαν πάρει και τηλ αν ήταν. Προφανώς ο ΑΣΕΠ έχει τελειώσει τον έλεγχο έχει βγάλει πίνακες και αναμένεται το έγγραφο. Ενδεχομένως ψάξε διαύγεια και από κει κ πέρα πρέπει να βγει το ΦΕΚ.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

katerina111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 2:55 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katerina111 » Παρ Μαρ 26, 2021 6:46 pm

Καλησπέρα, είμαι στο υπουργείο αρκετό καιρό... σε γραφειο ασύλου αρχικά και τωρα στην κεντρική υπηρεσία. Η αλήθεια είναι ότι το Υπουργείο βρίσκεται σε φάση αναπροσαρμογής , στην ουσία τώρα συστήνεται με τη μεταφορά ολων των υπηρεσιών του στον Κεράνη. Οι ανάγκες είναι αρκετές στην κεντρική αλλά και παντού. Ωστόσο δίνουν βάση απο ότι εχω καταλάβει στο να οργανωθεί η κεντρική υπηρεσία ...
Τα καλά :οι περισσότεροι υπάλληλοι είναι νέοι , με όρεξη, το αντικείμενο ενδιαφέρον, το κτίριο οκ εντυπωσιακό και θετικό ότι οι περισσότερες υπηρεσίες είναι πια συγκεντρωμένες. Δουλεια έχει να κάνεις αλλά οκ βγαινει. Επιδόματα δεν παίζουν αν δεν είσαι σε περιφερειακό γραφείο Ασύλου. Στον Κεράνη εχει λίγες υπηρεσίες με κοινό και αυτές περιορισμένες αν αυτό σε απασχολεί , εμένα πχ δεν με πείραζε.
Τα κακά: ολα είναι καινούργια, υπάρχουν ελλείψεις υλικοτεχνικές, ακόμα οργανώνονται τα τμήματα , δύσκολα μπορείς να φύγεις με κινητικότητα καθώς απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του υπουργού.

Μμμ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλα...

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Σάβ Μαρ 27, 2021 2:37 pm

NANSY16 έγραψε:Μaryli ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω πληροφορίες για το Άσυλο,με έχουν καλεσει για την κεντρική υπηρεσια.Εχουν άραγε ανάγκη εκεί ή θα με στείλουν σε δομή? Οποιαδήποτε πληροφορία μου έδινες για το Άσυλο, για το κλίμα που επικρατεί, για το καθεστώς εργασιας, για τα θετικά και αρνητικα θα ήταν πολύτιμη.Σ ευχαριστώ εκ των προτερων


Καλησπέρα Νάνσυ. Εφόσον σε κάλεσαν στην Κεντρική σημαίνει ότι θα εργάζεσαι στο Κτίριο Κεράνη που είναι στον Αγιο Ιωάννη Ρέντη Θηβων 196-198.
Τα τμήματα εκεί είναι πολλά, εξαρτάται που θα τοποθετηθείς. Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το άσυλο είναι περισσότερο απαιτητικό στα περιφερειακά και αυτοτελή γραφεία. Την δουλειά κάθε πόστου την μαθαίνεις εύκολα εφόσον έχεις θέληση και τα παίρνεις γρήγορα που λέμε. Δεν θα έχεις επαφή με αλλοδαπούς οπότε είναι καθαρά θέση γραφείου. Μην αγχώνεσαι, τα ωράρια τηρούνται, υπάρχουν και υπερωρίες εφόσον βγουν σε φεκ και δηλώσεις ότι θες να κάνεις και από κει και πέρα παίρνει κάποιους μήνες να τις πληρωθείς αλλά ποτέ δε χάνεις τα λεφτά. Αρνητικό θα ναι να πέσεις σε ιδότροπο προϊστάμενο (αν και δεν έχω συναντήσει κανέναν να ναι απαιτητικός σε αυτό το Υπουργείο), σε γενικές γραμμές επικρατεί κλίμα ομαδικότητας και πολύ φιλικό θα έλεγα. Εγώ ξέχασα τι θα πει άγχος στον εργασιακό χώρο και δεν είμαι καν στην Κεντρική. Το ωράριο που μπορείς να δηλώσεις είναι είτε 7 είτε 7κ30 είτε 8, 8κ30, 9 για να προσέρχεσαι και αντίστοιχα σχολάς 3, 3κ30, 4, 4κ30 και 5. Ανάλογα το πόστο ίσως υπάρξει φόρτο εργασίας κατά καιρούς αλλά να θυμάσαι ότι κανείς δεν μπορεί να σε κρατήσει εκεί πέραν του ωραρίου σου.
Αν θες κάτι άλλο ρώτα με! Καλωσήρθες!!!!

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Κυρ Μαρ 28, 2021 12:34 am

Maryli σε ευχαριστώ θερμά για τις πληροφορίες και για το χρόνο σου. Η αλήθεια είναι ότι με έχουν καλέσει και στην 8Κ και είμαι πολύ προβληματισμένη ως προς το τι να επιλέξω. Για παράδειγμα τα δικαστήρια έχουν πολύ δουλειά, δεν συμμετέχουν στην κινητικότητα, δεν αναγνωρίζουν βαθμολογικά τα 7 χρόνια προϋπηρεσίας που αναγνωρίζει όλο το υπόλοιπο δημόσιο, δεν έχουν υπερωρίες. Από την άλλη έχω ακούσει ότι το Άσυλο έχει ανάγκη στις δομές και ότι ακόμη κι αν διοριστείς στην κεντρική υπηρεσία σε κρατάνε 2-3 μήνες και στη συνέχεια σε στέλνουν σε δομή, ισχύει κάτι τέτοιο? Οσον αφορά το καθεστώς τηλεργασίας τι ισχύει στην κεντρική υπηρεσία γνωρίζεις? Εσύ γιατί σκέφτεσαι να φύγεις και να πας στην 8κ?
Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Κυρ Μαρ 28, 2021 11:55 am

NANSY16 έγραψε:Maryli σε ευχαριστώ θερμά για τις πληροφορίες και για το χρόνο σου. Η αλήθεια είναι ότι με έχουν καλέσει και στην 8Κ και είμαι πολύ προβληματισμένη ως προς το τι να επιλέξω. Για παράδειγμα τα δικαστήρια έχουν πολύ δουλειά, δεν συμμετέχουν στην κινητικότητα, δεν αναγνωρίζουν βαθμολογικά τα 7 χρόνια προϋπηρεσίας που αναγνωρίζει όλο το υπόλοιπο δημόσιο, δεν έχουν υπερωρίες. Από την άλλη έχω ακούσει ότι το Άσυλο έχει ανάγκη στις δομές και ότι ακόμη κι αν διοριστείς στην κεντρική υπηρεσία σε κρατάνε 2-3 μήνες και στη συνέχεια σε στέλνουν σε δομή, ισχύει κάτι τέτοιο? Οσον αφορά το καθεστώς τηλεργασίας τι ισχύει στην κεντρική υπηρεσία γνωρίζεις? Εσύ γιατί σκέφτεσαι να φύγεις και να πας στην 8κ?
Σε ευχαριστώ και πάλι!!


Καλημέρα. Τι εννοείς πως δεν αναγνωρίζουν 7 χρόνια προϋπηρεσίας; εγώ ξέρω ότι όσα άτομα πάνε κεντρική δεν τα στέλνουν αλλού γιατί εκεί διορίστηκαν. Δεν μπορούν με το έτσι θέλω να σε πάνε αλλού αλλιώς δε θα ζητούσαν άτομο για εκεί και θα σε πήγαιναν κατευθείαν σε μια απο τις επιλογές σου που θα ταν κάποιο γραφείο εκτός κεντρικής. Υπερωρίες στα δικαστήρια έχουν απλά έχω ακούσει ότι δεν τις πληρώνουν και προσπαθούν να το αλλάξουν. Στην κινητικότητα αυτή τη στιγμή που μιλάμε ούτε το Ασυλο συμμετέχει , έχει παγώσει από πέρυσι για 2 χρόνια. Και εννοείται μπορεί να ξαναπαγώσει διότι όλοι συνήθως θέλουν να φεύγουν και το Υπουργείο ψάχνει τρόπο να κρατήσει το προσωπικό. Δεν μ έχει χαλάσει κάτι για να θέλω να φύγω ίσα ίσα αλλά τα δικαστήρια είναι σαφώς άλλο περιβάλλον και άλλος κόσμος. Στην Κεντρική τηλεργασία σε κανονικές συνθήκες δεν υφίσταται παρά μόνο τώρα που έχουμε την πανδημία.

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Κυρ Μαρ 28, 2021 2:22 pm

Maryli καλησπέρα,
Αν διαβάσεις τον νέο κώδικα των δικαστικών υπαλλήλων δεν αναγνωρίζουν βαθμολογικά τα 7 χρόνια συναφούς προϋπηρεσίας που αναγνωρίζει όλο το υπόλοιπο δημόσιο. Από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι καλά είναι τα πράγματα στην κεντρική υπηρεσία Ασύλου, γιατί όλοι μου λες ότι θέλουν να φύγουν από αυτό το Υπουργείο? Είχα ακούσει ότι έχει ψηφιστεί για πάντα μια μέρα την εβδομάδα τηλεργασια στην υπηρεσία ασύλου,ξέρεις κάτι για αυτό?

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Κυρ Μαρ 28, 2021 2:55 pm

NANSY16 έγραψε:Maryli καλησπέρα,
Αν διαβάσεις τον νέο κώδικα των δικαστικών υπαλλήλων δεν αναγνωρίζουν βαθμολογικά τα 7 χρόνια συναφούς προϋπηρεσίας που αναγνωρίζει όλο το υπόλοιπο δημόσιο. Από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι καλά είναι τα πράγματα στην κεντρική υπηρεσία Ασύλου, γιατί όλοι μου λες ότι θέλουν να φύγουν από αυτό το Υπουργείο? Είχα ακούσει ότι έχει ψηφιστεί για πάντα μια μέρα την εβδομάδα τηλεργασια στην υπηρεσία ασύλου,ξέρεις κάτι για αυτό?


Εννοείς προϋπηρεσία από τον ιδιωτικό τομέα; Αν μπορείς να μ πεις που αναφέρεται ακριβώς αυτό, θέλω να το διαβάσω.
Υπάρχουν αρκετοί υπάλληλοι ειδικά στα περιφερειακά γραφεία ή τα αυτοτελή που δεν αντέχουν από ένα σημείο και μετά το αντικείμενο για ψυχολογικούς παράγοντες κυρίως γιατί έχεις να κάνεις με ανθρώπινες ζωές.
Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που δεν θέλουν να έχουν επαφή με μετανάστες οπότε ουσιαστικά δεν τους αρέσει το αντικείμενό τους.
Αυτό που λες δεν ισχύει. Τηλεργασίες έχουν μόνο οι χειριστές που κάνουν συνεντεύξεις και είναι 2 την εβδομάδα.
Αν κάποιος άλλος έχει ακούσει κάτι διαφορετικό να μας το πει αν και το λέω με σιγουριά γιατί εργάζομαι ήδη στο χώρο.

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Κυρ Μαρ 28, 2021 7:48 pm

Ναι εννοώ την προϋπηρεσία από τον ιδιωτικό τομέα.Εαν γκουγκλαρεις κώδικας δικαστικών υπαλλήλων θα βρεις το νέο κωδικό που είναι προς ψήφιση στη Βουλή.Επισης μπορείς να μπεις στη δημόσια διαβούλευση του κώδικα,όπου θα διαβάσεις ότι όλοι οι νέοι υπάλληλοι που μπήκαν είναι ιδιαίτερα δυσαρεστημένοι με τον κώδικα και τη λένε άσχημα στον Υπουργό για τις αλλαγές.Δεν υπάρχει κινητικότητα, μειώνει τις σχολικές άδειες, αλλάζει το σύστημα μοριοδοτησης σε περίπτωση που θες να γίνεις προισταμενος, δίνει προβάδισμα στους παλιούς με απολυτήριο λυκείου και οι νέοι με το μεταπτυχιακό δε θα γίνουν ποτέ και διάφορα άλλα γράφουν. Όσον αφορά την τηλεργασια που μου λες ότι μόνο οι 2 χειριστές παίρνουν εσείς οι υπόλοιποι πηγαίνετε κάθε μέρα? Νόμιζα ότι το δημόσιο πηγαίνει εβδομάδα παρά εβδομάδα

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Δευ Μαρ 29, 2021 1:19 am

NANSY16 έγραψε:Ναι εννοώ την προϋπηρεσία από τον ιδιωτικό τομέα.Εαν γκουγκλαρεις κώδικας δικαστικών υπαλλήλων θα βρεις το νέο κωδικό που είναι προς ψήφιση στη Βουλή.Επισης μπορείς να μπεις στη δημόσια διαβούλευση του κώδικα,όπου θα διαβάσεις ότι όλοι οι νέοι υπάλληλοι που μπήκαν είναι ιδιαίτερα δυσαρεστημένοι με τον κώδικα και τη λένε άσχημα στον Υπουργό για τις αλλαγές.Δεν υπάρχει κινητικότητα, μειώνει τις σχολικές άδειες, αλλάζει το σύστημα μοριοδοτησης σε περίπτωση που θες να γίνεις προισταμενος, δίνει προβάδισμα στους παλιούς με απολυτήριο λυκείου και οι νέοι με το μεταπτυχιακό δε θα γίνουν ποτέ και διάφορα άλλα γράφουν. Όσον αφορά την τηλεργασια που μου λες ότι μόνο οι 2 χειριστές παίρνουν εσείς οι υπόλοιποι πηγαίνετε κάθε μέρα? Νόμιζα ότι το δημόσιο πηγαίνει εβδομάδα παρά εβδομάδα


Θα τον κατεβάσω να διαβάσω. Όταν λέω 2 εννοώ 2 μερες τηλεργασια. Όσοι ειναι καταγραφείς ή διοικητικό πάνε κάθε μέρα. Τώρα βέβαια λόγω covid οσοι δεν ειναι χειριστές πάνε 3 φορες. Όταν γυρίσουμε στην κανονικότατα θα χουμε πενθήμερο κανονικά.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Παρ Απρ 16, 2021 10:07 pm

katerina111 έγραψε:Καλησπέρα, είμαι στο υπουργείο αρκετό καιρό... σε γραφειο ασύλου αρχικά και τωρα στην κεντρική υπηρεσία. Η αλήθεια είναι ότι το Υπουργείο βρίσκεται σε φάση αναπροσαρμογής , στην ουσία τώρα συστήνεται με τη μεταφορά ολων των υπηρεσιών του στον Κεράνη. Οι ανάγκες είναι αρκετές στην κεντρική αλλά και παντού. Ωστόσο δίνουν βάση απο ότι εχω καταλάβει στο να οργανωθεί η κεντρική υπηρεσία ...
Τα καλά :οι περισσότεροι υπάλληλοι είναι νέοι , με όρεξη, το αντικείμενο ενδιαφέρον, το κτίριο οκ εντυπωσιακό και θετικό ότι οι περισσότερες υπηρεσίες είναι πια συγκεντρωμένες. Δουλεια έχει να κάνεις αλλά οκ βγαινει. Επιδόματα δεν παίζουν αν δεν είσαι σε περιφερειακό γραφείο Ασύλου. Στον Κεράνη εχει λίγες υπηρεσίες με κοινό και αυτές περιορισμένες αν αυτό σε απασχολεί , εμένα πχ δεν με πείραζε.
Τα κακά: ολα είναι καινούργια, υπάρχουν ελλείψεις υλικοτεχνικές, ακόμα οργανώνονται τα τμήματα , δύσκολα μπορείς να φύγεις με κινητικότητα καθώς απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του υπουργού.

Μμμ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλα...


Κατερίνα καλησπέρα, ξέρεις να μας πεις τι μισθό παίρνει ένας ΔΕ στην κεντρική υπηρεσία καθαρό ποσό;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 20 επισκέπτες