ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017 κατηγορία Π.Ε.

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Ιουν 19, 2018 11:11 am

Καλησπέρα!Η πιο πρόσφατη ενημέρωση είναι πως ο έλεγχος των ενστάσεων δεν ξεκίνησε και οτι αναμένεται καθυστέρηση στην έκδοση των οριστικών διότι έχουν πολλές εκκρεμότητες..[/quote]

Πότε μιλήσατε τελευταία φορά μαζί τους για τα οριστικά των ΠΕ;
Παιδιά λέτε να μας βγάλουν τα οριστικά καλό Σεπτέμβρη;
Πάντως πολύ φοβάμαι ,ότι γίνεται αυτό που είχε ειπωθεί και παλαιότερα, ότι για τα οριστικά κάνουν ενδελεχή έλεγχο των χαρτιών, και στα προσωρινά απλά ελέγχουν ότι γράψαμε στην ηλεκτρονική αίτηση.
Θυμηθείτε μόνο ότι η περίοδος των ηλ. αιτήσεων ήταν το διάστημα 15/6 - 30/6/2017, δηλαδή πάμε για χρόνο.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017 κατηγορία Π.Ε.

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Ιουν 19, 2018 12:54 pm

merm έγραψε:Καλησπέρα!Η πιο πρόσφατη ενημέρωση είναι πως ο έλεγχος των ενστάσεων δεν ξεκίνησε και οτι αναμένεται καθυστέρηση στην έκδοση των οριστικών διότι έχουν πολλές εκκρεμότητες..


Πότε μιλήσατε τελευταία φορά μαζί τους για τα οριστικά των ΠΕ;
Παιδιά λέτε να μας βγάλουν τα οριστικά καλό Σεπτέμβρη;
Πάντως πολύ φοβάμαι ,ότι γίνεται αυτό που είχε ειπωθεί και παλαιότερα, ότι για τα οριστικά κάνουν ενδελεχή έλεγχο των χαρτιών, και στα προσωρινά απλά ελέγχουν ότι γράψαμε στην ηλεκτρονική αίτηση.
Θυμηθείτε μόνο ότι η περίοδος των ηλ. αιτήσεων ήταν το διάστημα 15/6 - 30/6/2017, δηλαδή πάμε για χρόνο.[/quote]
Δυστυχώς χθες επικοινώνησα με τους αρμόδιους υπαλλήλους και μεταφέρω την πληροφόρηση.Για τα προσωρινά,ωστόσο,κάποιος έλεγχος πρέπει να έγινε,αν κρίνω από εμένα που η μη σχετική με τις θέσεις εμπειρία μου μηδενίσθηκε και από κάποιους απορριπτέους για ξένη γλώσσα.Εντός Αυγούστου ανακοινώνονται αποτελέσματα,γνωρίζει κάποιος;

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τρί Ιουν 19, 2018 1:02 pm

KATE4050 έγραψε:
Maryli έγραψε:
KATE4050 έγραψε:
Έτσι ακριβώς είναι!
Και έτσι ακριβώς σκεφτόμουν και γω...
Τσάμπα τα λεφτά για τα ένσημα σκεφτόμουν...
Και αν μας καλούσαν πχ Ιούλιο το επίδομα που θα έπαιρνα ίσως έβγαινε η μια η άλλη με τα ένσημα που θα πλήρωνα...χωρια την ταλαιπωρία...
Και να τώρα που ίσως θα έπρεπε να το είχα κάνει...
Αν ήξερα ότι θα είναι σίγουρα αρχές Αυγούστου,δεν θα πήγαινα για ταμείο...άλλος ένας μήνας υπομονή και θα περάσει...
Αλλά με φοβίζει...μήπως ο Αύγουστος γίνει Σεπτέμβριος!


Κate εγώ λέω να πάμε να το κάνουμε γιατί αν πάμε για Σεπτέβρη θα χτυπάμε το κεφάλι μας μετά. Κάνε μια πρόσληψη 12 μέρες τουλάχιστον μου παν για να μπεις κατευθείαν κ σ ένα μηνα να πληρωθείς!


Ναι...εγώ αύριο πάω ήδη για πρόσληψη...
Έχε να λαμβάνεις στην τελική....αν μας πάρουν Αύγουστο,θα πάρουμε ένα 360άρι στην τσέπη το ταμείο του Ιουλίου...


Εγώ εκανα προσληψη από αύριο μου παν αλλα επειδη στον οαεδ μου παν πρεπει να ναι πληρης απασχοληση θα βγει η απόλυση κάπου 8 ή 9 ιουλιου γιατι η πλήρης δεν έχει Σαββατα μέσα οπότε μετρά μετα απο την 7η αρα κάπου μέσα Αυγούστου θα βγει το επίδομα. Αλλιως μ παν αν ειναι λιγοτερες μερες πληρωνεσαι πολυ μετα στον εναμιση μηνα.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017 κατηγορία Π.Ε.

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Ιουν 19, 2018 2:23 pm

Δυστυχώς χθες επικοινώνησα με τους αρμόδιους υπαλλήλους και μεταφέρω την πληροφόρηση.Για τα προσωρινά,ωστόσο,κάποιος έλεγχος πρέπει να έγινε,αν κρίνω από εμένα που η μη σχετική με τις θέσεις εμπειρία μου μηδενίσθηκε και από κάποιους απορριπτέους για ξένη γλώσσα.Εντός Αυγούστου ανακοινώνονται αποτελέσματα,γνωρίζει κάποιος;[/quote]

Ευχαριστώ πολύ niki258.
Αφού επικοινώνησες χθες μαζί τους, άρα δεν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που τους είχα ενοχλήσει.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017 κατηγορία Π.Ε.

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Ιουν 19, 2018 3:38 pm

merm έγραψε:Δυστυχώς χθες επικοινώνησα με τους αρμόδιους υπαλλήλους και μεταφέρω την πληροφόρηση.Για τα προσωρινά,ωστόσο,κάποιος έλεγχος πρέπει να έγινε,αν κρίνω από εμένα που η μη σχετική με τις θέσεις εμπειρία μου μηδενίσθηκε και από κάποιους απορριπτέους για ξένη γλώσσα.Εντός Αυγούστου ανακοινώνονται αποτελέσματα,γνωρίζει κάποιος;


Ευχαριστώ πολύ niki258.
Αφού επικοινώνησες χθες μαζί τους, άρα δεν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που τους είχα ενοχλήσει.[/quote]
Παρακαλώ.Αν μάθω κάτι πιο ενθαρρυντικό στο μέλλον,θα το μεταφέρω!

kozuser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2016 5:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό kozuser » Τρί Ιουν 19, 2018 3:46 pm

Με τους πινακες κατανομης των ΔΕ τί γίνετε??πηρα σημερα τηλ σε Υπ.Ασυλου και μου λέει μια υπάλληλος οτι δεν υπάρχει τπτ νεο...μπας και ειναι ΣΟΧ και μας κάνει πλάκα???

maria8fi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 03, 2018 12:21 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria8fi » Τρί Ιουν 19, 2018 4:08 pm

Καλησπέρα σας σήμερα μίλησα με ΑΣΕΠ και ο έλεγχος ενστάσεων δεν έχει ξεκινήσει. ..έλεος πια....

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Ιουν 19, 2018 9:19 pm

kozuser έγραψε:Με τους πινακες κατανομης των ΔΕ τί γίνετε??πηρα σημερα τηλ σε Υπ.Ασυλου και μου λέει μια υπάλληλος οτι δεν υπάρχει τπτ νεο...μπας και ειναι ΣΟΧ και μας κάνει πλάκα???


Δε νομιζω οτι ειναι θεμα της υπηρεσιας ασυλου τα φεκ. Παντως δυσκολο για ιουλιο παιδια

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017 κατηγορία Π.Ε.

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τετ Ιουν 20, 2018 10:34 am

niki258 έγραψε:
merm έγραψε:Καλησπέρα!Η πιο πρόσφατη ενημέρωση είναι πως ο έλεγχος των ενστάσεων δεν ξεκίνησε και οτι αναμένεται καθυστέρηση στην έκδοση των οριστικών διότι έχουν πολλές εκκρεμότητες..


Πότε μιλήσατε τελευταία φορά μαζί τους για τα οριστικά των ΠΕ;
Παιδιά λέτε να μας βγάλουν τα οριστικά καλό Σεπτέμβρη;
Πάντως πολύ φοβάμαι ,ότι γίνεται αυτό που είχε ειπωθεί και παλαιότερα, ότι για τα οριστικά κάνουν ενδελεχή έλεγχο των χαρτιών, και στα προσωρινά απλά ελέγχουν ότι γράψαμε στην ηλεκτρονική αίτηση.
Θυμηθείτε μόνο ότι η περίοδος των ηλ. αιτήσεων ήταν το διάστημα 15/6 - 30/6/2017, δηλαδή πάμε για χρόνο.

Δυστυχώς χθες επικοινώνησα με τους αρμόδιους υπαλλήλους και μεταφέρω την πληροφόρηση.Για τα προσωρινά,ωστόσο,κάποιος έλεγχος πρέπει να έγινε,αν κρίνω από εμένα που η μη σχετική με τις θέσεις εμπειρία μου μηδενίσθηκε και από κάποιους απορριπτέους για ξένη γλώσσα.Εντός Αυγούστου ανακοινώνονται αποτελέσματα,γνωρίζει κάποιος;
[/quote]
Niki258 ρητορικο το ερωτημα μιας και φαίνεται πως εχεις εμπειρία στη συμπληρωση αιτησεων, ειχες τσεκαρει τα αντίστοιχα πεδια πως εχεις την προυπηρεσια και αυτοι, κατοπιν ελεγχου? Δεν την αξιολογησαν ως συναφη? Απλα για να βγαλουμε ενα συμπερασμα για το τι ειδους τελος παντων ελεγχος και αν γινεται πριν την εκδοση των προσωρινων.. Μ αυτα που βλεπουμε τελευταία αναρωτιομαστε :o :roll:

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017 κατηγορία Π.Ε.

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Ιουν 20, 2018 12:35 pm

evi44 έγραψε:
niki258 έγραψε:
merm έγραψε:Καλησπέρα!Η πιο πρόσφατη ενημέρωση είναι πως ο έλεγχος των ενστάσεων δεν ξεκίνησε και οτι αναμένεται καθυστέρηση στην έκδοση των οριστικών διότι έχουν πολλές εκκρεμότητες..


Πότε μιλήσατε τελευταία φορά μαζί τους για τα οριστικά των ΠΕ;
Παιδιά λέτε να μας βγάλουν τα οριστικά καλό Σεπτέμβρη;
Πάντως πολύ φοβάμαι ,ότι γίνεται αυτό που είχε ειπωθεί και παλαιότερα, ότι για τα οριστικά κάνουν ενδελεχή έλεγχο των χαρτιών, και στα προσωρινά απλά ελέγχουν ότι γράψαμε στην ηλεκτρονική αίτηση.
Θυμηθείτε μόνο ότι η περίοδος των ηλ. αιτήσεων ήταν το διάστημα 15/6 - 30/6/2017, δηλαδή πάμε για χρόνο.

Δυστυχώς χθες επικοινώνησα με τους αρμόδιους υπαλλήλους και μεταφέρω την πληροφόρηση.Για τα προσωρινά,ωστόσο,κάποιος έλεγχος πρέπει να έγινε,αν κρίνω από εμένα που η μη σχετική με τις θέσεις εμπειρία μου μηδενίσθηκε και από κάποιους απορριπτέους για ξένη γλώσσα.Εντός Αυγούστου ανακοινώνονται αποτελέσματα,γνωρίζει κάποιος;

Niki258 ρητορικο το ερωτημα μιας και φαίνεται πως εχεις εμπειρία στη συμπληρωση αιτησεων, ειχες τσεκαρει τα αντίστοιχα πεδια πως εχεις την προυπηρεσια και αυτοι, κατοπιν ελεγχου? Δεν την αξιολογησαν ως συναφη? Απλα για να βγαλουμε ενα συμπερασμα για το τι ειδους τελος παντων ελεγχος και αν γινεται πριν την εκδοση των προσωρινων.. Μ αυτα που βλεπουμε τελευταία αναρωτιομαστε :o :roll:[/quote]
Εμπειρία ιδιαίτερη δεν εχω,αλλά προσπαθώ να είμαι προσεκτική..Ναι,την είχα καταχωρήσει σε κάθε κωδικό θέσεως,ενώ ήταν συναφής(και προσμετρήθηκε)μόνο για τον κωδικό 120.Προσωρινά διοριστέα είμαι στους κωδικούς 101-118,όπου η εμπειρία μου είναι,όντως,μηδενική.Συνεπώς,βασικός έλεγχος συμπεραίνω ότι έγινε.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Ιουν 20, 2018 3:28 pm

Kαλησπέρα παιδιά να ρωτήσω, αν εγκριθούν οι πιστώσεις θα ανέβει σχετική πράξη στο διαύγεια; Επίσης απ όταν βγουν αυτές πάμε σε ΦΕΚ κατανομής; από το ΦΕΚ κατανομής τρώμε στην καλύτερη ένα μηνα ακόμη για ΦΕΚ διορισμού, σωστά; αλλιώς στην χειρότερη τρίμηνο.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Ιουν 20, 2018 11:29 pm

Maryli έγραψε:Kαλησπέρα παιδιά να ρωτήσω, αν εγκριθούν οι πιστώσεις θα ανέβει σχετική πράξη στο διαύγεια; Επίσης απ όταν βγουν αυτές πάμε σε ΦΕΚ κατανομής; από το ΦΕΚ κατανομής τρώμε στην καλύτερη ένα μηνα ακόμη για ΦΕΚ διορισμού, σωστά; αλλιώς στην χειρότερη τρίμηνο.

Αυτο για τις πιστωσεις δεν το ξερω.
Πρεπει να βγει το φεκ κατανομης κ μεσα σε 3 μηνες το φεκ διορισμου . το εχει γραψει αναλυτικα ο xana παραπανω

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Ιουν 21, 2018 3:12 am

Niki258 σ ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις :)

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Ιουν 21, 2018 8:52 am

evi44 έγραψε:Niki258 σ ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις :)

Τίποτα,να είσαι καλά! :)

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Ιουν 21, 2018 7:33 pm

Maryli έγραψε:Kαλησπέρα παιδιά να ρωτήσω, αν εγκριθούν οι πιστώσεις θα ανέβει σχετική πράξη στο διαύγεια; Επίσης απ όταν βγουν αυτές πάμε σε ΦΕΚ κατανομής; από το ΦΕΚ κατανομής τρώμε στην καλύτερη ένα μηνα ακόμη για ΦΕΚ διορισμού, σωστά; αλλιώς στην χειρότερη τρίμηνο.


Αντιγραφη απ την προκηρυξη

ΚΕΦΑΛΑΙΟ Ε΄ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ - ΠΡΟΣΛΗΨΗ
Σε κάθε περίπτωση η ολοκλήρωση των διαδικασιών πρόσληψης ή διορισμού στους φορείς της παρ. 1 του άρ-θρου 14 του ν. 2190/1994 όπως ισχύει, για το μόνιμο προσωπικό και το προσωπικό με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου πραγματοποιείται κατόπιν έκδοσης από τον αρμόδιο Υπουργό της απόφασης κατανο-μής του της παρ. 5 του άρθρου 11 του ν. 3833/2010 όπως ισχύει (παρ. 21, αρ. ένατο ν. 4057/2012). Τα αρμόδια για το διορισμό ή πρόσληψη όργανα οφείλουν να προβούν στη δημοσίευση των ατομικών πράξεων διορισμού ή πρόσληψης εντός τριών (3) μηνών από τη δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της απόφασης κατα-νομής. Η μη τήρηση της προθεσμίας συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα κατά τα οριζόμενα στην περίπτωση β΄ της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Υπαλληλικού Κ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες